dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 115 z 146
Pokaż wyniki od 2.281 do 2.300 z 2905
  1. #2281

    Domyślnie

    Czy pod klej Stauf PUK-445 trzeba gruntować jastrych cementowy? Wykonawca twierdzi że nie, ale jakoś nic nie znalazłem na ten temat w opisie produktu...
    Czy to w ogóle dobry klej?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #2282

    Domyślnie

    Witaj,

    mam pytanie o lakier do parkietu. Jakiś czas temu cyklinowaliśmy podłogę, jednak teraz jesteśmy bardzo niezadowoleni, ponieważ parkiet się niemiłosiernie rysuje. Wszystkie meble podklejone, mamy co prawda psa, ale z tego co pamiętam, to po poprzednim lakierowaniu, podłogi nie niszczyły się w takim tempie.

    I teraz...Wezwaliśmy właściciela firmy, która to robiła. On z tłumaczeniem, ze lakier na pewno był w porządku itd. Jednak był pewien, że zastosowano lakier Domalux (nie wiem czy tak to się pisze), a faktycznie użyto 3V3. Proszę napisz jaka jest różnica między tymi dwoma lakierami?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  3. #2283
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mam krótkie pytanie: który olej jest lepszy? o jednym czytałam sporo dobrego, o drugim wiem niewiele: Lios Biooil czy Lobasol HS 2K Impact Oil?
    Niestety wykonawca, którego planuję wybrać (a raczej jego parkiet) proponuje ten mniej znany...

  4. #2284
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Czy pod klej Stauf PUK-445 trzeba gruntować jastrych cementowy? Wykonawca twierdzi że nie, ale jakoś nic nie znalazłem na ten temat w opisie produktu...
    Czy to w ogóle dobry klej?
    Gruntowanie ma na celu wzmocnienie lub uszczelnienie podkładu. Myślę, że wykonawca sprawdził jakość i wilgotność podkładu i stąd jego opinia. Powyższy klej należy do twardych klejów dwuskładnikowych wymagających mocnych lub wzmocnionych podkładów betonowych. To dobry klej. Pozdrawiam.

  5. #2285
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna_2323 Zobacz post
    Witaj,

    mam pytanie o lakier do parkietu. Jakiś czas temu cyklinowaliśmy podłogę, jednak teraz jesteśmy bardzo niezadowoleni, ponieważ parkiet się niemiłosiernie rysuje. Wszystkie meble podklejone, mamy co prawda psa, ale z tego co pamiętam, to po poprzednim lakierowaniu, podłogi nie niszczyły się w takim tempie.

    I teraz...Wezwaliśmy właściciela firmy, która to robiła. On z tłumaczeniem, ze lakier na pewno był w porządku itd. Jednak był pewien, że zastosowano lakier Domalux (nie wiem czy tak to się pisze), a faktycznie użyto 3V3. Proszę napisz jaka jest różnica między tymi dwoma lakierami?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    Określ dokładnie nazwę wraz z symbolami. Pozdrawiam.

  6. #2286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Gruntowanie ma na celu wzmocnienie lub uszczelnienie podkładu. Myślę, że wykonawca sprawdził jakość i wilgotność podkładu i stąd jego opinia. Powyższy klej należy do twardych klejów dwuskładnikowych wymagających mocnych lub wzmocnionych podkładów betonowych. To dobry klej. Pozdrawiam.
    Dziękuję bardzo za opinię. Czy w takim razie zagruntowanie będzie błędem? Co prawda w innym przypadku, ale od wykonawcy usłyszałem, że gruntowanie spowoduje mniejszą przyczepność do podłoża (akurat chodziło o płytki i tynk gipsowy).
    Jeśli żadnych negatywnych efektów to nie powoduje, to wolałbym jednak zagruntować.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #2287
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dziękuję bardzo za opinię. Czy w takim razie zagruntowanie będzie błędem? Co prawda w innym przypadku, ale od wykonawcy usłyszałem, że gruntowanie spowoduje mniejszą przyczepność do podłoża (akurat chodziło o płytki i tynk gipsowy).
    Jeśli żadnych negatywnych efektów to nie powoduje, to wolałbym jednak zagruntować.
    Jeśli grunt zostanie wchłonięty przez podkład, to na pewno go wzmocni,
    natomiast jeśli pozostanie na powierzchni to ogólnie osłabi spoinę klejową.
    Należy wykonać test, wytrawny parkieciarz właściwie to oceni. Pozdrawiam.

  8. #2288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo Zobacz post
    Mam krótkie pytanie: który olej jest lepszy? o jednym czytałam sporo dobrego, o drugim wiem niewiele: Lios Biooil czy Lobasol HS 2K Impact Oil?
    Niestety wykonawca, którego planuję wybrać (a raczej jego parkiet) proponuje ten mniej znany...
    z czystym sumieniem polecam ten drugi z zastrzezeniem ze pierwszego nie znam..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  9. #2289
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34 Zobacz post
    z czystym sumieniem polecam ten drugi z zastrzezeniem ze pierwszego nie znam..
    No właśnie - o tym czytałam dobre opinie, pewnie i Twoje, dzięki! Szkoda tlko, że ten preferowany przeze mnie parkieciarz pracuje na tym Liosie...

  10. #2290
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Alexlew

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    PILNIE potrzebuję info na temat montażu parkietu bambusowego. Czy pod parkiet pióro-wpust klejony kłądzie się podkłady i folię i na to klei się parkiet czy te podkąłdy klei się jeszcze do podłogi w sklepie kazali mi to kupić a mój a'la majster mówi że w życiu się tego nie montuje

  11. #2291
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alexlew Zobacz post
    PILNIE potrzebuję info na temat montażu parkietu bambusowego. Czy pod parkiet pióro-wpust klejony kłądzie się podkłady i folię i na to klei się parkiet czy te podkąłdy klei się jeszcze do podłogi w sklepie kazali mi to kupić a mój a'la majster mówi że w życiu się tego nie montuje
    w sklepie zrobili utarg. Oddaj im to. Twój majster ma rację. Bambus kleimy bezpośrednio do podłoża.
    Podłoże musi mieć wilgotność resztkową w granicach 1,0%. Przy wyzszej wilgotności należy położyć blokadę przeciw wilgoci. Inaczej zniszczysz sobie podłogę.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  12. #2292

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc!
    Pytałam już w innym wątku, ale może tu ktoś mi odpowie.
    Planujemy zabejcować jesionowe schody bejcą Bona i polakierować Bona Traffic. Czy ktoś bejcował kolorem Bona Earth i mógłby pokazać zdjęcie.

    No i najważniejsze. Wiem, że bejcowanie to nie taka prosta sprawa, ale proszę o wskazówki dla laika jak wykonać to w miarę poprawnie. Bejcować będzie mój mąż. Wszystkiego jest ok. 10 m2.

    Bona ma bardzo skąpy kolornik bejc.
    Jak nie Bona to jaka inna bejca pod Traffica lub Naturale?

    Gdzie w Warszawie je dostanę od reki?
    Mieszkamy od 20 grudnia 2010 r.
    Domek Poli

  13. #2293

    Domyślnie szczelina w parkiecie

    Witam.
    Mam ok 1 mm szczeliny między deskami parkietu (dąb). Powiedzmy że warunki co do temperatury i wilgotności były utrzymane. Parkiet leży ok. roku. Reklamować to?
    pozdrawiam Q

  14. #2294
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qciniak Zobacz post
    Witam.
    Mam ok 1 mm szczeliny między deskami parkietu (dąb). Powiedzmy że warunki co do temperatury i wilgotności były utrzymane. Parkiet leży ok. roku. Reklamować to?
    pozdrawiam Q
    Jeśli wilgotność w pomieszczeniach nie spadała poniżej 45% RH a szczeliny występują na całej podłodze to jest to wynikiem błędów wykonawcy podłogi. Pozdrawiam.

  15. #2295
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qciniak Zobacz post
    Witam.
    Mam ok 1 mm szczeliny między deskami parkietu (dąb). Powiedzmy że warunki co do temperatury i wilgotności były utrzymane. Parkiet leży ok. roku. Reklamować to?
    pozdrawiam Q
    Jeżeli jest tak jak mówisz i utrzymywałeś wilgotność względną powietrza na poziomie podłogi około 45%. To nawet jeżeli drewno w trakcie montażu miało dopuszczalną wilgotność maksimum 11%, a wilgotność była nie większa niż 55%, to takie szczeliny mogą powstać przy szerokich deskach 140mm i spadku wilgotności drewna o 3%.
    Jeżeli te 1mm szczeliny są w mniejszości na powierzchni, a przeważają węższe, należy odczekać do lata. W sierpniu lub wcześniej znikną, a przynajmniej powinny.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #2296

    Domyślnie

    Witam i proszę o pomoc.

    Remontuję budynek i nie wiem jak przygotować stop pod parkiet.

    Stop jest zbudowany z dwuteownikow o wysokości 18 cm (rozstawione co 120 cm), pomiędzy którymi są płyty zbrojone WPS o grubości 8 cm ułożone w taki sposób, że dwuteowniki wystają na 10 cm ponad te płyty. Czyli mam 10cm do wypełnienia aby wyrównać do poziomu dwuteowników. W tej chwili strop jest dość głośny tzn. przenosi drgania i "chuczy" przy chodzeniu. Wysokość pomieszczenia to 255 cm licząc już od górnego poziomu dwuteowników do sufitu.

    Rozwiązanie 1
    Majster proponuje wypełnić te 10 cm do wysokości dwuteowników poziomując względem dwuteowników, np. 4 cm styropianu i 6 cm odpowiednio dozbrojonego betonu. Pytanie co później, czy na taką powierzchnię można bezpośrednio układać parkiet bez obaw, że będzie pękał w miejscu gdzie są dwuteowniki? Wydaje mi się to ryzykowane, zaletą jest to, że wysokość pomieszczenia zmniejszy się tylko o grubość parkietu i kleju, czyli pewnie około 2,5 cm.

    Rozwiązanie 2
    Wykonawca wylewek proponuje wypełnić przestrzeń między dwuteownikami tak jak w Rozwiązaniu 1, a na to dać kolejną warstwę styropianu lub matę wygłuszającą i wylewkę około 5 cm. Styropian lub mata jest konieczna aby wylewka nie pękała w miejscu gdzie są dwuteowniki. Takie rozwiązanie zmniejszyłoby jednak znacznie wysokość pomieszczenia ( łącznie o około 8 - 10 cm w zależności od grubości maty/styropianu i wylewki).

    Po lekturze forum, wydaje mi się, że istnieje jeszcze Rozwiązanie 3
    Wypełnić przestrzeń między dwuteownikami tak jak w Rozwiązniu 1, na to ewentualnie wylewka samopoziomująca, potem mata wygłuszająca (jaka?), płyta OSB i parkiet. Łączna wysokość pomieszczenia zmniejszy się o około 5 cm - to jest jeszcze akceptowalne.


    Które rozwiązanie jest najbardziej sensowne i optymalne pod kątem układania parkietu uwzględniając możliwie minimalne zmniejszenie wysokości pomieszczenia i wygłuszenie go?

  17. #2297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Mam w jednym pokoju jesion - mozaika przemysłowa. Nie chciałam go lakierować - myslałam o oleju. Firma chce użyć albo: Suprawax Fine Look - olejowosk NOVOL albo
    1HS firmy LOBA. Możecie coś o nich powiedzieć ?
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  18. #2298
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    coachu

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    3miasto
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    zdecydowałem się położyć doussie w salonie i jesion natur w pokojach.
    Nie wiem na jaki lakier się zdecydować, jeden wykonawca parkietów chce zastosować bonę primę (podkład) i bonę traffic do jesionu oraz irsę do doussie.
    Inny parkieciarz proponuje 865 Blocking Primer (podkład) oraz OLI-AQUA TOP 2K Parkettsiegel 51.20 (zarówno jesion jak i doussie).
    Która opcja jest lepsza?
    Trochę boję się tego, że w doussie zaczną wychodzić białe prześwity za jakiś czas (zaobserwowane na kilku wystawkch w sklepach, zarówno wykańczanych ręcznie jak i fabrycznie), chciałbym tego uniknąć albo chociaż zminimalizować ryzyko, z tego też powodu 1 parkieciarz chce robić irsą, podobno lakiery na bazie alkoholu mogą powodować, że pojawią się te prześwity na doussie. Z kolei nie chcę też aby mi zaciemnili doussie. Czy rzeczywiście jest taka zależność - albo ciemne drewno dobrze zabepzieczone albo naturalny kolor ale możliwość pojawienia się w przyszłości prześwitów (zdaje się, że chodzi tu o krzemiany zawarte w doussie ale głowy nie dam).
    Jaki lakier podkładowy i nawierzchniowy jest idealny do doussie (zależy mi na naturalnej barwie, ew. uwypuklającej kolory i jak najmniej ciemniejącej drewno ale też by zminimalizować ryzyko prześwitów)?
    Jaki lakier do jesionu natur? Czy bona prime może spowodować, że jesion straci barwę (podobno jesion nie lubi wody)?

    pozdrawiam

  19. #2299

    Domyślnie

    Pytałem o to na wątku o lakierach, ale zdaje się że on już nie żyje...

    Mam pytanie odnośnie lakierów Deva. Wykonawca proponuje lakier tego producenta (niestety w tej chwili nie wiem konkretnie które) w trzech warstwach: 2x podkład blachą + nawierzchniowy wałkiem.
    Co wy byście polecali na parkiet jesionowy? Czy podkład (jaki) + Quick będzie dobry dla tego typu parkietu?
    Dla mnie priorytetem jest by podłoga nie zmieniła koloru i była jak najtwardsza.
    Czy może jednak lepiej przeforsować coś innego?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  20. #2300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Witam,

    Mam do pomalowania 160 m2 parkietu z deski sosnowej, zależy mi oczywiście na trwałości i zachowniu jasnego koloru. Lakier musi być wodny, to warunek żonki, nie do dyskusji.Wybrałem taki zestaw:
    1. Podkład: Lobadur WS EasyPrime + Lobadur WS UV Protect 0,1
    2. Na to dwie warstwy LOBADUR® WS 2K Duo
    Proszę napiszcie czy to dobry wybór?
    Mam jeszcze pytania.
    1.Czy ten Lobadur WS UV Protect powinienem również dodać do WS 2K Duo, czy dodanie go tylko do podkładu wystarczy?
    2. Czym się różni ten DUo od Supra?

    Pozdr
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

Strona 115 z 146

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony