dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie

    WITAM!

    MOZE MA KTOS KOMPLET ZE SKORY W JASNYM KOLORZE.
    NAPISZCIE JAKI JEST W UTRZTMANIU.
    ZASTANAWIAMY SIE CZY KUPIC JASNY CZY CZEKOLADE.
    DZIEKI.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Witam, komplety skórzane są świetne, wyglądają elegancko i jasne i ciemne ale... Mamy wielki fotel z jasnej skóry, jest cudownie wygodny, czyści się to preparatami do skór i jest OK pod warunkiem, że nie masz psa lub kota. Kot bedzie ostrzył pazury o meble a pies wskakując zrobi nieodwracalne krechy, więc, jeśli ma to stać w miejscu dostępnym dla zwierząt, to brzydko mowiąc - odpada. Szkoda wydatku i nerwów, wtedy lepsza zwykła kanapa kryta materiałem, zwartym aby się nie "mechaciło". Ponieważ przerabialiśmy ten temat więc piszę ostrzegawczo. Pozdrawiam
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  3. #3

    Domyślnie

    cześć,
    ja też poproszę o radę, wlasnie dwa dni temu kupilam komplet ze skóry do salonu, jaśniutki jest, ecru
    I mam pytanie, jak to "zakonserwować" oraz pielęgnować? Co stosujesz, i gdzie się kupuje takie preparaty?
    Acha, zwiarzaków nie posiadam, ale mam za to dwuletnią córcie
    pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, mam komplet z jasnożółtej skóry. Jest super - nie zamieniłabym go na żaden inny, ale fakt.... brudzi się. Pewnie nie mniej niż ciemny, ale widać zdecydowanie więcej
    Do tego mamy w domu małego łobuza, który nie bacząc na nic w ciapkach itd łazi po całym komplecie.
    Na początku czyściliśmy meble specjalnymi preparatami zakupionymi w sklepie w którym kupiliśmy meble, ale zarówno cena ok. 100 zł za butelkę, jak i szybkość zużycia butelki zmusiły nas do zmiany sposobu czyszczenia.
    Teraz czyścimy komplet raz w miesiacu ciepłą wodą z odrobiną delikatnego mydła, a po wysuszeniu pokrywamy specjalnym preparatem do skóry frimy Bufalo (chyba tak się nazywają). Czyszczenie raz w miesiącu zdecydownie wystarcza.
    Nie wiem jak to jest ze zwierzątkami, bo takowych nie mam, ale córka ma zakaz bawienia się długopisem w pobliżu mebli - jej ostatni wybryk lekko naruszył stan fotela
    Jednakże przy normalnym użytkowaniu takie czyszczenie zdecydowanie wystarczy. Ach, komplet mamy 4 lata i nie ma narazie na nim śladów wysuszenia skóry lub jej pękania. Jest w bardzo dobrym stanie.
    Sposób czyszczenia podrzucił nam gość w innym sklepie meblowy

  5. #5

    Domyślnie

    No to mnie czeka dodatkowa praca z tym czyszczeniem
    No ale, chciałam - to mam dzięki za pomoc
    pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał leyla
    I mam pytanie, jak to "zakonserwować" oraz pielęgnować? Co stosujesz, i gdzie się kupuje takie preparaty?
    Acha, zwiarzaków nie posiadam, ale mam za to dwuletnią córcie
    pozdrawiam
    ja kupiłam jaśniutką, piaskową narożną sofę ze skóry gdy moja córeczka miala 2 lata. Sofa wygląda nadal ładnie, czyszczę ją preparatami do skóry "Absorb" z Ikea, raz na kilka miesięcy konserwuję kremem z tej samej serii. Polecam. Nie wyobrażam sobie mieć przy małym dziecku sofy w obiciu z materiału

  7. #7

    Domyślnie

    ooo, to czuję sie pocieszona, bo mąż sie stukał w głowę, że przy Małej takie jasne meble sobie wymyśliłam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał leyla
    ooo, to czuję sie pocieszona, bo mąż sie stukał w głowę, że przy Małej takie jasne meble sobie wymyśliłam
    tylko trzymaj długopisy poza jej zasięgiem bo to tak na prawdę jedyne zagrożenie dla jasnej skóry ze strony malucha

  9. #9

    Domyślnie

    Leyla bez załamki - moja córcia-urwis też ma 2 latka

    Cytat Napisał NatkaB
    Cytat Napisał leyla
    ooo, to czuję sie pocieszona, bo mąż sie stukał w głowę, że przy Małej takie jasne meble sobie wymyśliłam
    tylko trzymaj długopisy poza jej zasięgiem bo to tak na prawdę jedyne zagrożenie dla jasnej skóry ze strony malucha
    tak, jak już pisałam mój fotel żyje, ale tym jednym miejscu trochę kiepściej Na sczęście w mało widocznym miejscu ...

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki!
    Wszelkie "pisadła" kolorowe staram się od niej trzymać na razie z daleka, jedno czym "maluje", to taki fajny pisak , ale "na wodę" kupiłam na Allegro :
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82911351
    naprawdę super zabawka, rysujesz wodą, a jak wyschnie, to znika Polecam mamuśkom!

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie komplety ze skóry

    Skórzane meble mają te przewagę nad obitymi materiałem, że po szybkim wytarciu nie zostają plamy z soków, czy innych płynów co przy dzieciakach zdarza się często. My czyścimy nasz fotel polskim mleczkiem do wyrobow skórzanych, nie pamiętam nazwy ale kosztuje około 10zł. a wystarcza na dwa miesiące (w białej plastikowej buteleczce ok 100 ml). Na bieżąco wycieramy z skórzu lub zaplamione miejsca typowymi ściereczkami do sprzątania, są nasączane jakimś środkiem delikatnie czyszczącym, najlepsze są czeskie chusteczki (uterki) w żóltych paczkach pakowane po 80 sztuk a cena około 6 zł.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  12. #12

    Domyślnie Re: komplety ze skóry

    Cytat Napisał tyberian
    najlepsze są czeskie chusteczki (uterki) w żóltych paczkach pakowane po 80 sztuk a cena około 6 zł.
    to są jakies specjalne chusteczki, do wyrobow skórzanych?

  13. #13

    Domyślnie

    Oprócz długopisów flamastrów itp trzeba niestety uważać na dżinsy, szczególnie te chyba już nie modne ale takie nie sprane, które zawieerają dużo oryginalnej farby. A w przypadku osób mających skłonności do pocenia się i w upały szczególnie ważne.

  14. #14

    Domyślnie

    Wlasnie mialam to samo napisac, trzeba uwazac na ciemne jeansy sasiedzi maja biala skore i wyglada niestety nie za ciekawie z wtarta niebieska farba z materialu

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie komplet skórzany

    Najlepsze są czeskie ściereczki, ("wilgotne ściereczki czyszczące" -sprawdzone) bo sa też polskie, np firmy Cif i innych. Nadają się do ścierania różnych powierzchni, mebli, blatów, itp. są nasączane środkiem czyszczącym (delikatnym) my ścieramy fotel skórzany codziennie i daje świetny efekt (nie niszczy skóry), można ścierać nawet chusteczkami nawiżanymi dla dzieci, też są niezłe (w działach dla maluchów), raz na miesiąc warto przetrzeć preparatem do skór który konserwuje i nieco natluszcza aby nie pękała. Po takim zabiegu warto przepolerować suchą flanelą aby nie zatłuścić ubrania no i daje ładny połysk.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony