dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 352 z 1421
Pokaż wyniki od 7.021 do 7.040 z 28404
  1. #7021
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jachu771

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie masz dużo wody w układzie. Piwnica dogrzeje ci się już troszkę od rury i drzwiczek czyli w sumie zostaje ze 180m, szału niema w dociepleni ani też tragedii
    Tak jak Zbyszek zapytał gdzie mieszkasz, jakie temperatury utrzymujecie w domu ?
    Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).

  2. #7022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ja bym to zrobił tak:
    Wziął 11-tkę i na zimę w razie mrozów kupił ze 400 czy 500kg dobrego paliwa.
    Resztę opędzisz.

  3. #7023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał jachu771 Zobacz post
    Mieszkam w centralnej Polsce, jest to chyba II strefa klimatyczna z temp. do -20, temperatury w domu uzyskiwane dotychczas z kotła miałowego to od 20 do 22 st., a przy nowym kotle chcielibyśmy utrzymywać temp. 22-23 stop. Co do piwnicy to np. obecnie nie musiałem ogrzewać garażu bo temp. w największe mrozy utrzymywała się w przedziale 7-8 stop. (garaż przylega do kotłowni).
    Dalej ciężko podjąc decyzję Nie jesteś jedyny co ma taki dylemat.Napisałem ci na esterownik.pl co masz zakupić.I zastanów się nad paliwem bo to wg niego (26000kJ) jest brana sprawność kotła.
    Jak kupisz mały kocioł a zakładasz,że chcesz grzać słabym paliwem to jesteś skazany na niepowodzenie.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #7024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Prawda jest taka, że RBR 11kW to nie jest kocioł o mocy nominalnej 11kW. On się tylko tak nazywa. Bo małe kotły są "trendy".
    A jaka jest jego moc nominalna? A o to pytajcie sprzedawców lub producenta. To oni powinni przedstawić Wam dokumenty potwierdzające tę moc.

    To, co piszę nie jest, broń Boże, przeznaczone dla Was.
    To jest przeznaczone dla tych czytelników, którzy, poszukując kotła do swego domu, przeczytają te Wasze zachwyty i kupią sobie kocioł "prawdziwą 11-stkę" (np. w innej firmie). Co będzie w zimie?

    Tak. Ten kocioł RBR 11 ogrzeje w zimie takie domy, jak tu piszecie. Niektórzy już to sprawdzili.
    Tyle tylko, że jest to kocioł większy, niż 11kW.
    O tym niech pamietają Ci, którzy zastanawiają się nad mocą swojego potencjalnego kotła.
    Jak ma się moc kotła do powierzchni płaszcza wodnego?
    OE+ 10kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,5m2 poj.wodna 46l
    RBR 11kW powierzchnia płaszcza wodnego 1,3m2 , poj.wodna 74l
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  5. #7025

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jak ma się moc kotła do powierzchni płaszcza wodnego?
    Jaka jest sprawdzona moc nominalna RBR 11kW?
    Ukłony dla Redakcji

  6. #7026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Zapytam inaczej.
    Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
    Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #7027

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Zapytam inaczej.
    Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
    Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?
    Kiedyś gdzieś czytałem że w dużym uproszczeniu można to policzyć razy 10?
    Czy będę w dużym błędzie?

  8. #7028

    Domyślnie

    Panowie kto z Was pali miałem?
    Chciałbym zweryfikować ustawienia.

  9. #7029

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Zapytam inaczej.
    Stara praktyka właśnie tym się posługuje m2 powierzchni i pojemnością.
    Czy na podstawie powierzchni płaszcza wodnego oraz pojemności wodnej kotła można obliczyć moc kotła?
    Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?
    Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.
    Nie ośmieszaj się.

    To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #7030
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jak nie wiecie ile to ma mocy, to po co piszecie 11, 17 itp.?
    Napiszcie po prostu: mały, średni, duży, b.duży... i nie będzie się czego przyczepić.
    Nie ośmieszaj się.

    To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.
    To nie ja się ośmieszam tylko Ty ośmieszasz mnie a to różnica.
    Nie ja ustaliłem moc , ustalił ją producent - czy mógł to zrobić?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #7031
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post

    To, że nie mieliście tych badań (kosztowałoby to z 2000 PLN) w maju, kiedy zwróciłem Wam po raz pierwszy uwagę na ten brak - to nic. Ale że nie zrobiliście ich do dzisiaj... To dotyczy oczywiście Waszego producenta.
    A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?

  12. #7032

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?
    Bo to jest jedyny punkt różnicy między tymi kolorami a czegoś trzeba się czepić?

  13. #7033

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Panowie kto z Was pali miałem?
    Chciałbym zweryfikować ustawienia.
    sprawdź moje, i jeszcze delphion też pali miałem,zresztą ja ustawiałem od niego

  14. #7034

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?
    Wcale mnie to nie boli. Nie mam zamiaru kupować tego kotła.
    Niech tym się martwi ten, kto potrzebuje kotła 11kW.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #7035

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A dlaczego Ciebie Panie Zawijanie tak boli, że producent nie zrobił tych badań ?
    bobasxx zrobił ,zrobił tylko w tym sęk że gdzie indziej i nie dał zarobić IPCHW powtarza sie sytacja z kilku lat gdzie mój ulobiony zięć producenta kotłów (zauważcie że nie piszę o kogo chodzi ) zawiózł swoje kotły do badań do Łodzi -wtedy jego kotły wg Zawijana były Bee, teraz zawiózł do Gliwic i stał się CUD !! kotły sa THE BEST !! U rbr-a sytuacja jest na odwrót, najpierw rbr testowany był w IPCHW - wtedy było OK nawet Zawijan przechwalał się że dołożył rękę do konstrukcji kotła, ale w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi i kotły już nie są OK więc widzicie sami....CZYSTY BIZNES!!

  16. #7036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    mój ulobiony zięć producenta kotłów (zauważcie że nie piszę o kogo chodzi
    hehe dobre.
    Jest jeszcze jego kolega od sterowników, także Twój ulubiony

  17. #7037

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    hehe dobre.
    Jest jeszcze jego kolega od sterowników, także Twój ulubiony
    aaa fakt

  18. #7038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ...w tym roku rbr powędrował na testy do łodzi...
    No to nie ma sprawy. Wystarczy pokazać wyniki i już. Odszczekam i przeproszę - jak obiecałem.
    Uczciwie przyznaję, że nie wiem, czy mają takie wyniki, natomiast wiem (i wszyscy wiedzą), że ich nie pokazali. Czemu nie pokazali?

    A z tym kotłem Jareckiego - wyciągasz wnioski zbyt pochopne. Tobie zawsze się wydawało, że wiesz wszystko. A nie wiesz.
    Ciekawe, co byś pisał, gdyby to Jarecki sprzedawał kotły o nieznanej mocy nominalnej?
    Ukłony dla Redakcji

  19. #7039

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    No to wyszło szydło z worka Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

    Termin "płatności" haraczu minął w maju , kasy nie ma to trzeba zdyscyplinować ... Dobrze że czasy inkwizycji i palenia na stosie już minęły ...Tylko niektórym się jeszcze wydaje że mają coś na wyłączność.
    Ależ pieprzysz pan, panie...
    Wcale nie o to chodzi. Ty tego nie wiesz, ale karoka i minertu wiedzą dokładnie, tylko rżną głupa. Bo co mają zrobić.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #7040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Uczciwie przyznaję, że nie wiem, czy mają takie wyniki, natomiast wiem (i wszyscy wiedzą), że ich nie pokazali. Czemu nie pokazali?
    Jeśli nie wiesz nic o wynikach, to na jakiej podstawie twierdzisz, że 11-tka ma większą moc nominalną ? Może jednak po kryjomu go przebadaliście ?

Strona 352 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony