dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 128
  1. #81
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rydzio

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kodzborów
    Kod pocztowy
    38-234
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam, mam kocioł Wolfa kondensacyjny -BM wbudowany w kocioł, MM obsługujący podłogówkę- zawór 3drogowy, pogodówkę. Na parterze 4 pola podłogówki- w zasadzie otwarta przestrzeń- temp w pomieszczeniu 22 st-termometr, pokoje z grzejnikami 17st-termometr. Chciałbym wszędzie 20 st, ale nie wiem jak obniżyć temp podłogówki i jednocześnie podnieść temp grzejników? Krzywa grzania podłogówki 0.1, temp zadana 21- a na mieszaczu pokazuje ok 32 zczytane z wyświetlacza(czemu?) Temp pomieszczeń zczytana z pieca- orientacyjna, bo nie mam "czujnika pokojowego" 20st. W nastawieniach fabrycznych mam tylko: dzień, godzina,mieszacz, cuw, jezyk, program, blokada- nie ma osobnego ustawienia obiegu grzejników- czy powinien być? CUW mam obcykane, pięknie grzeje, w nocy obniżona temp, ciepłej wody nie brakuje. Jeśli zły temat to z góry przepraszam... Pozdrawiam!
    (proszę o pomoc, bo mój monter... sobie wyjechał 2 dni po odpaleniu i jest nie uchwytny)
    Jak wejść w ustawienia fabryczne, bo kodu też nie znam

  2. #82
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koti1978

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Strzebiń
    Kod pocztowy
    42-288
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam!
    Może ktoś pomoże... dlaczego włącza mi się funkcja A1... Jak to wyłączyć... I co to takiego? W instrukcji nic mądrego nie znalazłem.. Z góry dziękuję za pomoc.

  3. #83
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rydzio

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kodzborów
    Kod pocztowy
    38-234
    Posty
    16

    Domyślnie

    Już sobie sam pomogłem. Ustawienia serwisowe kod 01 wchodzimy w MI05 i tam ustawiamy 3- obieg grzewczy i mieszcz(podłogówka) Ja miałem ustawione 8 czyli sam mieszacz(ustawienie fabryczne).Po ustawieniu trzeba wyjść z tego, wyłączyć kocioł i odłączyć od sieci na chwilę, bo inaczej nic się nie zmieni...
    Wcześniej stawiać mogłem tylko podłogówkę, a grzejniki grzały(nie grzały) przy okazji. Teraz ustawiam osobną temp i czasy załączania dla podłogówki i C.O nie zależnie. Monter i serwis Wolfa niestety nie pomogli Ktoś wcześniej też miał taki problem, w razie czego podpowiem do czego doszedłem...

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Ja mam dokłądnie taki problem. Podłogówka grzeja ok ale grzejniki raczej bardzo bardzo słąbo - dostają temperaturę g óra do 45 stopni i nie ma mogę ich nastawić nie wiem po prostu jak. Jeśli chodzi o kod do nastawień fabrycznych to też próbowałam i nic jeśli moge poprosić o pomoc to chetnie skorzystam bo w obecnej chwili wszystko mi grzeje ale na pół gwizdka i przez to gazu idzie dosyyć sporo.

  5. #85
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rydzio

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kodzborów
    Kod pocztowy
    38-234
    Posty
    16

    Domyślnie

    A masz możliwość ustawień temp C.O i krzywej C.O czy tylko mieszacz? Jeśli tak, to masz tak jak ja, zobacz wyżej. Kod jest 01- pierwszy z brzegu jak pokręcisz prawym pokrętłem... Co do temp grzejników to one nie mają być gorące, u mnie są ciepłe i jest ok, max temp kotła mam 55- jak jest więcej to z kondensacji nici...
    Ja mam teraz inny problem- ustawiam krzywą podłogówki na 0.1, max temp na mieszaczu 40stopni, a mimo to w czasie grzania na mieszaczu mam powyżej 40, podłogówka jest bardzo ciepła. Jak obniżam krzywą dla C.O to temp. spada na podłogówce, ale w pokojach również- może mój wspaniały monter w zaworze trójdrogowym coś namieszał... Ręce odpadają....

  6. #86

    Domyślnie Centrala kondensacyjna wolf

    Dopiero teraz przeczytałem post Pawełka i dlatego reaguję z opóżnieniem.Mam trochę podobny problem,jak uruchomiony jest kominek z płaszczem wodnym a piec wyłączny to grzeje tylko podłogówka,jak jest jednocześnie włączony piec to grzeje jedno i drugie. Po prostu instalacja jest za mało rozbudowana i kominek żeby wysłać ciepłą wodę do kaloryferów posługuje się pompą pieca.
    JERZYSTAR

  7. #87

    Domyślnie

    Mam pytanie związane z problemem jaki od pewnego czasu zaczął się pojawiać.Kiedy następuje zwiększony pobór ciepłej wody piec się wyłącza i wyświetla kod błędu 007-co prawdopodobnie oznacza wyłączenie przez czujnik STB na skutek nadmiernego wzrostu temperatury Serwisanci odkamienili rurkę ale to nic nie dało.Jaka może być tego przyczyna? Czyżby elektroda jonizująca?
    JERZYSTAR

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koti1978

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Strzebiń
    Kod pocztowy
    42-288
    Posty
    3

    Domyślnie

    ponawiam prośbę..

    Może ktoś pomoże... dlaczego włącza mi się funkcja A1... Jak to wyłączyć... I co to takiego? W instrukcji nic mądrego nie znalazłem.. Z góry dziękuję za pomoc.

  9. #89
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    A1 to jest załączenie wyjścia sterującego. Może masz tam podłączoną cyrkulację. Jeśli tak to jak to wyłączysz to nie będzie cyrkulacji CWU.

  10. #90
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rakgrzech

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    130

    Domyślnie

    Pytanie do posiadaczy kotów CGB na Propan. Jaki kolor macie w komorze spalania. U mnie płomienie są jasno niebieskie ale niepokoi mnie pomarańczowa poświata która temu towarzyszy. Może ktoś to sprawdzić?

  11. #91

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jrrzy Zobacz post
    Mam pytanie związane z problemem jaki od pewnego czasu zaczął się pojawiać.Kiedy następuje zwiększony pobór ciepłej wody piec się wyłącza i wyświetla kod błędu 007-co prawdopodobnie oznacza wyłączenie przez czujnik STB na skutek nadmiernego wzrostu temperatury Serwisanci odkamienili rurkę ale to nic nie dało.Jaka może być tego przyczyna? Czyżby elektroda jonizująca?
    Nie wiem jeszcze co jest przyczyną, ale u mnie serwisant obniżył parametry i błąd się nie pojawia:
    HG01 13
    HG03 81
    HG09 15
    Do czasu znalezienia rozwiązania może pomóc

  12. #92

    Domyślnie

    Od kilku dni mam problem ze sterownikiem BM. W NASTAWACH FABRYCZNYCH mam ustawioną temperaturę standardową na 21 stopni, temperaturę obniżoną na 18 stopni. W nocy mam ustawiony program grzania, w dzień - na temperaturę obniżoną. Pomimo programu dziennego (czyli z temperaturą 18 stopni), sterownik we WSKAZANIACH cały czas pokazuje mi jako zadaną temperaturę 21 stopni i do takiej temperatury piec grzeje. Wyjmowałem sterownik, zmieniałem godziny przełączania programu, gasiłem piec, niestety bez rezultatu. Tak jakby temperatura obniżona dla niego nie istniała. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy może gdzieś są ustawienia, że poniżej jakiejś ujemnej temperatury na zewnątrz (u mnie -18 stopni) temperatura obniżona nie włącza się?

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irkos Zobacz post
    Od kilku dni mam problem ze sterownikiem BM. W NASTAWACH FABRYCZNYCH mam ustawioną temperaturę standardową na 21 stopni, temperaturę obniżoną na 18 stopni. W nocy mam ustawiony program grzania, w dzień - na temperaturę obniżoną. Pomimo programu dziennego (czyli z temperaturą 18 stopni), sterownik we WSKAZANIACH cały czas pokazuje mi jako zadaną temperaturę 21 stopni i do takiej temperatury piec grzeje. Wyjmowałem sterownik, zmieniałem godziny przełączania programu, gasiłem piec, niestety bez rezultatu. Tak jakby temperatura obniżona dla niego nie istniała. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czy może gdzieś są ustawienia, że poniżej jakiejś ujemnej temperatury na zewnątrz (u mnie -18 stopni) temperatura obniżona nie włącza się?
    Parametr A12 - fabrycznie ustawiony na -16 stopni

  14. #94

    Domyślnie

    Dzięki, zadziałało

  15. #95

    Domyślnie

    Witam
    dotyczy cgw 20 (mała wisząca centrala kondensacyjna)
    Może ktoś wie, gdzie w BM można podnieść minimalną temperaturę cwu? Bo temp. zadana cwu mam ustawioną na 45 stopni (ale to jest maksymalna) ale jak długo nie pobieramy, to np. rano (ale nie tylko) trzeba dużo jej zlać, żeby była ciepła. Często spada do ok. 30 st. Szczególnie na parterze, bo w łazience na górze jest lepiej.
    Strasznie mnie to denerwuje, jest to marnotrawstwo wody okropne.

  16. #96

    Domyślnie

    podnoszę temat
    czy ktoś pomoże?

  17. #97
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gees

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    k/Wa-wy
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniczynka97 Zobacz post
    podnoszę temat
    czy ktoś pomoże?
    Też mam CGW20/120. Temperaturę CWU zmienia się w nastawach podstawodwych.
    Odezwij się na GG 5863426, to skonfrontujemy spalania

  18. #98
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Espadon

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich posiadaczy kotłów CGB-20,

    W związku z tym,że jestem w trakcie wyboru "kondensata" i, że biorę wyżej wymieniony kocioł pod uwagę chciałbym się dowiedzieć jakie jest Państwa zdanie na temat tego modelu po kilku sezonach użytkowania.

    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam,

  19. #99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Espadon Zobacz post
    Witam wszystkich posiadaczy kotłów CGB-20,

    W związku z tym,że jestem w trakcie wyboru "kondensata" i, że biorę wyżej wymieniony kocioł pod uwagę chciałbym się dowiedzieć jakie jest Państwa zdanie na temat tego modelu po kilku sezonach użytkowania.

    Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

    Pozdrawiam,
    U mnie taki piec grzeje 3 sezon, spisuje się dobrze, nie ma z nim żadnych problemów.
    Problemem jedynie może być z serwisantami
    Trzeba znaleźć sobie zaufaną i rzetelną osobę do corocznych przeglądów.

    Pozdrawiam
    BIZON

  20. #100
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Espadon

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki Bizon,

    Mam nadzieję,że nie będę miał problemów z serwisantami-jest ich kilku w mojej okolicy więc w razie potrzeby będzie w kim wybierać

    Możesz zdradzić ile rocznie płacisz za gaz ?

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony