dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 355 z 448
Pokaż wyniki od 7.081 do 7.100 z 8949
  1. #7081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Kiedyś Forumowy Wiewiór zamieścił w tym wątku zdjęcie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4668021
    Były to czasy kiedy niekoniecznie pałaliśmy chęcią do siebie czyli "dawno i nieprawda".
    Przez dłuższy czas "łaziło" mi po głowie i można powiedzieć że Niktspecjalny został w ten sposób ojcem chrzestnym (nie kojarzyć z tym co popełnił onegdaj F.F. Coppola ) pewnego pomysłu, na realizację którego czekałem tylko dlatego że wcześniej nie zdarzyła mi się po temu sposobność.
    Aż wreszcie przyszła - zaprojektowałem piękny kaflowy piec, tyle że cały urok zabierał mu wielki, biały - jak to zwykle bywa, grzejnik kaloryferowy stojący dosłownie pół metra od niego. Paradoksalnie rzecz biorąc spowodował on nie oszpecenie całości projektu, lecz jego upiększenie i rozbudowę, będącą w rezultacie tą "wisienką na torcie".
    Zabudowanie kaflami kaloryfera dało też ciekawy efekt grzewczy - nagrzewanie się i częściową akumulację ciepła w samych kaflach, jako że grzejnik jest konwekcyjno - promiennikowy. Pomiędzy piecem a ścianą powstała naturalna wnęka na ułożenie drewna oraz umieszczenie przybornika kominkowego na stojaku.
    Nieco trudności sprawiło znalezienie odpowiedniej głowicy termostatycznej do grzejnika, ale okazało się że są i takie "na drucik" produkowane.
    Zabudowa z kafli białostockiej kaflarni Kafel-Kar, wnętrze pieca stanowi komorowo - opadowe palenisko akumulacyjne Termokaust.
    Projekt i realizacja: Forest-Natura Pracownia Zduńska.
    Pozdrawiam.

    Nie myślałem, że wkleisz tu zdjęcie pieca DO SUFITU !?

  2. #7082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    A co ja zrobię że mam tą "przypadłość" i nie widzę nic przeciwko ... a ludzie domy na 2,6 - 2,7 metrów budują a nie na 3,6 - 4,5 jak w "epoce pałacowej" ... więc stereotypy łamać trzeba
    Dla mnie proporcje bryły się liczą a nie to że piec kończy się na suficie czy 20 cm pod nim i robi za "osadnik kurzu", którego nie ma jak wytrzeć przez cały rok ...
    W załączniku dwa piece - pół metra różnicy ... pierwszy z "zadęciem" historycznym (niemal wierne proporcje bryły pieca nie posiadającego korony), drugi - fantazja nie mająca odwzorowania historycznego.
    Poza tym odkąd w Kozłówce byłem ... żadne piece do sufitu nie będą mi przeszkadzać ... nawet jak mieć będą 4,5 metra
    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Secesja.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	115733   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9215 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	62,1 KB
ID:	115734  
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 13-05-2012 o 23:21
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  3. #7083
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    O gustach się nie dyskutuje, podobno, ale broń mnie Boże przed
    piecami do sufitu, chyba że nowoczesne. Jak ktoś chce mieć piec
    księcia, to musi sobie pałac wybudować, albo znaleźć swoje
    właściwe miejsce w szeregu, jak chatkę ma 2,5 m wysoką.

  4. #7084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oprócz zarabiania kasy, czasami jak sam wiesz, spełniamy ludzkie marzenia Piotrze ...
    Poza tym to nie żadne "piece księcia" tylko ... najzwyklejsze i skromne czasami (choć ładne) konstrukcje, jakich było sto lat temu mnóstwo w każdej kamienicy mieszczańskiej.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #7085
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W starej kamienicy mieszczańskiej do sufitu ? Raczej nie . Dziadek by się
    w grobie przewrócił ! Ale chyba nie jest to miejsce na nasza polemikę.
    Wiem co masz na myśli, i zdaje się, że Ty tez mnie rozumiesz.

  6. #7086
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Fajny się topik zrobił.Teraz to powinien mieć chyba nazwę "Kominki Wasze"

    KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!!
    to jest pierwszy post w tym temacie.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 15-05-2012 o 07:36

  7. #7087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Nikt - a czy to moja wina że mało kto chce pokazać jaki ma kominek ... większość postów w dziale Kominki, jaka się pojawia od dłuższego już czasu można podzielić na dwie grupy: "Jak zrobić ... " i "Pomóżcie bo źle mi zrobili / zrobiłem ... "
    Mało kto chce pokazywać swój kominek - inwestorów, którzy są skłonni pokazać w tym wątku własne kominki, można by ostatnio na palcach obydwu rąk policzyć.
    Więc ktoś musi nadrabiać do średniej ...
    Zadam prowokujące pytanie - czy Forumowicze nie mają co pokazywać i czym się chwalić ? Czy, gipsokartonowe pudełka z ramką wokół paleniska stały się "standardem dla mas", tak pospolitym i jednorodnym w swej formie że nie ma się po prostu czym chwalić ... ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  8. #7088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ciekawe kiedy się zgłosi jakiś fan by mu zrobić taki kominek


  9. #7089
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Forest zauważyłeś już tą przypadłość jaką jest na szeroką skalę zakreślony dział Kominki?Zapewne nie wiesz bo i po huk ci takie info.Was bo to Wasze działy, tak naprawdę już interesuje ciągłe istnienie,tłumaczenie,zrzędzenie by reputacji ,która była gdzieś kiedyś nadszarpnięta bardziej nie naginać.Piszesz ,że :
    można podzielić na dwie grupy: "Jak zrobić ... " i "Pomóżcie bo źle mi zrobili / zrobiłem ... "
    I ty nie wiesz dlaczego???Już ci mówię.Uogólniam z lekka.Chcesz mieć ekstra kominek spełniający możliwości twojego lokum to se kuźwa zamów u branży za 25000zł.Będziesz go wszędzie wklejał a jak tam z nim coś będzie nie tegez to się zrobi retusik i tyż będzie.Ci natomiast co reprezentują wskazane przez ciebie grupy to ci ,których tak na prawdę macie w dupie.Tak w dupie.Nie chcą wklejać swoich potworów bo zaraz misie gogo ich dojadą aż im się skóra zawinie na kolanach.Dziwisz się???Ja nie.Nieliczni z Was .którzy robią fajną robotę cicho siedzą by raz na jakiś czas coś pierdnąć.Wiele by tłumaczyć dlaczego ludziska nie chcą się chwalić swoimi kominkami ale z całym szacunkiem to w większości przecież nie ich wina.

  10. #7090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Rzadko bo rzadko, ale czasami się z tobą zgodzę. To tak jakby zrobić wątek "Samochody nasze". Nikt za bardzo się nie będzie chwalił dziesięcioletnim Oplem czy innym Fordem, jak mu obok wkleją furę za półtorej miliona. Właściwie żeby to miało ręce i nogi, za każdym razem powinna podana być cena twora. Mogli by ludzie się zorientować ile to kosztuje, jakie ma zalety i wady, i na jaką półkę cenową ich stać.
    Ja osobiście lubię prostotę (prosty chłop ze mnie, się nie garbię), inny lubi jakieś fajerwerki, ale to wszystko ma swoją cenę. Podejrzewam że i tak tych cen nie podacie by nie odstraszyć potencjalnych klientów

  11. #7091

    Domyślnie

    Czesc Liwko Twój kominek jest czad!!! Ja pokażę swój, żeby nie było bezkominkowo. Jeszcze nie skończony, ale już coś tam jest. To co widac na zdjęciu kosztowało mnie 6tyś z robocizną (2300 - tanio na wschodzie Polski). Obłożymy czymśtam i dodamy kawałek belki i będzie spoko - mam nadzieję. O taki sobie może polonez w skali samochodowej


  12. #7092
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    LIWKO Z WIEWIÓREM w jednym chórze! Toż to pies zdechnie !!!


  13. #7093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie


  14. #7094
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Rzadko bo rzadko, ale czasami się z tobą zgodzę. To tak jakby zrobić wątek "Samochody nasze". Nikt za bardzo się nie będzie chwalił dziesięcioletnim Oplem czy innym Fordem, jak mu obok wkleją furę za półtorej miliona. Właściwie żeby to miało ręce i nogi, za każdym razem powinna podana być cena twora. Mogli by ludzie się zorientować ile to kosztuje, jakie ma zalety i wady, i na jaką półkę cenową ich stać.
    Ja osobiście lubię prostotę (prosty chłop ze mnie, się nie garbię), inny lubi jakieś fajerwerki, ale to wszystko ma swoją cenę. Podejrzewam że i tak tych cen nie podacie by nie odstraszyć potencjalnych klientów
    Czasami to i dobrze jak poglądy się zbytnio nie "ucierają". eniek swoją drogą to mógłbyś sypnąć groszem okazyjno -cenowym. liwko dobrze to podszepł.

  15. #7095

    Domyślnie

    Dzis dostalem nowa wycene za kominek - projekt post #7096 cena 7500 i 5 lat gwarancji
    3 tys roznicy ...
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  16. #7096

    Domyślnie Będzie Pan zadowolony ....

    Kiedyś tam...wkleiłem ten kominek "zrobiony na biało" a teraz przedstawiam go w wersji .... kolorowej. Teraz Inwestor jest wreszcie zadowolony -czegóż pragnąć więcej?
    Przedstawiam go jako przykład na to ,że są jeszcze "prawdziwi cyganie". A my cóż ...nadal staramy się nie robić "akwariów" ...ciekawe jak długo?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5427.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	33,6 KB
ID:	116120   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5438.jpg
Wyświetleń:	680
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	116121   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5441.jpg
Wyświetleń:	721
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	116122  

  17. #7097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Dzis dostalem nowa wycene za kominek - projekt post #7096 cena 7500 i 5 lat gwarancji
    3 tys roznicy ...

    Nie pamiętam tego kominka, a nie widzę zdjęć (czarne prostokąty).
    Możesz pokazać jeszcze raz?

  18. #7098
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Leniin ... na palenisku za 1,5 zł taki kominek zrobię Ci za 5 tysięcy ... także jak sam widzisz wyceny jakie masz to sobie można o przysłowiowy "kancik" ...
    Łącznie z tym co napisałem wyżej. Bo nie wiesz ani z czego taki kominek będzie zrobiony ani w jaki sposób, ani jakie materiały będą użyte do jego wykończenia ...
    Ale cena 5 tys. zł będzie zawsze o kolejne 2,5 tys. zł korzystniejsza niż Twoja ostatnia ...
    Tyle że nic nie mówi ... rozumiesz o co chodzi ?
    Nie zastanawiało Cię skąd wzięła się różnica pomiędzy Twoimi wycenami ? Bo raczej nie podejrzewam, by aż tak różniła się sama robocizna ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #7099

    Domyślnie

    Sory na kominkach sie nie znam wic nie bede dobrym nazewnictwem pisal

    Kominek wklad polski
    5lat gwarancji szerokosc 80cm (firmy nie znam ale moge sie dopytac - koles ktora mi dal za 7,5 jest z polecenia od mojego znajomego) i koszt wkladu 3,5 (u niego)
    Zrobiony z jakis plyt (ale nie jest to GK na stelazu)

    to jest tylko projekt eniu


    A miejsce na kominek to... (180cm od komina na sciane do sciany przy oknie po lewej stronie)


    1. Mysle ze moze w ten rog pasowal by kominek nr 1 tylko ze wklad narozny musialby byc min 90cm (a to koszty)
    2. A co sadzicie o zdjeciu kominka nr 2 wklad moze wyc mniejszy ale wizualnie wydaje sie wiekszy i narozny


    Ostatnio edytowane przez leniin ; 16-05-2012 o 10:18
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  20. #7100
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    eniek podałem namiary na gościa ,a ty nic.Głuchy jezdeś ??? Jak zwykle po swojemu bez sprawdzenia pierdłeś i od razu zamilkłeś.W tych kominkach tak sobie popierdujecie ale miejcie ten szacun dla tych co szykują się do wklejania swoich ..............misternie ........wykonanych...........nie przez Was kominków ....

Strona 355 z 448

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony