dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 22
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 423
  1. #381
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Albo do wzrostu temperatury, albo do wzrostu ciśnienia w sprężarce i teą awaryjnego wyłączenia. Zigobar ma rację. Może pompa pracuje poprawnie tylko odbierasz tak dużo ciepła, że wydaje się, że pompa ciepła nie pracuje.
    PC podnosi temperaturę na powrocie o delta T. jeżeli na powrocie masz np. 20 st. C, dużo ciepła odbierasz w instalacji c.o. czy c.w.u. to musi minąć odpowiednio dużo czasu na podniesienie temperatury całego układu - fizyka: m (masa tego co chcesz podgrzać) * c (4200 lub mniej w przypadku glikolu) * dt (przyrost temperatury = P (moc grzewcza pompy) * t (czas ile to trwa) - Pobierana (czyli ile mocy odbiera teraz Twój budynek)
    Jak Podbierana jest większa od mocy pompy, to choćbyś czekał wieki i tak nic nie podgrzejesz
    Ale priorytet to mieć PEWNOŚĆ, że masz krążenie w GZ.

  2. #382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Oczywiscie Podbierana * t

  3. #383
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    dzięki za pomoc
    jak wrócę z wyjazdu w sobotę to sprawdzę wszystko i się odezwę

  4. #384

    Domyślnie

    Aby wiedzieć co się dzieje w układzie potrzebne są termometry. W tym przypadku przydadzą się dwa na wężownicy i co najmniej jeden w zbiorniku. Znając temperatury można się dopiero bawić w optymalizowanie układu.
    Przy obecnych temperaturach powietrza można łatwo sprawdzić obecność krążenia w obiegu, np.:
    Po załączeniu samej obiegówki, po chwili pojawi się lodowaty glikol [ z PC stojącej na zewnątrz] na wejściu wężownicy.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 11-01-2012 o 18:43

  5. #385
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAFI@RAFI Zobacz post
    witam
    jestem zielonym użytkownikiem pompy metting 5 kw i mam pytanie do praktyków pc
    jak długo powinna pracować pompa żeby osiągnąć tęperaturę zadaną na zasilaniu
    moja pompa po 30 min pracy osiąga 25 st z początkowych 15st potem ją wyłączam bo nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak
    pompa pracuje na glikolu i ładuje bufor przez wężownice

    rafi
    Ja też mam Meeting tylko 7kw. Te 10C które podgrzewa PC to na całym obiegu czyli CO czy bojler.
    Bo te PC tak mają, że im niższa temp na zewnątrz to dłużej trwa podgrzewanie cieczy.
    Ja mam zadane na sterowniki 44C i z 18C potrafi chodzić z 5 godz nim osiągnie 44Cv dochodzi jeszcze odszranianie co 40min, to też wydłuża ten czas.

    Na marginesie z jakiego regionu Polski jesteś?
    wszystko prądem

  6. #386

    Domyślnie

    Witam. Koledzy jak sprawują się wasze pompy w takiej temperaturze? Można jeszcze coś z nich wycisnąć czy nie bardzo. Mam na myśli użytkowników z tańszymi pompami.
    Pozdrawiam
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  7. #387

    Domyślnie

    Czy ktoś rozpracował szeregowe połączenie PC z innym źródłem ciepła (ja planuję pozostawić istniejący kocioł gazowy)?

  8. #388
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Czy ktoś rozpracował szeregowe połączenie PC z innym źródłem ciepła (ja planuję pozostawić istniejący kocioł gazowy)?
    Jest to bardzo prosta zabawa...
    Wielu producentów powietrznych pomp ciepła ma nawet gotowy zestaw do wpięcia kociołka w ten sam układ co pompa..
    Lub samemu można to zrobić

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Jest to bardzo prosta zabawa...
    Możesz podać jakiś przykładowy schemat takiego połączenia?

  10. #390
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Możesz podać jakiś przykładowy schemat takiego połączenia?
    Jutro wrzucę.

    Pozdrawiam

  11. #391
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zgodnie z rozmową masz tutaj schemat podpięcia pompy w istniejącą instalację
    Wzór jest na Waterstage ale to jest to samo co atlantic.
    Całość jest sprawdzona i pewna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemacik.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	56,0 KB
ID:	101931  

  12. #392

    Domyślnie

    Ten schemat nic nie wyjaśnia. Trzeba użyć UTW-KBSXA oraz UTW-TEVXA ale nie jest rozrysowane jak to jest połączone

  13. #393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ten schemat wyjaśnia wszystko,
    jak kupisz pompę i moduły rozszerzające, to w instrukcji montażu będzie reszta,

  14. #394
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ten schemat nic nie wyjaśnia. Trzeba użyć UTW-KBSXA oraz UTW-TEVXA ale nie jest rozrysowane jak to jest połączone
    To jest schemat ideologiczny - sposób rozwiązania.
    Dodatkowo jeżeli chcesz to firma robi tobie dokładna wycenę i to po ich stronie jest wykonanie..
    Mogę tobie przesłać schematy hydrauliczne i automatyki tylko to nie jest dobry pomysł zabawy w zrób to sam

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    ten schemat wyjaśnia wszystko,
    jak kupisz pompę i moduły rozszerzające, to w instrukcji montażu będzie reszta,
    Oczywiście. Tyle, że zapłacę za sprzęgło 3500 i za kilka złączek + elektrozawór 2000... Do tego nie jest to zestaw do Panasonica, którego rozważam
    A czy można podłączyć PC i kocioł równolegle z zastosowaniem zaworów zwrotnych (tak jak łączy się kominek i kocioł)?

  16. #396
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    wszystko można podłączyć ale najważniejsze jest sterowanie tym zestawem,
    jak będziesz wiedział jak tym zasterować to mniej ważne jest z czego to złożysz,

  17. #397

    Domyślnie

    Sterowanie to mniejszy problem. Można np. załączać kocioł sygnałem sterującym grzałkami PC. Nie wiem tylko jak PC zareaguje na włączenie się drugiej pompy obiegowej CO w przypadku braku sprzęgła?

    Widzę 1950, że jesteś mocny w temacie ogrzewania. Mógłbyś zerknąć na mój post i się wypowiedzieć? Z góry dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 19-02-2012 o 20:11

  18. #398

    Domyślnie

    Jak pompy radziły sobie w niskich temperaturach? Możecie przedstawić zarys ich możliwości? Zima się prawie skończyła, czas na podsumowanie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #399
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam PCWU 3,8H-A3. Dwa tygodnie temu rozpocząłem "sezon pompowy". Pompa pobiera dziennie ok 12kWh prądu i wystarcza to na ogrzanie CWU dla czteroosobowej rodzinki. Po pomiarach wychodzi, że COP wynosi 3,2-3,5. W zeszłym roku wychodziło mi COP=5 ale okazało się, że ciepłomierz przekłamuje i trzeba dać współczynnik. Pompa w czasie zimy była oczywiście wyłączona.
    Pozdrawiam.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  20. #400

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    Pompa pobiera dziennie ok 12kWh prądu i wystarcza to na ogrzanie CWU dla czteroosobowej rodzinki. Po pomiarach wychodzi, że COP wynosi 3,2-3,5.
    Nie pomyliłeś się gdzieś? Ile ty tej wody zużywasz??? Moje 5kWh na CWU to podobno bardzo dużo a ty masz 12???
    Twoja pompa powinna ciągnąć jakiś 1kW prądu na godzinę pracy. Czyli pracuje 12h dziennie???
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 08-05-2012 o 17:50
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 20 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony