dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 112
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 2232
  1. #1921

    Domyślnie

    Wrzucam nasz komin, plytki z cegly rozbiorkowej
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.jpg
Wyświetleń:	324
Rozmiar:	12,3 KB
ID:	283855  

  2. #1922
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Czy ktoś spotkał się kiedyś z cegłą (lub inną podobną okładziną), jak na tym zdjęciu:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceg2.jpg
Wyświetleń:	2063
Rozmiar:	28,2 KB
ID:	291608

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ceg1.jpg
Wyświetleń:	2070
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	291609

    Więcej zdjęć i w większym rozmiarze tu:

    http://www.homedsgn.com/2014/11/23/7...ts-associates/

    Wygląda to na malowaną ceramikę lub coś podobnego z uwagi na drobne niedokładności i różnice wymiarów. Gipsowe panele 3d to niestety nie to samo, bo są zbyt dokładnie wykonane i nie dają podobnego efektu.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  3. #1923

    Domyślnie

    Kurcze, wyglada na to , ze jestem jedyna osoba na forum, ktora w zyciu nie wzielaby juz fug z elkaminodom.
    Mi wyslali 3 zupelnie rozne kolory. Nie mieli nic na swoje wytlumaczenie.. Pierwszy zamowilam z plytkami- szary.. wyslali za malo, wiec poprosilam o wiecej- wyslali baaardzo ciemno szary- okropny.. Na reklamacje wyslali trzeci- prawie bialy. Wyszla tragedia
    Efekt ochydny. Elkamino nie mialo pomyslu , co z tym mozna zrobic. Na moim watku chyba nadal sa zdjecia. Sciana tylko do przemalowania na bialo. Na szczescie nie mieszkam w tym domu.

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    kupe metrow masz, sam kladles?

    Ja mam kominek, sciane w salonie, komin w jadalni, kolo komina w gabinecie i sciane w dwoch lazienkach - razem kolo 25m2 (plus prawie 5m plytki ceramicznej w formacie cegly z szeroka fuga w kuchni) i mam dosc klejenia cegielek na na nastepne 20 lat, a musze wykleic jeszcze caly cokol dookola domu i slup klinkierem i juz mnie szlag trafia na sama mysl.

    Robiles metoda polsucha ta fuge? Daj jakies zdjecie. Weber tez ma fugi do klinkieru w jakiejs smiesznej cenie - robi sie dobrze, choc kolor zupelnie nie odpowiada temu na wzorniku (zeby odpowiadal, trzeba dac 2x wiecej wody, niz podaje producent, a wowczas fuga jest miekka i sie sypie). W kazdej fudze do klinkieru ziarno widac, ale sa tez fugi z trasem, czyli gruboziarniste.

    A co Ty chcesz gruntowac? Chyba impregnowac?
    Ja kupowałem cegiełki u producenta, i też polecał tę zaprawę do fugowania. Wybrałem jednak zaprawę do klinkieru (nie fugę) kreisel pozmur, ze względu na to, że wystepuje w kilku kolorach.

    Do samego procesu fugowania polecam pistolet do silikonu(taka zamknięte tuba)

  5. #1925

    Domyślnie

    Cytat Napisał anagat Zobacz post
    Kurcze, wyglada na to , ze jestem jedyna osoba na forum, ktora w zyciu nie wzielaby juz fug z elkaminodom.
    Mi wyslali 3 zupelnie rozne kolory. Nie mieli nic na swoje wytlumaczenie.. Pierwszy zamowilam z plytkami- szary.. wyslali za malo, wiec poprosilam o wiecej- wyslali baaardzo ciemno szary- okropny.. Na reklamacje wyslali trzeci- prawie bialy. Wyszla tragedia
    Efekt ochydny. Elkamino nie mialo pomyslu , co z tym mozna zrobic. Na moim watku chyba nadal sa zdjecia. Sciana tylko do przemalowania na bialo. Na szczescie nie mieszkam w tym domu.
    Najlepiej zobaczyć kolory na własne oczy i dokonać wyboru. Ja gdy jechałam [moderowano] to miałam plan kupić cegiełki jasne i fugę ecru. Jak przyjechałam i zobaczyłam na żywo te cegłę położoną to od razu zmieniłam zdanie. Wybrałam brązowo-beżową i fugę szarą. Jestem b. zadowolona z efektu i na pewno wkleję fotkę, ale brakuje mi kinkietu co by pasował i "zrobił efekt". Acha, wybrałam cegły na kawałek ściany w salonie (240cmx269cm)
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 02-01-2015 o 15:11

  6. #1926

    Domyślnie

    Wklejam zdjęcie łazienki z elementem ceglanym, może posłuzy jako inspiracja wielbicielom cegiełek. Dla mnie to najpiękniejsza łazienka jaką widziałam i żałuję, że ją zobaczyłam już po zaaranżowaniu swojej i zakupie innych płytek.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka innym razem.JPG
Wyświetleń:	468
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	296636

  7. #1927

    Domyślnie

    Cytat Napisał pozyczka Zobacz post
    Najlepiej zobaczyć kolory na własne oczy i dokonać wyboru. Ja gdy jechałam [moderowano] to miałam plan kupić cegiełki jasne i fugę ecru. Jak przyjechałam i zobaczyłam na żywo te cegłę położoną to od razu zmieniłam zdanie. Wybrałam brązowo-beżową i fugę szarą. Jestem b. zadowolona z efektu i na pewno wkleję fotkę, ale brakuje mi kinkietu co by pasował i "zrobił efekt". Acha, wybrałam cegły na kawałek ściany w salonie (240cmx269cm)
    Pozyczka.. ja wiedzialam doskonale, jaki kolor fugi chce. Elkamino jako kolor JASNOSZARY wyslalo mi 3 worki. Z rzekomo ta sama fuga. Po wyschnieciu byl kolor jasno szary z worka nr 1 - potem bardzo ciemno szary z worka nr 2.. a na to wszystko wyslali worek nr 3 (jasno szary oczywiscie) , ktory okazal sie byc kremowy. Ogolnie ochyda na scianie. I cala cegielka jak dla mnie jedynie do przemalowania na bialo. Pozdrawiam. (cala sytuacja jest opisana dokladnie kilka stron wczesniej).

  8. #1928
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Punchy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-322
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witajcie
    Chciałbym w swoim salonie wyłożyć ścianę telewizyjną płytkami ciętymi ze starej cegły. Szukałem na forach gdzie to można kupić ale wpisy zazwyczaj są stare (przed 2012) i pewnie wiele się zmieniło. Zależy mi na wykonaniu "starego muru". Możecie polecić jakiegoś producenta

  9. #1929
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kowi
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Ja miałem "trochę ułatwioną sprawę" gdyż "tylko" odkrywałem cegłę w przedwojennym domu (rok budowy 1936).

    Najpierw pokój 1.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1384323367115.jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	298122   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1384323367390.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	298123   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1384323368724.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	298124   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1384323369246.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	298125  

  10. #1930
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kowi
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    29

    Domyślnie

    Potem pokój 2 z kozą:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140418_223000_resized.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	298126   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140417_150930_resized.jpg
Wyświetleń:	275
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	298127   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140414_165153_resized.jpg
Wyświetleń:	267
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	298128   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140414_165138_resized.jpg
Wyświetleń:	254
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	298129   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140411_130742_resized.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	298130  


  11. #1931
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Punchy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-322
    Posty
    4

    Domyślnie

    Własnie o taki efekt mi chodzi. Niestety ja nie mam takiej możliwości jak Ty. Dom jest zbudowany z pustaków
    Gratuluje, bardzo ładnie

  12. #1932
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    KrakowM

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-322
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja na początku grudnia kupiłam płytki na allegro. Firma gdzieś z mazur, dokładnie nie pamiętam. Nie byłam zadowolona, płytki krzywe, brudne, kartony namoknięte że nie dało się przenieść z palety (dobrze chyba jest przed zakupem zapytać o takie rzeczy). Płytki są już na ścianie i finalnie wyglądają ok.
    Moja koleżanka z pracy zamawiała w tym samym czasie w innej firmie i bardzo pozytywnie się o niej wypowiadała. Nie znam nazwy, ale jak nie zapomnę to w poniedziałek wszystkiego się od niej dowiem

  13. #1933

    Domyślnie

    Mój tato obudował kominek "cegłą" u siebie i wyszło tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mms_img741416782[1].jpg
Wyświetleń:	391
Rozmiar:	26,5 KB
ID:	298193

    A wcześniej u nas z robił ścianę (mieszkanie w bloku):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10799476_1544162965800405_344401628_n.jpg
Wyświetleń:	506
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	298210
    Ostatnio edytowane przez ewelina_wu ; 10-01-2015 o 21:48

  14. #1934

    Domyślnie

    Punchy,ja znalazłam dostawcę na OLX-jestem z Tychów a facet był z Częstochowy.Posłał najpierw próbkę,po mojej akceptacji i opłacie za paliwo ,przywiózł do domu
    i nawet rozładował.Byłam bardzo zadowolona ,a cena tez była atrakcyjna.Niestety było to rok temu ale mam nr.603 357 180 Pan Irek.

  15. #1935

    Domyślnie

    Podziwiam i mnie bierze w strone płytek imitujących cegłe na jednej scianie w korytarzu

    Czy ktoś łączył płytki elkamino stara cegła skalna z naturalną?

  16. #1936

    Domyślnie

    czy ma ktoś wewnątrz na ścianie płytki (lub cegłę) Nepal Cieniowany CRH? jaką szerokość i kolor fugi dobrać do tych płytek?

  17. #1937

    Domyślnie

    Witam, proszę o pomoc i poradę. Kupiłem płytki ceglane (cięte z prawdziwej cegły, lico). Chce je położyć na jedna ścianę 13m2. Problem w tym, że ściana jest pomalowana na biało i gładka jak pupcia niemowlaka. Jakiego kleju użyć aby nie odpadły? I co zrobić z samą ścianą? Pomijam już fakt zagruntowania, może tą ścianę jakoś "podziurawić" lub "obskrobać" aby klej miał lepszą przyczepność?


  18. #1938

    Domyślnie

    Minimum to wzięcie w rękę dużego śrubokręta lub przecinaka i staranne porysowanie ściany w miejscu gdzie mają być płytki, potem gruntowanie.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  19. #1939

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mixxer Zobacz post
    Podziwiam i mnie bierze w strone płytek imitujących cegłe na jednej scianie w korytarzu

    Czy ktoś łączył płytki elkamino stara cegła skalna z naturalną?

    Elkamino udostępniło mi parę swoich cegieł w tych kolorach. O ile naturalna trzyma mniej więcej jeden kolor to skalna ma dużą rozbieżność w wybarwieniu (inaczej są w różnych odcieniach). Nie wiem czy jest sens je mieszać.

    Pow użyt 184m2, pow zabudowy 210m2. Elew 20cm styro, dach 30cm wełny, ogrz podłogowe na 15cm styro.

  20. #1940

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowi Zobacz post
    Potem pokój 2 z kozą:
    Kowi napisz proszę gdzie kupiłeś tą kratkę pod kozą...
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

Strona 97 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony