dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 996 z 1187
Pokaż wyniki od 19.901 do 19.920 z 23724
  1. #19901

    Domyślnie

    mnie się kuchnia nie podoba, ani kolory, ani rura na owoce, ciężko też mi określić jej styl

  2. #19902
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja powiem tak.
    rura na owoce kojarzy mi sie z rurą przy ktorej tańczą panienki w najcie.
    moze jestem skrzywiony a nawet na pewno.......

    Juz widzę jak robimy impreze z Mackiem a 2 nie całkiem ubrane panie kręcą sie dookoła.
    Macku niebieski blat tez jest spoko moja mama ma podobny tez do bialej kuchni tylko w takie jak by kamyczki - ten blat.

    Jak juz panie skonczą sie wyginac i gimnastykowac na tej rurce to na blacie kręcimy BIG blanta jaramy go i ta niebieska przerwa pomiedzy dolnymi i gornymi szafkami to okno statku kosmicznego przez ktore widzimy bezkres kosmosu.

    oczywiscie prowadzimy dialog z kapitanem picardem z STAR TREKA w oddali majaczy ET na rowerze ale to juz po białym proszku ktorym lekko pudrujemy sobie noski.

    firanka z prawej to wrota do teleportacji w ponadprzestrzen.
    generalnie kazdy pomysł mile widziany tylko przydaly by sie lepszej jakosci fotki - a kuchnia inna niz wszystkie na pewno nie nudna.

    dodam jeszcze ze więsza od mojej ale nie widzę uchwytów do szafek
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 01-10-2013 o 14:38
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  3. #19903

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    ta niebieska przewa pomiedzy dolnymi i gornymi szafkami to okno statku kosmicznego przez ktore widzimy bezkres kosmosu.
    Miałam podobne skojarzenia, jeszcze słowo "kapsuła" przyszło mi do głowy. Wrażenie to pogłębiają jeszcze te zaokrąglenia blatu i szafek.
    Niebieskość na ścianie mogłaby być ciekawa, ale doły górnych szafek to dla mnie trochę za dużo. I ten blat też tak średnio mi się widzi. Mocny ten niebieski, chyba zbyt mocny. Całe wnętrze musi być bardzo charakterne, żeby to się obroniło.

    Ponadto nie zrobiłabym tej rury na owoce:
    1. wiekowa idea.
    2. Nie lepiej kupić jakąś paterę na owoce, koszyk, miskę itp., zawsze można przestawić, wymienić? Nie jest tak zobowiązująca jak rura dość mocno rzucająca się w oczy.

    Nie dało się zrobić jednego ciągu kuchennego? Wygodnie jest korzystać z takiej pokawałkowanej kuchni? Wizualnie mnie to nie przekonuje, choć oczywiście są sytuacje, gdy nie ma to tamto i taki mus.

    Jeszcze jedna sprawa. Rozumiem, że chciałeś mieć większą przestrzeń między płytą a zlewem i dlatego upchnąłeś płytę na samym brzegu, ale uważam, że płyta musi być wycentrowana w stosunku do szafki pod nią, więc to oceniam jako błąd a nie kwestię gustu. Zresztą, wydaje mi się, że utrudniłoby mi to korzystanie z niej.


    Dopisek:
    Mógłbyś zrobić zdjęcie tej kuchni bez włączonego oświetlenia podszafkowego? Coś mi się wydaje, że działa na Twoją niekorzyść
    Ostatnio edytowane przez Gosiaczek! ; 01-10-2013 o 13:43 Powód: dopisek

  4. #19904

    Domyślnie

    Dlaczego płyta jest dosunięta do słupka a nie na środku? Nie podoba mi układ kuchni,lepiej by wyglądała w "L" lub najprościej równolegle.

  5. #19905

    Domyślnie

    f.5 padłam

    ja właśnie miałam problem z taką interpretacją

  6. #19906
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Podobają mi się Wasz skojarzenia ludzie przestali latać w kosmos, więc stylistyka kabiny, choć retro, pozostanie futurystyczna na wieki. Postanowiłem unikać manieryzmu do którego zaliczyłbym nie tylko jakieś kosmiczne detale i dodatki, ale też modne, uporządkowane linie podziału - niezgodne przecież z industrialnym prymatem funkcji.
    Płyta jest centralnie.
    Ta kuchnie ma dość sporą ilość mebli a jednak fajnie się wkleja i wygląda zgrabnie w zmkniętej powierzchni - kosztem jest wspomniany podziału powierzchni roboczej, ale po co kilka metrów blatu w jednym ciągu
    Ostatnio edytowane przez MaciekTyr. ; 01-10-2013 o 14:43
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  7. #19907

    Domyślnie

    Maciek, Twoja partnerka miała w tej kwestii coś do powiedzenia? bo na podstawie tego to napisałeś mam wrażenie, że strategiczne decyzje podejmowałeś sam, hehe.

    Nosz gdzie jest centralnie ta płyta??? Chyba centralnie przy słupku.

  8. #19908
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Maciek Ty mnie zapraszaj lepiej na imprezę ja kołuje panie i blanty Ty mnie niesiesz na salony jak padnę
    Ciesze sie ze masz dystans do małych ludzi takich jak ja komentujących a swojej kuchni jeszcze nieposiadających

    sam mam wiatrołap dobudowany do domku pasuje tam jak pięśc do oka ale cieszę sie ze będę miał gdzie odzienie i buty zostawic po całonocnej imprezie u Ciebie.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  9. #19909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar MaciekTyr.
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-503
    Dzielnica
    Arturówek
    Posty
    641

    Domyślnie

    Gosiaczek, płyta jest 2 cm od ścianki i centralnie pod górną szafką/okapem.

    Zaproponowałem styl (który akurat Żona podziela) i układ białe-granat-białe. Żona zrobiła resztę- układ szafek, podział blatu, rurka z koszykiem... Nawet "firanki" wypatrzyła na jakiejś witrynie i je odkupiła.
    Jak się będzie podobać, to pokażę sypialnię
    Dom ma być jedynie zewnętrzną warstwą chroniącą i umilającą nasze życie a nie wewnętrzną warstwą naszego życia. konstrukcje przyszłości: http://www.facebook.com/media/albums...14864131886813
    --------

  10. #19910

    Domyślnie

    No widzisz, to teraz Cię rozumiem. Nie no, płyta musi być symetrycznie do dolnej szafki, bo to nad nią jest osadzona. Bieg górnych szafek mnie tutaj nie razi, może przez brak uchwytów. Gdyby były poszatkowane uchwytami pionowo i poziomo to pewnie gorzej by to wyglądało.

    Pokaż jeszcze kuchnię bez oświetlenia szafek bo chcę zobaczyć prawdziwy kolor

    Pokazuj sypialnie, pokazuj. Po firankach czuję, że to może być coś


    Dopisek:
    Tak teraz spojrzałam na tą część z płytą. Trzeba było wziąć zmywarkę 60 i zmniejszyć tą szafkę z szufladami i od razu by to lepiej wyglądało. Wtedy góra i dół byłyby równe. A jak góra i dół są różne to akurat w przypadku kiedy trzeba w blacie umiejscowić jakiś sprzęt to robi się problem, bo nie wiadomo czego się trzymać.
    Ostatnio edytowane przez Gosiaczek! ; 01-10-2013 o 15:21 Powód: dopisek

  11. #19911
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iminde

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ciekawa dyskusja
    Ja postawiłem na prostą kuchnię. Jej kształt to litera U (jako aneks pokoju) więc dużego pola do popisu nie miałem z ustawieniem. Zrezygnowałem z płytek czy lacobela na ścianie na rzecz farby tablicowej - można ją zmywać, więc właściwości ma te same, a jest dużo tańsza i dla mnie ciekawsza. Generalnie dużo w niej pracy własnej - półki sam zrobiłem z deski kupionej w Castoramie za 8 zł A ściana tablicowa przyciąga znajomych, którzy zawsze przed wyjściem coś na niej "nabazgrzą" Poniżej zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_imindesign_1.jpg
Wyświetleń:	1514
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	215752
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_imindesign_2.jpg
Wyświetleń:	1519
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	215753Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_imindesign_3.jpg
Wyświetleń:	1519
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	215754

    Ostatnio nawet zegar "zrobiłem" ku czci rodziców swoich nowo narodzonych pociech
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kuchnia_imindesign_4.jpg
Wyświetleń:	1423
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	215755

    Ciekaw jestem Waszych opinii.

  12. #19912

    Domyślnie

    Bardzo mi się podoba pomysł z tą farbą i fototapetą/ tapetą/plakatem (?) ala gazetą, świetny pomysł. Mógłbyś dać zdjęcie ciągu szafek z płytą grzejną? Co za nią będzie? Coś czuję, że spodobałoby mi się to, co jest poza kuchnią. Lubię takie pomysły.
    A jeszcze powiedz jak masz wykończone łączenie blat - ściana, bo widzę, że nie ma żadnej listwy chyba. Nie leje się tam nic?

    Zegar ku czci - rewelacja! A jakie możliwości modyfikacji

  13. #19913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w kwestii farby tablicowej - nie zostają maziaje po zmyciu napisów, jak na zwykłej tablicy szkolnej? Jak się pisze na niej kredą to czy mocno pyli?

  14. #19914
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iminde

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiaczek! Zobacz post
    Bardzo mi się podoba pomysł z tą farbą i fototapetą/ tapetą/plakatem (?) ala gazetą, świetny pomysł. Mógłbyś dać zdjęcie ciągu szafek z płytą grzejną? Co za nią będzie? Coś czuję, że spodobałoby mi się to, co jest poza kuchnią. Lubię takie pomysły.
    A jeszcze powiedz jak masz wykończone łączenie blat - ściana, bo widzę, że nie ma żadnej listwy chyba. Nie leje się tam nic?

    Zegar ku czci - rewelacja! A jakie możliwości modyfikacji
    Gosiaczek - dzięki wielkie.
    Ta fototapeta to prawdziwe gazety - kupiłem je w dniu kupna mieszkania, żeby dokładnie zapamiętać co tego dnia się działo. Pewnie za parę lat będzie zabawnie jak przeczytam np. niespełnione obietnice rządu na 2015 rok
    Za płytą grzewczą będzie szyba z podklejonymi od strony zadruku, wykonanymi przeze mnie zdjęciami (wydruk zlecę w drukarni, jest taka specjalna technologia). Bawię się trochę fotografią, a w Krakowie jest parę fajnych miejsc, więc zdjęcia powinny być ok - z resztą mam już je zrobione, czekam na realizację z drukarni.

    Blat faktycznie nie ma wykończenia przy styku ze ścianą. Zabezpieczyłem jedynie silikonem podczas montażu od wewnętrznej strony, bo nie lubię listw itp.

    Jeśli podobają Ci się tego typu zabawy z wnętrzami to wejdź na mojego bloga, odkąd zamieszkałem u siebie uzależniłem się od własnej roboty zmian za małe pieniądze :

    www.imindesign.pl

  15. #19915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iminde

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w kwestii farby tablicowej - nie zostają maziaje po zmyciu napisów, jak na zwykłej tablicy szkolnej? Jak się pisze na niej kredą to czy mocno pyli?
    Nie, mazie nie zostają. Ja zawsze dwurkotnie przecieram poprzednie "bazgroły" i nie ma po nich śladu. Jeśli chodzi o pylenie to kupuję zawsze niesypiące kredy i też nie ma z tym problemu. Naprawdę polecam to rozwiązanie, daje sporo możliwości jak zauważyła Gosiaczek.

  16. #19916
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marceli_szpak

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam pytanie do tych ktorzy brali udzial w konkursie na najpiekniejsza kuchnie, czy redakcja dostarczyla wam nagrody?

  17. #19917

    Domyślnie

    imindesign Masz wspaniałą wyobraźnię i pomysły. Bardzo podobała mi się Twoja łazienka, którą pokazałeś w innym wątku (i na blogu), a teraz doceniam śliczną kuchnię. Bez kretyńskich wywodów i dorabiania ideologii udowadniasz, że we wnętrzach można dokonywać cudnych rzeczy z iskrą, inteligencją i zwyczajnie gustem. Będę podglądać Twoje dalsze działania na blogu. Gratulacje

  18. #19918
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iminde

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-383
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kama_ Zobacz post
    imindesign Masz wspaniałą wyobraźnię i pomysły. Bardzo podobała mi się Twoja łazienka, którą pokazałeś w innym wątku (i na blogu), a teraz doceniam śliczną kuchnię. Bez kretyńskich wywodów i dorabiania ideologii udowadniasz, że we wnętrzach można dokonywać cudnych rzeczy z iskrą, inteligencją i zwyczajnie gustem. Będę podglądać Twoje dalsze działania na blogu. Gratulacje
    Kama_ naprawdę ciężko opisać mi słowami jak bardzo miło mi się zrobiło po przeczytaniu Twojej opinii. Bardzo, bardzo dziękuję. Dodałaś mi skrzydeł. Jutro zabieram się przygotowywanie nowego projektu. Na pewno podzielę się nim na forum

  19. #19919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Nataly Design
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-969
    Posty
    525

    Domyślnie

    Witam , prezentuję nową inspirację ..kuchnię która została zaprojektowana przez Panią Kasię Sampławską Kałaską z firmy laboarch . Kuchnia ze sporą wyspą oraz częścią pod okienną i słupkami sprzętowymi .. Zastosowaliśmy w niej fornir naturalny oraz blat kamienny . Drzwiczki bez uchwytowe oraz szuflady na systemie servo . Górne szafki otwierane za pomocą tipona ze spodem lakierowanym w którym zamontowana jest kapitalna listwa ledowa . Na ścianie lacobel w kolorze brązu . Miłego , Piotr
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC09000_zmniejszacz-pl_719915.jpg
Wyświetleń:	2487
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	215893
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC09001_zmniejszacz-pl_517020.jpg
Wyświetleń:	2242
Rozmiar:	82,1 KB
ID:	215894
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC08999_zmniejszacz-pl_552626.jpg
Wyświetleń:	2116
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	215895
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC09039_zmniejszacz-pl_462950.jpg
Wyświetleń:	2066
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	215896
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_s0.zmniejszacz.pl_DSC09033_zmniejszacz-pl_758237.jpg
Wyświetleń:	1800
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	215897

    Nie wszystkie zdjęcia '' wchodzą" i pewnie niedługo będą nowsze na mojej stronie oraz na stronie Pani Kasi ..
    Ostatnio edytowane przez Nataly Design ; 01-10-2013 o 23:42

  20. #19920
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podloga w kuchni wymiata. nie mam pytan.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 996 z 1187

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony