dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 416
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 8306
  1. #2161
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał RST Zobacz post

    I jeżeli ktoś ma 10 tys. więcej na wydanie
    żeby ogrzewać chałupę PC to super.
    Ale każdy kalkuluje... czy taki luksus jest wart tych pieniędzy

    10tys??? Chcialabym....


    Pewnie mnie zaraz zakrzyczycie, bo wszyscy na forum tak tanio pompy kupili

    Napisze Wam jeszcze raz, jak ja to widze na swoim przykladzie.
    Dom postawiony, ocieplony, w lipcu planujemy zrobic odwierty do pompy. Bez wzgledu na sposob ogrzewania, do tej chwili, ponioslabym takie same koszty, tzn. nie zrezygnowalabym z kominow ani z kotlowni. W tym momencie wstawiajac piec na ekogroszek, wydalabym pewnie max 10tys, nie orientuje sie w cenach, wiec poprawcie mnie, jesli sie myle. Decydujac sie na pompe, mam nadzieje, ze zmieszcze sie w 40tys (jak bym chciala "lepsiejsza" pompe, to dyche wiecej musze wydac). Tak wiec (w moim przypadku) roznica miedzy piecem na ekogroszek a pc wynosi 30tys. Odnoszac sie teraz do tytulu watku, ekonomicznie oplacalne to raczej nie jest Bedziecie zaraz pisac, ze mozna taniej.... Nie dam rady taniej Nie bede brala firmy z drugiego konca Polski, a w promieniu 200km od siebie taniej nic nie znalazlam, wszystkie oferty sa podobne cenowo, w granicach 45tys. Wiec nie dziwcie sie ludziom, ze decyduja sie na ekogroszek. Maja domu nie wykonczyc, ale pompa musi byc????
    Juz o tym pisalam, ale jaki procent budujacych zaglada na jakies forum budowlane? Kupuja gotowy projekt, buduja wedlug projektu i tyle. Czasem moze i mysla o zwiekszeniu grubosci styropianu, wentylacji mechanicznej, ale po sprawdzeniu cen i przeliczeniu, okazuje sie, ze ich na to nie stac A niektorym, co maja kase "sie nie oplaca"

  2. #2162
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tereska77 Zobacz post
    Dom postawiony, ocieplony, w lipcu planujemy zrobic odwierty do pompy. Decydujac sie na pompe, mam nadzieje, ze zmieszcze sie w 40tys (jak bym chciala "lepsiejsza" pompe, to dyche wiecej musze wydac).
    Pompa gruntowa i to jeszcze z odwiertami to najdroższa opcja nie mająca uzasadnienia ekonomicznego pomimo lepszej sprawności takiej pompy i nawet ja na taką pompę bym się nie zdecydował,ale kto bogatemu zabroni

  3. #2163
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Czy jest objawem zdrowego rozsądku pisać dzień w dzień, całymi tygodniami, o wyższości pompy nad kotłem? Nikt, ale to NIKT NORMALNY by tak się nie zachowywał. Trzeba albo mieć kompletnego świra na punkcie PC, albo jakiś inny, istotny, namacalny, przeliczalny powód.
    Coś słabo podczytujesz forum:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Żadne solary,żadna fotowoltaika,za 2,5tys.zł Elterm i za 0,8tys.zł bojler 140l z timerem i grzanie w II taryfie.
    7500kWh to przy średniej 0,4zł/kWh da 3000zł rocznie za c.o+cwu przy inwestycji 3,3tys.zł w system grzewczy.
    Można pobawić się w duży bufor z wężownicą do cwu+grzałka lub grzałki do c.o,trzeba przeliczyć koszty bufora i grzałek.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Przewidywane zużycie energii na ogrzewanie masz 7000kWh,gdybyś zdecydował się na system grzewczy na prąd urządzenie grzewcze to koszt tylko 2,5-3tys.zł i oszczędzasz sporo kasy tym samym na konieczności postawienia komina,oszczędzasz na różnicy w koszcie zakupu kotła,nie musisz martwić się czy budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnie i nie musisz myśleć czy dobudować pomieszczenia gdzie będziesz skladowal paliwo.Oszczędności na inwestycji z tego tytułu liczę na ok.20tys.zł
    Rachunki za ogrzewanie przy Twoich 7000kWh to ok.2,5tys.zł,dla jednych dużo dla innych mało.
    Mało będzie dla ludzi,którzy do tej pory mieszkali w mieście w bloku na 60m2 i płacili miesięczny czynsz a dużo dla ludzi,którzy do tej pory mieszkali w starych domach grzejac gałązkami i śmieciami.
    Przypominam,to daje system grzewczy tylko za max.3tys.zł.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Elterm Major 9kW za 2,5tys.zł i cieszysz się ciepłem w domu.
    I wiele innych gdzie nie wspominam nawet o pompie doradzając system grzewczy do nowego domu.
    Nie mam świra na punkcie pompy,jest to tylko urządzenie które dodatkowo obniża rachunki za ogrzewanie a podstawową sprawą,która decyduje o rachunkach za ogrzewanie to dom i powtórzę,pompa jedynie je obniża,tak ze 3 razy w stosunku do zapotrzebowania.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-04-2014 o 20:21

  4. #2164

    Domyślnie

    Arturo znów manipulujesz. Nie chciej żeby inni zaczęli wyciągać i cytować Twoje posty świadczące ze masz "świra" na punkcie pompy ciepła.

  5. #2165
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Arturo znów manipulujesz. Nie chciej żeby inni zaczęli wyciągać i cytować Twoje posty świadczące ze masz "świra" na punkcie pompy ciepła.
    Nie uznaję poprostu węgla w nowym domu bo to głupota a i niewiedza inwestora.
    Powtarzam,mój limit na pompę ciepła to było 20tys.zł,gdybym miał płacić więcej grzałbym prądem a nie pompą ciepła.

    A farmazony,że pompa w mrozy nie wydala,że trzeba dodatkowo docieplać dom,że trzeba dogrzewać kominkiem,że grzałki się włączają,że nie ma mocy grzewczej w mrozy trzeba prostować bo dalej ciemnota wśród groszków będzie powielana.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 26-04-2014 o 20:43

  6. #2166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Nie uznaję poprostu węgla w nowym domu bo to głupota a i niewiedza inwestora.
    Powtarzam,mój limit na pompę ciepła to było 20tys.zł,gdybym miał płacić więcej grzałbym prądem a nie pompą ciepła.
    Nie chodzi o węgiel. Masz dużo innych źródeł jak gaz , kable grzewcze, pelet, brykiet, drewno, odnawialne źródła energii. Jednak najbardziej świrujesz na temat pompy ciepła.

  7. #2167
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Nie chodzi o węgiel. Masz dużo innych źródeł jak gaz , kable grzewcze, pelet, brykiet, drewno, odnawialne źródła energii. Jednak najbardziej świrujesz na temat pompy ciepła.
    Jeśli już to prądu jako całości a nie tylko pompy ciepła,może oprócz kabli bo to dla mnie bzdura.
    Gaz w nowym domu jest drogi,obecnie cena kWh z prądu w II taryfie jest niższa niż z gazu ziemnego a urządzenia grzewcze droższe niż do prądu (mam go przy działce a nie mam w domu) a paliwa stałe w nowym domu nie mają racji bytu z uwagi na wysokie koszta instalacji(dodatkowa kotłownia+komin+kocioł+skład opału+upierdliwości systemu).

  8. #2168

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli już to prądu jako całości a nie tylko pompy ciepła,może oprócz kabli bo to dla mnie bzdura.
    Gaz w nowym domu jest drogi,obecnie cena kWh z prądu w II taryfie jest niższa niż z gazu ziemnego (mam go przy działce a nie mam w domu) a paliwa stałe w nowym domu nie mają racji bytu z uwagi na wysokie koszta instalacji(dodatkowa kotłownia+komin+kocioł+skład opału).
    Nie dla tego co sam sobie ten gaz produkuje jako biogaz. Tacy tez budują domy. Dlatego farmazony to Ty cały czas powielasz. Pamiętaj nie wszyscy żyją tak jak Ty i mogą mieć dostęp do innych źródeł ciepła taniej niż do prądu. Dlatego nie narzucaj wszystkim swojego rozwiązania i poglądów.W koło piszesz o kosztach kotłowni i kominów. Staje się to już żałosne.

  9. #2169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tereska77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Kod pocztowy
    18-400
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pompa gruntowa i to jeszcze z odwiertami to najdroższa opcja nie mająca uzasadnienia ekonomicznego pomimo lepszej sprawności takiej pompy i nawet ja na taką pompę bym się nie zdecydował,ale kto bogatemu zabroni
    Na powietrzne mam oferty tansze o jakies 5tys, wiec mi sie nie oplaca

    Musze myslec o tym, ze moge na starosc miec problem z placeniem wysokich rachunkow, a ktos tu jakis czas temu przytaczal post kolezanki z moich stron grzejacej pompa p-w, chyba 4tys. za 7 miesiecy za prad zaplacili Fakt, zima byla wtedy nielicha, ale sorry, taki mamy klimat

  10. #2170
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    W koło piszesz o kosztach kotłowni i kominów. Staje się to już żałosne.
    No co zrobić,sama prawda,dla tego który wydał na to dodatkową kasę może w oczy kolić ale temat jest dla nowych inwestorów,którzy jeszcze nie mają domu i mogą z dodatkowego pomieszczenia zrezygnować lub dostosować projekt pod rezygnację z tejże kotłowni na poczet np.dodatkowego pokoju lub mniejszego domu o tą powierzchnię.

  11. #2171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No co zrobić,sama prawda,dla tego który wydał na to dodatkową kasę może w oczy kolić ale temat jest dla nowych inwestorów,którzy jeszcze nie mają domu i mogą z dodatkowego pomieszczenia zrezygnować lub dostosować projekt pod rezygnację z tejże kotłowni na poczet np.dodatkowego pokoju lub mniejszego domu o tą powierzchnię.
    Arturo kole Ciebie w oczy ze masz komin i piec ceramiczny w salonie?

  12. #2172
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    Arturo kole Ciebie w oczy ze masz komin i piec ceramiczny w salonie?
    No i właśnie jest odpowiedź typowa dla zawiedzionego ekogroszka
    Nie,ja mam mebel w salonie,który tworzy wystrój tego pomieszczenia,miałbym go nawet gdybym miał ogrzewanie za darmo,podobnie jak ławę,kanapę,stół itd.

  13. #2173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No i właśnie jest odpowiedź typowa dla zawiedzonego ekogroszka
    Nie,ja mam mebel w salonie,który tworzy wystrój tego pomieszczenia.
    Arturo i się mylisz bo ja nie jestem ekogroszkowcem. Nawet powiem więcej , że nigdy bym takiego kotła nie zainstalował.

  14. #2174
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli już to prądu jako całości a nie tylko pompy ciepła,może oprócz kabli bo to dla mnie bzdura.
    Możesz napisać dlaczego mówisz NIE dla kabli?
    Mały koszt inwestycji, maksymalnie bezobsługowo, czego chcieć więcej?

  15. #2175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Możesz napisać dlaczego mówisz NIE dla kabli?
    Mały koszt inwestycji, maksymalnie bezobsługowo, czego chcieć więcej?
    Poczytaj jego pierwsze posty jak mówił NIE pompom ciepła a tylko kablom TAK...

  16. #2176
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Możesz napisać dlaczego mówisz NIE dla kabli?
    Mały koszt inwestycji, maksymalnie bezobsługowo, czego chcieć więcej?
    Nie raz pisałem to na wątku elektrycznym ale z chęcią powtórzę
    Piszesz mały koszt inwestycyjny,miałem u siebie wycenę na kable Elektry(11kW) ze sterami za 8tys.zł+doszedłby do tego bojler i wychodzi 9tys.zł(R&K za kable Devi zapłacił chyba 9,5tys.zł),wodną podłogówkę z Kospelem i bojlerem mogłem mieć w tej samej cenie jak nie taniej.Kospela jak i każde źródło ciepła na prąd masz maksymalnie bezobsługowo.
    Poza tym,nie wiem jaki budujesz dom i jakie masz zapotrzebowanie ale zdarza się,że nie zawsze to co na papierze będzie w rzeczywistości i po pierwszym sezonie będzie zonk,zamiast 30 jest 60 czy nawet 70 i co teraz,przy kablach trzeba z tym żyć a przy wodnej podłogówce można to zmniejszyć.
    Następna sprawa,ceny energii nie będą stały w miejscu,będą rosły i to będą rosły znacznie szybciej niż nasze płace,dzisiaj rachuek za ogrzewanie przy kablach może być ok ale czy za 5 lat też będzie do przełknięcia ? Przy kablach trzeba z tym żyć,przy wodnej podłogówce można to zredukować.
    Dlatego,jeśli jesteś majętnym inwestorem,który za bardzo nie dba o kasę teraz i w przyszłości to kable.
    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Poczytaj jego pierwsze posty jak mówił NIE pompom ciepła a tylko kablom TAK...
    Od początku istnienia na forum kablom mówiłem NIE.
    Problem w tym,że Wy ekogroszki i inne laiki nie macie pojęcia,że ogrzewanie prądem to nie tylko kable.
    Ogrzewanie prądem jak najbardziej na TAK.
    Pompom ciepła w kosmicznych cenach dalej mówię NIE.
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Powtarzam,mój limit na pompę ciepła to było 20tys.zł,gdybym miał płacić więcej grzałbym prądem a nie pompą ciepła.
    To z dzisiaj:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Pompa gruntowa i to jeszcze z odwiertami to najdroższa opcja nie mająca uzasadnienia ekonomicznego pomimo lepszej sprawności takiej pompy i nawet ja na taką pompę bym się nie zdecydował,ale kto bogatemu zabroni
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-04-2014 o 00:59

  17. #2177

    Domyślnie

    Nie rób ze mnie wariata bo wiem co czytałem. Niestety historia twoich postów jest mocno ograniczona.
    Co raz bardziej wierzę, że zaczynasz być sponsorowany za pisanie postów o PC bo tak jak byłeś za kablami tak nagle stałeś się wielkim fanem PC, czyli jak wiatr zawieje...

  18. #2178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.655
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Akurat tu Arturo ma racje, nigdy nie byl za kablami, tylko kociołkiem elektrycznym i wodną podlogówką, żeby można było podpiac PC, jak cena spadnie "do poziomu lodówki"
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #2179
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Mnie to tylko dziwi, że całe dnie i noce Artur wychwala na FM jedyne słuszne rozwiązanie - inaczej myślący są wyśmiewani. Po jaką cholere udowadniasz, że Twoja racja jest najmojsza? Odpal browara, idź poczytaj gazetę na trarasie i olej całe to pieniactwo.

  20. #2180
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Nie rób ze mnie wariata bo wiem co czytałem. Niestety historia twoich postów jest mocno ograniczona.
    Co raz bardziej wierzę, że zaczynasz być sponsorowany za pisanie postów o PC bo tak jak byłeś za kablami tak nagle stałeś się wielkim fanem PC, czyli jak wiatr zawieje...
    Post z 2010r:
    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z tego co słyszę to kable są tańsze w inwestycji ale mimo to nie poszedłbym w to i to nie z uwagi na awarię tylko z praktycznego punktu widzenia.
    Mając kable jesteśmy na skazani na prąd do końca (oczywiście mam na myśli brak konieczności kucia itp)
    Mając wodne ogrzewanie z kotłem elektrycznym w przypadku mocnego i gwałtownego wzrostu cen prądu lub drastycznej obniżki pomp ciepła w każdej praktycznie chwili możemy podłączyć pod rurki inne źródło ciepła czy to paliwo stałe czy pompę ciepła.Przy kablach dochodzi nam nowa inwestycja w postaci kładzenia rurek wodnego ogrzewania.
    Jedno i drugie może być akumulacyjne
    Także z praktycznego punktu widzenia wodne elektryczne będzie wg mnie rozwiązaniem optymalnym niezależnie czy droższe od kabli w początkowym stadium i ja tak zrobię
    Na długo przed budową.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 27-04-2014 o 09:38

Strona 109 z 416

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony