dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2127

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał adampepe Zobacz post
    Tyle sprzedanych zestawów solarnych w Polsce a ja jeszcze nie znalazłem udokumentowanej wiarygodnie analizy ilości energii uzyskanej w Polskich warunkach.. chyba że słabo szukam. mit 10 letniego czasu zwrotu jest nadal mitem..zapewne 20 letni także. Załącza sie jedynie jakies wykresy w słonecznym dniu w lecie. Nigdzie nie znalazłem pełnego zestawienia.
    Ekoterroryzm po oczach w biały dzień.
    Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.
    Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.
    Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    Ja jestem właśnie w trakcie robienia takiej analizy numerycznej dla domku NF40 w ramach mojej pracy inż. Liczona dla kroku godzinnego, z wykorzystaniem wiedzy o wymianie ciepła, teorii wymienników ciepła itp.
    Pewne rzeczy trzeba założyć i niektóre uprościć, gdyż takiego układu nie dałoby się praktycznie opisać bez zaawansowanych programów.
    Ale takiej symulacji na pewno bliżej do ideału niż te durne zapewnienia producentów o średnich uzyskach z m2 absorbera.
    O super, wyjaśnisz nam co to jest wiedza i wymianie ciepła? Teroia wymienników? Mam wrażenie że to wszystko wyłożone kiedyś było na wątku buforowym.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał herakles Zobacz post
    O super, wyjaśnisz nam co to jest wiedza i wymianie ciepła? Teroia wymienników? Mam wrażenie że to wszystko wyłożone kiedyś było na wątku buforowym.
    No więc skoro było 'wyłożone', to po co mam to tłumaczyć? Nawet nie podałeś żadnych szczegółów.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał R90 Zobacz post
    No więc skoro było 'wyłożone', to po co mam to tłumaczyć? Nawet nie podałeś żadnych szczegółów.
    Bo nazwałeś to tak tajemniczo, że aż się boję.....

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony