dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1252 z 2205
Pokaż wyniki od 25.021 do 25.040 z 44087
  1. #25021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    hahaha w praktyce dokładnie tak to wygląda ;
    Wygladac moze i wyglada, ale w rzeczywistosci takim nie jest.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #25022
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Takich debili powinno od razu do pierdla wsadzać. Robienie tak instalacji bez uzgodnienia i warunków od dostawcy energii to, to samo co jazda po alkoholu samochodem co jest przestępstwem. W dodatku debilu gniazdo służy do odbierania energii, a nie żeby do niego energie doprowadzać ze wtyki. Stwarzasz zagrożenie dla ludzi takimi czynami.
    Wlasnie dlatego draze ten temat, bo to nie wydaje sie byc takie proste. Moge do agregatu "na kabelkach" podpiac hydrofor albo lampke czy czajnik, ale nie caly domek.

    Troszke rozpytywalem w temacie takiego zasilania przy budowie domu i rysowala sie na horyonice niezla sterta papierkow z energetyki, wiec dalem sobie spokoj. Opisz jak to formalnie powino wygladac.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  3. #25023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Takich debili powinno od razu do pierdla wsadzać. Robienie tak instalacji bez uzgodnienia i warunków od dostawcy energii to, to samo co jazda po alkoholu samochodem co jest przestępstwem. W dodatku debilu gniazdo służy do odbierania energii, a nie żeby do niego energie doprowadzać ze wtyki. Stwarzasz zagrożenie dla ludzi takimi czynami.
    Ubliżam Tobie kolego?
    Jezeli nie, to jak nie potrafisz normalnie po ludzku napisać to nie pisz.
    O czym ty mówisz jeżeli rozłączam bezpieczniki nic nie idzie do sieci...
    Jest obieg zamknięty..
    Ale rzeczywiście debil tego może nie wiedzieć a pan oh eh wie
    Aha reaktancja podprzejściowa podłużna chyba się zapędziłeś panie mądry he he
    Ostatnio edytowane przez pyton79 ; 07-12-2013 o 14:13
    Parterowy 123m2 pow.użytkowej.Sciany silikat 18cm+styropian grafit 20cm, fundament 18cm,podłoga20cm,poddasze 40cm wełny granulat.Wentylacja jangaz +ggwc. Kocioł kospel 8kw
    Sezon grzewczy 2013/2014 .8400 kwh
    2014/2015. 6400 kwh
    2015/2016 5445 kwh

  4. #25024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    WCZORAJ WSZYSCY w domu 3 osoby wzielismy prysznic choć wodę w czwartek grzalismy i się mylismy
    czyli 300litrów 46 stop starczy na 4 prysz i 2 wanny i 2 dnii mycia w kuchni
    wniosek w niedziele będe grzał do 60 stop w poniedziałek okienko popołudniowe tylko dla co bedzie
    przyznam się ze jak nie rozumiem artura g11 to też nie do końca przekonuje mnie nco [i nie tylko nco] w okienku taniego popołudniu
    tutaj gaz , wegiel smieje sie .
    tak sobie mysle że przy powietrznej i copie nawet 2 to ja popoludniu z luzem podgrzeje dom
    przy prądzie juz niekoniecznie tak robiłbym
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #25025

    Domyślnie

    Cytat Napisał mcyper Zobacz post
    Ja mam PC-PW, mam G12w i nie mam bufora. Temperatura w domu średnio 22,5°C. Praca tylko w II taryfie.
    COP PC-PW do -20°C przy zasilaniu do 35°C wynosi co najmniej 2 (dane katalogowe).
    A COP dla np 0stC/35stC?

    U mnie 1kWh w II taryfie z COP2 kosztowalby: 0,32/2 = 0,16 pln
    1kWh w G11 z COP3,5 (czyli np. w dzien) kosztowalby: ~0,55/3,5 = 0,157

    Czyli praktycznie wychodzi na jedno. Oczywiscie nie zawsze w nocy jest -20stC a w dzien 0stC ale jednak zawsze w nocy jest znacznie chlodniej niz w dzien - ot trzeba sie zastanowic czy ma sens "meczyc sie" w G12 jezeli w G11 ogrzewanie kosztowaloby tyle samo

    Dom z poddaszem użytkowym i garażem, dach czterospadowy, duże piwnice (wariacja "Miłej Chwili M11a" z Muratora). Ogrzewana powierzchnia ok. 200m2 (cały dom ok. 350m2) - 100% podłogówka, dach 30cm wełny 0,035, ściany 20cm styro 0,04, ~32m2 okien dwuszybowych, ~10m2 (8 sztuk) okien dachowych dwuszybowych. PC Ecopol-system 8,6kW, DZ 550mb PE32 liniowy w średnio wilgotnej glinie. Zapotrzebowanie domu według OZC: 7,6kW. Wentylacja mechaniczna (Brink Renovent HR 400 Large).

  6. #25026
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    PC pracuje praktycznie 24/7 ale na nizszych temp niz rok temu. Zadane 23, utrzymywane
    22-22.5*
    … jak już teraz nie daje rady, to co bedzie prawdziwą zimą?

    aleś pan fajans kupił…

  7. #25027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    PS. Fakturke studiowalas... Domek z lat 80' wypadl lepiej od Twojego...
    Grzeje 4 sezon ta sama PC...
    Rozumiem twoje rozgoryczenie 13111kWh w nowoczesnym domku. Ale stac cie wiec nie masz potrzeby byc zgorzkniala i upierdliwa.
    ale się zagotowałeś,żeby ci pompa nie strzeliła spokojnie przecież wiesz co masz
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  8. #25028

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Ubliżam Tobie kolego?
    Jezeli nie, to jak nie potrafisz normalnie po ludzku napisać to nie pisz.
    O czym ty mówisz jeżeli rozłączam bezpieczniki nic nie idzie do sieci...
    Jest obieg zamknięty..
    Ale rzeczywiście debil tego może nie wiedzieć a pan oh eh wie
    Aha reaktancja podprzejściowa podłużna chyba się zapędziłeś panie mądry he he
    Bo debil to debil, a nie znajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania. Poczytaj sobie prawo energetyczne w którym wyraźnie jest mowa o jednostkach wytwórczych, bez znaczenia mocy. Gdybyś ten agregat podłączał sobie bez istniejącego przyłącza (czyli bez innego dostawcy prądu) to takie praktyki możesz sobie robić bo tylko szlak trafić może Ciebie i osoby tam mieszkające lub przebywające, a to mała szkodliwość czynu ale Ty postępujesz jak tak po alkoholu i prowadzisz samochód co powoduje że narażasz innych co podpada:
    Art. 160 kk § 1. „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
    Art. 163. Sprowadzenie zdarzenia niebezpiecznego
    § 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
    1) pożaru,
    2) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, skał lub śniegu,
    3) eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących,
    4) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego,
    podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
    podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
    § 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
    podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

    A to tylko początek. Jak jesteś taki odważny to podaj gdzie to masz i zobaczymy. Jeżeli jesteś pewien siebie że robisz wszystko zgodnie z przepisami to przecież nic Ci nie zrobią. I co będziesz taki odważny ?
    Dom 225m2, ogrzewanie 190m2, kubatura ok. 500 m3, PCi 10,4 kW + WM + wszytko na prąd
    Sezon grzewczy 2013/2014 CO+CWU 4044 kWh, koszt ok. 2200 zł w tym na CWU ok. 500 zł. Całkowita energia w domu łącznie z ogrzewaniem i ciepłą wodą 7442 kWh, koszt ok. 4200 zł.

  9. #25029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Skoro jesteś tak bardzo rozeznany,że służysz za papier toaletowy do tego gowna,to rzeknij mi po co Ci NCO skoro możesz z niego skorzystać tylko przez 2h(słownie dwie godziny) na dobę ?
    To jest właśnie robienie z ludzi idiotów przez "nowe" słówka.

    Jeśli będziesz miał G11 jak najbardziej NCO jest zasadne,ale tylko w niskiej wylewce,lub w warstwie kleju.
    W akumulacyjnej nie ma mowy o NCO.
    już kilkakrotnie pisałem jak mam ustawione sterowniki...
    gdzie tam jest dwie godziny po południu ...?
    są tylko dwie strefy priorytetowe i tyle, tempo spadku / wzrostu temperatury w poszczególnych pomieszczeniach dyktuje na ile dany układ ma się zaangażować ...

  10. #25030
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Masz 2h w dziennej części II taryfy na pykanie NCO,w nocnej części II taryfy ładujesz jedynie akumulator i pykanie w tej części II taryfy jest nie pożądane i przynosi odwrotny skutek.
    Ustawiasz wtedy na zadaną wyższą temperaturę niż w dzień.
    Chyba,że decydujesz się na grzanie również w drogiej taryfie to wtedy nie zakładasz kagańca na droższą taryfę i grzejesz kiedy chcesz a nie kiedy musisz.

    Posłużę się moim dzisiejszym przykładem,o godz.21.00 temp.spadła mi w domu poniżej 22.st.C i załączyło się grzanie a Ty mając kaganiec na II taryfę czekałbyś do 22.00 na załączenie się ogrzewania.
    Kiedy mi spadła pon.22st.C ciężko określić bo jak wróciłem o 21 to pompa już chodziła.
    Są różne pojęcia komfortu mieszkania

    Między innymi dlatego mam G11
    przeczytaj sobie ze zrozumieniem moje ustawienia...
    a jak nie zrozumiałeś to przeczytaj jeszcze raz ...

  11. #25031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hipka Zobacz post
    60kWh na dobe, 10kWh droga, reszta tania,
    u mnie ostatnio ok. 70kwh/ doba na wszystko...
    nic nowego ...

  12. #25032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrp1 Zobacz post
    Bo debil to debil, a nie znajomość prawa nie zwalnia od jego stosowania. Poczytaj sobie prawo energetyczne w którym wyraźnie jest mowa o jednostkach wytwórczych, bez znaczenia mocy. Gdybyś ten agregat podłączał sobie bez istniejącego przyłącza (czyli bez innego dostawcy prądu) to takie praktyki możesz sobie robić bo tylko szlak trafić może Ciebie i osoby tam mieszkające lub przebywające, a to mała szkodliwość czynu ale Ty postępujesz jak tak po alkoholu i prowadzisz samochód co powoduje że narażasz innych co podpada:
    Art. 160 kk § 1. „Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”
    Art. 163. Sprowadzenie zdarzenia niebezpiecznego
    § 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
    1) pożaru,
    2) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, skał lub śniegu,
    3) eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących,
    4) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego,
    podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie,
    podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
    § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
    podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
    § 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca
    podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

    A to tylko początek. Jak jesteś taki odważny to podaj gdzie to masz i zobaczymy. Jeżeli jesteś pewien siebie że robisz wszystko zgodnie z przepisami to przecież nic Ci nie zrobią. I co będziesz taki odważny ?
    Proszę o wyjaśnienie, (elektryka a nie prawnika) gdy dostawca prądu zaprzestaje dostarczania energii. Wyłączam główne bezpieczniki (olewam dostawcę) bezpieczniki chowam w sejfie by nikt nie użył ich bez mojej wiedzy. i podłączam we własnym domu własne źródło prądu. Jaki przepis łamię - przepis dotyczący odbioru prądu.

  13. #25033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mcyper
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    A COP dla np 0stC/35stC?

    U mnie 1kWh w II taryfie z COP2 kosztowalby: 0,32/2 = 0,16 pln
    1kWh w G11 z COP3,5 (czyli np. w dzien) kosztowalby: ~0,55/3,5 = 0,157

    Czyli praktycznie wychodzi na jedno. Oczywiscie nie zawsze w nocy jest -20stC a w dzien 0stC ale jednak zawsze w nocy jest znacznie chlodniej niz w dzien - ot trzeba sie zastanowic czy ma sens "meczyc sie" w G12 jezeli w G11 ogrzewanie kosztowaloby tyle samo
    Ten przypadek że w nocy -20°C a w dzień 0°C to chyba nie możliwy w rzeczywistości, jakaś nagła zmina frontu, czy coś podobnego.
    A jeżeli nawet to jednostkowo i raz na ileś lat.
    Temp. na zewnątrz -20°C to też nie norma zimą w Polsce a raptem kilkanście do kilkudzieściu godzin na rok.

    Poza tym jak PC pracuje wtedy kiedy jest potrzeba (jedna taryfa), to różnie pracuje - raz w dzień, raz w nocy.

    Na innym wątku są podawane zużycia prądu przez PC i koszt z tego wynikający.
    Okazywało się, że np. zużywam połowę tego co inni a płacę tyle samo.
    Przeszedłem na G12w i nie żałuję. Zużycie nie wzrosło, może by spadło, nie wiem (ze względu na kolejny sezon).

    Masz rację COP PC-PW spada, tym bardziej, im zimniej na zewnątrz, ale różnica w stawce taryfy nocnej do całodobowej, powoduje że warto się skusić i w efekcie płacić mniej.
    Przynajmnie można spróbować i zobaczyć jak wychodzi w konkretnym budynku.

    PS.
    COP dla mojej PC-PW przy 0°C/35°C wynosi 3,02. Z tym, że przy 0°C na zewnątrz to ja nie mam na zasilaniu 35°C,
    tylko może 28, 29°C.
    Przy -20°C na zasilaniu mam 32°C.
    W katalogu nie ma 28°/29°C jest 30°C i dla 0°C/30°C COP wynosi 3,49.
    Z tym, że to wszystko to katalog, jak jest w rzeczywistości to nie wiem (brak licznika ciepła).
    Zużycie prądu przez PC (co+cwu):
    średnia z 10 lat pracy 2350kWh/rok
    Zużycie prądu cały dom (łącznie z PC): ok. 4600-4900kWh/rok (w zależności od roku) max pierwszy rok 5200kWh
    Dom Barcelona p.u.122m2, p.p. 135m2, OZC: 3,0kW, Eu=32,28kWh/(m2rok). WM (StorkAir); c.o.-podłogówka. PC PW Altherma 7,0kW + zasobnik cwu 300dm3. Zużycie wody: 10m3/mc. Brak kominów. Rodzina 2+2.

  14. #25034
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    u mnie ostatnio ok. 70kwh/ doba na wszystko...
    nic nowego ...
    ja się trochę dociepliłam w murłacie i jest ok;

    jutro podsumuję Ksawerego - ile mnie kosztowały ostatnie 3 dni
    Ostatnio edytowane przez Hippek ; 07-12-2013 o 20:42
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  15. #25035
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    co za bzdury o tych adregatach piszecie,,oprócz bezpieczników jeszcze masz zero i uziemienie (w różnych sieciach różnie dzielone, często to sieć tn-c gdzie punkt rozdzialu jest na słupie w skrzynce lub jeszcze dalej.. zero agregatów jest raczej takie sobie.. w zasadzie robienie takiego czegoś na zasadzie wykręcę sobie bezpieczniki i co mi zrobicie powinno być jak najbardziej karane..
    jedyna dopuszczalne połączenie to takie gdzie występuje układ samoczynnego załączenia rezerwy (mam tak np. w firmie, sam odpala agregat itp. ale on odcina co trzeba, sprawdza czy sieć wrocila, przełącza styczniki jak trzeba itp. Układ SZR..
    a jak ręcznie to przełącznik który w odpowiedzniej kolejności rozłącza fazy, zero, najlepiej zeby był I-0-II czyli z pozycją neutralną w środku (żeby przełącznik nie miał możliwości nawet przypadkiem zewrzeć jednego obwodu z drugim) ale o tym trzeba mieć pojęcie..
    oczywiście jeszcze kwestia odprowadzenia spalin.. każdy powie - wepnę się w komin.. po pierwsze jak.. po drugie nie wszyscy wiedzą ale te słabsze tanie agregaty nie maja na tyle siły żeby wypchnąć spaliny powyżej 6-7m w górę a "cug" moze być niewystarczający bo wiatr moze wpychać spaliny zwrotnie w komin.. oczywiście o tym też trzeba wiedzieć..

    a już pisanie o "specjalnym gnieździe 230V" czy podłączaniu się pod gniazdko "ogrodowe" to proszenie się o kłopoty i napiszę tak jak Piotrp.. ktoś kto tak robi jest debilem, a jak to zaproponował elektryk (bo zwykły człowiek nie musi sie znać na wszystkim) to nadaje się on jedynie do tego żeby wziąć ubrać ciężkiego buta i kopnąć gościa w dupę aż but po cholewkę wejdzie..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  16. #25036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    co za bzdury o tych adregatach piszecie,,oprócz bezpieczników jeszcze masz zero i uziemienie (w różnych sieciach różnie dzielone, często to sieć tn-c gdzie punkt rozdzialu jest na słupie w skrzynce lub jeszcze dalej.. zero agregatów jest raczej takie sobie.. w zasadzie robienie takiego czegoś na zasadzie wykręcę sobie bezpieczniki i co mi zrobicie powinno być jak najbardziej karane..
    jedyna dopuszczalne połączenie to takie gdzie występuje układ samoczynnego załączenia rezerwy (mam tak np. w firmie, sam odpala agregat itp. ale on odcina co trzeba, sprawdza czy sieć wrocila, przełącza styczniki jak trzeba itp. Układ SZR..
    a jak ręcznie to przełącznik który w odpowiedzniej kolejności rozłącza fazy, zero, najlepiej zeby był I-0-II czyli z pozycją neutralną w środku (żeby przełącznik nie miał możliwości nawet przypadkiem zewrzeć jednego obwodu z drugim) ale o tym trzeba mieć pojęcie..
    oczywiście jeszcze kwestia odprowadzenia spalin.. każdy powie - wepnę się w komin.. po pierwsze jak.. po drugie nie wszyscy wiedzą ale te słabsze tanie agregaty nie maja na tyle siły żeby wypchnąć spaliny powyżej 6-7m w górę a "cug" moze być niewystarczający bo wiatr moze wpychać spaliny zwrotnie w komin.. oczywiście o tym też trzeba wiedzieć..

    a już pisanie o "specjalnym gnieździe 230V" czy podłączaniu się pod gniazdko "ogrodowe" to proszenie się o kłopoty i napiszę tak jak Piotrp.. ktoś kto tak robi jest debilem, a jak to zaproponował elektryk (bo zwykły człowiek nie musi sie znać na wszystkim) to nadaje się on jedynie do tego żeby wziąć ubrać ciężkiego buta i kopnąć gościa w dupę aż but po cholewkę wejdzie..
    Dalej nie podano przepisu prawa które tego zabrania. U mnie uziemienie jest własne. ZE robiąc przyłącze w kablu ziemnym obciął 5 przewód

  17. #25037
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Hippek
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    CO: 15kkWh/sezon
    Dzielnica
    Żytomierz
    Posty
    2.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Przeciez poza spustoszeniem pomiedzy uszami innych strat i wiekszych kosztow byc nie powinno.

    Trzeba sie bylo sluchac i zatkac
    fiutka sobie zatkaj, fiutku
    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    "U mnie juz sie w nocy sporadycznie pompa wlaczala, ale to chyba jeszcze za malo, zeby odtrabic otwarcie sezonu grzewczego." "Widze "zatkalo kakalo""

  18. #25038
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Dalej nie podano przepisu prawa które tego zabrania. U mnie uziemienie jest własne. ZE robiąc przyłącze w kablu ziemnym obciął 5 przewód
    przepisu który zabrania czego?
    agregat mozesz sobie mieć ale wpięty wg wszelkich zasad takiego podłączenia a nie wpiecia do gniazdka w ogródku bo tak najłatwiej, bo prad przecież przejdzie i od drugiej strony,
    albo tego że sobie bezpieczniki ktoś recznie opusci itp.. a do tego te opisy się tu sprowadzaja..

    powinno być zrobione przełącznikami które GWARANTUJĄ rozłączenie z siecią i to że nikt nawet niechcący ich nie podniesie..

    przykład.. u mnie w domu wszyscy wiedzą gdzie są bezpieczniki i jak czasem eska wyskoczy to sie ją podnosi.. i teraz wyobraź sobie prostą sytuację..
    prądu nie ma. stawiasz sobie gdzies agregat,podłączasz od dupy strony gdzieś tam, oczywiscie wcześniej wyłączasz bezpieczniki bo wiadomo.. i wraca do domu żona, ojciec, dziecko duże co wie ze jak prądu nie ma to się do rozdzielni idzie i bezpieczniki sprawdza.. oczywiście slyszy ze w ogródku coś chodzi ale moze to ktos spalinówką tnie drewno do kominka.. . wraca do domu, pstryka światłem, swiatło się nie zapala, no to idzie do skrzynki.. i podnosi bezpiecznik... dalej mam pisać ?

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic224865.html

    edit: żeby była jasność.. napisałem że nikt nie zabrania podłączyć agregatu, Z.E. nie może tego zabronić ale może nakazać własne warunki podłączenia.. i dlatego kazde takie podłączenie trzeba uzgodnić z zakładem energetycznym bo w razie awarii dyspozytor wie że moźe gdzieś mieć na sieci agregat..
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 07-12-2013 o 22:46
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  19. #25039
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    przepisu który zabrania czego?
    agregat mozesz sobie mieć ale wpięty wg wszelkich zasad takiego podłączenia a nie wpiecia do gniazdka w ogródku bo tak najłatwiej, bo prad przecież przejdzie i od drugiej strony,
    albo tego że sobie bezpieczniki ktoś recznie opusci itp.. a do tego te opisy się tu sprowadzaja..

    powinno być zrobione przełącznikami które GWARANTUJĄ rozłączenie z siecią i to że nikt nawet niechcący ich nie podniesie..

    przykład.. u mnie w domu wszyscy wiedzą gdzie są bezpieczniki i jak czasem eska wyskoczy to sie ją podnosi.. i teraz wyobraź sobie prostą sytuację..
    prądu nie ma. stawiasz sobie gdzies agregat,podłączasz od dupy strony gdzieś tam, oczywiscie wcześniej wyłączasz bezpieczniki bo wiadomo.. i wraca do domu żona, ojciec, dziecko duże co wie ze jak prądu nie ma to się do rozdzielni idzie i bezpieczniki sprawdza.. oczywiście slyszy ze w ogródku coś chodzi ale moze to ktos spalinówką tnie drewno do kominka.. . wraca do domu, pstryka światłem, swiatło się nie zapala, no to idzie do skrzynki.. i podnosi bezpiecznik... dalej mam pisać ?

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic224865.html

    edit: żeby była jasność.. napisałem że nikt nie zabrania podłączyć agregatu, Z.E. nie może tego zabronić ale może nakazać własne warunki podłączenia.. i dlatego kazde takie podłączenie trzeba uzgodnić z zakładem energetycznym bo w razie awarii dyspozytor wie że moźe gdzieś mieć na sieci agregat..
    Proszę o precyzje. Agregat wolno ale za zgodą ZE. Co z zerem musi być odcięte. Wyłącznik o którym pisałeś odcina zera.?? Uziemienie mam własne, a bezpieczniki chwilowo wyjęte w kasie pancernej.
    Mogę wszystko podłączyć na osobnych kablach z agregatu. I tak robię. Zainteresował mnie problem prawny uruchomienia agregatu zasilającego cały dom, przez istniejącą instalacje. Dziękuje za link.

  20. #25040
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jurgonka Zobacz post
    Uziemienie mam własne, a bezpieczniki chwilowo wyjęte w kasie pancernej.
    Mozesz sobie te bezpieczniki wiesz gdzie chwilowo nawwet wsadzic. Nikogo to nie obchodzi. Przy odbiorze budynku masz tez odbior instalacji elektrycznej. Tam zapewne nie miales nic o wpinaniu wlasnego zrodla zasilania, wiec wpiac go nie mozesz. Z tego co "liznalem" temat to musisz miec projekt instalacji z zasilaniem awaryjnym i musi go odebrac i zatwierdzic Twoj dostawca. Mi wyszlo w przedbiegach, ze gra nie warta swieczki.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 1252 z 2205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony