dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 27
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 522
  1. #381
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dlatego decydujemy się na tradycyjne. Oczywiście, tak jak pisałeś wcześniej wszystko zależy od wykonawcy, ale do tego mamy zaufanie.

  2. #382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał agalind Zobacz post
    O dodatkach chemicznych nie poczytasz.
    zaproś do siebie doradcę handlowego lub przedstawiciela i wszystkiego się dowiesz. Wg mnie tynki robione w betoniarce nigdy nie będą miały takiego samego skladu jak gotowe mieszanki - raz się sypnie więcej piachu, kiedy indziej wapna lub wody.
    Ja robiłem cem-wap Doliny Nidy i jestem bardzo zadowolony.

  3. #383
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    apropo mieszania produktów różnych firm, sami tynkarze którzy kładą knauf, polecili mi żebym grunt kupił z doliny nidy, szczególnie ten do betonu (czerwony), jest po prostu lepszy od knaufa robią na tym na co dzień to im zaufałem chociaż nie mieli w tym żadnych korzyści.
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  4. #384
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    a po Ci grunt do betonu na ściany?

  5. #385
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jeżeli był to tynk dawany na ocieplenie jakiekolwiek to grunt jest koniecznością...

  6. #386
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balto Zobacz post
    Jeżeli był to tynk dawany na ocieplenie jakiekolwiek to grunt jest koniecznością...
    to ja to wiem - zastanawia mnie czemu do betonu a nie do ściany, gdzie Dolina Nidy ma całkiem przyzwoity produkt

  7. #387
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nigdzie nie napisałem ze na ściany, na sufit oczywiście czerwony! na ściany zielony
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  8. #388

    Domyślnie

    Nie mogę znaleźć problemu na innych forach więc piszę tu.
    Popękał mi robiony miesiąc temu tynk cementowo, -wapienny. Spękania widoczne są dokładnie po fugach bloczków.
    Ściany mam z Porothermu dryfix bloczki łączone na piankę. Macie pomysł czy takie spękania to wina ("uroda" tynku) czy kwestia osiadania
    Budynku. Spękania widoczne są głównie na piętrze (mam 2 pełne kondygnacje)

  9. #389
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A nie jest przypadkiem zbyt cienki?

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa__77 Zobacz post
    Nie mogę znaleźć problemu na innych forach więc piszę tu.
    Popękał mi robiony miesiąc temu tynk cementowo, -wapienny. Spękania widoczne są dokładnie po fugach bloczków.
    Ściany mam z Porothermu dryfix bloczki łączone na piankę. Macie pomysł czy takie spękania to wina ("uroda" tynku) czy kwestia osiadania
    Budynku. Spękania widoczne są głównie na piętrze (mam 2 pełne kondygnacje)
    Powodów może być kilka:
    - źle wykonana obrzutka (szpryc), a może w ogóle nie wykonana?
    - pracujący budynek
    - za duża ilość pianki między bloczkami, która teraz pracuje
    - materiał podatny na spękania - czy to był materiał mieszany na budowie czy też gotowe mieszanki z worków, jeżeli tak to jakiego producenta?

    Jeżeli masz tynk z gotowych mieszanek i prace zostały wykonane zgodnie z technologią to napisz proszę kto wykonywał Ci te tynki. Sprawdzę czy ten wykonawca ma autoryzację producenta, jeżeli tak to jest możliwość reklamacji, przyjedzie wtedy do Ciebie technik i sprawdzi co jest powodem Twoich kłopotów.
    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  11. #391

    Domyślnie

    Tynki były robione na budowie... szpryc na pewno byl, bo widziałam, ale czy prawidłowo wykonany nie wiem jak stwierdzić. W najcienszych miejsvach ma tynk min.2cm (były nakładane listwy do wypoziomowania i widziałam dziury po tych listwach jak je usuwali).
    Co do pianki to w tym systemie fugi poziomej praktycznie nie ma, bo pianka wchodzi i rozpreza sie w otworach bloczka.

  12. #392

    Domyślnie

    Mam w sumie nawet zdjecia szprycu (szpryca?), tylko nie wiem czy taką rzecz da się ocenić po zdjęciu.

  13. #393
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A jakie były temperatury i nasłonecznienie w czasie tynkowania i kilka dni po tynkowaniu?

  14. #394
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Ja stawiam na powodu podane przez Huberta Seina w pozycji dwa i trzy. Czyli pracujący budynek i niewlaściwie [zbyt duża, niestaranie etc] nałożona ilość pianki, która nie zachowuje się tak jak trzeba.
    /sam tynk diabli by brali, jeśli by byl za słaby i miał za mało wapna - czyli jaki i ile cement i jakie i ile wapna...

  15. #395

    Domyślnie

    Pianki raczej za dużo nie ma, bo ekipa była bardzo dokładna, wszystko równiutko. Ściany wyglądały przed tynkiem zupełnie bez fug poziomych. Czasami tylko wychodziła grubsza" fuga" pionowa, np. 1cm zapianowany jeśli tak wychodziło z pustaków.
    Budynek zapewne pracuje, a tynki położyłam dość szybko (być może za szybko). W marcu zaczęli ściany budować, a tynki kładli już w czerwcu.
    Jak robili tynki nie bylo okien. Tynkarza wprawdzie chcieli żeby były, ale ponieważ to okna drewniane nie chciałam potem wilgoci. Przed tynkami okna zabili sobie folią. Generalnie temperatura była średnia, ale raczej wilgotno.
    Co do samych tynkarzy to wydaje mi się, że raczej dobrze robili. Tynki sa rowne, bylo czysto i sprawnie. Tynki zacierane sa piaskiem kwarcowym i poza tymi posunięciami-rysami sa bardzo ładne.

    I jeszcze tak na koniec to identyczne "schodki " po fugach pustaków mam teraz w bloku na klatce, gdzie jest to spowodowane moim zdaniem oparciem stropu na ściance działowej, bez dylatacji...
    Dzięki za podpowiedzi zobaczymy co powie kierownik bud. Pewnie jednak osiadanie budynku, tylko co z tymi rysami teraz zrobić???

  16. #396
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czyli może to być wynik amortyzującej pianki lub za duża ilość cementu. Przy pracujących ścianach słabsze tynki wapienne są lepsze bo wapno powoduje samozamykanie pajęczynek pęknięć.

  17. #397

    Domyślnie

    Zaczynali od piętra
    O co chodzi z tymi warkoczami, co to jest?

  18. #398

    Domyślnie

    Czytam komentarze i dalej nie wiem czy na ściany z betonu komórkowego na kleju dać tynk tradycyjny CW czy gipsowy.

  19. #399
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    cementowo wapienny trzeba gładzić gipsem ?
    trochę szkoda
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #400
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    cementowo wapienny trzeba gładzić gipsem ?
    trochę szkoda
    zgadzam sie, podwójna robota i dodatkowe koszty - albo porządne tynki cw, albo od razu gipsowe

Strona 20 z 27

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony