dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 214
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 4264
  1. #801

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    Panie Irku a można prosić obecne zdjęcia Pana domu z zewnątrz razem z tą wiatą? jakie są jej wymiary? Czy wiata niezabudowana liczy się jako ściana w prawie budowlanym tzn trzeba zachować takie same odległości od granic działki?
    Co sadzicie o kolektorze słonecznym do ogrzewania wody? Bo myślę i myślę...i coraz więcej czytam i pytania powoli zaczynają się pojawiać i czekam na moje wz- teraz komunalny wydział opiniuje zjazd z drogi na działkę... już ponad 2 tygodnie...
    witam

    załączam stare zdjęcie jeszcze bez ocieplenia ale mniej więcej widać o co chodzi
    wiata na szerokość domu 8m na 3,20 , odległość należy zachować jak by filary wiaty były ścianą ale pytać musisz u lokalnego urbanisty

    co do kolektorów to ja jestem na nie w Polsce mamy za mało dni słonecznych by się to opłaciło a na pewno nie zwróci, latem by mieć 140L gorącej wody wkładam do pieca 4 kawałki sosny kolega ma solary za 8000 zł i latem zdarza się że dwa razy w tygodniu przepala w piecu by mieć ciepłą wodę



    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 18-10-2011 o 19:38

  2. #802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianolsztyn82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    44

    Domyślnie

    co do kolektorów to ja jestem na nie w Polsce mamy za mało dni słonecznych by się to opłaciło a na pewno nie zwróci, latem by mieć 140L gorącej wody wkładam do pieca 4 kawałki sosny kolega ma solary za 8000 zł i latem zdarza się że dwa razy w tygodniu przepala w piecu by mieć ciepłą wodę


    Ja uważam że solary jak najbardziej. Tylko przy założeniu że 45% kosztów inwestycji odda nam gmina. Bo z tego co wiem to teraz tak jest. Ewentualnie mając już dom mozna w wolnym czasie wykonać je samemu, co nie jest wielką filozofią.
    Ich sprawność bedzie troszke mniejsza od zakupionych ale tańsza i jaka frajda zrobic cos samemu.
    A co do doświadczeń to moja profesorka na wykładach opowiadała jak sprawdzają sie jej solary wykonane przez meża i twierdziła że przez wiekszą cześć lata ma ciełą wode za darmo. Uczyła termodynamiki wiec miała pojecie o czym mówi.
    Myśle że w połączeniu z dogrzewaniem bojlera prądem dużą część lata się to sprawdzi.
    A z tego co wiem to wiele osób grzeje w lato prądem, co kosztuje niemało nawet w 2 taryfach.
    Oczywiście przy założeniu że ktoś zapłacił za to 8000 to naprawde nie dożyje kiedy mu sie to zwróci. Normalna cena to około 1500zł za panel.

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianolsztyn82 Zobacz post
    co do kolektorów to ja jestem na nie w Polsce mamy za mało dni słonecznych by się to opłaciło a na pewno nie zwróci, latem by mieć 140L gorącej wody wkładam do pieca 4 kawałki sosny kolega ma solary za 8000 zł i latem zdarza się że dwa razy w tygodniu przepala w piecu by mieć ciepłą wodę


    Ja uważam że solary jak najbardziej. Tylko przy założeniu że 45% kosztów inwestycji odda nam gmina. Bo z tego co wiem to teraz tak jest. Ewentualnie mając już dom mozna w wolnym czasie wykonać je samemu, co nie jest wielką filozofią.
    Ich sprawność bedzie troszke mniejsza od zakupionych ale tańsza i jaka frajda zrobic cos samemu.
    A co do doświadczeń to moja profesorka na wykładach opowiadała jak sprawdzają sie jej solary wykonane przez meża i twierdziła że przez wiekszą cześć lata ma ciełą wode za darmo. Uczyła termodynamiki wiec miała pojecie o czym mówi.
    Myśle że w połączeniu z dogrzewaniem bojlera prądem dużą część lata się to sprawdzi.
    A z tego co wiem to wiele osób grzeje w lato prądem, co kosztuje niemało nawet w 2 taryfach.
    Oczywiście przy założeniu że ktoś zapłacił za to 8000 to naprawde nie dożyje kiedy mu sie to zwróci. Normalna cena to około 1500zł za panel.
    przepraszam ale co to za BREDNIE po prostu brak słów lidzie !

    cytat "A co do doświadczeń to moja profesorka na wykładach opowiadała jak sprawdzają sie jej solary wykonane przez meża"..........łzy mi ciekną od samego czytania

    jeśli chodzi o Gminę to fakt odda Ci 45% z tym że to Gmina wskaże Ci wykonawcę Ty musisz wziąć kredyt na całość inwestycji którą wyliczy Ci wskazana firma ......
    ... przepraszam ale nie chce mi się tłumaczyć tej machiny

    jak firma zrobi Ci kompletną instalację solarową za 1500 zł to szacun jak byś wygrał w LOTTO szóstkę -

    "Ewentualnie mając już dom mozna w wolnym czasie wykonać je samemu, co nie jest wielką filozofią." - można też sobie w wolnym czasie zrobić telewizor plazmowy
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 19-10-2011 o 06:17

  4. #804
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    adrianolsztyn82

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    przepraszam ale co to za BREDNIE po prostu brak słów lidzie !

    cytat "A co do doświadczeń to moja profesorka na wykładach opowiadała jak sprawdzają sie jej solary wykonane przez meża"..........łzy mi ciekną od samego czytania

    jeśli chodzi o Gminę to fakt odda Ci 45% z tym że to Gmina wskaże Ci wykonawcę Ty musisz wziąć kredyt na całość inwestycji którą wyliczy Ci wskazana firma ......
    ... przepraszam ale nie chce mi się tłumaczyć tej machiny

    jak firma zrobi Ci kompletną instalację solarową za 1500 zł to szacun jak byś wygrał w LOTTO szóstkę -

    "Ewentualnie mając już dom mozna w wolnym czasie wykonać je samemu, co nie jest wielką filozofią." - można też sobie w wolnym czasie zrobić telewizor plazmowy
    No to szkoda że tak do tego podchodzisz bo pisałem o osobie profesorki ktora robiła wlasnie badania nad kolektorami. A jej mąż to również profesor podobnej specjalności.
    I raczej są to osoby która w tej dziedzinie ma wiele do powiedzenia. Zapewne nie jeden artykuł bądź inną pracę jej może nawet sam czytałeś. Na naszym wydziale prowadzi sie wiele badan w tej dziedzinie.
    A co do zrobienia kolektora samemu to muszę Cie wyprowadzić z błędu. Po pierwsze budowa kolektora jest bardzo prosta i wiele konstrukcji "amatorskich" dorównuje kolektorom producentów. Nie mówie o kolektorach próżniowych bo to gówno i zrobić samemu raczej niewykonalne.
    A co do instalacji solarnej??????? O czym mówisz? bo do tego potrzebujesz kolektora pompki połączonej z czujnikiem temp. i dodatkowej wężownicy w bojlerze. Nie mówie o instalacji solarnej połączonej z ogrzewaniem np .podłogowym bo masz rację że u nas to niema sensu. Ale grzeć wode prądem w słoneczny letni dzień uważam za nieporozumienie. I właśnie o takiej sytuacji pisałem.
    Nie porównuj prosze kolektora do plazmy bo to nieporozumienie.
    Proponuję zgłębić prostote budowy i działania kolektora, bo to proste jak budowa cepa.
    A co do zwrotów kosztów inwestycji przez gminę to pewnie masz racje że szału niema.

  5. #805
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foqsica

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-448
    Posty
    10

    Domyślnie

    dzięki za zdjęcie, ale chyba będzie u mnie kłopot nawet z taka wiatką bo niestety działka ma tylko 20 m szerokości, kiedyś się o garażu pomyśli, byle dziadek jeszcze żył to mi taki ładny postawi z małym pomieszczeniem na graty z tyłu, czy coś takiego, plus składzik na drewno. bardzo się ciesze że w tym konkretnym projekcie można wstawić piec na wszystko A co do kolektorów może i rzeczywiście gra niewarta świeczki... jak teraz wyglądam przez okno to tylko kominek mi się marzy. Ok, nie przeszkadzam póki co w merytorycznej dyskusji. Pozdrawiam

  6. #806
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam wszystkich budujących i "przymierzających " sie do budowania
    budujemy w wielkopolsce. mamy wersję lustrzaną. wejscie od pn-wsch a salon i taras pd-zach. jestesmy na etapie ścian, strop moze jeszcze w tym tyg jedyne zmiany w projekcie to:
    1.okno w salonie w czesci jadalnej,
    2. i teraz wyszlo ze jednak schody z wejsciem od strony tarasu. (tez boje sie wycieczek kolezanek mojej cory, ale zanim zaczna ja odwiedzac masowo kolezanki to minie jakies 5 lat ) jedyne co to klopot bo strop trzeba wiekszy zrobic i nasz wykonawca kreci nosem ze za pozno mu mówimy . ma rację
    szczegolne pozdro dla swirka - bardzo cenne komentarze i uwagi!
    podeslę zdjęcia niebawem!

  7. #807

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    dzięki za zdjęcie, ale chyba będzie u mnie kłopot nawet z taka wiatką bo niestety działka ma tylko 20 m szerokości, kiedyś się o garażu pomyśli, byle dziadek jeszcze żył to mi taki ładny postawi z małym pomieszczeniem na graty z tyłu, czy coś takiego, plus składzik na drewno. bardzo się ciesze że w tym konkretnym projekcie można wstawić piec na wszystko A co do kolektorów może i rzeczywiście gra niewarta świeczki... jak teraz wyglądam przez okno to tylko kominek mi się marzy. Ok, nie przeszkadzam póki co w merytorycznej dyskusji. Pozdrawiam


    * a może zmień wymiary domu - z 10,30 x 7,30 na 10 x 8,30 ? wyjdzie Ci wiata 3m ?

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 19-10-2011 o 13:52

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Napisał barpas Zobacz post
    witam wszystkich budujących i "przymierzających " sie do budowania
    budujemy w wielkopolsce. mamy wersję lustrzaną. wejscie od pn-wsch a salon i taras pd-zach. jestesmy na etapie ścian, strop moze jeszcze w tym tyg jedyne zmiany w projekcie to:
    1.okno w salonie w czesci jadalnej,
    2. i teraz wyszlo ze jednak schody z wejsciem od strony tarasu. (tez boje sie wycieczek kolezanek mojej cory, ale zanim zaczna ja odwiedzac masowo kolezanki to minie jakies 5 lat ) jedyne co to klopot bo strop trzeba wiekszy zrobic i nasz wykonawca kreci nosem ze za pozno mu mówimy . ma rację
    szczegolne pozdro dla swirka - bardzo cenne komentarze i uwagi!
    podeslę zdjęcia niebawem!
    witam

    - będziecie mieli słup od podciągu ?

    Dziękuję i również pozdrawiam

  9. #809
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mickeyrourke

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    taki z34 może być?

    [ATTACH]Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	372
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	80170[/ATTACH]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	80169  

  10. #810

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickeyrourke Zobacz post
    taki z34 może być?
    witam

    może być taki tylko okno w kotłowni zostawił bym o normalnej wysokości i zlikwidował podcień hmmm a może w taki wypadku okno balkonowe przenieść w miejsce gdzie jest ławka ?

    pozdrawiam

  11. #811
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mickeyrourke

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Podcień bardzo mi sie podoba - zabiera troche przestrzeni, ale mi sie podoba dlatego postanowiłm go zostawić, zresztą domek zrobiłem szerszy o 60cm w stosunku od orginału. Reszta to tez mój pomysł przy którym jednak zostanę pomimo że cenie bardzo twoje rady i sugestie, którymi obdzielasz innych budujacych. Ciesze sie że jestes na tym forum ( czytam go od początku ) pozdrawiam.

  12. #812

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickeyrourke Zobacz post
    Podcień bardzo mi sie podoba - zabiera troche przestrzeni, ale mi sie podoba dlatego postanowiłm go zostawić, zresztą domek zrobiłem szerszy o 60cm w stosunku od orginału. Reszta to tez mój pomysł przy którym jednak zostanę pomimo że cenie bardzo twoje rady i sugestie, którymi obdzielasz innych budujacych. Ciesze sie że jestes na tym forum ( czytam go od początku ) pozdrawiam.
    a jakie zmiany wewnątrz ?
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 20-10-2011 o 10:37

  13. #813
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Anka_inowroclaw

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Inowrocław
    Kod pocztowy
    88-100
    Posty
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    dzięki za zdjęcie, ale chyba będzie u mnie kłopot nawet z taka wiatką bo niestety działka ma tylko 20 m szerokości, kiedyś się o garażu pomyśli, byle dziadek jeszcze żył to mi taki ładny postawi z małym pomieszczeniem na graty z tyłu, czy coś takiego, plus składzik na drewno. bardzo się ciesze że w tym konkretnym projekcie można wstawić piec na wszystko A co do kolektorów może i rzeczywiście gra niewarta świeczki... jak teraz wyglądam przez okno to tylko kominek mi się marzy. Ok, nie przeszkadzam póki co w merytorycznej dyskusji. Pozdrawiam
    My też mamy działkę szer. 20 m i z34 wraz z dostawionym garażem zmieści się nam idealnie

  14. #814
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mickeyrourke

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Nowy Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    4

    Domyślnie

    Powiększona łazienka na dole oraz trochę większa kotłownia. Schody żelbetowe ze spocznikiem i sciana oddzielajaca je od salonu - góra bez zmian

  15. #815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    foqsica

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-448
    Posty
    10

    Domyślnie

    Anka_Inowroclaw, to będziemy musieli jeszcze wszystko przemyśleć, plus kwestie finansowe, oprócz oglądania forum usilnie myślę co i kiedy byle z jak najmniejszym kredytem w ostatecznym rozrachunku skończyć... A samochód stary to może i pod wiatą ostatecznie stać... albo jakoś tak teraz pod blokiem stoi bez żadnych wiat echhhh
    Mimo piękna schodów drewnianych, te z projektu wydają się być dość praktyczne - szczególnie przekonuje mnie ten schowek pod schodami do wykorzystania np na mini spiżarkę. Ścianki jednak bym chyba nie stawiała, tylko słup i otwartą klatkę schodową - wrażenie większej przestrzeni? I może jeszcze to okno w jadalni nie jest takim głupim pomysłem.
    (oczywiście moje rozważania na sucho ale może póki zacznę przygodę z budowaniem to ktoś z podlaskiego wybuduje i może uda mi się takie cudo na oczy własne zobaczyć. )
    Ostatnio edytowane przez foqsica ; 21-10-2011 o 08:13

  16. #816
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał swirek100 Zobacz post
    witam

    - będziecie mieli słup od podciągu ?

    Dziękuję i również pozdrawiam

    jeżeli masz na myśli słup, ktorey stoi w salonie (zakladam ze to jest slup od podciągu to tak słup zostaje. zeby z niego zrezygonowac trzeba zmienic strop. poza tym zakladalismy niewiele zmian w projekcie (poczatkowo zadnych ale wiadomo w "praniu" wychodzą rózne rzeczy facet od schodów kręci nosem na schody z wejsciem od strony tarasu - ze przepisy sa i ze za malo miejsca (schody będą za strome) - pewnie i racja , ale domek jest maly i kazdy metr sie liczy. wiec zdecydujemy sie na schody tego typu

    nie wiem czy zyskam duzo miejsca bo w koncu ten kawalek po ścianie na ktorej jest taras zabierze okolo 80 cm...

    pamiętam ze masz schody drewniane z wejsciem od wiatrołapu ze spocznikiem jak w projekcie. jak Ci się sprawdzają? czy drugi raz zrobiłbyś takie same?
    i czy zaglada tu ktos kto ma lub planuje również schody z wejsciem od strony tarasu? na co zwrocic uwage? o czym ma pamietac przy wyborze? (oprocz tego zeby nadlac wiecej stropu jakies rady?

  17. #817
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    barpas

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Katarzynki
    Kod pocztowy
    62-006
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    Anka_Inowroclaw, to będziemy musieli jeszcze wszystko przemyśleć, plus kwestie finansowe, oprócz oglądania forum usilnie myślę co i kiedy byle z jak najmniejszym kredytem w ostatecznym rozrachunku skończyć... A samochód stary to może i pod wiatą ostatecznie stać... albo jakoś tak teraz pod blokiem stoi bez żadnych wiat echhhh
    )
    hej foqsica zgadzam sie z Toba - dlaczego samochód ma miec tak dobrze jak ja ? wazne zeby na niego snieg nie padal (odpada odśnieżanie, którego niecierpię) uwzglenilismy wiatkę w adaptacji i jak w przyszlosci będziemy miec zastrzyk finansowy - bedzie stal garaz - jako oddzielny budynek. dzialka ma wymiary 30m x 50 m (okolo bo jest nieregularna) wiec na szczescie miejsce jest

  18. #818

    Domyślnie

    Cytat Napisał foqsica Zobacz post
    Mimo piękna schodów drewnianych, te z projektu wydają się być dość praktyczne - szczególnie przekonuje mnie ten schowek pod schodami do wykorzystania np na mini spiżarkę. Ścianki jednak bym chyba nie stawiała, tylko słup i otwartą klatkę schodową - wrażenie większej przestrzeni?
    witam

    jeśli nie postawisz ścianki to jak chcesz zrobić mini spiżarkę. ?

    pozdrawiam

  19. #819

    Domyślnie

    Cytat Napisał barpas Zobacz post
    facet od schodów kręci nosem na schody z wejsciem od strony tarasu - ze przepisy sa i ze za malo miejsca (schody będą za strome) - pewnie i racja , ale domek jest maly i kazdy metr sie liczy. wiec zdecydujemy sie na schody tego typu

    pamiętam ze masz schody drewniane z wejsciem od wiatrołapu ze spocznikiem jak w projekcie. jak Ci się sprawdzają? czy drugi raz zrobiłbyś takie same?
    ktoś ma takie schody w z34 - spytaj jak się użytkują ?
    tak drugi raz zrobił bym dokładnie takie samy duże i wygodne tylko o 2 tony ciemniejsze lub w orzechu dzieciaki latają w górę i w dół bez najmniejszego problemu



    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez swirek100 ; 01-05-2013 o 13:08

  20. #820
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwii.p

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    małopolskie
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam!
    Ja również będę miała schody z wejściem od tarasu tak jak na rysunku wyżej, a pod schodami tak mniej więcej pomiędzy ścianą a słupem - stół. Już mam nawet doprowadzone kable do lampy, która będzie wisiała nad stołem. Co do elektryki koszt: 6 000 zł (materiał i robocizna), z tym że najdroższy u nas był kabel ziemny tj. 1200 zł, kanalizacja i woda również 6 000 zł

Strona 41 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony