dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 16 z 93
Pokaż wyniki od 301 do 320 z 1850
  1. #301
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A którą ościeżnice bierzesz? Bo ja jeśli już to thermo a nad progiem się zastanawiam. Ale myślę że Piotr zaproponuje rozsądnie
    Biorę zwykła. Ale to dla tego, że to drzwi między domem a garażem. Gdyby były typowo zewnętrzne brałbym termo.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #302

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Biorę zwykła. Ale to dla tego, że to drzwi między domem a garażem. Gdyby były typowo zewnętrzne brałbym termo.
    Jeżeli garaż jest ogrzewany to faktycznie nie ma sensu inwestować w termo ale jeśli nie jest to zimą po kilku dniach mrozu temperatura też będzie niska.
    Drzwi normal czy premium?

  3. #303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Premium tj z przeszkleniami.

  4. #304
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozumiem ze cameleon są malowane a nie w okleinie.

  5. #305
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A którą ościeżnice bierzesz? Bo ja jeśli już to thermo a nad progiem się zastanawiam. Ale myślę że Piotr zaproponuje rozsądnie
    Mnie się osobiście podoba aluminiowy anodowany, czyli taki srebrny satynowy matowy plus do tego jakieś poszerzenie i też winno być dobrze, bynajmniej pasuje do wszystkich kolorów drzwi. U Beatki podajże byłeś mogłeś TERMO zobaczyć na żywo i widziałeś jak to wygląda.

    Mnie się spodobały ostatnio u klienta "konkretne" wejście zabudowane Wikędem, gdzie szerokość to prawie jak pod dużą bramę garażową ))

    zdjęcie z telefonu, pozdrowienia dla inwestora

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_img-1284180966.jpg
Wyświetleń:	770
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	283706
    Ostatnio edytowane przez piotrjazewicz ; 09-10-2014 o 20:32

  6. #306

    Domyślnie

    Świetnie wyglądają te poszerzenia ze zdjęcia. Od wewnętrznej strony również jest takie "lustro", czy nie ma aż takiego efektu? Ile mniej więcej kosztuje taki zestaw?
    Do tematu drzwi między garażem a domem, klasa normal zapewni izolację od zapachów z garażu?

  7. #307
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Saman, było to zapewne wyceniane indywidualnie, a więc musiałbyś wysłać do Wikęda na dział sprzedaży e-mail z zapytaniem o podobne rozwiązanie z podaniem szerokości oraz wysokości otworu aby można było dopasować odpowiednie drzwi oraz naświetla.

    Od wewnętrznej strony nie ma takiego "lustra". W drzwiach masz zastosowaną szybę refleksyjną stopsol stwarzającą efekt lustrzanego odbicia, jest on najlepiej widoczny gdy między pomiędzy pomieszczeniami występuje 60% różnica światła.

    STOPSOL refleks brąz - "Szkło produkowane na bazie szkła barwionego w masie lub bezbarwnego powlekane tlenkiem metalu, w celu uzyskania odpowiedniego efektu odbicia, kontrolowania nasłonecznienia oraz ograniczenia przenikania promieni świetlnych. Powłoka metaliczna nadaje mu charakterystyczny lustrzany refleks"

    Możesz też za dopłatą zamówić opcję z szybami zarówno P4 oraz lustrem weneckim i to też jest konsultowane indywidualnie.

    Co do zapachów - to spokojnie Normal wystarczy.

    pozdrawiam


    Cytat Napisał saman Zobacz post
    Świetnie wyglądają te poszerzenia ze zdjęcia. Od wewnętrznej strony również jest takie "lustro", czy nie ma aż takiego efektu? Ile mniej więcej kosztuje taki zestaw?
    Do tematu drzwi między garażem a domem, klasa normal zapewni izolację od zapachów z garażu?

  8. #308
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Całkiem ciekawe drzwi, ale montaż to taki sobie bardzo z tego co widać na dole, no chyba, że słabo widać albo to jeszcze nie koniec.

    Pozdrawiam

  9. #309

    Domyślnie

    Dziękuję Piotrze. Z ciekawości pytałem. Narazie skupiam się nad drzwiami do kotłowni. Te ze zdjęcia bardzo mi się spodobały, stąd pytanie, już na przyszłość. Dobry patent z opisaną szybą.
    Jest już nowy katalog na stronie Wikęd: http://wiked.pl/images/katalog/katal...AZDZIERNIK.pdf

  10. #310
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mnie te szyby jakoś nie przekonują. Myślę nad szyba piaskowaną.

  11. #311
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotrjazewicz

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Słupsk
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cześć

    Firma zamontowała to wg mnie bardzo mądrze, zastosowała jak widać pod drzwiami i naświetlami poszerzenia PVC takie jakie się stosuje do montażu okien, głównie balkonów i przesuwek. W nowym katalogu WIKĘD już wprowadził poszerzenia, także znacznie to wielu firmą ułatwi i usprawni montaż a klientom oszczędzi cierpienia w sytuacjach np. opuszczonych skrzydeł, bo ktoś zawadził taczką na budowie o pustak na którym stały zamontowane w powietrzu drzwi i jest problem, ponowna regulacja itp.. tym bardziej że oczywiście wtedy nikt nic nie widział, nikt nie wie codzienność na budowach...

    pozdrawiam

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Całkiem ciekawe drzwi, ale montaż to taki sobie bardzo z tego co widać na dole, no chyba, że słabo widać albo to jeszcze nie koniec.

    Pozdrawiam

  12. #312

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrjazewicz Zobacz post
    Cześć

    Firma zamontowała to wg mnie bardzo mądrze, zastosowała jak widać pod drzwiami i naświetlami poszerzenia PVC takie jakie się stosuje do montażu okien, głównie balkonów i przesuwek. W nowym katalogu WIKĘD już wprowadził poszerzenia, także znacznie to wielu firmą ułatwi i usprawni montaż a klientom oszczędzi cierpienia w sytuacjach np. opuszczonych skrzydeł, bo ktoś zawadził taczką na budowie o pustak na którym stały zamontowane w powietrzu drzwi i jest problem, ponowna regulacja itp.. tym bardziej że oczywiście wtedy nikt nic nie widział, nikt nie wie codzienność na budowach...

    pozdrawiam
    To poszerzenie to super sprawa dla tych którzy np. nie mają wylanej posadzki a muszą zamknąć budynek. Drzwi stoją stabilnie i nie trzeba obchodzić się z nimi jak z jajkiem. Poszerzenia można łączyć dzięki czemu jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie.

  13. #313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja myślę, że złożenie ze sobą 4 czy 5 szt takich poszerzeń to trochę ryzykowna sprawa. Całość pewnie będzie chwiejna. Osobiście uważam, że lepej sprawdzi się częściowe podmurowanie. Ale daję plus dla fabryki że coś takiego wprowadził.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #314

    Domyślnie

    A jakie są dodatkowe koszty takich poszerzeń? Rozumiem, że trzeba je zdjąć przed podmurowaniem. Jest to trochę bezsensowne rozwiązanie, ale z drugiej strony jeśli ktoś tak zaplanował pracę, to do czasu podmurówki bezpieczniej tak niż w ogóle.

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Mnie te szyby jakoś nie przekonują. Myślę nad szyba piaskowaną.
    Piasek to taka jakby zaparowana?

  15. #315
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No w sumie coś tak. Ale sa takie paseczki zupełnie prześwitujące.

    Drzwi zamówione u kolegi Finlandia
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  16. #316

    Domyślnie

    Cytat Napisał saman Zobacz post
    A jakie są dodatkowe koszty takich poszerzeń? Rozumiem, że trzeba je zdjąć przed podmurowaniem. Jest to trochę bezsensowne rozwiązanie, ale z drugiej strony jeśli ktoś tak zaplanował pracę, to do czasu podmurówki bezpieczniej tak niż w ogóle.
    Poszerzenie ma wysokość 30 mm i kosztuje 26 zł/mb. Można je ze sobą łączyć. Poszerzenia obsadza się na stałe. Nie ma potrzeby demontowania przed wykonaniem wylewki. Jeżeli tych poszerzeń nie ma zbyt wiele to zdecydowanie usztywnia drzwi zdecydowanie lepiej niż oparcie ich o klin czy cegłę co często jest praktykowane.

  17. #317

    Domyślnie

    Raczej bym się skusił na refleks:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	winda.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	284602
    Mi pieniążki już wpłynęły i zamawiam jutro drzwi do kotłowni. Nie wiem, może to jest głupie pytanie, ale jaka jest różnica między "90", a "90N"? Do standardowych drzwi PREMIUM brać ościeżnicę "9" czy 11", już się pogubiłem. Biorę też wzmocnienie pod samozamykacz, sam samozamykacz dokupię później. Wyszło 1229, może uda się ugrać jakiś rabat. Ta wyceniarka fajna sprawa.

  18. #318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobór ościeżnicy do otworu to już sprawa doświadczenia lub uważnego przestudiowania katalogu. Jak sam nie będziesz montował (a wygląda że nie), to zdaj się na pomiarowca. Punktem wyjścia jest wielkość istniejącego otworu (i budżetu, bo ościeżnica Thermo to +700zł.)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #319

    Domyślnie

    Cytat Napisał saman Zobacz post
    Raczej bym się skusił na refleks:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	winda.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	284602
    Mi pieniążki już wpłynęły i zamawiam jutro drzwi do kotłowni. Nie wiem, może to jest głupie pytanie, ale jaka jest różnica między "90", a "90N"? Do standardowych drzwi PREMIUM brać ościeżnicę "9" czy 11", już się pogubiłem. Biorę też wzmocnienie pod samozamykacz, sam samozamykacz dokupię później. Wyszło 1229, może uda się ugrać jakiś rabat. Ta wyceniarka fajna sprawa.
    Z tego co czytam to masz już wiedzę większa niż przeciętny sprzedawca w sklepie więc jak zrobisz wycenę na stronie wikęd i wydrukujesz to zostaniesz klientem miesiąca jak nie roku. tylko pozazdrościć sprzedawcy który otrzyma gotowe zamówienia i pozostanie przyjąć tylko zaliczkę
    Wracając do tematy na ostatniej stronie katalogu masz zwymiarowane ościeżnice, 90 od 90N różni się otworem potrzebnym do obsadzenia drzwi.
    Dla przykładu do obsadzenia drzwi z ościeżnicą "11" 90tki potrzebują otwór 1028mm a 90N 978mm. pozostaje proste matematyczne działanie i widzimy o ile mniej kucia pozostaje by dostosować otwór pod takie drzwi. Jeżeli to nie wystercza to ościeżnica "9" potrzebuje 918mm.
    Polecam pozostawienie tego osobie która będzie te drzwi montować.

  20. #320
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    chrysiu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-515
    Posty
    7

    Post Wikęd i wystające wkładki zamkowe.

    WItam

    Kupiłem stalówki Wikęd. Bardzo fajnie wykonane. Premium z futryna thermo bo mam naświetle i to był mus.
    Zauważyłem dopiero w moich drzwiach ze zamki wystają na zewnątrz około 6 mm (wkładki wilk dostałem).
    Znajomy zauważył ze tak wystające można złapać francuzem i lekko wyłamać. U Was tez wystają zamki na zewnątrz około 6 mm ?
    W środku wkładki zamkówe są łądnie zlicowane z drzwiami. Wersje demo co ogladalem to nie miala zamontowanych zamków więc nie wiem jak to ma oryginalnie wyglądać.

Strona 16 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony