dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 677
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 13530
  1. #441
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Sytuacja z wczoraj:
    1- wcześniejsze palenie dość słabe w tych znaczonych workach z okolic Banina
    2- krótkotrwałe palenie ekoretem w oryginalnych workach - bez porównania lepiej
    3- wczoraj przywieziono nowe worki (te co w pkt 1), tyle że na uwagę o słabym spalaniu gość w składzie powiedział - ok dam z innej kupki...

    Widać, że to co jest sprzedawane w workach wcale nie świadczy o jakości paliwa.
    Ostatnio edytowane przez Mały ; 10-02-2011 o 09:09
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #442
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kituś Zobacz post
    Odnośnie spalonej ilości wędla to od października licząc: X-500KG,XI-650 KG, XII-1150KG,I-750KG a więc trochę sporo bo jak czytam wyżej, że kolega od września spalił 1800 kg to kosmos dla mnie niewyobrażalny.
    Nie patrz ile spalają inni, ale sprawdzaj swoje spalanie z okresami poprzednimi. Masz dużo podłogówki i duży zasobnik - to wpływa na zużycie. Pewnie nie masz WM, reku i GWC. To też wpływa i to chyba bardziej. Nawet tryb życia ma znaczenie. Suspenser o ile dobrze pamiętam w lato pali 100kg na 4 tygodnie, gdzie u mnie wychodzi 3 tyg - u mnie po prostu cały czas ktoś jest w domu to i ciepła woda schodzi.

  3. #443
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Latem dokładnie 125 kg na 5 tygodni

    Dzisiaj dosypywałem węgla i sprawdziłem ile jest popiołu - wyszło 15 litrów ze 125 kg Pieklorza z Bobrka (wystarczyło to na 9 dni).

    kituś patrz na popiół (jeśli spieki to tylko miękkie) i jakość spalania ( odpowiednia ilość powietrza do dawki węgla - dmuchawa zwykle ma zbyt dużą wydajność i wydmuchuje ciepło w komin, do tego sprawdź czy masz uszczelnione palenisko).
    Jeśli to jest ok to możesz jedynie zmniejszać odbiór ciepła przez budynek (likwidacje mostków).

    Trociu - zgadza się - wpływ wentylacji na pewno jest, dodam jeszcze, że wentylacja pracuje u mnie na minimum i to tylko przez kilka godzin dziennie, bo i tak mam w domu zbyt suche powietrze (ok. 30%) - na pewno ma to znaczenie bo mam bardzo mało strat wentylacyjnych.

  4. #444
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rebels

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Proszę o jakiś komentarz.

    Mam piec z podajnikiem ślimakowym 25KW.
    Sterownik negro plus.
    Ogrzewania podłogowe w salonie i korytarz i łazienka na dole.
    Mieszkam od 3 miesiecy, dom ocieplony , ok 170m2 do ogrzania

    Kazano mi tak ustawić wiec ustawiłem.

    Temperatura na piecu 40C , temperatura wody w kotle 42C. , podawanie wegla 10S.

    Sterownik ogrzewania podłogowego dzień 20C a ( teraz mniej ok 17C) , noc ( 16C)

    Na tymże sterowniku pokazuje temperature ogólną na dole - zawsze 23 lub 24C, ciepło a nawet za ciepło, trzeba czasem okno otwierac.

    Na górze jest gdzieś ok 20-21C.

    Jedno jest ciekawe pomimo że podłogówka ustawiona jest na 17,18C wciaż jest ciepła, można boso chodzić po kafelkach, temp. 24C, a wszystkie grzejniki (3) na dole zakrecone na 0. W salonie nigdy nawet nie wlaczyłem.

    Tak jak pisałem 40C na piecu,, czesem 42C jak b.zimno, jak bym ustawił wiecej byłoby za goraco, poznoc nie jest to dobrze dla pieca, taka niska temp. ale co mam zrobić.

    Wegla spala mi ok 25kg na dobe.

    Najlepiej pali mi sie Retopal i nim pale najwiecej i bede palił, bo tworzy mało popiołu, brak spieków, cena, ekonomicznie.
    Próbowałem pieklorza - fatalnie , niewypalał sie, spieki, figurki, 2 razy wiecej popiołu, on chyba przy tej temp. pieca sie nie nadaje.
    Czeski(brunatny,brazowy) pare worków wypróbowałem i ok, mało popiołu i z 5 kg wiecej na worku sie pali, ogólnie ok, ale słyszałem ze spora sadza sie tworzy na kominie i
    że siarke wytwarza, piec niszczy itd itp

    Woda - ustawiona na 42C , jest ok, ciepła, słyszałem tylko ze bakterie moga sie wytworzyć przy tej temp, wiec ostatnio dogrzałem do 55C, ale od razu piec skoczył na 55C i zrobiło sie gorąco od razu w domu.

    Pytanie 1 - czy moje ustawienia są do zaakceptowania?
    Zewsząd słyszę że wszyscy mają dużo wyzsze tem pieca i wody.

    Pytanie 2 - czy to normalne że mam ustawioną podłogówke na 17,18C w dzien i 16,5 C w nocy, a i tak jest ciepła, ( wyłaczone grzejniki na dole 0
    a i tak na dole jest 23,5C.
    ?

    pozdr
    dz
    Ostatnio edytowane przez rebels ; 11-02-2011 o 08:20

  5. #445
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kituś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dolnyśląsk
    Posty
    4

    Smile

    reku brak i GWC ale nie wiem co to jest WM
    TROCIU OŚWIEĆ I ZERKNIJ PONIŻEJ.DZIEKI
    Ostatnio edytowane przez kituś ; 11-02-2011 o 11:36

  6. #446
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kituś

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    dolnyśląsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    kituś patrz na popiół (jeśli spieki to tylko miękkie) i jakość spalania ( odpowiednia ilość powietrza do dawki węgla - dmuchawa zwykle ma zbyt dużą wydajność i wydmuchuje ciepło w komin, do tego sprawdź czy masz uszczelnione palenisko).
    SUSPENSER sytuacja u mnie jest taka spieki miękkie łatwokruszliwe ale dużo ich (korygowałem parametrami ale niewiele pomogło, natomiast kaloryczność węgla jest rewelacyjna.). Z Twojej odpowiedzi stawiam na dmuchawe może mieć to znaczenie tu podziałam, retorta szczelna sam o to zadbałem poprawiając po fachowcach. Wobec tego mam jeszcze jeden dylemat cały czas chodzi mi po głowie czy przypadkiem mój piec jest za małej mocy w stosunku do zapotrzebowania na ciepło ma 17 a wg wytycznych producenta per-eko powinno być 25 do moich powierzchni i podłogi. Prosze przemyśl tą kwestię?

  7. #447
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kituś Zobacz post
    reku brak i GWC ale nie wiem co to jest WM
    TROCIU OŚWIEĆ I ZERKNIJ PONIŻEJ.DZIEKI
    WM to wentylacja mechaniczna. Taki lepszy zamiennik grawitacyjnej.

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Trociu - zgadza się - wpływ wentylacji na pewno jest, dodam jeszcze, że wentylacja pracuje u mnie na minimum i to tylko przez kilka godzin dziennie, bo i tak mam w domu zbyt suche powietrze (ok. 30%) - na pewno ma to znaczenie bo mam bardzo mało strat wentylacyjnych.
    No właśnie. A ja czasami jak przechodzę w niektórych miejscach to aż czuję jak wieje. No i wywiewa mi kominami moje ciepełko...
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  9. #449
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kituś Zobacz post
    SUSPENSER sytuacja u mnie jest taka spieki miękkie łatwokruszliwe ale dużo ich (korygowałem parametrami ale niewiele pomogło, natomiast kaloryczność węgla jest rewelacyjna.). Z Twojej odpowiedzi stawiam na dmuchawe może mieć to znaczenie tu podziałam, retorta szczelna sam o to zadbałem poprawiając po fachowcach. Wobec tego mam jeszcze jeden dylemat cały czas chodzi mi po głowie czy przypadkiem mój piec jest za małej mocy w stosunku do zapotrzebowania na ciepło ma 17 a wg wytycznych producenta per-eko powinno być 25 do moich powierzchni i podłogi. Prosze przemyśl tą kwestię?
    Pewnie 25 kW spalałby trochę mniej, ale 17 też sobie poradzi (przy ciągłej mocy 17 kW spalałbyś ponad 70 kg Retopalu na dobę, więc zapas mocy masz spory).

    Zmniejsz na próbę ciąg dmuchawy, podawanie na 5s (lub nawet 2s jak u mnie), dopasuj przerwę i zobacz co będzie się działo.

    Gdzie tak tanio kupujesz Retopal (jak nie chcesz na forum to napisz na priv bo znajoma z Twojej okolicy właśnie tego węgla potrzebuje) ?

    rebels - zadaj to pytanie tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ikiem!/page211

  10. #450

    Domyślnie

    Po ile kupujecie ekogroszek w swojej okolicy ?(Ja Kraków)
    - Chwałowice - Wesoła - pakowany 800złT
    - Ekoret luzem - 795zł/t
    - Pieklorz z Bobka pakowany 720 zł/t - tym pale , jest OK
    koniec języka za przewodnika ..!

  11. #451
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Ja w okolicy Wrocławia za workowane 880 zł/t za Pieklorza z Bobrka, 860 zł/t Retopal (+ dostawa 30 zł).

  12. #452

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jaret jest ekogroszkiem produkowanym z węgla kopalni Janina i ma 21MJ/kg, ty zapewne widziałeś Jaret Plus który pochodzi z Południowego Koncernu Węglowego i to on ma 24MJ/kg.
    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Tak, masz rację Jaret Plus 24000kJ, wymiar ziarna 6-25mm, producent napisany jako Flint Katowice i napis PKW....
    Super się wypala, tyle mogę powiedzieć, mimo,że kaloryczność na poziomie Retopala.
    prosze o podpowiedzi odnosnie palenia Jaretem ?
    czy ktoś palił może cały sezon ?
    czy zużycie jest dużo większe względem bardziej kalorycznego węgla ?
    w tym roku będę wybierał dla siebie piecyk z podajnikiem ..
    a mając na uwadze, że Jaret mógły być na talony i w dobrej cenie skłaniałbym się ku temu paliwu

    a tak na marginesie ...
    PKW S.A. to Sobieski i Janina razem

    troszkę danych z badań
    http://www.pkwsa.pl/download/Charakt...2011x.pdf?tl=5
    Piotr

  13. #453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    petervdo paliłem jaretem ale tylko latem ( CWU). Palił się bardzo dobrze bez żadnych spieków. Na półkach zalegał tylko pył o siwym zabarwieniu, żadnych sadzy. Około 1,5 miesiąca temu zakupił u mnie jeden klient resztę jareta, chyba 1,6 tony do nowo odpalanego kotła w nowym domu. Kocioł chyba o ile dobrze pamiętam to Taurus Bizon o mocy chyba 35 albo nawet 38kW wiem że dość duży. Jak będę się z nim widział to zapytam jak się sprawuje na tym węglu. Poszukam bo może mam numer tel. to zadzwonię i dam ci znać. Dobrze masz że na książki możesz wziąść eko. Mój kuzyn pracuje na Marcelu i może wziąść tylko orzecha. Może przepisać na inną kopalnię ale nie na eko.

  14. #454

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    petervdo paliłem jaretem ale tylko latem ( CWU). Palił się bardzo dobrze bez żadnych spieków. Na półkach zalegał tylko pył o siwym zabarwieniu, żadnych sadzy. Około 1,5 miesiąca temu zakupił u mnie jeden klient resztę jareta, chyba 1,6 tony do nowo odpalanego kotła w nowym domu. Kocioł chyba o ile dobrze pamiętam to Taurus Bizon o mocy chyba 35 albo nawet 38kW wiem że dość duży. Jak będę się z nim widział to zapytam jak się sprawuje na tym węglu. Poszukam bo może mam numer tel. to zadzwonię i dam ci znać. Dobrze masz że na książki możesz wziąść eko. Mój kuzyn pracuje na Marcelu i może wziąść tylko orzecha. Może przepisać na inną kopalnię ale nie na eko.
    własnie o to chodzi, że chciałbym na tym "jechać" ... ale wolę się upewnić czy pójdzie przyzwoicie na piecyku ... zastanawiam się nad ogniwo eko plus, żeby nie kombinować z czasami
    u nas można zamiennie np. tona = 1,2 jaretu
    Piotr

  15. #455
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    u nas można zamiennie np. tona = 1,2 jaretu
    No to ameryka. Węgiel masz za free to jak spalisz trochę więcej to rozpatrzał nie będziesz.

  16. #456

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to ameryka. Węgiel masz za free to jak spalisz trochę więcej to rozpatrzał nie będziesz.
    bez przesady ... nie ma nic za darmo
    a druga sprawa przecież chyba 2 razy więcej nie spali ... tak myślę
    ale dla mnie ta opcja jest optymalna .. tylko, żeby ogniwo chciało na tym chodzić bo spodobał mnie się taki kociołek
    Piotr

  17. #457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Myślę że nie więcej jak 15 do 20% to chyba nie tak źle. Darase zaraz na mnie naskoczy ale ja bym wolał czyszczenie w poziomie ale każdy chwali swoje. Myślę że szybciej, prościej, czyściej i żadnego rozkręcania, przykręcania i tak samo nie muszę wygaszać kotła do czyszczenia. Przeważnie czyszczę w nadzorze ale nawet przy pracującej dmuchawie też się nic nie dymi. Wygaszam przeważnie dwa razy do roku żeby wyczyścić komorę powietrza pod retortą.
    Pisałem już kiedyś o tym ale dopowiem że latem do podgrzewania CWU 120kg jaretu wystarczyło mi na 6 tygodni i 3 doby. Zasobnik Kospel 140 litrów z podwójnym płaszczem, w domu 7 osób ale przez dwa tygodnie byliśmy na wczasach i korzystało z ciepłej wody tylko 2 osoby w tym czasie.

  18. #458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Tyle spaliłem na podgrzewaniu CWU na przełomie lipca i sierpnia. Ty spaliłeś teraz za 5 dni 45kg a ja około 125 w tym samym czasie. Jakbym chciał być lepszy od ciebie to napisałbym że spaliłem 35. Nie mam ocieplonego dachu i kociołek łupie groszek aż no.

  19. #459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    ilosc spalonego opału zależy od masy czynników, nie tylko ustawienia temp żadanej ,temp cwu, ale równiez od jakosci eko, od instalacji, i diabli wiedzą jeszcze od czego
    Z mojego małego doświadczenia popartego jednak obserwacjami wynika, że to głównie CWU determinuje zużycie ekogroszku zwłaszcza przy plusowych temperaturach na zewnątrz, 200 litrowym bojlerze oraz 4 osobowej rodzinie.

    Nasunęła mi się jeszcze jedna zależność, że na pracy dwustanowej kotła a więc praca i dłuższe okresy podtrzymania spali się znacznie mniej niż na kotle, który jest prowadzony przez sterownik jedynie w pracy ciągłej.

  20. #460
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kmel
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Gorzowa Wielkopolskiego
    Kod pocztowy
    66-431
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ostrzegam wszystkich przed firma RESOVER.EU sprzedajaca ekogoroszek EKORES VIP. OSZUSCI!!! zaplacone za wegiel w pazdzierniku do dzis go nie mam. nie odbieraja telefonów, nie odpowiadaja na maile. nie polecam.

Strona 23 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony