dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    [...] i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Będzie trudno. To tak jakbyś napisał >>... i w największe mrozy odpuścić sobie "M jak Miłość"<<

  2. #62

    Domyślnie

    Miłość, w garażu?
    Pozdrawiam Tomik_B

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    A, nie prościej zrezygnować z grzejnika w garażu i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Niekiedy nie ma wyjścia.

    Mrozów może nie ma ale ja wczoraj robiłem spryskiwacze. Czekać za bardzo nie mogę, bo teraz są potrzebne, a do mechanika... po co jak można samemu zrobić?

  4. #64

    Domyślnie

    Też, robiłem niedawno spryskiwacze. Konkretnie, to wymieniałem pompkę i regulowałem dysze.
    Na zewnątrz było około -10 st i jakoś nie zamarzłem. Tylko mnie plecy bolały od tego schylania. Ale, ja już stary jestem.
    Pozdrawiam Tomik_B

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    Też, robiłem niedawno spryskiwacze. Konkretnie, to wymieniałem pompkę i regulowałem dysze.
    Na zewnątrz było około -10 st i jakoś nie zamarzłem. Tylko mnie plecy bolały od tego schylania. Ale, ja już stary jestem.
    A łąpki sobie pomoczyłęś na tym mrozie? Ja kilka razy i nie wyobrażam sobie tego na -10... szkoda zdrowia...

    Pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    moim zdaniem najlepiej zrobic podlogowke,pare zwoi przy samej bramie(nie pod samochodem),tam raczej jak nawet bedzie palic sie w kominku wiecej jak co to tak szybko nie zamarznie w betonie.pozdro
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawciol
    moim zdaniem najlepiej zrobic podlogowke,pare zwoi przy samej bramie(nie pod samochodem),tam raczej jak nawet bedzie palic sie w kominku wiecej jak co to tak szybko nie zamarznie w betonie.pozdro

    A żebyś się nie zdziwił... Przy bramie masz przemarzanie największe - sam się o tym przekonałem - zamarzł mi kran z wodą. Jak nawet nie zamarznie to będzie żarła ciepło aż miło. Chyba, że zastosujesz jakiś sprytny system ocieplania pionowego progu w garażu, ale i tak zostaje warstwa wylewki...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    A, nie prościej zrezygnować z grzejnika w garażu i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Mam nieogrzewany garaż, o powierzchni ok. 40 m2, w bryle budynku.
    W największe mrozy (u nas -22-24 st w nocy) Pojawiał się szron na uszczelce bramy garażowej i oknie. W garażu stoi w donicy choinka i czeka na wiosnę. Woda, która zebrała się w podstawce pod donicą, nigdy nie zamarzła, a mój 15 letni samochód odpalał bez problemów.
    22-24 st. co to za mrozy ?

  9. #69

    Domyślnie

    Rafałek, toż ja w nieogrzewanym garażu pracowałem, a te -10, to na zewnątrz było.
    Brama oczywiście zamknięta.
    Pozdrawiam Tomik_B

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartekP
    Mój piec ma dwa czujniki temp - jeden w części mieszkalnej, drugi na zewnątrz. Na czym polega zatem różnica w pracy pogodówki i pokojówki? U mnie piec załącza się wtedy, kiedy w domu spadnie temp ponizej zadanej. Co daje zatem ten czujnik na zewnątrz, oprócz tego, że mogę sobie zobaczyć ile jest stopni na dworze?
    Czujnik zewnętrzny daje to że kocioł w przypadku spadania temp. zewnętrznej daje coraz cieplejszą wodę do zasilania instalacji i na odwrót. To w połączeniu z dobrze dobranymi krzywymi grzewczymi daje doskonałe rezultaty ( ekonomiczne ).
    Nawet najlepsza teoria nie poparta praktyką jest nic nie warta.

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Cytat Napisał Tomik_B
    A, nie prościej zrezygnować z grzejnika w garażu i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Mam nieogrzewany garaż, o powierzchni ok. 40 m2, w bryle budynku.
    W największe mrozy (u nas -22-24 st w nocy) Pojawiał się szron na uszczelce bramy garażowej i oknie. W garażu stoi w donicy choinka i czeka na wiosnę. Woda, która zebrała się w podstawce pod donicą, nigdy nie zamarzła, a mój 15 letni samochód odpalał bez problemów.
    22-24 st. co to za mrozy ?
    Każdy ma takie mrozy, na jakie zasłużył.
    Pozdrawiam Tomik_B

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    A, nie prościej zrezygnować z grzejnika w garażu i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Mam nieogrzewany garaż, o powierzchni ok. 40 m2, w bryle budynku.
    W największe mrozy (u nas -22-24 st w nocy) Pojawiał się szron na uszczelce bramy garażowej i oknie. W garażu stoi w donicy choinka i czeka na wiosnę. Woda, która zebrała się w podstawce pod donicą, nigdy nie zamarzła, a mój 15 letni samochód odpalał bez problemów.
    Co do samochodu, to nawet bez garażu nie ma problemu. Mój niewiele młodszy, bo 13 letni odpalał bez problemu, mimo, że stoi na dworze
    Ale o ile bardziej miło by było, gdybym wsiadał do ciepłego samochodu i nie musiał skorbać szyb

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    ... Ale o ile bardziej miło by było, gdybym wsiadał do ciepłego samochodu i nie musiał skorbać szyb
    Dlatego wybudowałem dom z garażem. Pod blokiem niestety, musiałem się męczyć tak jak Ty.
    Pozdrawiam Tomik_B

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartekP
    [...]Mój piec ma dwa czujniki temp - jeden w części mieszkalnej, drugi na zewnątrz. Na czym polega zatem różnica w pracy pogodówki i pokojówki? U mnie piec załącza się wtedy, kiedy w domu spadnie temp ponizej zadanej. Co daje zatem ten czujnik na zewnątrz, oprócz tego, że mogę sobie zobaczyć ile jest stopni na dworze?[...]
    Nie wiem jakiego producenta masz piec ale do mojego DeDietrich Innovens tez mam podłączony czujnik zewnętrzny oraz czujnik/sterowanie pokojowe FM51 (CDI2). Cały system oprócz skrajnych ustawień (tylko sterowanie pogodowe lub tylko sterowanie pokojowe) moze pracować w trybie mieszanym. W takim przypadku dalej jest to pogodówka (wyznaczanie temperatury wody grzewczej) z tym, że piec (a właściwie konsola Diematic3) na podstawie temperatury wewnatrz dokonuje "samoadaptacji" krzywej grzewczej. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dostęp do ustawień pieca bez schodzenia do kotłowni.

    Zastanawia mnie tylko czy "samoadaptacja" koryguje jednocześnie i przesunięcie i zmianę nachylenia krzywej. Czy tylko jeden czynników?
    BTW. Ustawienia inercji (współczynnika bezwładności) budynku ustawia się osobno.

  15. #75

    Domyślnie

    Mam piec olejowy Brotje. Poszukałem na forum i znalazłem potężną dyskusję pogodówka/pokojówka (polecam). Teraz jestem sporo mądrzejszy.

    Okazuje się, że dowiedziałem się co mam. Mam pogodówkę wraz z czujnikiem pokojowym. To jednak jest niegłupie.

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomik_B
    A, nie prościej zrezygnować z grzejnika w garażu i w największe mrozy odpuścić sobie majsterkowanie?
    Mam nieogrzewany garaż, o powierzchni ok. 40 m2, w bryle budynku.
    W największe mrozy (u nas -22-24 st w nocy) Pojawiał się szron na uszczelce bramy garażowej i oknie. W garażu stoi w donicy choinka i czeka na wiosnę. Woda, która zebrała się w podstawce pod donicą, nigdy nie zamarzła, a mój 15 letni samochód odpalał bez problemów.
    Niestety nie prosciej w moim przypadku gdyz

    Primo Posiadam 28 letniego Glofa 1 Disla
    Secundo Lubie majstrkowac
    Dostatecznie zaawansowana Technologia niczym nie rozni sie od Magii

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartekP
    Mam piec olejowy Brotje. [...]Okazuje się, że dowiedziałem się co mam. [...]
    Czy działa podobnie tak jak DeDietrich, ktory opisalem?
    Podaj link, do dyskusji o której piszesz. Niestety nie znalazłem szczegółowej dyskusji na temat kooperacji pogodowki i pokojówki.

  18. #78

    Domyślnie

    Nieogrzewany garaż nie zawsze rozwiązuje problem mrozów.
    Mój tata ma diesla i, choć nie ma problemów z odpalaniem go w największe mrozy, wstawiał go do garażu (nieogrewanego, wolnostojącego). Pewnego dnia musiał jednak pożyczyć ode mnie samochodu stojącego pod blokiem, bo... w garażu zamarzła brama i nie dało się jej otworzyć
    Choć to pierwszy taki przypadek odkąd pamiętam to jednak w tym roku zdarzył się 3 razy i bardzo utrudnia życie.
    Dlatego jestem za ogrzewanym garażem przy domu.

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Cytat Napisał slawciol
    moim zdaniem najlepiej zrobic podlogowke,pare zwoi przy samej bramie(nie pod samochodem),tam raczej jak nawet bedzie palic sie w kominku wiecej jak co to tak szybko nie zamarznie w betonie.pozdro

    A żebyś się nie zdziwił... Przy bramie masz przemarzanie największe - sam się o tym przekonałem - zamarzł mi kran z wodą. Jak nawet nie zamarznie to będzie żarła ciepło aż miło. Chyba, że zastosujesz jakiś sprytny system ocieplania pionowego progu w garażu, ale i tak zostaje warstwa wylewki...
    To co dac?? moze mate DEVI?,ona znowu pobiera pradu az milo, pale w kominku dosyc czesto,piec wlacza sie tylko w nocy,raczej nad ranem (jak nie doloze w kominku)
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony