dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1369 z 1568
Pokaż wyniki od 27.361 do 27.380 z 31350
  1. #27361
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekwl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań/okolice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie drodzy eksperci
    Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? Obydwa napędy przeciążeniowe sterowane na klawisze.
    A tak poza tym zrezygnowałem z oferty dako, bo dostałem całkiem ciekawą ofertę od Peteckiego i nadal rozważam Amberline tak jak ktoś już wspomniał chyba zdecyduje rzut monetą
    Ps.Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?

  2. #27362

    Domyślnie

    ok**t - napisałem ten tekst by uświadomić klientom czytającym Forum na jakie pułapki są narażeni szukając ceny. Kolejna sprawa w tym zapytaniu - okno jednoskrzydłowe RU w wymiarze 1500/1500 na szybach . . . .3 mm. (może to Cię nakieruje na firmę hi hi hi) Pomijam kwestię, że współczynniku Uw okna wzięte z sufitu, jakby zamiast Argony był Krypton a nie jest.
    Jednym słowem, walka o klienta ceną przybrała nieoczekiwany obrót
    Zaczynam współczuć tym, którzy stoją przed wyborem.
    O firmie D... nie wypominam bo tylko samobójca te okna zamawia

  3. #27363

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekwl Zobacz post
    ...Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? .....Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?
    Ad.1 - nie ma co ukrywać, że SOMFY nie tylko ma dobrą "prasę" ale faktycznie są (subiektywnie) najlepsze i . . . niestety najdroższe. Na wszystkie rolety zamontowane od końca zeszłego wieku miałem jeden przypadek awarii silnika i to na własne życzenie - po prostu przekręciłem wyłączniki krańcowe
    Ad.2 - niestety, jest to kolor nie traktowany jako standardowy stąd okna w tej okleinie wychodzą zawsze drożej, niewiele ale jednak. A ile to już kwestia profila i producenta

  4. #27364
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.114

    Domyślnie

    Ciekawą, czyli tanią. A czy pakiety trzyszybowe w peteckim mają ciepłą ramkę? czy wpychają Ci "extra ciepłe" okna ale bez tak niewielkiego ale istotnego dodatku?

    Panowie Karolek i Grzeniu - czy Wy byście w tej sytuacji bez wahania wymienili nazwę firmy? Jeśli tak, to mój szacunek. Ja jednek jestem konformistą..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #27365

    Domyślnie

    a teraz to co zastaliśmy przy wymianie okien. I jak ma klientowi nie wiać skoro montaż wyglądał tak jak na zdjęciu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-09-10-160.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	279077
    I przy okazji jak wygląda szyba obustronnie 33.1 czyli O2 po walce ok 5 minut młotkiem ciesielskim (z kolcem)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-09-10-156.jpg
Wyświetleń:	189
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	279081
    Dlaczego się tak pastwiłem ?
    Trzeba było ją przedzielić na pół by weszła do windy, nawet na schodach było trudno nią manewrować

  6. #27366
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Panowie Karolek i Grzeniu - czy Wy byście w tej sytuacji bez wahania wymienili nazwę firmy? Jeśli tak, to mój szacunek. Ja jednek jestem konformistą..
    Alez fin, zglosilem tylko pretensje do pkt 2. Pozostale (niestety) uzasadniaja odmowe udzielenia info publicznie.

  7. #27367

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    dostałem do wyceny okna. Niby żadna rewelacja ale . . . ale przesłano mi wycenę od pewnego producenta i włos mi się zjeżył na mojej łysej łepetynie.
    Fix 300/200 w jednej szybie i mówią że wystarczy szyba 4mm
    Zgroza
    to chyba podobnie jak u mnie jak robiłem wycenę fixa 220/225 koszt niecałe 900zł gdzie inni cenią prawie 3tyś zł i taki zapis Szklenie: [44mm/U0.7] SZYBA SPECJALNA PAKIET 44, co najlepsze ten sam producent ale inni sprzedawcy mówili że max taki fix to 210/225 a ten gość mi pisał że nie ma problemu on może mi nawet zrobić 320/225

  8. #27368

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekwl Zobacz post
    Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?
    Jest droższy a do tego jeszcze stosunkowo delikatny Na tej okleinie dosłownie widać wszystko, lepiej wybrać standardowy antracyt struktura drewna.

  9. #27369

    Domyślnie

    Witam czytających i piszących. Rama naszej pękniętej suwanki została wymieniona. Okucia i pakiety przełożyli stare. Pozdrawiamy Pana z Oknotest`u- jeszcze raz dziękujemy za pomoc w "zachęceniu" firmy do tej wymiany. A teraz chciałam pokazać co przy okazji odkryliśmy, czyli jak nie montować parapetów klinkierowych. Nie tylko można mieć problem z montażem okna ale też z jego obróbką. Martwiliśmy się, że nie zrobili węgarków, a tu taki kwiatek. Czytającym i będącym przed montażem i obróbką polecam samo-dokształcenie, bo błędy kosztują... pracy i pieniędzy. Edit. Dodam tylko, że "dziura" z boku okna w styropianie jest oryginalna, była niezapianowana- parapet do samej ściany.
    Ostatnio edytowane przez Gremlinka ; 10-09-2014 o 22:02
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  10. #27370
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marekwl

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Poznań/okolice
    Posty
    16

    Domyślnie

    Chyba zwariuje z tymi dilerami.
    Chciałem dzisiaj podpisać umowę z Amberline, a tu nagle okazało się że nie mają silników somfy tylko senso (mobillus) pani od biurka się pomyliła( przecież jedno i drugie na S ) Ponadto kleją taśmy soudal na jakiś klej z tuby . Powiedzcie mi proszę czy te silniki są ok i czy lepiej zainwestować w jakieś lepsze taśmy no chyba że ten soudal jest najlepszy? (od innych przedstawicieli słyszałem co innego).
    Co począć? Zaufać takiemu przedstawicielowi?
    Ciekawą, czyli tanią. A czy pakiety trzyszybowe w peteckim mają ciepłą ramkę?
    Była akurat w ofercie
    Aha i jeszcze jedno te silniki(senso) po 400 zł(okolice poznania) dobra cena czy drogo?
    Ostatnio edytowane przez marekwl ; 11-09-2014 o 18:06

  11. #27371

    Domyślnie

    Senso (mobilus) za 400 zł bardzo drogo. To dosyć nowy silnik Mobilusa i mało sprawdzony. Wybrałbym Somfy.
    Co do taśm Soudal-a to ok. Można je kleić na klej z tuby, nawet będzie lepiej trzymać.

  12. #27372

  13. #27373
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Proponuje zajzec na strone interentowa Jar-eko.
    Tam znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #27374

    Domyślnie

    Tomaszs131 tak czytałam http://jareko.wix.com/strona#!monta-...tow-zewn/c19uf ale nie znajduję tam odpowiedzi na moje pytania

  15. #27375

    Domyślnie

    opisałem co i jak w temacie do którego podałeś link

  16. #27376

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    opisałem co i jak w temacie do którego podałeś link
    Dziękuję serdecznie Już mi się rozjaśnia w mojej skołowanej blond głowie
    Ostatnio edytowane przez modena ; 12-09-2014 o 22:18

  17. #27377

    Domyślnie okna wrocław

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Trzeba było przedzielić okno oraz przedzielic na pół by weszły do windy, nawet na schodach było trudno nią manewrować
    Hmm... A nie dało się z zewnątrz ich wyciągnąć? Podnośnikiem np? A jak nie, to przecież przy odpowiednich manewrach spokojnie można przetransportować okno.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 20-09-2014 o 11:18 Powód: Usunięcie manipulacji w cytacie innego użytkownika. BartoszJ- kolejne ostrzeżenie.

  18. #27378
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zapewne jak by się dało to by tak zrobili a co do podnośnika to trochę kosztuje wynajęcie

  19. #27379

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekwl Zobacz post
    Jeszcze jedno pytanie drodzy eksperci
    Na jaki silnik się zdecydować somfy ilmo czy selve? Obydwa napędy przeciążeniowe sterowane na klawisze.
    A tak poza tym zrezygnowałem z oferty dako, bo dostałem całkiem ciekawą ofertę od Peteckiego i nadal rozważam Amberline tak jak ktoś już wspomniał chyba zdecyduje rzut monetą
    Ps.Czy dopłata do antracytu gładkiego(skórka pomarańczy) to normalna sprawa? Zwłaszcza że żądają za takie coś koło 1300 zł ?
    Forumowym ekspertem nie jestem ale odpisze
    W niektorych firmach kolor ten jest bez doplaty, wiec mozna powiedziec, ze doplata jest "nienormalna" ale to kwestia producenta. Co do rolet to wybralbym Somfy z systemem Tahoma.

    Pozdrawiam

  20. #27380
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moniat

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5

    Domyślnie

    Poszukuję pilnie ekipy z Gdańska, która podejmie się wstawienia 4 szt okien. Okna już zakupione przez klienta profil KBE, okucia Maco. Z różnych względów nie jestem w stanie jechać do klienta i to zrobić

Strona 1369 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony