dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 152
  1. #41

    Domyślnie

    witam. Podajcie link do projektu. Wiecie.... lenistwo

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlepek
    witam. Podajcie link do projektu. Wiecie.... lenistwo
    A niech tam...http://www.ciepledomy.pl/14058.xml?page=1

  3. #43

    Domyślnie

    Wlasniey wybralem lpm42a jako dom, ktory bede budowal.
    Jezli macie jakies uwagi, doswiadczenia to chetnie sie dowiem
    Jaki jest koszt wybudowania tego domu?

  4. #44

    Domyślnie

    My ruszamy z budową w marcu, Projekt mamy indywidualny z tym że z zewnątrz jest on identyczny jak LMP 42a ( podobne wymiary i prawie identyczny wygląd )natomiast wewnątrz zaprojektowany został od początku, co pozwoliło nam w pełni wykożystać przestrzeń nad garażem (2 dodatkowe pomieszczenia o powierzchni 12 m2 każde).
    Z kosztorysu inwestorskiego wychodzi nam koszt budowy w granicach 240 tyś zł "pod klucz" metodą pół gospodarczą.

  5. #45

    Domyślnie

    "pod klucz" - czyli z meblami, wyposazeniem?

    Jakie planujecie koszty poszczegolnych etapow? tj stan surowy itd?
    Moze mozecie podeslac mi jakis taki zgrubny kosztorys lub zestawienie materialow? Bylbym wdzieczny

    Pozdrawiam!

  6. #46

    Domyślnie

    "pod klucz" czyli z wykończeniem ścian i podłóg oraz armaturą sanitarną , bez mebli i sprzętu RTV/AGD.

    Obecnie jestem w delegacji do 15 marca a kosztorys leży w domu jak wrócę to zerknę do niego i podeślę więcej informacji na temat kosztów poszczególnych etapów.

  7. #47

    Domyślnie

    Bede wdzieczny Z gory dziekuje.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czaplima

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    5

    Domyślnie LMP 42

    Witam,
    może ktoś już dysponuje zdjęciami z budowy - ciekaw jestem jak ten projekt przedstawia się w rzeczywistości.
    pzdr.
    Marek

  9. #49

    Domyślnie mam zdjęcie stanu surowego


  10. #50
    Guest

    Domyślnie

    co sie dzieje? Wszyscy zrezygnowali z budowy?
    Moze jakies zdjecia?

  11. #51

    Domyślnie

    Wiosna i wszyscy na budowach


    U mnie dzis prace rozpoczynaja sie na powaznie. Dom mam wytyczony, zepchnieta warstwa humusu. Dzis ekipa rozpoczyna kopanie fundamentów.

  12. #52

    Domyślnie

    MARSZAL

    MAM GORĄCĄ PROŚBĘ WYŚLIJ MI RZUTY PARTERU I PODDASZA
    też przymierzam się do tego projektu

  13. #53

  14. #54

    Domyślnie

    Mam tylko te, ktore sa na stronie www.lipinscy.pl Nie mam nietety skanera, zeby zeskanowac z projektu....


    PS Dzis ukladaja strop, w srode prawdopodobnie bedziemy zalewac

  15. #55

    Domyślnie

    Witam!!
    Właśnie jestem na etapie zakupu projektu LMP42a. Po rozmowie z architektem nie mam już wątpliwości. To jest bardzo fajny domek i wymaga tylko kilku malutkich zmian. Czy macie może drodzy Forumowicze jakieś zdjęcia z budowy tego domku??? A może jakieś cenne uwagi dla "początkujących"??

  16. #56

    Domyślnie

    Hehe, mój dom 42, bez garazu. Mam stan surowy prawie zamknięty (jutro trójkąty wstawiają)

    Kilka tygodni temu wyglądał tak:








    słabe punkty projektu / potencjalne poprawki:

    1. powiększenie dolnej łazienki kosztem szafy wnękowej na korytarzu (wnęka na prysznic w łazience)
    2. chińskie kombinacje ze schodami (z racji okna)
    3. chinskie kombinacje z oknami na poddaszu - problemy mieli i apnowie od więźby, i od dachowek, a na końcu facet od okien rozbrajająco oświadczyl, że okna mogą być co najwyżej uchylne. Na szczęscie udało się rozpracować sprawę tak, zeby się jednak otwierały.
    4. podnieśliśmy o ponad pół metra ściany na poddaszu - przestrzenie są dość imponujące.
    5. gdybym miała mniejszą rodzinę, to na parterze w miejscu kuchni zrobilabym gabinet, natomiast kuchnia powędrowalaby na jego miejsce i byłaby otwarta na salon.

    Projekt - jak dla mnie - na czwórkę z plusem. [/i]

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabrysx
    Doris77 czy możesz podać wymiary okien trójkątnych w lukarnie?
    Z góry dziękuję!
    u nas wyszły 200 cm wysokości na 240 cm szerokości. Dzielimy je w polowie szerokości.

  18. #58

    Domyślnie

    Aha, i jeszcze zrezygnowaliśmy z przeszkleń przy drzwiach frontowych - drzwi będą miały szerokość standardową.
    A na poddaszu skróciliśmy korytarz zwiększając w ten sposób łazienkę.

  19. #59

    Domyślnie

    Gratuluję ładnego domku. Ja nie bedę podnosiła ścianki kolankowej bo wielkość pokoików na górze jak na sypialnie chyba jest wystarczająca. Mam tylko pytanko po co drugi komin i jak bedzie wyglądało to zadaszonko nad wejściem do domu i nad tarasem???
    Pozdrowionka
    Ewa

  20. #60

    Domyślnie

    Ja podniosłam ścianę kolankową - i nie żałuję, mamy dużą rodzinę, miejsca na pewno nie będzie za dużo Poza tym, na pewno powiększyła się przestrzeń górnej łazienki. nikogo do niczego jednak nie namawiam

    Kominy sa dwa, ponieważ postanowiliśmy w pomieszczeniu gospodarczym zainstalować piec na eko-groszek.

    Zadaszenia nad wejściem będzie w miarę proste - poprowadzone jako naturalne przedłużenie dachu. Nad tarasem chciałabym nieco dłuższy dach, bo chcę tam siedzieć również, gdy np. pada taras ma 5 m szerokości i 4 m długości - zadaszenie ma sięgać co najmniej do połowy jego długości. Niezbędne będą więc kolumny (grube drewniane slupy) podpierające konstrukcję. Ale to pewnie dopiero wiosną.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony