dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: Choinka

  1. #1

    Domyślnie Choinka

    Kupiłam ciętą choinkę, jodłę kaukaską. To mój "debiut" bo dotąd miałam zawsze sztuczną :oops:
    Zastanawiam się czy już dzisiaj wnieść ją do domu? Nie osypie się przez ten tydzień?

  2. #2

    Domyślnie

    ja zawsze swoję trzymalam jeszcze wywieszoną za okno bo balam sie wlasnie ,ze do gwiazdki opadnie.Ubieralam dopiero 2 dni przed.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    ja zawsze swoję trzymalam jeszcze wywieszoną za okno bo balam sie wlasnie ,ze do gwiazdki opadnie.Ubieralam dopiero 2 dni przed.
    moja narazie stoi w garażu (ok. 10 stopni - nie będzie jej tam za cieplo?)

  4. #4

    Domyślnie

    Natka takie 10 stopni to akurat Jak Ci juz taka scieta przemarznie to wniesiona do chalupki, to moze Ci sie sypac....

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    Natka takie 10 stopni to akurat Jak Ci juz taka scieta przemarznie to wniesiona do chalupki, to moze Ci sie sypac....
    a kiedy "najbezpieczniej" ją wnieść do domu? 2 dni przed?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Mohag
    Natka takie 10 stopni to akurat Jak Ci juz taka scieta przemarznie to wniesiona do chalupki, to moze Ci sie sypac....
    a kiedy "najbezpieczniej" ją wnieść do domu? 2 dni przed?

    jodły kaukaskie sa bardzo wytrzymale.Mozesz spokojnie ja ubierac.
    Ja mam ubrana juz od srody.postoi dobrze do konca stycznia.regularnie musisz tylko podlewac.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    jodły kaukaskie sa bardzo wytrzymale.Mozesz spokojnie ja ubierac.
    Ja mam ubrana juz od srody.postoi dobrze do konca stycznia.regularnie musisz tylko podlewac.
    Bomba! Jutro zatem ubieram Dzięki Teska! (a tej wody ma byc duzo? w stojaku jest tylko niewielka "miska")

  8. #8

    Domyślnie

    Natko my co roku mamy żywą jodłe kanadyjską i stoi w ogrzewanym meiszkaniu okolo 3-4 tygodni. Żraszam ją tylko wodą i stoi w stojaku z wodą. Wodę uzupełniam jak tylko zabraknie.

  9. #9

    Domyślnie

    A ja taka jodla kaukaska wyglada tz czym sie rozni od naszej jodly poza wytrzymaloscia ???

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał Teska
    jodły kaukaskie sa bardzo wytrzymale.Mozesz spokojnie ja ubierac.
    Ja mam ubrana juz od srody.postoi dobrze do konca stycznia.regularnie musisz tylko podlewac.
    Bomba! Jutro zatem ubieram Dzięki Teska! (a tej wody ma byc duzo? w stojaku jest tylko niewielka "miska")
    w moim miesci sie ponad litr, wlewam czasem 2 razy dziennie.Ale u mnie na plusie 23 jest w dzien

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Heh, Natka, dobrze mi się wydawało, że gdzieś już widziałam tego avatarka I teraz go znalazłam. Zaraz poszukam innego, choć z żalem

    Co do choinki, trzeba kupić taką, hodowaną od początku w doniczce. Łatwo poznać po stanie ziemi, czy nie jest włożona w ostatniej chwili i sprawdzać spód donicy. Korzenie powinny ją przerastać.

    Potem, w domu, trzeba drzewko często podlewać, a po rozebraniu z ozdób, wstawić do chłodnego, jasnego pomieszczenia, np. piwnicy z oknem i też od czasu do czasu podlewać.

    Do gruntu można posadzić nie wcześniej niż w kwietniu.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Heh, Natka, dobrze mi się wydawało, że gdzieś już widziałam tego avatarka I teraz go znalazłam. Zaraz poszukam innego, choć z żalem

    Sloneczko - zaraz zmieniam , nie szukaj A choinkę kupiłam ciętą

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Natuś, nie trzeba! Ty miałaś go pierwsza

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Natuś, nie trzeba! Ty miałaś go pierwsza
    obecny też jest ładny

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Bardzo ładny
    Ale możesz wybierać, jakby co, bo mam wyrzuty sumienia


  16. #16

    Domyślnie

    Gdzie kupujecie stojak na choinkę. Nie mam takowego, a cięta choinka lada dzień będzie w domu? Czy jest jeden rozmiar stojaka i można dopasować go do trzonu choinki czy trzeba pień dostosować do stojaka?
    monig

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    A ja swoją choinke mam ze swojego ogródka- ha a co będę kupować
    Parę lat temu rodzice sadzili gdzie się dało świerki -nasze polskie od leśniczego (sadzonka kosztowała chyba 0,20zł) po paru latach świerki wyrosły pięknie- mają od 1m do 2m wysokości i należy je przeżedzić- na święta jak znalazł. W tamtym roku też mieliśmy takiego świerczka własnego chowu. Ubiegnę pytanie- nie szkoda drzewek- są za gęsto posadzone i tak nie za bardzo moga rosnąć w takiej gęstwinie. Tak więc zabieg wycinki u siebie na działce mam połączone przyjemne z pożytecznym

    Co do stojaka- u nas stojak to wiadro z kamolami i z wodą przykryty ładnym materiałem.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał monig
    Gdzie kupujecie stojak na choinkę. Nie mam takowego, a cięta choinka lada dzień będzie w domu? Czy jest jeden rozmiar stojaka i można dopasować go do trzonu choinki czy trzeba pień dostosować do stojaka?
    ja kupiłam stojak w castoramie - metalowy, z motywem choinek (ładny) - był w dwóch rozmiarach, przy czym pień choinki mocuje się jescze trzema dokręcanymi śrubami. Pen sioi w czymś w rodzaju "miseczki" - gdzie można nalać wody. Polecam.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    A ja swoją choinke mam ze swojego ogródka- ha a co będę kupować
    no proszę Niektórzy to się mają dobrze

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorgu77
    A ja swoją choinke mam ze swojego ogródka- ha a co będę kupować
    Ja robię dokładnie na odwrót. Kupuję w donicy, a potem sadzę do ogródka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony