dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 6591

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    na pewno o wiele gorszy, niż wybór kotła kondensacyjnego

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    na pewno o wiele gorszy, niż wybór kotła kondensacyjnego
    Zgadzam się.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aneta6

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam, mam wielką prośbę, jesteśmy na etapie wyboru pieca. Podam może podstawowe info
    - 130m2 do ogrzania (poddasze w domu + wejście i 1 pokój na parterze), 1 łazienka, 1 kuchnia
    - brak komina, spaliny będą wyrzucane za ścianę
    - dom ocieplony styropianem 10cm, w środku wełna 25cm
    - spiżarnia (ok 6-7m3) więc miejsce na mały zasobnik jest lub kocioł z wbudowanym warstowym zasobnikiem
    1950, RAPczyn mogłabym liczyć na waszą fachową pomoc i opinię? wszędzie gdzie pytamy każdy poleca swoje jako najlepsze . Czy kondensat jest dobrym rozwiązaniem?? Myśleliśmy o Junkersie, Termecie lub trochę droższe Wolf - Kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie), Zakres mocy: 11, 20, 24 kW, cena ok 9tys brutto. W zasadzie firma obojętna, chodzi mi o dobranie mocy kotła do naszego domu. Będę bardzo wdzeczna za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał haze Zobacz post
    Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat
    To tak jak z samochodami. Jedni płaca więcej i kupują samochód z nowoczesnym silnikiem diesla, który jest bardziej wydajny i oszczędny, ale droższy. Inni wolą tańszy benzynowy, ale mniej ekonomiczny. Ci, co jeźdzą bardzo dużo to zapłacą drożej, zeby potem jeździć taniej, ci co jeźdzą w około komina i mało to kupią benzynę. Wybór należy do ciebie, musisz sobie przekalkulować czy, przy twoim małym zużyciu gazu, opłaca ci się kupować droższy kondensat, ale mniej palący.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał aneta6 Zobacz post
    Witam, mam wielką prośbę, jesteśmy na etapie wyboru pieca. Podam może podstawowe info
    - 130m2 do ogrzania (poddasze w domu + wejście i 1 pokój na parterze), 1 łazienka, 1 kuchnia
    - brak komina, spaliny będą wyrzucane za ścianę
    - dom ocieplony styropianem 10cm, w środku wełna 25cm
    - spiżarnia (ok 6-7m3) więc miejsce na mały zasobnik jest lub kocioł z wbudowanym warstowym zasobnikiem
    1950, RAPczyn mogłabym liczyć na waszą fachową pomoc i opinię? wszędzie gdzie pytamy każdy poleca swoje jako najlepsze . Czy kondensat jest dobrym rozwiązaniem?? Myśleliśmy o Junkersie, Termecie lub trochę droższe Wolf - Kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie), Zakres mocy: 11, 20, 24 kW, cena ok 9tys brutto. W zasadzie firma obojętna, chodzi mi o dobranie mocy kotła do naszego domu. Będę bardzo wdzeczna za pomoc
    Witam
    Myślę że dobrym wybrem będzie np Immergas Victrix X 2 v.2011 12 KW a jego mc minimalna 1,9 KW
    Pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adek182

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Jaki wybrac kocio? do domu 100m2

    Witam wszystkich serdecznie,
    mam dylemat przy wyborze kotła. Dom o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy. Będziemy mieszkać w 3 osoby. Jest to nowy dom, chyba ocieplony dobrze tzn, podłoga 10cm styropian, sciana 12cm styropian, strop żelbetowy 25cm styropian.
    Instalacja mieszana 7 grzejników i podłogówka 16m2.
    Dzisiejsza propozycja jednej z firm instalatorskich to:

    1. De Dietrich Innovens MCA 15 + zasobnik 100 litrów, pogodówka i sterowanie pokojowe.
    2. Viessman Vitodens 200 + zasobnik 120 litrów pogodówka i sterowanie pokojowe

    Wydaje mi sie ze oba kotły mają zbyt duża moc jak na nasz dom.

    Ja bardzo mocno rozważam
    Immergas VICTRIX 12 + zasobnik 160 litrów biawar, boje sie tylko ze woda bedzie sie bardzo dlugo grzala...

    Bardzo proszę o pomoc co wybrac czy to co sobie sam wymyslilem bedzie dobre czy słuchać zaleceń instalatorów o tym ze musi byc moc bo inaczej nie bedzie komfortu ciepłej wody i ze bedzie zimno. Prosze o pomoc .... Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał adek182 Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie,
    mam dylemat przy wyborze kotła. Dom o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy. Będziemy mieszkać w 3 osoby. Jest to nowy dom, chyba ocieplony dobrze tzn, podłoga 10cm styropian, sciana 12cm styropian, strop żelbetowy 25cm styropian.
    Instalacja mieszana 7 grzejników i podłogówka 16m2.
    Dzisiejsza propozycja jednej z firm instalatorskich to:

    1. De Dietrich Innovens MCA 15 + zasobnik 100 litrów, pogodówka i sterowanie pokojowe.
    2. Viessman Vitodens 200 + zasobnik 120 litrów pogodówka i sterowanie pokojowe

    Wydaje mi sie ze oba kotły mają zbyt duża moc jak na nasz dom.

    Ja bardzo mocno rozważam
    Immergas VICTRIX 12 + zasobnik 160 litrów biawar, boje sie tylko ze woda bedzie sie bardzo dlugo grzala...

    Bardzo proszę o pomoc co wybrac czy to co sobie sam wymyslilem bedzie dobre czy słuchać zaleceń instalatorów o tym ze musi byc moc bo inaczej nie bedzie komfortu ciepłej wody i ze bedzie zimno. Prosze o pomoc .... Pozdrawiam
    to co wymysliłes starczy w zupełności, 160l w 20-30 min ci spokojnie zagrzeje 12kw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony