dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie eXtremo8 – IZOPLAST

    podobno nowy ciekawy profil – miał ktoś jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    podobno nowy ciekawy profil – miał ktoś jakieś doświadczenia?
    Niedawno wprowadzony więc i o doświadczenia trudno. Sam czekam na pierwsze opinie użytkowników, zwłaszcza balkonów w kolorach, najchętniej zamontowanych od południowego zachodu. Nie będę się rozpisywał bo jeszcze wykraczę, budowa skrzydła i to potężne wzmocnienie wróżą przyszłość niekiepską Ale komór mnóstwo, marketing górom

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Niedawno wprowadzony więc i o doświadczenia trudno. Sam czekam na pierwsze opinie użytkowników, zwłaszcza balkonów w kolorach, najchętniej zamontowanych od południowego zachodu. Nie będę się rozpisywał bo jeszcze wykraczę, budowa skrzydła i to potężne wzmocnienie wróżą przyszłość niekiepską Ale komór mnóstwo, marketing górom
    Zastanawiam się nad kupnem tych profili. Na rzetelne opinie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać - niech po wiszą jakiś czas i zobaczymy.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Te okna są produkowane na profilach Thermicco czyli z tej samej "stajni" co nie cieszące się dobrą opinią Decco. Widziałem profile i wyglądają interesująco. Oferują też bardzo dobre parametry termiczne. Czas pokaże, czy sprawdzą się w praktyce.
    Inna sprawa, że wskazany producent okien do zbyt znanych nie należy więc trudno wyrokować co wyjdzie z połączenia nowego systemu profili z mało znanym producentem okien.
    Jeszcze jedno: system jest obecnie bardzo ubogi. Brak łączników, itp. Nie nadaje się na żadną bardziej skomplikowaną realizację.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 05-07-2011 o 17:27

  5. #5

    Domyślnie

    Widziałem nie tak dawno właśnie ten profil i zastanawiałem się, co to za system. wizualnie z zewnątrz ciekawy, zobaczymy jak z jakością tych profili. Ale jeśli producent tego profila również "tłucze" decco, to mam mieszane odczucia

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    twerdza, że to ich autorski profil

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmichal Zobacz post
    twerdza, że to ich autorski profil
    Tak? To zobacz ten link:
    http://thermicco.pl/niepowtarzalny-wyglad.html

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Ciągle się zastanawiam…
    Czy jeśli cena jest przyzwoita to warto zaryzykować w nowość na rynku? Może jest ktoś to już ma te okna i może coś powiedzieć przesłać jakieś zdjęcia.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    żadnych doświadczeń opinii???

  10. #10

    Domyślnie Profil Extremo8

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Niedawno wprowadzony więc i o doświadczenia trudno. Sam czekam na pierwsze opinie użytkowników, zwłaszcza balkonów w kolorach, najchętniej zamontowanych od południowego zachodu. Nie będę się rozpisywał bo jeszcze wykraczę, budowa skrzydła i to potężne wzmocnienie wróżą przyszłość niekiepską Ale komór mnóstwo, marketing górom
    Witam!

    Mam SSO i na jesieni chciałbym go zamknąć. Sprzedawca IZOPLAST poleca właśnie Extremo8.
    Na oknach nie znam się kompletnie
    Czy cytowana wypowiedź to sarkazm?
    Mam sobie okna na tym profilu darować bo mają za słabe wzmocnienia i złą budowę skrzydła?
    Nie chciałbym się wpakować na minę...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot82 Zobacz post
    Witam!

    Mam SSO i na jesieni chciałbym go zamknąć. Sprzedawca IZOPLAST poleca właśnie Extremo8.
    Na oknach nie znam się kompletnie
    Czy cytowana wypowiedź to sarkazm?
    Mam sobie okna na tym profilu darować bo mają za słabe wzmocnienia i złą budowę skrzydła?
    Nie chciałbym się wpakować na minę...
    Sarkazm w najczystszej postaci
    Nie można oceniać wprost tego profilu, za krótko jest na rynku.Wzmocnienie w stosunku do profilu jest za słabe i wróży to problemy, grubość stali niewiele zmieni bo decydujący wpływ na sztywność ma kształt i wymiary przekroju a tu nie powala. Profil ma super parametry cieplne, ciekawy kształt ale w perspektywie lat użytkowania to właśnie sztywność skrzydeł i słupków okazuje się najważniejsza. Ja bym nie zaryzykował ale przecież mogę się mylić

    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja bym to ujął tak: nie można unikać wszelkich nowości. Natomiast najważniejszy będzie tutaj gwarant! Jeżeli okna wyprodukuje znana i wiarygodna firma to można "zaryzykować" a jak by co to pociągnąć firmę do odpowiedzialności. Jak okna będą "od pana Henia" to nie radzę.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalmichal

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Ja bym to ujął tak: nie można unikać wszelkich nowości. Natomiast najważniejszy będzie tutaj gwarant! Jeżeli okna wyprodukuje znana i wiarygodna firma to można "zaryzykować" a jak by co to pociągnąć firmę do odpowiedzialności. Jak okna będą "od pana Henia" to nie radzę.
    tak tylko firma dziś jest a za 2 lata może jej nie być. Liczyć w długim okresie czasu na gwaranta to spore ryzyko

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miq

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wadlew
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam
    Ciekawe jest to, że ten profil jest z wyglądu identyczny jak profil KBE Energy Line 90 mm oferowany m. in. przez BUDVAR (czy ktoś się orientuje czy to jest ten sam profil?).
    Właśnie decyduję się na okna do domu i promocja Izoplastu z darmowym montażem eXtremo8 jest w miarę atrakcyjna. Może miał ktoś już styczność z tym profilem od czasu jego pojawienia się na rynku?
    Miałbym prośbę aby ktoś podzielił się również wrażeniami z samą obsługą firmy Izoplast - czy jest godna polecenia?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał miq Zobacz post
    Witam
    Ciekawe jest to, że ten profil jest z wyglądu identyczny jak profil KBE Energy Line 90 mm oferowany m. in. przez BUDVAR (czy ktoś się orientuje czy to jest ten sam profil?).
    Trochę pomieszałeś, to nie KBE tylko właśnie to Decco o którym tu mowa a Budvar wstydliwie nazwę tego akurat profilu ukrył, choć przy Trocalu i KBE obiekcji nie ma....

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miq

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wadlew
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Trochę pomieszałeś, to nie KBE tylko właśnie to Decco o którym tu mowa a Budvar wstydliwie nazwę tego akurat profilu ukrył, choć przy Trocalu i KBE obiekcji nie ma....
    Faktycznie masz rację, jak teraz się przyjrzałem na stronie budvaru to nie jest to profil KBE. Ciekawi mnie zatem fakt, że na stronie Izoplastu jest napisane, że jest to profil autorski - jakim cudem w takim razie okno EnergyLine na stronie Budvaru wygląda identycznie? Już nic z tego nie rozumiem.

  17. #17

    Domyślnie

    Przecież piszemy tu że to jeden z profili Decco. Może na nim produkować każdy. A że ktoś napisał że to jego autorski projekt? Gorsze głupoty znajdziesz na stronach różnych firm.

    Pozdrawiam

    Edit. P.S. Oglądałem ten profil w małej firmie handlującej czym się da i przy okazji trochę okien produkującej, więc chyba Decco żadnych ograniczeń w sprzedaży nie przewiduje.
    Ostatnio edytowane przez IVO333 ; 13-09-2011 o 15:39

  18. #18

    Domyślnie

    Odświeżam temat.

    Czy ktoś z Was zdecydował się na okna Extremo8 z Izoplastu? Jakie wrażenia?
    Proponują dobrą cenę i całkiem dobre parametry cieplne okna, ale ponieważ to nowość to nie wiem czy się decydować.
    poproszę o radę...

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    st.Łódź

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-725
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, natknąłem się na powyższy wątek i spieszę z pewnymi wyjaśnieniami. Otóż eXtremo8 to nie profil, tylko marka okien promowana przez naszą firmę. Ściślej rzecz ujmując: profile PVC (proszę o wybaczenie wszelkiej maści purystów, ale ja z przyzwyczajenia będę się posługiwał formą PCV) Thermicco, systemowe wzmocnienia stalowe tych profili (w skrzydłach i słupkach stałych o grubości min. 2,0mm), oryginalne i kompletne okucia obwiedniowe ROTO NT oraz wypełnienia, którymi w 95% stanowią szyby zespolone, dostarczane dla naszej firmy od wielu lat wyłącznie przez jednego dostawcę - EFFECT GLASS SA (niegdysiejszy EFFECTOR II S.A.). Dodam, że standardowym wypełnieniem jest szyba dwukomorowa o przenikalności cieplnej U=0,6 W/m2K z ciepłą ramką SSP, co zapewnia w zasadzie każdej, poza skrajnymi wypadkami, konstrukcji przenikalność cieplną poniżej 1 W/m2K. Dopełnieniem oferty jest propozycja tzw ciepłego montażu okien eXtremo8 (najczęściej stosowany typem jet "i3"). Okna eXtremo8 to oferta skierowana głównie do inwestorów indywidualnych (developerzy najczęściej tną koszty jak tylko się da), dbających o właściwe walory energooszczędne budowanych przez siebie domów.
    Co do dostępności profili dodatkowych (słupy konstrukcyjne i kątowe) to nie odbiega ona od zdecydowanej większości innych systemów energooszczędnych dostępnych na rynku. Ograniczenia terytorialnego dystrybucji profili okiennych Thermicco przez firmę Decco nie ma. Jest inne ograniczenie, ale nie wolno mi o nim pisać.
    Profile Thermicco, a co za tym idzie okna eXtremo8 dostępne są od około roku, więc jeszcze nie wszyscy mieli okazję się do nich przekonać, niemniej, w mojej opinii ryzyko zakupu nowego produktu w pełni jest rekompensowane przez jego walory.
    Pozdrawiam i zapraszam do biur handlowych firmy Izoplast oraz na stronę www.izoplast.pl

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Słyszałem o problemach z nadmierną twardością zgrzewalnych uszczelek w tym systemie. Ktoś potwierdza/zaprzecza?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony