dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 282 z 448
Pokaż wyniki od 5.621 do 5.640 z 8949
  1. #5621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Odpowiadam:
    Zaglądają tu jeszcze inwestorzy czy tylko "zawodowcy"?
    Zaglądają, zaglądają tylko nie mają na razie co pokazywać.

  2. #5622
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    W takim razie przestaje jeść chleb.. Czekam na opis realnego czyszczenia tej rury w zabudowie .

  3. #5623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    W takim razie przestaje jeść chleb.. Czekam na opis realnego czyszczenia tej rury w zabudowie .
    Podobno z chleba pięty pękają i kozy się w nosie robią - wyjdzie na zdrowie

    Obiecuję, że jak trzeba będzie czyścić to nie tylko opiszę, ale i zrobię fotorelację

    rumunezz - kominek to pierwsza rzecz gotowa w mojej chałupce i cieszę się jak dziecko A też dłuuuuugo czekałam
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  4. #5624
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar monika i lukasz
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-196
    Dzielnica
    http://forum.muratordom.pl/blog.php?87987-Alabaster-2G-odbicie-lustrzane
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    ja również zgłaszam i melduję, że nie jestem zawodowcem ani forumowiczem "wszystko wiedzącym". Kominek w domku dopiero robić będę , jak zrobie to się pochwalę.

    A zagladam na bierząco

  5. #5625
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Odpowiadam:
    1. Rura jest ok.
    2. Wełna jest z atestami (stosowana w piecach chlebowych)
    3. Na resztę pytań Pan Kominkowy odpowie osobiście - jeśli jest ktoś chętny, to jestem upoważniona do podania jego numeru telefonu

    Do zakończenia zostało kilka drobnych rzeczy z zaraz potem pokażę swój kominek z zewnątrz - może się komuś spodoba .... Zaglądają tu jeszcze inwestorzy czy tylko "zawodowcy"?
    Anulek , nasz Mistrzuniu lubi pieprzyc od rzeczy ,ale z rurą w poziomie ma rację.
    "Pan kominkowy" się nie popisał . Co ma Ci teraz powiedzieć ,że źle zrobił ?
    Rura mogła być spokojnie po ostrym skosie ,wówczas było by bezobsługowo.

    Czyszcząc też dasz radę ,ale po kiego grzyba....

    Do tego najlepszy będzie odkurzacz z przystawka ( separatorem) i radzę
    na początku zaglądać tam często ,bo wcale nie musi być źle jak "dasz czadu"
    co drugie palenie . Ważny jest suchy opał !!!.


    Teraz o inwestorach i zawodowcach ....

    A emeryci ?

  6. #5626

    Domyślnie

    Dzięki eniu - takie wypowiedzi jak twoja, to ja lubię - przynajmniej konkretnie i nawet taka tylko inwestorka jak ja wie o co biega... No przynajmniej prawie wszystko ... moja wyobraźnia trochą zaszwankowała w kwestii tego, gdzie mam zaglądać i dawać czadu co drugie palenie ... A może trochę za bardzo jej pofolgowałam, bo skojarzenia mam mocno

    Rozumiem, że się Pan kominkowy do fuszery z rurą nie przyzna. Wszystko mam robione na umowę, więc zakładam, że jakaś gwarancje mi przysługuje ... Przyjąć jak jest (i że dobrze, bo najkrócej jak się da do komina) czy jednak się zaprzeć i kazać ją jeszcze raz zrobić - tym razem po skosie?

    Co do opału - to był podstawowy warunek - SUCHE!!!

    Co do inwestorów i zawodowców: emeryci rządzą
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  7. #5627
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Dzięki Anulek za dobre słowo dla biednego emeryta a i skojarzenia miłe


    Co do rury . Projektując kominek "Pan Kominkowy "(fajne) powinien przysunąć wkład bliżej komina , tak by rura złapała kąt 45 stopni i wlazła do komina
    z 10 -15 cm pod sufitem . Ja bym się nie zgodził na podłączenie w poziomie. Warunkiem jest oczywiście możliwość takiego wykonania ,bo dlaczego on tak wymyślił nie wiemy
    ( może były jakieś "czary" ,że tak musiał).


    Czadu dawać ,to nie wędzić tylko palić ostro. Zaglądać masz do wyczystki na kolanie.Do dupy trochę ale można z tym żyć.

  8. #5628

    Domyślnie

    Osz w mordę - wyszło, że to ja czarownica jestem ... Bo ja chciałam coby tak "po mojemu" z zewnątrz pięknie wyglądało i z tego powodu wkład tak daleko od komina wylądował ...

    No cóż - chciałam, to mam pięknie. W zamian se będę ostro palić (oj te skojarzenia ) i od czaso do czasu zaglądać w kolano
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  9. #5629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anulek2005 Zobacz post
    Osz w mordę - wyszło, że to ja czarownica jestem ... Bo ja chciałam coby tak "po mojemu" z zewnątrz pięknie wyglądało i z tego powodu wkład tak daleko od komina wylądował ...

    No cóż - chciałam, to mam pięknie. W zamian se będę ostro palić (oj te skojarzenia ) i od czaso do czasu zaglądać w kolano
    Pamiętaj ,że obiecałaś fotki z kolanem



    mogą być dwa

  10. #5630
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Co prawda kiedyś już pokazywałam kominek, ale obecny stan jest stanem docelowym (w końcu zostały zamontowane kratki)
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  11. #5631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Anulek - Pan Kominkowy bardzo ładnie skwitował wścibstwo i "nadmierną troskę" o Twój kominek innego kominkowego pana ... Jeżeli forma będzie taka jaką widziałem to jest warta trochę więcej wysiłku raz do roku przy czyszczeniu rurki.

    Zazwyczaj pokazuję zdjęcia kominków, a dzisiaj jako pierwsze inne zamieszczę. Widok z okna salonu gdzie kominek stoi:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod zegarem 8..jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	28,8 KB
ID:	44825

    Właściwie nie wiadomo na co się patrzeć, na ogień czy na drzewo ...
    "Pod zegarem".
    Kominek konwkecyjny, cegła ręcznie formowana (płytki) CRH Castello plus trawertyn na półce przed paleniskiem i we wnęce na drewno. Zabudowa pomalowana farbą z brokatem, co daje efekt iskrzenia się pod wpływem oświetlenia lamp (nie wyszło niestety na zdjęciach - a szkoda).
    Kominek miał pierwotnie wyglądać całkiem inaczej - było już "naszykowanych kilka wersji projektu do wykonania. No ale robota "kominkowa" została zaczęta od wyburzenia pewnych już wykonanych rzeczy ... potem było już tylko coraz lepiej
    Palenisko Spartherm Varia Ah Linear 4S.
    Projekt i realizacja Forest-Natura Pracowania Zduńska
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod zegarem 1.jpg
Wyświetleń:	786
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	44828   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod zegarem 2.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	69,7 KB
ID:	44829   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod zegarem 5.jpg
Wyświetleń:	533
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	44830   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pod zegarem 4.jpg
Wyświetleń:	464
Rozmiar:	61,0 KB
ID:	44831  
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  12. #5632

    Domyślnie

    Oj - obawiam się, że forma, o której rozmawialiśmy została moooocno uproszczona Teraz to już chyba nie pokażę mojego kominka z zewnątrz ...
    Sprzedam w dobre ręce okap podszafkowy Franke FBI 712

  13. #5633
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Nie pękaj zobacz " odkrywczą " metodę budowania kominków 'budowa krok po kroku" dodana przez redakcje . Wszystkie twoje problemy to PIKUŚ , a właściwie WP Pikuś ..... Więcej takich poradników a na przerabianiu takich nie obciążających nadmiernie stropu wełnowców w dobrym humorze i dostatku dopracujemy do odległej emerytury . Oni raczej nie czytają swojego FORUM .

  14. #5634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Kominek konwkecyjny, cegła ręcznie formowana (płytki) CRH Castello plus trawertyn na półce przed paleniskiem i we wnęce na drewno. Zabudowa pomalowana farbą z brokatem, co daje efekt iskrzenia się pod wpływem oświetlenia lamp (nie wyszło niestety na zdjęciach - a szkoda).
    Kominek miał pierwotnie wyglądać całkiem inaczej - było już "naszykowanych kilka wersji projektu do wykonania. No ale robota "kominkowa" została zaczęta od wyburzenia pewnych już wykonanych rzeczy ... potem było już tylko coraz lepiej
    Palenisko Spartherm Varia Ah Linear 4S.
    Projekt i realizacja Forest-Natura Pracowania Zduńska
    Pozdrawiam.
    Śliczny!!!!! Jak ja kocham kominki z cegłą!!!

  15. #5635

    Domyślnie

    Mam dylemat i proszę o radę. Do wyboru są dwa kominki w zupełnie różnym stylu. W salonie, gdzie będzie stał docelowy kominek, będą białe ściany i podłogi sosnowe, też pomalowane na biało. Ściana gdzie będzie kominek będzie ze starej, ręcznie formowanej cegły. I tu pojawia się dylemat, kominek nr Kornak 12, czy koza Bradford kość słoniowa (wtedy byłaby we wnęce, również wyłożonej cegłą, na górze belka drewniana, bielona). Proszę o pomoc, bo wybór przede mną a czasu mało!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kornak.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	45251   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	52-d.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	60,8 KB
ID:	45252   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bradford_invocta.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	45253   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia nasza puszcza 048.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	45254  

  16. #5636
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Mała niespodzianka dla jednego z Formumowiczów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3930 - Kopia..jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	45255 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3931 - Kopia..jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	45256 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3932 - Kopia..jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	45257

    Kafle z pastiszem grafik J.Miro. Autor - Yadzik, Kafel-Art
    Tym razem zawisną na ścianie obok pieca.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #5637
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Dwa światy . Zupełnie odmienny efekt końcowy . Piecyk żeliwny typu koza , elegancka zresztą , zabudowany jak wkład kominkowy może wyglądać ciekawie lub śmiesznie . Mam nadzieję że z tymi paleniskami nie wiążesz wielkich nadziej na ekonomiczne grzanie całego domu.

  18. #5638
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Cena zależy od wybranych kafli i w tym przypadku koloru . Pokazywane na stronie obudowy nie są tzw typowymi wzorami , zawsze są wykonywane pod klienta i zastosowany wkład. W tym przypadku była to Tranava 18KW , kolor standard bez dopłat z oferty kaflarni Karat . Jeśli jesteś zainteresowany taką zabudową to proszę o kontakt na e-mail , uprzedzam jednak że pierwsze wolne terminy na realizację budowy to koniec czerwca początek lipca. Z rejonu Legnicy mogę polecić na prv innego wykonawcę o krótszych terminach . Adresy części firm współpracujących z nami znajdziesz także na stronie www.wklady-kominkowe.com.pl. Inne adresy firm budujących z TYCH kafli uzyskasz na www.karat.pl

  19. #5639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kamilla_1980

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    a to mój kominek, brakuje jeszcze tylko kolorów, ale nad nimi się jeszcze zastanawiam.
    Zostanie tyko pomalowany




    a tu troszkę wcześniejsze zdjęcie z oddali


    w dzienniku są zdjęcia jak był montowany
    Ostatnio edytowane przez kamilla_1980 ; 27-02-2011 o 15:31

  20. #5640
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    snowkar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    koło Oleśnicy
    Posty
    2

    Domyślnie

    a to nasz kominek,łupek jest piękny a kominek surowy taki jak chcieliśmy pasujący do nowoczesnego wnętrza
    http://img156.imageshack.us/i/img0206jz.jpg
    http://img607.imageshack.us/i/img0202f.jpg
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0100..jpg
Wyświetleń:	393
Rozmiar:	93,8 KB
ID:	45472  
    Ostatnio edytowane przez snowkar ; 28-02-2011 o 10:35

Strona 282 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony