dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 325 z 613
Pokaż wyniki od 6.481 do 6.500 z 12250
  1. #6481
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    w tej chwili zamieszkuje dom drewniany z takimi wlasnie belkami - sa przepiekne, slupy tez (niestety u mnie jest takowa "zawalidroga" w kuchni i to juz nie jest piekne, tylko wkurzajace). Poza tym widzialam u znajomego takie belki - super nowoczesny, industrialny dom, a i tak pasuje jedno do drugiego.

  2. #6482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Drewno zawsze i wszędzie TAK, ale trzeba uważać i nie wklejać słupów i belek bo się je chce. Trzeba z sensem i zgodnie konstrukcją domu, bo inaczej wychodzi sztucznie, albo jak na tej fotce słup do nabijania guza.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #6483

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tq1234.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	131473Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tq1234567.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	131474

    Witajcie wszyscy zainteresowaniu kuchniami

    Jestem na etapie wyboru kuchni tzn. kolorystyki, a także całego wnętrza ścian i podłóg. Kuchnia będzie w starym poniemieckim domu, wieć musi nawiązywać do charakteru domu. Ściana prezentowana na projekcie jest z oryginalnej niemieckiej cegły, odkrytej podczas remontu. Ma dylemat co do baltów, i koloru podlóg. Kuchnia czyli szafki mają być białe lakierowane, a co dalej?

  4. #6484

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tq1234.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	131473Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tq1234567.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	131474

    Witajcie wszyscy zainteresowaniu kuchniami

    Jestem na etapie wyboru kuchni tzn. kolorystyki, a także całego wnętrza ścian i podłóg. Kuchnia będzie w starym poniemieckim domu, wieć musi nawiązywać do charakteru domu. Ściana prezentowana na projekcie jest z oryginalnej niemieckiej cegły, odkrytej podczas remontu. Ma dylemat co do baltów, i koloru podlóg. Kuchnia czyli szafki mają być białe lakierowane, a co dalej?

  5. #6485

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że kuchnia jest bardzo duża ma ok. 30 m2, ma to być pomieszczenie tzw. dzienne połączenie kuchni jadalni,a także salonu

  6. #6486

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trendy_7300_biala_kuchnia_z_klinkierem_na_scianie.jpg
Wyświetleń:	242
Rozmiar:	44,0 KB
ID:	131491Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	trendy_7302_ceglasta_sciana_w_kuchni_dekoracje_stylizowana_kuchnia.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	131492

    Co sądzicie o takim połączeniu? http://www.domowladni.pl/trend/570-k...sci-i-tradycji

  7. #6487

    Domyślnie

    Agnes-zuzia fajna ta stara cegła W inspiracji nie bardzo podoba mi się to mieszanie cegły z ciemną mozaiką.

    Ja z podłogą nawiązałabym kolorem właśnie do cegły (ciepły odcień drewna), albo do blatu (jakoś grafitowy mi się tu narzuca). Między szafkami zostawiłabym tez cegłę, ale ze względów praktycznych przykryłabym ją szybą - można łatwo zmyć.

    Edit:Tak jeszcze sobie popatrzyłam, to jakby zostawił blat i między szafkami szare, to tym bardziej bym zrobiła drewno na podłodze, tak jak w Twojej inspiracji.
    Ostatnio edytowane przez rojku ; 16-08-2012 o 19:17

  8. #6488

    Domyślnie

    ROJKU - bardzo dziękuję za podpowiedź. Może coś jeszcze Ci się jeszcze nasunie w sprawie mojej kuchni Co do podłogi to trzeba pamiętać, że cześć kuchenna zajmuje tylko połowę pomieszczenia. Czy podłoga ma być jednakowa na całej powierzchni, czy może w kuchni inna a w jadalni/salonie inna?

  9. #6489
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Agnez, bardzo podobaja mi sie cegly, tym bardziej jak sa oryginalne - dlatego ja bym je jak najbardziej wyeksponowala i nie zaslaniala niczym (nad blatem dalabym szklo, zeby tez ta cegla byla widoczna)
    co do podlogi - duzo osob dzieli, mnie osobiscie podoba sie jedna w calosci (powieksza przestrzen) - wszytko zalezy, co chcesz polozyc, a co do koloru, to nie wiem, czy dajac w podobnym kolorze muru nie byloby za ciemno...

  10. #6490

    Domyślnie

    Nie tyle chodziło mi o dokładnie kolor cegły, ale o ciepło koloru . Tak jak w inspiracji jest bardzo ładnie, a podłoga nie jest ciemna. Dzielenie podłogi wydaje
    mi się, że troszkę pomniejsza optycznie.
    Ostatnio edytowane przez rojku ; 17-08-2012 o 11:40

  11. #6491

    Domyślnie

    Dziękuję dziewczyny za cenne wskazówki. Ale wiecie czego się obawiam, że jak zrobię bardzo jasną podłogę (mam na myśli gres) to nic innego nie będę robić tylko czyścić wszystko na kolanach (fugi i kafle). W mojej kuchni będzie się gotować (szczególnie piec - to moja pasja) i spędziś duzo czasu Dzieci pewnie samie wiecie, to wpadna z ogrodu w butach to coś rozleją Martwię się, że będę terroryzować domowników dbając przesadnie o czystość.
    Lubie bardzo jak mam czysto w domu, ale nie bez przesady.
    Rozmawiałam już z kilkoma osobami na temat prawie białych kafli (mają je w domu) i szczyscy jednogłośnie twierdzą, że jak by mogli to by je skuli

  12. #6492

    Domyślnie

    No ja będę mieć w kuchni półpoler beżowy, ale nie jednolity.
    Jak sobie dasz ciemne polerowane, to też będziesz ze szmatą latać

  13. #6493
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Agnes - nie pisalam o ciemnej czy jasnej podlodze, a tym bardziej o bialych fugach w kuchni czy salonie - zdecydowanie jestem na nie (u mnie nie bede ich miec nigdzie). Niestety nie pomoge w doborze kolorow, bo sie kompletnie na tym nie znam..., ale zawsze mozna podpatrzec rozne inspiracje czy to Forumowiczow czy szukajac w internecie.

  14. #6494
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa72_krakow

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Sułkowice
    Kod pocztowy
    34-125
    Posty
    642

    Domyślnie

    Aaaa Agnes, jeszcze jedno - wszystko zalezy jaki lubisz styl np. te dwa zdjecia/projekty przeslane powyzej przez Ciebie
    - jedno z popielata podloga, jak dla mnie surowy, industrialny, loftowy styl
    - drugie z "drewniana" podloga, "ociepla" klimat wnetrza
    trele, morele ale pitole, chyba ta pogoda....

  15. #6495
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    patysiaSasasa

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    125
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Moi Drodzy!
    zdaje sobie sprawe, że watek może nie ten, ale widzę że macie niezliczone pomysły, wiec może i tym razem Ktoś mi cos podpowie, wytłumaczy...
    sprawa tyczy się schodów. W projekcie mamy lane ale chcemy drewniane- plusów i minusów moznaby mnozyć, ale pytanie inne...
    Otóz pod schodami mam mieć łazieneczke. i Teraz najwazniejsze- jak sie takie schody drewniane montuje, do czego, a czy od strony łazienki trzeba je jakos zabudowywac (np g-k?), czy one od strony łazienki''ładnie'' wyglądają? Nie wiem od której strony to ugryźć.
    Dziękuje!

  16. #6496
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Proszę o opinię na temat wizualizacji kuchni
    Kuchnia 9m2, będzie otwarta na salon. W planowanym wcześniej miejscu na spiżarkę wymyśliłam sobie wysoką zabudowę.
    Centralnie na froncie jest okno.
    Proszę o Wasze uwagi odnośnie: układu szafek, rozmieszczenia sprzętu AGD, mile widziane sugestie dotyczące stylu i kolorystyki. Także podłogi i ścian.
    Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale mnie styl i kolory z wizualizacji odpowiadają (no może zamiast białych - kremowe/waniliowe fronty), jednak chciałabym znać też inne opinie.
    Z góry za wszystkie pięknie dziękuję
    W pierwszym załączniku wymiary kuchni zrobione w programie Ikei.




  17. #6497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    daj płytę pomiędzy szafkami, by ja oddalić od naroznika.

  18. #6498
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dusiaka
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    pod Łodzią
    Posty
    815
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Elfir- dzięki. Czy uważasz, że powinna być na środku, żeby było symetrycznie, czy ze wzgl. praktycznych nie powinna być blisko rogu?

  19. #6499
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Magda 34
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    3.067

    Domyślnie

    Ja też bym przesunęła płytę i podzieliła szafki górne i dolne na równo po 60 cm
    " Traktuj poważnie to, co sprawia ci przyjemność"

    ŁAZIENKI PANNY MIGOTKI

    Moja wnętrzarska rewolucja

    FB





  20. #6500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Agnes-zuzia, cegła jest piękna, szczególnie jak prawdziwa i stara Też jestem za tym, abyś nie zasłaniała je - ani między szafkami, ani tam na końcu po prawej. Swego czasu rozważałam cegłę w kuchni i szukałam opinii co do jej użytkowania przy blacie. Użytkownicy pisali, że impregnowali je jakimś środkiem, żeby łatwiej czyścić i jest ok. Jeśli więc dasz radę, to nawet szkło bym sobie podarowała. Zajrzyj tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...rodzaje/page34 - akurat ktoś wkleił kuchnię z cegłą.

    Co do podłóg i cegły w kuchni, to zajrzyj tu http://jmwarchitekci.pl/ - Loft udomowiony - apartament na Mokotowie. Jest tam pięknie zrobione wnętrze i świetnie dobrana podłoga - połączenie materiałów. Początkowo chciałam coś takiego zrobić u siebie. Mam jedną przestrzeń kuchnia-jadalnia-salon. Ćwiczyliśmy różne układy połączenia materiałów, Magda34 rozrysowywała wszystkie warianty, ale finalnie skończyliśmy na jednym materiale. Uznaliśmy, że dzielenie podłogi optycznie zmniejszy powierzchnię (mamy ok. 52m2 na całość).

Strona 325 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony