dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 905

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzieci` Zobacz post
    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.

    zajrzyj tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...ytania/page343

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzieci` Zobacz post
    Witam mam pytanie planuje ocieplić poddasze. Chcę dać 15 cm wełny między krokwie i 15 w poprzek. Tylko nie wiem jak przykęcić profile. Wieszaki czy grzybki do będzie lepsze i prostsze w montażu.
    Proszę rozważyć zastosowanie pianki natryskowej otwartokomorowej. Większość z problemów wymienionych we wcześniejszych wpisach nie wystąpi. Jeżeli buduje się wedle ceny to trzeba się liczyć z kłopotami wcześniej czy później. Jeżeli ma być trwale i naprawdę skuteczne to nie da się tego zrobić z wełenki hipermarketowej.
    Zapewne zaraz podniesie się rumor zwolenników "swetrów wełnianych" i "kondonkowania" foliowego. Mam zatem gotowy problem do rozważenia:
    Jak układ warstw niezbędny dla wełny i ogrzewania w okresie zimy będzie działał w modelu fizycznym w lecie, podczas pracy, coraz powszechniejszej, klimatyzacji i dlaczego ( jest tak do d.... )?
    Bo jak fajnie się zawilgoca w zimie wskutek zjawiska pętli konwekcyjnej to większość chyba wie, nie ?
    Proszę o argumenty oparte o wiedzę i ewentualne doświadczenie a nie na zasadzie: zbudowałem 3-5 lat temu i jest SUPER.
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 24-11-2012 o 18:52

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Pytanie jest wyboldowane ale Koledze mogę przypomnieć:
    Jak układ warstw niezbędny dla wełny i ogrzewania w okresie zimy będzie działał w modelu fizycznym w lecie, podczas pracy, coraz powszechniejszej, klimatyzacji i dlaczego ( jest tak do d.... )?
    Prosiłem o argumenty bądź szkic schematu modelu fizycznego w sytuacji gdy mamy do czynienia z odwróceniem układu temperaturowego w stosunku do zimy. Kiedy włączenie klimatyzacji jeszcze powiększa gradient. Resztę wypowiedzi Kolegi trudno traktować poważnie bo obnaża podstawowe braki w wiedzy. Polecam łatwo dostępną w sieci lekturę a nie wyłącznie ulotki Rockwoola. Wystarczy nawet Wikipedia, To ciekawe dlaczego producenci izolacji włoknistych nic nie wspominają o tym zjawisku...? Pewnie go nie ma...?
    Paroizolacja, całkowicie pomijąc jej rzeczywistą a nie wyobrażoną szczelność nie ma tu nic do rzeczy ! No... może nie do końca... ma do rzeczy w lecie ale tu zapraszam Kolegę do znalezienia wspólnego odpowiedzi.
    P.S. Proszę o ograniczenie wyrazeń trącających o inwektywy. Merytoryczna dyskusja może nam wszystkim więcej dać niż "jazda". Być może Kolega mnie przekona do swojej wizji Miłego dnia
    Ostatnio edytowane przez mat3006 ; 25-11-2012 o 09:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony