dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 814

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Popatrzeć to sobie mogę Niestety kasy tyle to ja nie mam;( Ziriusy to z 5x tyle kosztują co taka tania pompka...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Popatrzeć to sobie mogę Niestety kasy tyle to ja nie mam;( Ziriusy to z 5x tyle kosztują co taka tania pompka...
    ja zdecydowałem się właśnie na tą chińska pompę ze względu na cenę . próbnie chodzi już 2 miesiące i nic na razie się
    strasznego nie dzieje

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    (..)próbnie chodzi już 2 miesiące i nic na razie się
    strasznego nie dzieje
    Super, gratulacje!
    Już 2 miesiące.

    Bez komentarza.

    Załącz zdjęcie tego domu i instalacji, to MOŻE (ja nie) ktoś uwierzy że to nie jest "nieudolna" reklama "jednopostowca" zarejestrowanego przed chwilą na forum....
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    tu sobie poczytaj
    http://www.blog.karbon.com.pl/bez-ka...inska-kuchnia/

    oraz 2 część

    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...a-kuchnia-c-d/

    ta lektura dała mi wiele do myślenia
    cały blog też polecam

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Super, gratulacje!
    Już 2 miesiące.

    Bez komentarza.

    Załącz zdjęcie tego domu i instalacji, to MOŻE (ja nie) ktoś uwierzy że to nie jest "nieudolna" reklama "jednopostowca" zarejestrowanego przed chwilą na forum....
    NO I CO Z TEGO ZE TO MÓJ PIERWSZY POST-ZAWSZE MUSI BYĆ TEN PIERWSZY RAZ.
    Nie stać mnie na rasową pompę ciepła więc zaryzykowałem z chińczykiem.To bardzo nieskomplikowana w budowie pompa i z tego co się orientuje to każdy kumaty chłodnik da sobie radę z naprawą tego taniego ,,cudeńka".Przeciętna maszyna do lodów typu włoskiego jest bardziej skomplikowana w swojej budowie.Mnie na razie działa-pożyjemy zobaczymy jak będzie.W ogóle nie przasadzajmy z tą chińską jakością od lat używam lodówki, komputera , drukarki itp i nic się nie dzieje.JA myślę że wiele produktów made in china jest na dobrym poziomie .Zdjęcia postaram się zrobić (chinskim aparatem cyfrowym prosto z marketu) w weekend. Tylko prosze się nie przerazić stanem wykonania instalacji - jak powiedziałem wcześniej podłączyłem pompę prowizorycznie na próbę -zobaczymy jak będzie si e sprawować przez tą zimę.
    A SWOJĄ DROGĄ PANIE WIHAJSTER BRZYDKO TAK KOMUŚ ZARZUCAĆ KRYPTOREKLAMĘ NA PODSTAWIE ŻE JEST TO PIERWSZY POST-W KOŃCU TO PAN CAŁY CZAS OFERUJE SWOJE USŁUGI NA FORUM MURATORA - NIECH PAN NIE MIERZY INNYCH UŻYTKOWNIKÓW FORUM SWOJA MIARĄ

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Odpaliłem już kilka pompek chińskich ze sprężarkami markowymi (toschiba) .
    Działają
    Co prawda jedna ruszyła za trzecim wymienionym agregatem zewnętrznym.W jednej pad wentylator a w drugiej zawór 4 drogowy.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał hydrauli Zobacz post
    Odpaliłem już kilka pompek chińskich ze sprężarkami markowymi (toschiba) .
    Działają
    Co prawda jedna ruszyła za trzecim wymienionym agregatem zewnętrznym.W jednej pad wentylator a w drugiej zawór 4 drogowy.
    Rozumiem że piszesz o pompach P-W . Ja mam na gazie R 410A woda-woda ale podłączyłem ją pod kolektor poziomy (3 pętle 150mb każda fi 40mm).Na razie to ustrojstwo działa zasilanie wody ma 8 stopni na powrocie 4 po 5 godzinach pracy.
    Zdaje sobie sprawe że awaryjność chińskich pomp ciepła jest większa niż markowych . Ale nikt chyba nie twierdzi że markowe są bezawaryjne w 100 procentach. Wystarczy poszperać choćby na forum muratora i znajdzie się parę przypadków kiedy inwestorzy mieli kłopoty z serwisami markowych pomp ciepła a wydali na nie naprawdę grube pieniądze . Mnie pompa kosztowała 5700 pln + 1600pln rury pe40+około 1000 armatura+1 dzień pracy koparki. jeśli się sprawdzi przez tą zime to w przyszłym roku zrobię parę usprawnień i zobaczymy jak będzie chulać.NIE BOJE SIĘ ,,CHIŃCZYKÓW"- OD 20 LAT PRACUJĘ PO RÓŻNYCH SERWISACH MARKOWYCH FIRM ŚWIATOWYCH , WIĘKSZOŚĆ Z NICH BAZUJE W WIĘKSZYM LUB MNIEJSZYM STOPNIU NA CHIŃSKICH ELEMENTACH A KROJĄ NIEŚWIADOMYCH LUDZI AŻ PRZYKRO PATRZEĆ. Tylko odrazu zaznaczam iż nie mam nic wspólnego z branżą ogrzewnictwa,nie jestem żadnym propagatorem chińskich produktów, jestem zwykłym zjadaczem chleba który próbuje jakoś sobie w życiu w tym kraju.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał jbloch Zobacz post
    (...)
    A SWOJĄ DROGĄ PANIE WIHAJSTER BRZYDKO TAK KOMUŚ ZARZUCAĆ KRYPTOREKLAMĘ NA PODSTAWIE ŻE JEST TO PIERWSZY POST (...)
    Jeżeli źle oceniłem - PRZEPRASZAM

    Tylko dlatego, że w ostatnim czasie widziałem kilka podobnie brzmiących "reklam".
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    spokojnie ja się nie gniewam. dwa lata temu zacząłem budowę domu i jestem stałym czytelnikiem tego forum.Dzięki takim ludziom jak TY czy hydrauli henok wiele
    dowiedziałem sie wielu rzeczy o których nawet nie miałem pojęcia - bardzo mi to pomogło w trakcie budowy . A to że niektóre rzeczy robię po swojemu ,to mam pełną świadomość (dzięki wam szanowni forumowicze) czym to grozi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony