dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 625
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 12494
  1. #321
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    o jeny jak dosłownie wszystko traktujecie, no no... zwykły człowiek to taki, którego stac na miejsce do spania, jedzenia, gotowania. Klasa średnia współcześnie (jest jej definicja, np.lekarze, prawnicy itp) może sobie pozwolic równiez na funkcje reprezentacyjne domu, nie tylko użytkowe. ("Rośnie polska klasa średniaJak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie MasterCard przez firmę badawczą The Future Laboratory w 2009 roku - w Polsce rośnie klasa średnia, grupa ludzi wykształconych, dobrze sytuowanych, świadomych konsumentów. Badacze przewidują, że w dużej mierze to właśnie ta grupa będzie w najbliższych latach kształtować zachowania konsumenckie i preferencje szerszej rzeszy Polaków.......")
    a potomek rodu magnackiego to dowcip, myslałam o tych, którzy uważaja, że albo willa setki metrów z salonami, albo nic. zawsze zapomnę, że nie wzyscy maja poczucie humoru, a panowanie klasy robotniczo-chłopsko-związkowej tez juz sie skończyło, tak jak panowanie magnatów.... trudno za tym nadążyć, no nie?
    cytaty i definicje z gazet to możesz sobie darować.

    panowanie klasy robotniczo-chłopsko-związkowej już się skończyło?
    to niby kto teraz panuje w tym kraju i ma najwięcej do powiedzenia??? nie jest to przypadkiem sojusz chłopsko-związkowo-robotniczy?

  2. #322

    Domyślnie

    Z lekarzami i prawnikami mam kontakty, ale nie te rozumiane w kontekście ich praktyk zawodowych. I jestem więcej niż pewien, że są tu raczej rzadkimi gośćmi. Większość z tych, którzy się ostatnio pobudowali, ma wypasione instalacje typu PC, solary, klimy i inne. O wyposażeniu wnętrz nawet nie piszę. Jest czego zazdrościć. I to faktycznie można nazwać klasą średnią.

  3. #323
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    ooopsss.... chyba ktos ma zły dzień..... definicje sa jakie są, nic na to nie poradzę..... nie jest to wątek polityczny, ale o sensie budowy domu za małe pieniądze, a ja probuje uzasadnić taki sens tym, że sa rózne poziomy zamozności ludzi i każdy ma prawo do produktu na poziomie swoich dochodów. Dlaczego zniechęcać do budowy tekstami, że ponizej 100m2 to juz nie dom?

  4. #324

    Domyślnie

    Ja mam dobry! A Ty uśmiechnij się! Bierzesz chyba niektóre posty zbyt osobiście.

  5. #325
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Ja mam dobry! A Ty uśmiechnij się! Bierzesz chyba niektóre posty zbyt osobiście.
    no ja sie cały czas uśmiecham, ale w sumie od niedawna tu pisze i troche sie zlękłam, że mogłam kogoś zdenerwować (2mm?)

  6. #326
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chase

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Szczecin, Dołuje
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawciuniu Zobacz post
    Zmobilizowaliście mnie ( tolerancja błędu max 300zł)

    Powierzchnia całkowita domu 158 m2
    Powierzchnia użytkowa bez garażu i kotłowni 136 m2
    Dach na pewno nie prosty
    Gdyby nie pewne "zachcianki " byłoby jeszcze taniej
    Żeby zamieszkać potrzebujemy jeszcze 10 tys ( bez mebli i sprzętu )
    Elewacja będzie kosztowała ok 10 tys


    DOKUMENTACJA, UZGODNIENIA ,PROJEKTY
    wypis i wyrys z planu zag.przestrzen. do celów projektowych 70
    tyczenie działki (geodeta)2100
    projekt budowlany 1800
    architekt , adaptacja projektu 1700
    notariusz 1700
    tyczenie budynku (geodeta) 750
    projekt przyłącza wodociagowego 500
    projekt linii zalicznikowej 450
    projekt szamba 500
    kierownik budowy 1800
    wyrysy i wypisy z rejestru gruntów 60
    wypis z ksiąg wieczystych 30

    SUMA : 11 460

    STAN ZEROWY ( 10,200
    wykonanie wykopu 750
    zbrojenie 1290
    drewno na szalunki 1690
    beton na ławy 4900
    ściany fundamentowe 2830
    robocizna 2480
    zasypanie fundamentu 500
    izolacja 635
    drenaż 1114( 170pomoc) 1284
    SUMA: 16 359

    STAN SUROWY OTWARTY
    ściany i wieńce 21313,77 ( robocizna6760) = 28073,77
    strop i schody wewnętrzne (bez zbrojenia) 4000
    zbrojenie 4092
    konstrukcja dachu 6400 (robocizna 4000) = 10400
    pokrycie dachu i obróbki blacharskie 11694,24 (robocizna 8000 ) =19694,24
    kominy + zaprawa 6300 (1700) = 8000
    orynnowanie 1291,42
    deski szalunkowe i stemple 2270
    gwoździe,śruby i inne akcesoria 1266,48
    SUMA: 79 087,91

    STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
    okna z montażem 11500
    drzwi zewnętrzne 2090
    brama garażowa z montażem 3040
    okno dachowe 899,57
    wyłaz dachowy 525,39

    SUMA: 18 054,96

    INSTALACJE + PRZYŁĄCZA
    przyłącze energetyczne 1500
    przyłącz wody 3550
    instalacja wod-kan-co 3350 ( robocizna3120) = 6470
    instalacja elektryczna,tv,internetowa i alarmowa 5000 ( robocizna 1000) =6000
    instalacja CO( podłogówka,piec,grzejniki,rozdzielacze itp.) 10500 (rozłożenie podłogówki 300 )= 10800

    SUMA: 28 320

    WYKOŃCZENIE WNĘTRZ

    ocieplenie poddasza 2500
    zabudowa poddasza 2000 (robocizna600) = 2600
    tynkowanie scian wewnętrznych 12500
    ocieplenie podłóg 1500
    wylewki 2300 (robocizna 2200) = 4500
    parapety wewnętrzene a aglomarmuru 770
    płytki do łazienki ,kabinaz brodzikiem, wc 3680
    płytki ścienne i podłogowe (kuchnia,wiatrołap,hall,kotłownia,garaż 2350
    drzwi wewn. + ościeżnice + listwy masujące 8 kpl 2300
    panele do salonu i pokoju + podkłady 2300

    SUMA : 35 000

    NARZĘDZIA, ORGANIZACJA , KOSZTY INNE
    narzędzia (betoniarka,taczki,wiertarka ,młotki,giętarka itp.) 1888,37
    koszty inne ( wypożyczanie narzędzi,paliwo do piły,naprawy narzędzi itp) 1125



    SUMA : 3 013,37



    RAZEM 191 295,24

    pozdrawiam
    Anka
    W jaki sposób mocowane były płytki do ścian? Nie widzę kleju do płytek, silikonów itp.. To samo pytanie odnośnie parapetów? Ogólnie to takie zestawienie kosztów nie ma żadnego sensu. Chyba, że chce się kogoś w błąd wprowadzić. Ja mam kilkaset pozycji u siebie. I gdyby nie to, że wiele podobnych grupowałem to byłoby tego kilka tysięcy.

  7. #327

    Domyślnie

    pomiajajc zbyt ogolne rozpisanie kosztow,u Pawciuniu pozycie"robocizna"sa tak niskie,ze rzeczywiscie chyba wszystko prawie robili sami,badz mieli baaardzo tanich wykonawcow,co faktycznie bardzo obniza cene .....
    Ostatnio edytowane przez prawdziwy.anika ; 14-01-2011 o 18:02

  8. #328
    so**l
    Guest
    so**l

    Domyślnie

    Cieszę się ,że piszecie tu o małych domach tzn. do 100 m. Do tej pory wydawało mi się,że wszyscy budują wielkie chałupy na które mnie nie stać. Czytam dzienniki budowy, widzę płytki za 150 zł /m, na podłogach drogie drewno, meble za grube tysiące i myślę sobie " z czym do ludzi?"
    Ponieważ obecnie mieszkam w domu o powierzchni 120 m , wiem,że nie potrzebuję większego metrażu. Teraz mam małe dzieci, ale przyszło mi do głowy ( jak niektórym z was),że kiedyś zostaniemy z mężem sami i nie będziemy potrzebowali wielkiego domu. Nie zamierzam za kilkanaście lat bawić się w budowanie kolejnego , mniejszego domu- w sam raz dla siebie i męża, ani tez nie zamierzam wracać do bloków. Więc chyba zdecydujemy się na budowę małego domu 100-110 m.

    Mam pytanie -pewnie dla wielu z was dziwne,bo macie doświadczenie w budowaniu. Ja go nie mam.
    Parterówki są tańsze w budowie??? Można jakoś porównać koszt budowy prostej parterówki powiedzmy 110 m do równie prostego domu o takim samym metrażu, ale z poddaszem?

    Problem z parterówka jest taki,że mam za wąską działkę-ma tylko 20 m szerokości. Ponieważ wjazd jest od strony południowej, co utrudnia wybór fajnego projektu, myślę o projekcie indywidualnym. Czy na takiej działce można wybudować sensowna parterówkę?
    I co z garażem? Opłaca się dobudowac kiedyś wolnostojący?

  9. #329

    Domyślnie

    To nie jest wąska działka, ja mam 13,5m i zmieściłem dom - prawie taki, jaki chciałem. Duży spadek wymusił podpiwniczenie, ale uważam to za bardzo dobre rozwiązanie. Tak samo, jak poddasze mieszkalne. Pod mniejszym dachem (czytaj tańszym) mieści się więcej pomieszczeń. Ze względów podatkowych mam garaż w bryle budynku, a na nim taras.

  10. #330
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielony ogród Zobacz post
    no ja sie cały czas uśmiecham, ale w sumie od niedawna tu pisze i troche sie zlękłam, że mogłam kogoś zdenerwować (2mm?)
    no bez przesady.......................
    zdenerwować?? czym??
    nie bierz tego tak dosłownie do siebie

    ja mam dom - no trochę większy niż te wspomniane 100 mkw ale nikogo nie mam zamiaru zniechęcać do budowy, dlatego też nie wypowiadam się na temat kosztów, chociaż mam swoje zdanie co do wymienianych tu kosztów



    pozdr.

  11. #331

    Domyślnie

    Dach w parterówce to jej jedyny minus. Przy dachu prostym niezauważalny. A sama parterówka przy systemie gospodarczym, taki prawdziwym, a więc praktycznie włąsnoręcznym, jest idealna do budowania. Nisko, praktycznie bez rusztowań, przy niskim nachyleniu dachu laik nie wali w gatki, do wszystkiego właściwie bezproblemowy dostęp. A po surówce to już plusów mamy sporo. Brak schodów, brak pracochłonnego poddasza, balkonów itp. Z mankamentów słyszę o większej energochłonności i już sam widzę, że ilość światła wpadającego do domu jest ograniczona dość mocno wysuniętym dachem. Garaż w bryle? jak nie ma zbyt dużo kasy to sobie odpuścić. Przy parterze poddasze to sporej wielkości magazyn. Trzeba jednak pamiętać o dobrze zorganizowanym wejściu na górę. ja miałem z jego umiejscowieniem sporo problemów.

  12. #332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Z lekarzami i prawnikami mam kontakty, Większość z tych, którzy się ostatnio pobudowali, ma wypasione instalacje typu PC, solary, klimy i inne. O wyposażeniu wnętrz nawet nie piszę. Jest czego zazdrościć. I to faktycznie można nazwać klasą średnią.
    Hmm, jakby tu powiedzieć... Chyba marnie się staram

  13. #333
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Dach w parterówce to jej jedyny minus. Przy dachu prostym niezauważalny. A sama parterówka przy systemie gospodarczym, taki prawdziwym, a więc praktycznie włąsnoręcznym, jest idealna do budowania. Nisko, praktycznie bez rusztowań, przy niskim nachyleniu dachu laik nie wali w gatki, do wszystkiego właściwie bezproblemowy dostęp. A po surówce to już plusów mamy sporo. Brak schodów, brak pracochłonnego poddasza, balkonów itp. Z mankamentów słyszę o większej energochłonności i już sam widzę, że ilość światła wpadającego do domu jest ograniczona dość mocno wysuniętym dachem. Garaż w bryle? jak nie ma zbyt dużo kasy to sobie odpuścić. Przy parterze poddasze to sporej wielkości magazyn. Trzeba jednak pamiętać o dobrze zorganizowanym wejściu na górę. ja miałem z jego umiejscowieniem sporo problemów.
    Czyli co ???Dom parterowy bez garaży ,piwnic do 100m2,za 200000 zł da się wybudować?Tak?

  14. #334

    Domyślnie

    Parterówki wychodzą drożej w budowie- dach jest jednym z droższych elementów domu a przy parterówce jest go więcej. Poza tym jest bardziej skomplikowana konstrukcja przy dachu kopertowym niż przy 2-spadowym, więcej cięcia dachówki-blachy, więcej za robociznę... Poza tym więcej trzeba fundamentów, więcej stropu...Więcej miejsca na dziaqłce zajmie...

    Parterówki są ładne, ale jeśli ktoś ma ograniczone środki na budowę i niezbyt dużą działkę to lepiej z poddaszem użytkowym.

  15. #335

    Domyślnie

    Parterówkę ok. 100m2, salon plus 2/3 sypialnie, spokojnie da się wybudować za ok. 200k pln przy założeniu, że jest działka jako taka przygotowana (tzn. ogrodzona jako tako, nie ma nie wiadomo ile drzew do wycięcia itp., drogi do utwardzenia etc.). Oczywiście piszę, że można, ale trzeba się postarać, tzn. trochę (lub sporo) robić samemu. Fundament można wykopać szpadlem (my kopaliśmy, fajna sprawa gdy ziemia jest czysta, natomiast masakra gdy tak jak u nas w jednym miejscu była ziemia z gruzem dawniej nawieziona z ulicy). Bloczki betonu komórkowego lub w wersji prestige ytonga muruje się jak klocki lego, przyciąć można piłą ręczną bez najmniejszych problemów, klej można mieszać wiertarką. W parterówce strop jest niepotrzebny więc wystarczy na ścianach wylać wieniec i już. Dach jest nisko, można próbować samemu, można tanio znaleźć cieślę. Ocieplić można samemu, łatwa robota, ciut trudniej z położeniem docelowego tynku bo warto mieć wprawę i robić jednym cięgiem. Elektrykę można rozprowadzić samemu, a elektryk tylko spina rozdzielnię itp. Kartony na sufit samemu bez problemu, tynki gipsowe na ścianach niech będą zlecone ekipie (jestem przeciwko suchym tynkom z GK, które samemu b.łatwo się robi), bo szkoda zachodu, rozprowadzenie hydrauliki i centralne ogrzewanie czy to do grzejników czy podłogówka to też nie jest wielka filozofia - kotłownie niech zrobi firma, która dostaczy kocioł - wtedy zyskujemy na Vacie, więc samemu nie warto robić. Podobny manewr można zastosować przy dachu, materiał i tak trzeba kupić, jak weźmie się z robocizną na mniejszy Vat to stosunek kosztu materiału do robocizny powoduje, że zysk na Vacie za materiał rekompensuje sporą część kosztu robocizny. Oczywiście nie jestem za tym, żeby wszędzie tak robić, mówię tylko o tych etapach budowy, gdzie samodzielne wykonanie przysparza zbyt wiele problemów.

    Czy parterówki w budowie wychodzą drożej to bym się zastanowił. Może w przeliczeniu na metr tak, ale parterówka bez garażu 100-120 m2 powinna być tańsza niż domek z poddaszem 100-120 plus garaż w bryle, plus kotłownia itp. Jeśli chodzi o skomplikowanie konstrukcji dach kopertowego to po pierwsze cieśle liczą raczej od metra niż od komplikacji, po drugie bez przesady z tą komplikacją, a po trzecie dwuspad parterówce też może ładnie wyglądać.

    Suma summarum - 200k na domek bez garażu, bez piwnicy, bez ogrodu, może z jakimś podjazdem i ekonomicznym ogrodzeniem działki, mi by spokojnie starczyło - oczywiście, jak pisałem, moja rola nie mogłaby się ograniczyć tylko do siedzenia z telefonem, kupowania i zamawiania ekip. Ale zapewniam, że to co zrobiło się samemu cieszy bardzo i napawa dumą . I wie się przynajmniej co i jak ma się zrobione.

    Oj, fajnie się pisze ile to można samemu, a teraz po zamieszkaniu już się człowiek wziąć zebrać nie może żeby jedno gniazdko przykręcić czy listwę
    Sprzedam rozdzielacz do podłogówki, 5 obiegów - http://allegro.pl/rozdzielacz-o-podl...758976487.html
    212 m2 p.u., podłogi ok. 250 m2, ściana szary BK24 + 16 cm styro, dach deskowany, blachodachówka, 25cm wełny 0,039, podłogówka 100% - ok. 1400 mb pexa, zero grzejników, Junkers Cerapur Smart 3-14 kW, pogodówka FW100, zasobnik cwu 220L bez cyrkulacji, 2 osoby, wentylacja grawitacyjna, brak kominka, zużycie gazu za cały rok ok. 1300 m3, koszt ok. 3000 zł,

  16. #336

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadziejS Zobacz post

    Oj, fajnie się pisze ile to można samemu, a teraz po zamieszkaniu już się człowiek wziąć zebrać nie może żeby jedno gniazdko przykręcić czy listwę
    cos w tym jest bo ja juz dwa lata mobilizuje sie do wykonania kominka
    odmalowanie klatki schodowej (po ekipie od schodow) odkladam wciaz i wciaz
    a ozdobne kratki wentylacyjne lezaly rok i nabieraly mocy urzedowej do zamontowania

    zawsze sie znajdzie wymowka u mnie np dobra, dobra zrobie kominek i rozprowadzenie to i tak trza bedzie malowac to wtedy sie odmaluje klatke itp
    i tak wlasnie skupialem sie na relaksie przy pracach zewnetrznych

  17. #337

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Czyli co ???Dom parterowy bez garaży ,piwnic do 100m2,za 200000 zł da się wybudować?Tak?
    Uważam, że jak najbardziej. Ilość materiałów wg mnie wcale nie jest większa. Po skończonym dachu(jedynie tutaj większa ilość materiałów )równolegle wykonujesz strop wiązarowy i zapominasz o górze. Jedynie ocieplenie poziome stropu pozostanie do wykonania i zrobisz je samodzielnie. Przy uż.poddaszu czeka Cię mozolne docieplanie połaci, gdzie każda fuszerka, nawet dekarska, mści się i jest kosztowna w usunięciu. A tu masz pełnowartościowe pomieszczenia, bez skosów i bez komplikacji. Schody, jakieby nie były są raczej kosztowną częścią budowy, a tu odpada ten element. Instalacje typu WM, reku możesz puścić górą , nie martwiąc się ich zabudowaniem na dole. Z minusów parteru to mniejsza ilość światła, zależna zazwyczaj od pochylenia dachu. Dłużej siedzi się w pracach ziemnych i tu ważna jest analiza warunków gruntowych. Solidne zaizolowanie fundamentów przy kłopotach z wodą gruntową może podnieść koszt takiej konstrukcji. Z plusów parteru dodam jeszcze łatwość samodzielnego wykonania docieplenia i później ułożenia tynków końcowych.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 15-01-2011 o 13:08 Powód: błędy stylistyczne i merytoryczne, wstyd!

  18. #338

    Domyślnie

    200tys

  19. #339

    Domyślnie

    posiadam 200tysięcy postawie za to dom około 120mkw i wykończe parter dodam ze jestem stolarzem drzwi schody listwy parapety zrobie sam jak myślicie uda mi sie?

  20. #340

    Domyślnie

    jak ktos chce to i za 150 tys taki wybuduje ,a jak ktos chce za 250 tys to tez wybuduje
    za 50 tys raczej nie wybuduje
    Całkowicie nie zgadzam sie ze stereotypem ze jak mały dom to tylko z poddaszem,ja nie wiem skad ten mit sie wziął .cos ktos klepnie na forum a potem ,,profesorowie,, powoielają. Mały dom z poddaszem uzytkowym ZAWSZE! bedzie troche drozej i troche ryzykowniej.Dleczego to opisal radziejs.
    pozdrawiam

Strona 17 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony