dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 981 z 1568
Pokaż wyniki od 19.601 do 19.620 z 31350
  1. #19601

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    u jednych drozsza u innych w tej samej cenie ale poruszyłeś temat zasadniczy-kasa
    i dalej mi się już pisać nie chce.
    Polecam ci okna drutexu sa jeszcze tańsze.
    A najtaniej kupisz okna z błędów pomiarówych lub demontażu

    Żadnych okien nie kupuję.
    Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzasz

  2. #19602

    Domyślnie VEKA Alphaline czy Schucko CT70 szyba 0,5

    Veka tak jak pisałem robi ABM Jedraszek, schucko Milczarek Zduńska Wola.
    Które bedzie cieplejsze okno? Które wybrać.
    Alphaline to najlepsze okno/profil Veki CT70 nie jest najlepszy w schucko. Czy zatem warto wybrac schucko (2 tys drozsze) czy jednak mercedesa w Veki?

    Wibart

  3. #19603

    Domyślnie

    Czy jest szansa na konstruktywną podpowiedź?

    wibart

  4. #19604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Porównujesz zupełnie dwa różne profile pod każdym względem więc czego oczekujesz ? Ze my za ciebie podejmiemy decyzję ?
    Może nawet okazać się ze oba profile z rożnymi szybami będą miały Uw okna identyczne.
    Producentów też masz dobrych.
    Rzuć moneta lub zrób jak większość-wybierz tańsze.
    Pod jednym warunkiem. Czy wyposażenie okien poza szyba jest identyczne. Tu naprawdę duperele mogą wpływać na taka małą różnice w cenie.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #19605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar abol1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    119

    Domyślnie

    Rozważam zastosować u siebie poniższe rozwiązanie:
    * dom, system PCV 6-komorowy:Schuco SI-82 GRAN TOP, pakiet 3-szybowy 4/16/4/16/4 [Ug=0,5 W/m2K],
    * piwnica, system PCV 5-komorowy:Schuco CT-70 GRAN RONDO, pakiet 2-szybowy 4/16/4 [Ug=1,0 W/m2K

    Jest 15 okien w tym 4 do piwnicy-powierzchnia okien 24m2 cena 14000pln z montażem
    Co sądzicie o tych oknach, takim zestawieniu i cenie?

  6. #19606

    Domyślnie decyzja

    Nie oczekuje decyzji tylko informacji.

    1. Czy takie okna będą miały podobne U dla całego okna czy jednak Veka mająca 90mm bedzie zawsze z załozenia cieplejsza.
    Panowie od Veki i schucko przecież znacie te profile wiec obiektywnie U dla tych okien mozna porownać.
    2. Czy sztywność jest rownież porównywalna, wiem ze schucko - ma bardzo mocne usztywnienia jak to wyglada w Veka?
    3. Jakoość profilu Veka klasa A - to ich mercedes. A jak schucko - czy ten profil tez ma grubość A?
    4. veka mam mozliwość profili dodatkowych 70mm - np okna balkonowe schucko tez ma taka opcje z tego co wiem.

    veka okucie Roto NT Designo, standardowo 1 zaczep antywywazeniowy, blokade błednego polozenia klamki,
    Schucko - okucia winkhause Activepilot z 2 naroznikami antywywazeniowymi,, ramka swisspacer, klamki secustic, msl, zatrzaski antyprzciagowe, regulacja zima lato.

    Pomijam kwestie kasy. Który okno jest lepsze? Czy moze sa porownywalne???

  7. #19607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    ...Wibart się pyta Veka czy schuco ct70 a ty z jakimis drutexami i oknami z demontazu wyjezdzasz
    To póki co wolny kraj i mogę odpowiadać co i jak chcę. Czy się to komuś podoba czy nie. A jak ktoś wyjeżdża z argumentem dotyczącym kasy zawsze jestem złośliwy - i też mam do tego prawo
    To tak na marginesie.

    Odpowiedziałem już Wilbartowi co sądzę o obu profilach i producentach - reszta jest w jego rękach. Nie wskażę Ci który masz kupić bo nie. Nie bo nie
    Bo tak naprawdę nie wiem na czym ci zależy. Ciepłe - już wiesz, 90mm z szybą 0,7 może i okaże się że ma Uw takie samo jak 82mm z szybą 0,5 (w CT70 Cava ościeżnica ma 70 mm i wbrew pozorom niewielki wpływ na Uw całego okna)
    Uw całego okna to tylko część strat. To także straty ciepła nie tylko przez szybę czy profil lecz także jak wykonane jest ocieplenie, jak ma być zamontowane okno w otworze ile ma zachodzić na ościeżnice etc etc
    A Wy wszyscy chcecie tylko wskazania to albo to i podajecie zawsze różnicę w cenie co wskazuje jednoznacznie co dla Was jest realnie ważne.
    Klasa A czy B - już wielokrotnie było tu pisane że to g... różnica, wykorzystywana tylko marketingowo. Schuco masz w klasie B bo zabrakło 0,1 czy aż 0,2 mm grubości ścianki by załapać się na A - i co ci daje taka odpowiedź? Nic, po prostu nic. Ulegniesz papce speców od marketingu mówiących że jak okno to tylko w A.
    Najważniejszą informację już znasz - obaj producenci to firmy w tradycjami i wykonujące dobrze okna a nie produkujące wyrób oknopodobny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #19608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i teraz dalej
    okno wyposażone w szyby z ciepła ramką swispacer będzie sumarycznie cieplejsze jak z ramką aluminiową czy stalową
    ani jeden ani dwa punkty zabezpieczenia antywłamaniowego nie są żadnym zabezpieczeniem. Dla okna nie posiadającego WK1 czy WK2 realnie nie ma znaczenia czy jest jeden czy dwa przy włamaniu - najważniejsze by tam gdzie przykłada się łom był taki punkt a każde okno RU ma go z załozenia, natomiast tylko R może nie mieć wcale - tu musisz się dowiedzieć szczegółów u ewentualnego dostawcy
    Gama profili dodatkowych... do większości sytuacji na budowie oba profile mają podobnie ale też i inne mają więcej profili niż tylko profil skrzydła czy ościeżnicy
    Wzmocnienie - kolejny marketing - grubość i kształt wzmocnienia dobierany jest pod konkretny gabaryt i nawet jak będziesz chciał do okna 60/60 stal 2,5 mm to i tak jej nie dostaniesz bo po jaką cholerę? Ileż to razy do przekroi wystawowych daje się najgrubszą stal byleby tylko wywrzeć wrażenie na laiku
    Dla mnie subiektywnie lepsze jest Schuco - i dlatego tylko tym profilem handluję, Ten co handluje Veką odpowie ci podobnie jak ja o Schuco
    I dzięki mej wypowiedzi masz jeszcze większy ból głowy - sorki - nie chciałem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #19609

    Domyślnie decyzja

    Gdzie jest ten punkt, w którym powinien być wstawiony ten grzybek zabezpieczający?
    Czy jednak jest tak, że z założenia on tylko trzyma ramę a tak by zabezpieczał to trzeba wykupić WK1? I wtedy bedzie ustawiony w optymlanym miejscu?
    CZy jesli bede miał Wentylacje mechaniczną moge zrezygnować z rozszczelnienia - a to wpłynie na uproszczenie okuć - i beda tym samym tansze, czy rozszczelnienie jest to juz standard i nie ma wpływu na cene?

    wibart

  10. #19610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ten jeden punkt jest zawsze w tym samym miejscu gdyż pełni też rolę punktu obrotu dla uchylu.
    Rozszczelnienie lub jego brak nie ma wpływu na cenę
    I choćby to pytanie utwierdza mnie w ocenie kryterium wyboru.
    Kup te tańsze okna i kłopot masz z głowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #19611

    Domyślnie

    na stronie jedraszka nic nie ma ze Alphaline ma 3 szyby 0,5 ?

    http://www.abm-jedraszek.pl/pl/oferta/alphaline.html

    za to jest ze sa 3 szyby 0,7
    standardowo 4/12/4/12/4 U = 0,7. W/m2k

    chyba ze dal ciebie wkladaja grubszy pakiet

    ja bym bral Alphaline bo znawcy z forum od okien (nie bede wymienial) polecja szerokie ramy bo se za 10 lat szyby wymienisz - bo sztywniejsze a powaznie za 10 lat juz standardem beda 4 szyby
    albo wymiana szyb bedzie nieoplacalna bo jak kupujesz okna szyby sa kilka razy tansze jak bys potem je chcial same wymienic

    Ta Veka jest fajna ale te kryte zawiasy dla mnie to nieporozumienie
    znowu winkhausa jak widze a glownie jak slysze jak to pracuje to chyba jeszcze gorzej
    dla mnie najfajniejsze okucia i mega proste w obsludze przez co takze niezawodne jest ROTO NT

    ja wybralbym zwykly profil 5 komorowy od uzanego producenta 3 szyby i zakryl se 80%-90% ramy ociepleniem i mialbym najcieplejsze okna a nie podniceal sie 10-20mm szerokosci ramy jak i tak wzmocnienie takie same
    a okna pasywne te bez wzmocnienia, ze to niby szyby usztywniaja itp - typu Passivhaus bym se darowal
    wybor nalzy do ciebie
    Ostatnio edytowane przez bombelo ; 02-12-2011 o 07:25
    bombel

  12. #19612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    kup drewniane ; olej plastik.
    Na tym forum wszyscy co kupują plastik mają z nim tylko problemy.
    W większości kupują buble, sądząc po postach.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #19613

    Domyślnie

    tego zapomnialem na koncu poprzedniego posta napisac
    Charlie pisze ŚWIĘTE SŁOWA

    ja dzis takze gdybym mogl kupilbym okna drewniane
    powaznie tyle ze jakies dobre okna drewniane
    bombel

  14. #19614
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i widzisz bombelo i Charlie - powielacie ciągle - sorki - głupoty
    Skąd biorą się kłopoty z oknami z PVC? Nie dlatego że z założenia produkt jest do d.... tylko z tego, że rynek tych okien jest niezweryfikowany. Popatrzmy na samych klientów. Wczytajcie się w ich posty. CO jest głównym kryterium wyboru dla 99% z nich? CENA i jeszcze raz CENA w myśl zasady CCC (cena czyni cuda)
    A prawda jest taka że z g... bata nie ukręcisz i np. jak architekt zaprojektował okna w gabarytach niedopuszczalnych dla PVC zawsze znajdzie się producent który to wykona w PVC mając w d... dobro klienta. Ileż to razy poruszany był temat okien o wysokości przekraczającej 230 cm ? Wysokości gdzie dla większości profili okiennych jest to już za dużo i wymaga zastosowania albo profila pośredniego albo wręcz drzwiowego. Ale, nie można nawet tego klientowi zaproponować bo przecież nasza oferta będzie droższa od konkurencji - czy nie jest takie podejście dealerów i producentów nagminne? Przetelepią się przez gwarancję a później klient będzie wypisywał takie głupoty jak Wy teraz, że jak okna to tylko drewniane.
    Spotkajcie się z Pchełkiem, niech pokaże Wam zdjęcia, ilość ekspertyz bryli popełnianych przy oknach drewnianych - włosy wyrwiecie sobie z głowy. Tam także pokutuje cena jako kryterium wyboru a wierzcie mi, na oknach drewnianych także można nieźle "zaoszczędzić"
    Po co my, praktycy, ciągle podnosimy temat producenta i montażysty? Bo to oni są najważniejsi a nie materiał z jakiego można wykonać okno lub wyrób oknopodobny
    Niestety, dobry jakościowo towar kosztuje a spójrzcie tutaj i wczytajcie się w wypowiedzi potencjalnych nabywców. Nie mając zielonego pojęcia głównym kryterium wyboru jest cena i tylko cena. Nawet rezygnacja z rozszcelnienia wydaje im się korzystna bo kilka złotych zostanie w kieszeni - dla tych co mają wentylacje mechaniczną to jeszcze przejdzie choć oszczędności w zakupie nie da. A inni co mają grawitację? Strzelą sobie samobója na własne życzenie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #19615

    Domyślnie

    jareko

    ja tylko powiem tak
    dzis wybralbym drewniane nie plastik
    a ty sobie mozesz robic dalej kruciaty ze pvc lepsze

    sam osobiscie nie nawidze drewna: schodow, elewcji, ogrodzen itp ale okna sa ok
    wybralbym dobre drewniane bo jak kupowale PVC to byloby mnie na drewniane stac

    ale moim idealnym wyborem bylaby stolarka aluminiowa na ktora mnie nie bylo stac (kilka razy drozsza)
    bombel

  16. #19616
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    ...ale moim idealnym wyborem bylaby stolarka aluminiowa na ktora mnie nie bylo stac (kilka razy drozsza)
    i zimniejsza
    Nie robię tu żadnej krucjaty za PVC
    Sam dobrze wiesz jak wygląda rynek producentów w PVC i może zostawmy ten temat, bo nie czas i nie miejsce ku temu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #19617
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Jareko - nie masz w swojej ofercie niczego z drewna ; nie znasz się na nowoczesnych technologiach stolarki otworowej drewnianej.
    Dokształć się bo na dzień dzisiejszy część producentów okien drewnianych daje 10 letnią gwarancję na trwałość powłoki lakierniczej i samego drewna czego w plastiku nie uświadczysz.
    Po 10 latach to ja zacząłem wymieniać okna plastikowe Jezierskiego bo się zaczęły rozpadać - oczywiście na drewniane. Dzięki temu od 4 lat sukcesywnych wymian NIE MAM ŻADNYCH problemów z oknami.
    Przypominam o nich sobie jak trzeba je umyć !!!!

    Zgadzam się z Tobą w jednym - w drewnie też są firmy produkcyjne, których jakość pozostawia wiele do życzenie. Ale jest ich około 1% !!!
    A w plastiku znaleźć producenta, który jest bez skazy to wybacz - ze świecą diabła szybciej znajdziesz

    P.S. daj już Pchełkowi spokój - 72 lata na karku a Ty nie dajesz mu spokoju
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #19618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Ciekawe jak to się dzieje ze w czasach gdy pląstiki były co najmiej dwa razy drozsze od drewna kupiłem sobie z pełna premedytacją pląstiki i mam je bez żadnych problemów od 1991 roku u siebie w domu.
    Drewna nie mam już i nigdy mieć nie będę. Dlaczego ? Tego wyjaśniać publicznie nie będę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19619
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    2letnie drewniane Urzedowskiego klientka wymieniła na Hekaplast!
    Powiedziała że nigdy więcej.Myślała że okna będą jej służyć juz do końca życia ...
    To co chyba tylko się wieszać

  20. #19620
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    :
    KONCEPT - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony tylko od wewnątrz
    RUBIN PLUS - 5komorowy, szyba u=1,0, profil zaokrąglony zew+wew
    PLATINIUM - 5komorowy, szyba u=1,0 profil na wyłączność dla OKNOPLAST Kraków, idnywidualny projekt skrzydła!
    PLATINIUM EVOLUTION - 6komorowy w ramie i skrzydle (89mm), szyba u=0,7
    .
    koncept rubin avans(chyba juz go nie ma) platinium to wszystko to samo tylko róznica w wygladzie.
    Platinium -profil na wyłączność? hmm to stąd te pozwy z M&S! o platinium moje zdanie wypowiadam głośno!!!
    Tak na prosty rozum czy nie zastanawia cię dlaczego przy szerokości 89mm szyba moze być tylko k=0,7?
    Wyliczałeś sobie termic90?
    Jesli już jesteś zdecydowany na oknoplast to porównaj ich 5 komorówke z 6komorówka ale tym termic90.odpowiedz sobie na pytanie czego oczekujesz od okien jak budujesz swój dom,bo same okna nic nie zdziałają więc nie dajmy się zwariować!

Strona 981 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony