dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 347 z 902
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 18038
  1. #6921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  2. #6922

    Domyślnie

    Elfir muszę przesadzić wierzbę Hariko dwuletnią w inne miejsce - czy mogę to zrobić już w sierpniu?

  3. #6923
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar kominiarz
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    1.968

    Domyślnie

    Dzięki Elfir, zastanawiałem się gdzie kupić porządne budki, a tu proszę na podanej przez Ciebie stronce mają nawet wg projektu Jana Sokołowskiego wybitnego niestety już nieżyjącego ornitologa.
    ...

  4. #6924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Dorota.K i Elfir. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję. Proponowany artykuł na pewno poczytam Co do lawendy i wrzosów - wizualnie mi pasowało, żeby je tak posadzić... A dlaczego nie mogą być obok siebie?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  5. #6925
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Naberia, każde potrzebuje innych warunków glebowych. Wrzosy kochają kwaśną glebę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #6926
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Zasadziłam wrzosy w kwaśnej. A lawendę w ziemi gliniastej i odrobinie piasku.... Sadzone w zeszłym roku. W tym się ładnie rozrosły... Może nie przeszkadza im to?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  7. #6927

    Domyślnie

    witam!
    ponownie zwracam się z prośbą o pomoc (tak wiem strasznie natrętna jestem, korzystałam z Waszej pomocy już chyba kilkanaście razy odkąd jestem na forum).

    tym razem mam problem z Cyprysikiem Lawsona a konkretnie chodzi o odmianę 'Ivonne'. kupiłam i posadziłam ją 2 lata temu. rośnie ślicznie, zagęszcza się i ma już ok 80cm wysokości. jednak po bokach zaczyna brakować jej miejsca i muszę ją przesadzić. i teraz dylemat jak i kiedy. w internecie pełno jest sprzecznych informacji. jedne mówią że od sierpnia do października inne że w listopadzie. zupełnie zgłupiałam a nie chciałabym aby się zmarnowała. czy ten cyprysik dobrze znosi przesadzanie? Będę bardzo wdzięczna za odp.
    Pozdrawiam

  8. #6928

    Domyślnie

    naberia, na planie masz te rośliny (stanowczo preferujące odmienny odczyn gleby) w ilości kilku sztuk zaplanowane jedna obok drugiej. Stanowczo wygodniej i lepiej jest tworzyć obszerne stanowiska o jednolitej charakterystyce dla wybranych grup roślin preferujących dane warunki. Poza tym wrzosy znacznie lepiej rosną w większych grupach.

  9. #6929

    Domyślnie

    manhatan, ja bym przesadzała od początku do około połowy września. W listopadzie na pewno nie!

  10. #6930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wrzosy też dużo ładniej wyglądają posadzone po kilkanaście sztuk z jednej odmiany. Bardziej naturalnie. Zamiast lawendy lepiej dosadzić pomiędzy nimi trawy. Poza tym można wykorzystać to, że niektóre krzewinki wrzosów lub wrzośców są niziutkie, zaledwie kilkanaście cm wys., a są i takie, które mają po 70 cm.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #6931

    Domyślnie

    Zastanawiam się właśnie nad tymi drewnianymi półeczkami. Wszyscy sąsiedzi mają drewniane elewacje i chociaż jaskółek jest dużo, żadna u nich gniazd nie lepi. U teściów jest baranek i od samego początku robiły na ich ganek naloty.
    Tak wygląda to miejsce gdzie już nie ma jaskółczych gniazd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8503.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	129706
    (Wczoraj przyjechałam i widzę, że teściu zdążył już nawet zamalować.)

  12. #6932

    Domyślnie

    Te szmaty wyglądają za to pięknie, nie?
    Ja myślałam o tym żeby pod gniazdami zamontować po prostu drewnianą półeczkę, na to co ptaki popuszczą... Zimą można by guano zeskrobać i roślinkom podsypać.
    Idea jest taka:

    tylko trochę lepsze wykonanie.

  13. #6933

    Domyślnie

    Elfir, wielkie dzięki!

    Dorota.k - ja mam garaż z przybudówką i na nim chcę takie rusztowania powiesić. Na domku raczej nie zdecydowałabym się.

  14. #6934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anula302 Zobacz post
    Elfir muszę przesadzić wierzbę Hariko dwuletnią w inne miejsce - czy mogę to zrobić już w sierpniu?
    NIE. Drzewa liściaste nie-zimozielone przesadza się w okresie bezlistnym. Dla wierzby IMHO najlepszym okresem byłby początek marca.

    A wierzba prawidłowo nazywa się "Hakuro Nishiki"

  15. #6935
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    muszę ją przesadzić. i teraz dylemat jak i kiedy.
    We wrzesniu.

  16. #6936

    Domyślnie

    Elfir czy to normalne, ze w sierpniu zakwitła mi magnolia?
    Posadzona na początku maja, w lipcu ''skrócona'' o połowę przez psa, mocno rozrosła się na boki i puszczała szczepki od korzenia. Dziś wychodzę na ogród, a tam niespodzianka, biały kwiat.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  17. #6937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A ma ciemnoróżowe kwiaty? Bo Manolia liliflora (i jej mieszańce) lubi powtarzać kwitnienie

  18. #6938

    Domyślnie

    Dzięki Elfir - wobec tego przygotuję jej tylko miejsce teraz na przyszły domek

  19. #6939

    Domyślnie

    Witaj Elfir raz jeszcze.
    Które z płożących jałowców zasadzone na podwyższonej rabacie będą ładnie z niej zwisały. Chodzi mi oto aby w przyszłości zasłoniły murek z gazonów który będzie potrzymywał skarpkę.

  20. #6940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ładnie zwisa IMHO jalowiec rozesłany "Nana" (Juniperus procumbens).
    http://images35.fotosik.pl/1231/0f1333721ecbbfc7.jpg

    Ale mozna też użyć któregoś z jałowców płożących (Juniperus horizontalis)

Strona 347 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony