dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 188
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    elewacji nic się nie stanie. Instalacje wew. tylko jak masz kogoś kto zerknie na twój dom. Alarm zbyt łatwo wyłączyć.

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał chirac Zobacz post
    Witam,

    W związku z tym, że buduję dom etapami rozłożonymi na kilka lat mam takie pytania.
    Aktualnie mam stan surowy z dachówką.

    W tym roku planuje wstawić okna, podłączyć prąd i alarm. I pytanie czy jak będą jeszcze pieniądze to robić też elewacje zewnętrzną ? czy może coś innego zamiast elewacji ?
    Czy elewacji się nic nie stanie jeżeli dom nie będzie ogrzewany ?

    Co robić w następnym roku tak żeby móc zostawić na zimę bez ogrzewania ? tynki wewnętrzne ? instalacja wodna i co ? nic się nie stanie jak się nie będzie grzało przez zimę ?

    Od jakiego momentu trzeba zacząć ogrzewać dom aby nie powstały straty ?
    przy dużej wilgotności bez ogrzewania w izolacji może wytrącić się woda. ja bym olał elewację i zrobił tynki i kolejne instalacje. tynki mają też tę zaletę, że zabezpieczą instalację elektryczną przed amatorami kabli.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  3. #163
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cr4y

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wisła
    Kod pocztowy
    43-460
    Posty
    2

    Domyślnie Budowa bez dachu – jak zabezpieczyć na zimę?

    Witam i proszę o pomoc:
    Dostałem w spadku niedokończoną budowę - spory dom z pustaków, niestety bez dachu. Będę potrzebował 2-3 lat, żeby uzbierać pieniądze na zrobienie dachu, niestety boję się, żeby ściany przez ten czas za bardzo nie namokły.
    Aktualnie na dachu jest goła wylewka betonowa (planowali robić kolejne piętro). Woda spływa prosto na ściany, te zaś nasiąkają. Zdaję sobie sprawę, że nie ma magicznego sposobu, który zastąpi mi dach, zastanawiam się natomiast czy jest cokolwiek co mógłbym zrobić, żeby spowolnić proces niszczenia i żebym za kilka lat miał szansę skończyć ten budynek. (Na załącznikach zdjęcia tego co zastałem)

    Z góry dziękuję za odpowiedzi, porady i sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0816.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	263265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0993.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	263267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0995.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	263268   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1001.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	263266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1002.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	263264  


  4. #164

    Domyślnie

    My na zimę kupiliśmy folię w Castoramie i całość nią przykryliśmy. Przetrwało. Ale nie jesteśmy fachowcami.

  5. #165
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cr4y

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Wisła
    Kod pocztowy
    43-460
    Posty
    2

    Domyślnie Folia, ale jaka? I jak ją położyć?

    Cytat Napisał gosiasad Zobacz post
    My na zimę kupiliśmy folię w Castoramie i całość nią przykryliśmy. Przetrwało. Ale nie jesteśmy fachowcami.
    Dziękuję za odpowiedź. Właśnie tak sobie to wyobrażam, tylko to rodzi trzy pytania:
    1. Jaką folię kupić? Najtańszą, bo i tak będę musiał później wyrzucić, czy może właśnie jakąś lepszą, bo może uda się wykorzystać przy budowie dachu? Taką jak pod dachówki, membranę przepuszczającą parę, czy może jakąś inną, nie przepuszczającą nic? Będę musiał kupić jakieś 300m takiej folii więc odpowiedzi na te pytania są dla mnie bardzo ważne.
    2. Jak uważacie, jak tę folię położyć? Po prostu na beton i czymś przycisnąć? A może zrobić jakiś prowizoryczny skos z pustaków ułożonych na wylewce i dopiero? Dla mnie na pewno wygodniej byłoby po prostu na beton, żeby móc po niej chodzić i w zimę zrzucać śnieg z dachu, ale pewny nie jestem.
    3. Co z krawędziami/spadami? Najważniejsze dla mnie jest, żeby ściany nie namakały. Kupić więcej folii i niech spada na ściany? Czy może z drewna zrobić jakiś prowizoryczny okap? Tylko jak go zrobić, żeby przy pierwszym wietrze nie zdmuchnęło całej folii jak żagla?

    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie w tych trzech kwestiach!

  6. #166
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pieeetr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    niechorze
    Kod pocztowy
    72-350
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam !
    poszukuję porady w podobnym temacie dlatego podpinam mój wątek tutaj.

    Prosze o poradę w kwestji ochrony stropu na kilka lat . Mój strop ma 650m2 i chciał bym go zabezpieczyć
    przed złuszczaniem , morozem i przeciekaniem na 3-4 lata . Chciał bym zastosować papę do ochrony jednak proszę o
    poradę jaką pape zamontować żeby pózniej juz nie trzeba było jej zrywac ? czym zagruntować beton przed polozeniem
    papy ? jak polożyć papę żeby nie wchodzić w koszta opierzenia ? żeby woda nie ciekła w móry ? jak wywyinąć papę ?
    Czy papa podkładowa 4,2 nada się ?czy tylko wierzchniego krycia ?

  7. #167
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pieeetr

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    niechorze
    Kod pocztowy
    72-350
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ! Prosze o poradę w kwestji ochrony stropu na kilka lat . Mój strop ma 650m2 i chciał bym go zabezpieczyć
    przed złuszczaniem , morozem i przeciekaniem na 3-4 lata . Chciał bym zastosować papę do ochrony jednak proszę o
    poradę jaką pape zamontować żeby pózniej juz nie trzeba było jej zrywac ? czym zagruntować beton przed polozeniem
    papy ? jak polożyć papę żeby nie wchodzić w koszta opierzenia ? żeby woda nie ciekła w móry ? jak wywyinąć papę ?
    Czy papa podkładowa 4,2 nada się ?czy tylko wierzchniego krycia ?

  8. #168
    Banned
    klotzeck

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    32-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Najlepiej będzie jeśli styropian przykryjesz folią i lekko przysypiesz ziemią, by zabezpieczyc go przed opadami, a co więcej, by woda nie dostawała się miedzy szczeliny. A odsłonięty steropian powinien byc zapezbieczony przed działaniem słońca.

  9. #169
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie Zabezpieczenie budowy na zimę

    Buduję parterówkę i póki co budowa stanęła na wylaniu wieńca. Stropu brak bo idą wiązary, tak więc z góry cały dom odkryty. Zbliża się zima, a funduszy na dach brak, bo po kalkulacjach wyszło, że bez 50tys. się nie obejdzie. Istnieje jakieś korzystne rozwiązanie w tym przypadku? Czy miał ktoś podobny problem podczas swojej budowy? Może zamówić wiązary (na to mnie jeszcze stać) i naciągnąć na nie folię budowlaną? Czy zabezpieczyć same mury naciągając na nie folię? Pytam, ponieważ wydaje mi się, że na całe pokrycie dachu nie znajdę funduszy, a nie znam się i nie wiem czy istnieje jakieś "jako takie" rozwiązanie w tej sytuacji. Dom budowany z porothermu.

  10. #170
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    ja na twoim miejscu postarałbym się postawić wieźbę i nakryć folią. Z tym że dobra (gruba ) folia budowlana będzie kosztować z 3zł /m2

    pzdr

  11. #171

    Domyślnie

    a mury u góry spiete wiencem?Bo jak nie to musisz przykryc te sciany od góry - inaczej w dziury porothermu dostane sie woda i mróz to rozsadzi

  12. #172
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie

    No ale na te 3zł/m mnie stać a na dachówkę nie to już wolę to a jak gdzieś będzie folia przeciekała i woda będzie miała styczność z konstrukcją dachu to chyba też nieciekawa sytuacja?
    turaylon: wieniec wylany

  13. #173

    Domyślnie

    Zostawiasz na zimę i niech czeka na dach jak będą fundusze. Nic się nie stanie przez jedną czy dwie zimy.

  14. #174
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie

    też tak myślałem ale mój kierownik budowy upiera się nad zrobieniem dachu. Że to źle, że jak będzie zabezpieczone folią to nie to samo, że przy ostrej zimie może porozsadzać mury i już sam zgłupiałem.

  15. #175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Robienie wieźby bez pokrycia z folią zastępczą jest bez sensu. Ja bym kupił trochę zwykłej foli budowlanej i nakrył sciany i podokienniki aby nie namokała ściana.

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Robienie wieźby bez pokrycia z folią zastępczą jest bez sensu. Ja bym kupił trochę zwykłej foli budowlanej i nakrył sciany i podokienniki aby nie namokała ściana.
    Jestem w podobnej sytuacji co autor tego wątku i zabezpieczyłem górną część ścian folią budowlaną szer. 30cm taką jaką się daje pod ściany jako izolacja pozioma.

    uznałem, że ten sposób zabezpieczenia ścian będzie najlepszy, folia fajnie się rozwija z rolki, jest sztywna i nie porwie się przy dużych wiatrach.
    folię później wykorzystam jako izolację poziomą pod murłaty.

    Czy takie zabezpieczenie ścian wystarczy?

    No i mam kolejne pytanie co z podłogą na gruncie którą mam wylaną, zabezpieczać dodatkowo?
    Ostatnio edytowane przez shael ; 05-11-2014 o 17:04

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ppeettrryykk

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    32

    Domyślnie

    shael czym przymocowałeś folię do murów?

  18. #178

    Domyślnie

    połówkami pustaków (solbet)

    w sumie wszystko jedno czym , chodzi o to aby folię czymś przycisnąć do ściany.

    jutro wrzucę jakieś fotki

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.216

    Domyślnie

    Cytat Napisał shael Zobacz post
    No i mam kolejne pytanie co z podłogą na gruncie którą mam wylaną, zabezpieczać dodatkowo?
    Znaczy chudziak ? - Nic mu nie będzie

  20. #180

    Domyślnie

    tak chudziak, wylewany w marcu br

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony