dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 160
  1. #121

    Domyślnie

    Więźba po odchudzeniu 7m3. bez desek czołowych, okapowych, łat i ozdobników. dodałem dwa słupy pod płatew i zwiększyłem grubość płatwi z 14x14 na 16x14. Ale cieśla i tak mówił że tych krokwi sporo jest jak na taki dach. A i cena dosyć znośna 750zł m3

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Gratulacje postępów na budowie.. u nas jeszcze etap dachówka (też sami budujemy), troszkę czasu zeszło nam się z więźbą.. ale jeszcze tylko dachówka i wchodzimy do środka..
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  3. #123

    Domyślnie

    Dzięki Ale widzę że Wam też robota się klei. Jeszcze troszkę i macie pozamykane domek. Pozdrawiam

  4. #124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie



    Kiedy gwiazdka zabłyśnie na niebie
    każdy złoży życzenia od siebie,
    łamiąc się opłatkiem nawzajem
    każdy wtedy ciepło podaje.
    Tak prosto do serca słowami
    ze świątecznymi życzeniami.
    I siadamy do stołu wokoło
    kolędy śpiewamy wesoło,
    choinka migocze lampkami
    przybrana kolorowymi bombkami.
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie


  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Mat&Domi
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    113

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie przeleciałem pobieżnie wasz dziennik naprawdę kawał dobrej roboty zrobiliście a domek bardzo sympatyczny...taki w sam raz Powodzenia w nadchodzącym sezonie...będę podglądać

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Hej - sezon ruszył - jak tam plany?

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar madric
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Białogard
    Posty
    228

    Domyślnie

    Też buduję z synem 6letnim . W sumie bardziej te szkraby przeszkadzają ale zabieram go, bo nie ma kiedy z nim spędzać czasu.
    Pozdrawiam i gratki.

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Ooooo to teraz dziennik znów ruszy pełną parą.. co w najbliższym czasie planujecie robić?
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  10. #130

    Domyślnie

    Za dwa tygodnie wstawiam okna i drzwi. w miedzy czasie chcę zrobić ocieplenie fundamentu. ogólnie pracy pełno

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  12. #132
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Witam

    Fajnie, ze znow jest wpis w dzienniku. Szacun za samodzielny montaz, no i wnioskujac z obrazkow gratuluje nastepnego potomka badz potomkini

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Pogratulować montażu okienek.. sprawnie Wam to poszło.. i gratulacje dzidziusia zdrówka dla żony
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  14. #134

    Domyślnie

    a dziękuje ,dziękuje . Żona również dziękuje za życzenia

  15. #135
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Witajcie samoroby z całkiem bliskich Kaszub.
    Gratulujemy postępów w budowie i powiększaniu rodzinki
    Mam pytanie: jaką papę kładliście na dach? Pytałem też o to samo Bash-a więc nie osądzajcie mnie o trolowania hahah. Mam dylemat czy wydać 3,5-4 tys zł za modyfikowaną SBS termozgrzewalną na tkaninie szklanej typu G200 S3-4 czy wydać jakieś 1200-1400 zł za zwykłą W400/1200 czyli tą na tekturze do przybijania papiaków. Pierwszą radzi Wilhelmi a drugą ma np Netbet u siebie.
    Czym impregnowaliście nadbitkę?? mieliście drewnochron (ten z rudą wiewiórą na puszce)?
    Jesteśmy na etapie kładzenia więźby (końcówka) i następnie czeka nas deskowanie i papowanie. Odwazyliśmy się kłaść więźbę samodzielnie podobnie jak deskowanie. Na szczeście kierownik zaufał i odebrał więźbę ( śmiał się że na kościołach takie grube krokwie dają).

    Pozdrawiamy.
    Małgosia, Radek i dziecioki w liczbie 3
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  16. #136

    Domyślnie

    Ja przybijałem zwykłą W400/1200. Papa jak papa na krótki czas może być, ale no właśnie ale. U mnie jest skucha bo deski były surowe jak się na wiosnę rozeschły to sie zrobiły miedzy nimi szczeliny około 7 mm. A bite były na ścisk. Wiadomo w takiej sytuacji papa się porozrywała przy papniakach. I teraz leci mi. na szczęście za tydzień zaczynam kłaść dachówkę. Zwykła papa minimum papniaków i zasmarować wszystko sbs-em. na łączeniach i w miejscach blaszek. powinno wytrzymać.

  17. #137
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Muszę wyskoczyć do Ciebie na praktykę z kładzenia struktury - nowa sprawnośc przyda się na wiosnę lub lato, gdy będę elewację robił.
    Co do elewacji - polecam to robić conajmniej w 4 osoby - jedna miesza w wiadrze i donosi wam, 2 osoby nakładają na ścianę i ostatnia zaciera na gotowo.
    Pytałem conajmniej kilku osób które kładły strukturę i taki system jest powszechnie stosowany. Jak nie zrobisz całej ściany w sposób ciągły to potem będą ślady i nierówności. Ale jest Was conajmniej 4 osoby więc dacie radę
    Sami wstawialiście okna?? było taniej?? Czy okna się odlicza od Vatu jak masz kupione na 8% z montażem?? Nie orientowałem się w tym temacie.

    Pozdrawiam
    Radek

    PS. żonę to Ty teraz podwójnie głaskać musisz
    Ostatnio edytowane przez rkowal79 ; 18-08-2012 o 14:18
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

  18. #138
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Hej, jak sprawa z piecem? Zdecydowałeś już?

  19. #139

    Domyślnie

    Z ta strukturą to masz rację że 4 osoby potrzebne. Podpytałem fachowca co i jak.
    Wiadomo że jak zawsze będzie problem z rusztowaniami Ale do wiosny jest czas więc może coś wymyślę.

    Hej, jak sprawa z piecem? Zdecydowałeś już?
    A no przerobiłem temat pieców i mam DEFRO DUO 15kW. Rurki połączone, został sterownik do podłączenia. Planuje go dziś odpalić. Ale czy się wyrobie to nie wiem. Chciałem się wybrać do Ciebie ale czas tak goni że nie ma się kiedy wyspać a co dopiero inne rzeczy. No i gratulacje córeczki ! My tez czekamy na córcie.

  20. #140
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Hej chopy i kobity.
    Mam dla was pytanie za 1000pkt
    Jakie typy instalacji CO i H2O kładliście u siebie?
    Musze zacząć mysleć nad tym tematem.
    Interesuje mnie producent oraz rodzaj (na klej, na złączki skręcane, zgrzewane), i w związku z tym materiał (PEX/ALU/PEX, butylowe, PEX, miedź itp)
    Proszę odp w moich komentach lub na PW co bym nie szukał za długo.
    Z góry dzięki
    Radek
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony