dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 121
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 2415
  1. #1281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Za dużo nie ma co liczyć, od tego jest licznik energii elektrycznej i zawsze można do niego zajrzeć
    też patrzę na licznik tego co zjada pompa w klimie, oraz nagrzewnica, przez ostatni tydzień wyszło koło 200 kWh prądu po 20gr ..ale nie mogę powiedzieć że w takim budynku mogę położyć się spać na podłodze czy w kącie.

    Nie da się oszukać w żaden sposób tego; jeśli dom potrzebuje 400 W/K mocy to nie ma zmiłuj musi tyle dostać, inaczej temperatura zacznie spadać, tym szybciej im mniej jest izolacji, lub co gorsza nie ma jej wcale.

    Typowe samo oszustwo to grzanie tylko w tedy kiedy jest potrzeba, wychodzimy z pokoju .. i niech się dzieje wola nieba...

    Ktoś się załamał przy metodologi obliczania zapotrzebowania na ciepło i uznał że bzdura jaką są rachunki za ogrzewanie to dowód na to jaki to jest dom ..super oszczędny ...
    to miało by sens jeśli kranie było by w każdym pomieszczeniu 24 h +20 st i powietrza ilość zgodnie z normami wentylacji .. w tedy rachunki mają sens..
    a kogoś nie ma 2 tygodnie ..i uraa super ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 21-12-2014 o 09:06

  2. #1282
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Witam,

    Matko, człowieku, co ty robisz z tymi panelami? 3000 kWh przez 82 dni...
    A możesz napisać jaką masz moc ogólną wszystkich paneli i jakie temp. masz w domu ?

    Moim zdaniem masz je źle umieszczone, albo masz za mało paneli (bo chciałeś oszczędzić), ale nie wiem, potrzeba więcej danych...

    U mnie:

    Włączyłem panele 22.11.br - nowy domek 83m2 - wprowadzka. Dogrzewanie domu od 8*....19,4* trochę prądu połknęło.

    6.12 - 411 kWh (14 dni grzania, dogrzewania domu od 8* do 19,4*) - wiadomo, że dogrzewanie domu bierze bardzo dużo.
    12.12 - 551 kWh (+140)
    18.12 - 638 kWh (+87)
    24.12 - ....

    Spisuję dane z podlicznika co 6 dni (godz.22). Na razie nie ma zimy, temp. zewn 0*..10*

    Temp. w domu 19,4*, moc paneli 6.5 kW na cały dom. Temp. odczuwalna 20-21* (opinia gości, ludzi odwiedzających)
    1/ bardzo mała ilość kurzu w domu,
    2/ przyjemny mikroklimat w domu,
    3/ stała temperatura przez całą dobę,

    Salon+kuchnia+przedpokój mam 5 paneli (około 42 m2 do ogrzania)
    W tych temperaturach panele działają w salonie ok. 2h / 24h (to jest 5 minut na godzinę!) - sterowniki moje maja licznik czasu pracy.

    Na razie tyle, następny raport za kilkanaście dni!
    - moc paneli w sumie ok. 11 kW - po zmianie - pierwotnie miałem od Dr. Kurka 3,5 kW -wtedy chodziły prawie 24/h
    - pow. do ogrzania 95 m2, wysokość 3 m (stara przedwojenna chata, współczynnik ścian 1,14, sufit 0,2)
    - lokalizacja paneli wskazana przez firmę sprzedającą
    - temp 20,5
    - reszta w moich postach - o zmianie jednej firmy na drugą, budowie ścian, obietnicach i wyliczeniach sprzedawców etc, mało ich było , zaczynałem od strony 40 post nr. 790.

    Pytanie nie winno brzmieć co ja robię z panelami, tylko co panele robią ze mną... a raczej rachunkiem

    pozdrawiam,

    Michał

  3. #1283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar blekowca
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Bezrzecze
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.573
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Swoją drogą to dziwię się, że nie dałeś szansy eco partnerowi, firmę masz na miejscu, też są z Poznania, a utyskiwań na ich konkretnie panele nie słyszałem.
    Wydawało mi się, że planowałeś ocieplać też ściany - coś nie wyszło?
    Swoją drogą twój przykład przeczy ogólnie przyjętej opinii, że ogrzanie mieszkania będzie zawsze tańsze od ogrzania domu.
    Cóż, niedługo sam zacznę się przekonywać jak to jest...
    Jeśli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci którzy go wznoszą...
    Dziennik budowy dzień po dniu Koncepcja domu Mieszkamy od 17 maja 2015
    No i w końcu praktykuję grzanie panelami na podczerwień - zużycie i komentarze

  4. #1284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posnanss

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Grunwald
    Posty
    52

    Domyślnie

    dr kurek, eco-partner, panele inne firmy to jeden pies. byle kejda belejmów....
    najlepiej jak tak ostatnia firma zakładałą te panele, to napisałem maile, jaki mam współczynnik ścian, sufitu etc. Kolesie wszystko wiedzieli. A i tak wyliczyli zużycie prądu za kwotę 1700 zł za sezon!!!
    Odnośnie docieplenia to fakt, plany są. Póki co sufit docieplony, okna na szyby dwukomorowe. Może się uda w przyszłym roku lub następny. I zejdę z 1,14 do maks 0,298.
    Tylko niezależnie od tego, jakie jest docipelnie lub jego brak zaleca się kupującemu, który ma PEŁNE PRAWO SIĘ NIE ZNAĆ na temacie audyt energetyczny. Sam zleciłem wykonanie obliczeń zapotrzebowania na ciepło i niewiele się ono różni od zamontowanej mocy cieplnej i zuzytego w ubiegłym sezonie prądu. Teoria pokryła praktykę !!!
    Chyba czas założyć taką firmę i robić pieniądze.

    pozdrawiam,

    Michał

  5. #1285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie badanie skuteczności paneli 4 sprzedawców

    Witam ponownie,

    Otóż jestem chyba nielicznym praktykującym użytkownikiem paneli grzewczych, KTÓRY WYKONYWAŁ POMIARY 4 RÓŻNYCH PANELI O PODOBNEJ MOCY (600W do 700W), nie wszyscy mają takie same moce.

    Mierzyłem:
    a/ czas nagrzewania do 100* (mierzone w środku panelu)
    b/ temperaturę środka panela po: 3,6,9,12,15,18,21, itd. minutach grzania
    c/ temp. z tyłu panela
    d/ temp. na narożnikach
    e/ temperatura po wystygnięciu panela po wyłączeniu po 3,6,9, itd. minutach (do temperatury pokojowej).

    Badania robiłem jeszcze w mieszkaniu w bloku w temp. 21*

    Wnioski ogólne:
    Panele mają w miarę podobne parametry grzewcze, ale 1 panel odstawał na minus kompletnie (może dostałem jakiś leżak wadliwy, nie wiem), 2 były w miarę dobre, 1 się wyróżniał, ale miał największą moc grzania.
    Szczegółów nie będę podawał, gdyż niestety nie udostępnię moich własnych badań (=mojej własnej ciężkiej pracy).

    Wszystko co sobie zbadałem, ponotowałem i przeanalizowałem oraz wiedzę, którą zdobyłem podczas tych doświadczeń, wykorzystuję obecnie przy ustawianiu optymalnych ustawień swoich paneli w domku.
    Na razie ustawiłem tak, że działają optymalnie.

    Jednak człowiek ciekawy, a może da się jeszcze lepiej ustawić, więc będę dalej próbował zmieniać nastawy delikatnie, by jeszcze zminimalizować zużycie prądu w droższej taryfie kosztem tańszej - niestety panele nie wiedzą kiedy jest droższa, a kiedy tańsza Muszę im pomóc

    Pozdrawiam,

  6. #1286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witaj Pitu Pitu .....
    napisz cos o swoim domu , jaki projekt jakie ocieplenie okna itp
    jakie obecne zuzycie

    troche duze to zuzycie jak na 42 m2 powierzchni grzewczej i grzanie tylko do 19*C !!!

    chyba pojdziesz z torbami hahahah .... a ktoś tu sie ze mnie nabijal .... tylko ze ja mam ok 170m2 pow grzewczej i 21*C w domu


    WESOŁYCH ....!

    edit
    Cytat Napisał z78-pit
    Moc wszystkich paneli na cały domek: 6,5 kW, pow.83 m2 parter, kubatura tylko ok. 205 m3 do ogrzania.
    (......)
    Salon+kuchnia+przedpokój mam 5 paneli (około 42 m2 do ogrzania)
    W tych temperaturach panele działają w salonie ok. 2h / 24h (to jest 5 minut na godzinę!) - sterowniki moje maja licznik czasu pracy.

    Na razie tyle, następny raport za kilkanaście dni!
    ktoś tu ma problemy z liczeniem
    205 m3 do ogrzania przy 42 m2 do ogrzania daje pomieszczenia o wysokosci 4,90 lol
    do tego ten komfort 24 na dobe ... przy 2h pracy ... juz do widze ....
    mam11KW przy 173 pow grzewczej ... wiem ile i gdzie kable pracują - by uzyskac 21*C
    i jak i ile temperatura spada ...

    i do tego piszesz jeszcze ze wszystko w taniej taryfie ??
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 24-12-2014 o 10:18

  7. #1287
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie Witamy R$K, odpowiedź

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    witaj Pitu Pitu .....
    napisz cos o swoim domu , jaki projekt jakie ocieplenie okna itp
    jakie obecne zuzycie

    troche duze to zuzycie jak na 42 m2 powierzchni grzewczej i grzanie tylko do 19*C !!!

    chyba pojdziesz z torbami hahahah .... a ktoś tu sie ze mnie nabijal .... tylko ze ja mam ok 170m2 pow grzewczej i 21*C w domu


    WESOŁYCH ....!

    edit


    ktoś tu ma problemy z liczeniem
    205 m3 do ogrzania przy 42 m2 do ogrzania daje pomieszczenia o wysokosci 4,90 lol
    do tego ten komfort 24 na dobe ... przy 2h pracy ... juz do widze ....
    mam11KW przy 173 pow grzewczej ... wiem ile i gdzie kable pracują - by uzyskac 21*C
    i jak i ile temperatura spada ...

    i do tego piszesz jeszcze ze wszystko w taniej taryfie ??

    Witam serdecznie, witam $dolarka$ , słynnego pieniacza R$K ,

    Napisz do mnie na priv, pogadamy rzeczowo, bo tutaj to pogadanka jest o panelach grzewczych. Celem tego forum jest doradzenie, wyrażenie wątpliwości, zalety, wady paneli, a nie pogadanka o tym co lepsze
    I CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM, NIE MAM DOMKU 42m2 !!!

    Zapraszam na priv

    Wesołych Świat

  8. #1288
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Śmiało pitu pitu
    Nie krepoj sie
    Pozna pora byla, chyba Cie zmeczenie dopadło, przeczxtaj raz jeszcze z uwagai zrozumieniem

    I opowiedz swiatecznie, szczerze i bez ściemy

  9. #1289
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    jak mamy rozmawiać o szamanizmie to przynajmniej niech oko cieszy



    ogrzewanie podczerwienią już na starcie przynosi większe straty.. biorąc np współczynnik przejmowania ciepła ..
    jeśli ciepło ucieka przez przewodzenie, to jeszcze przed murem musi pokonać jedną barierę .. opór przejmowania ciepła ..(stąd nie ma gorszych przegród niż o U 5,9 W/m2K czy by to było 1mm stali, miedzi, styropianu U przegrody jest =).
    gorzej jeśli walimy podczerwienią w ścianę np 50cm cegły .. U fatalne bo tylko 1,25 W/m2K... gdzie opór przejmowania ciepła Rsi 0,13 m2K/W stanowi przy takiej ścianie ponad 20 % jej oporu .. już na starcie 20 gratis idzie w palnik ..
    Przydało by się dobrać materiał do takiego ogrzewania, co by miał niską dyfuzję termiczną, a na pewno cegła do takich nie należy ..
    czyli wypije to ciepełko niczym gąbka .. trzeba stale grzać .. aby utrzymać zadaną temp powierzchni ..

    jeśli z niej ucieka 1,5 wata/m2K bo już nie ma oporu przejmowania ciepła ..
    to przy -20 1m2 ściany ucieka 60 wat .. tyle trzeba w pompować w przegrodę aby utrzymać stałą temp +20st na jej powierzchni ..

  10. #1290
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie specjalnie dla R $$ K (którego nieumiejętność czytania podziwiam)

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    Śmiało pitu pitu
    Nie krepoj sie
    Pozna pora byla, chyba Cie zmeczenie dopadło, przeczxtaj raz jeszcze z uwagai zrozumieniem

    I opowiedz swiatecznie, szczerze i bez ściemy

    Witam pieniacza R$K,

    Info dla R $$ K:
    Post #1261 (str. 64) - proszę czytać ze zrozumieniem
    Post #1275 (Str. 64) - j/w
    Czytanie ze zrozumieniem, na spokojnie (no chyba, że problemy masz, bo do szkoły pod górkę było...)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    A teraz info dla osób, które chcą ogrzewać lub ogrzewają panelami grzewczymi - moje zużycie n/p podlicznika (w kWh):
    22.11 = 70 (początek wygrzewania budynku od 7-8*C) , te 70 kWh zużyłem jak było mi zimno podczas wykończeniówki, sprawdzenie grzania paneli gdy je montowałem...
    06.12 = 411 (nie spisywałem temp)
    12.12 = 551 (temp. na zewn od -7....+1) zużycie +140 / 6 dni = 23,3 na dobę
    18.12 = 638 (temp. +3....+ zużycie +87 / 6 dni = 14,5 na dobę
    24.12 = 711 (temp. +1...+9) zużycie +73 / 6 dni = 12,2 na dobę
    dzisiaj 26.12 = 734 (temp. 0....-9)
    30.12 = .....

    Zużycie tańsza taryfa / droższa w okolicach 60/40%

    P.S. Do R $$ K
    Pamiętam jak się rok temu pieniłeś, nawet zaprzestałeś podawanie danych $$ (zużycie kWh) Ale miałem ubaw, boki mi zrywało Pisali, że podobno przeze mnie (nerwusek z Cb)
    Koniec polemik z R $$ Ki, jak chcesz poznać jak budowałem mój domek (jak cię to ciekawi - na priv, jak nie - spad)

  11. #1291
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    z78-pit

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    koninek
    Kod pocztowy
    00-103
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    jak mamy rozmawiać o szamanizmie to przynajmniej niech oko cieszy



    ogrzewanie podczerwienią już na starcie przynosi większe straty.. biorąc np współczynnik przejmowania ciepła ..
    jeśli ciepło ucieka przez przewodzenie, to jeszcze przed murem musi pokonać jedną barierę .. opór przejmowania ciepła ..(stąd nie ma gorszych przegród niż o U 5,9 W/m2K czy by to było 1mm stali, miedzi, styropianu U przegrody jest =).
    gorzej jeśli walimy podczerwienią w ścianę np 50cm cegły .. U fatalne bo tylko 1,25 W/m2K... gdzie opór przejmowania ciepła Rsi 0,13 m2K/W stanowi przy takiej ścianie ponad 20 % jej oporu .. już na starcie 20 gratis idzie w palnik ..
    Przydało by się dobrać materiał do takiego ogrzewania, co by miał niską dyfuzję termiczną, a na pewno cegła do takich nie należy ..
    czyli wypije to ciepełko niczym gąbka .. trzeba stale grzać .. aby utrzymać zadaną temp powierzchni ..

    jeśli z niej ucieka 1,5 wata/m2K bo już nie ma oporu przejmowania ciepła ..
    to przy -20 1m2 ściany ucieka 60 wat .. tyle trzeba w pompować w przegrodę aby utrzymać stałą temp +20st na jej powierzchni ..

    Te wszystkie dane, to wszystko to teoria, którą nauczyłeś się lub wyczytałeś z ksiąg.
    Ja jestem praktykiem, badałem dokładnie 4 różne panele i obecnie użytkuję panele grzewcze (zw. na podczerwień) i tutaj moja przewaga
    Od teorii do praktyki daleeeeeka droga...
    Moje zużycie podaję (patrz: poniżej), nie wiem czy to dużo, czy mało - ciężko mi to określić, bo to mój pierwszy sezon i dom się wygrzewa, przyzwyczaja).
    W maju 2015, jak skończy się sezon będę wiedział ile mnie to kosztowało. A po wakacjach porównam rachunki z okresu jesienno-zimowego i letniego i będę wiedział więcej)
    Pzdr

  12. #1292

    Domyślnie

    Cytat Napisał z78-pit Zobacz post
    Te wszystkie dane, to wszystko to teoria, którą nauczyłeś się lub wyczytałeś z ksiąg.
    Ja jestem praktykiem, badałem dokładnie 4 różne panele i obecnie użytkuję panele grzewcze (zw. na podczerwień) i tutaj moja przewaga
    Od teorii do praktyki daleeeeeka droga...
    Moje zużycie podaję (patrz: poniżej), nie wiem czy to dużo, czy mało - ciężko mi to określić, bo to mój pierwszy sezon i dom się wygrzewa, przyzwyczaja).
    W maju 2015, jak skończy się sezon będę wiedział ile mnie to kosztowało. A po wakacjach porównam rachunki z okresu jesienno-zimowego i letniego i będę wiedział więcej)
    Pzdr
    A z jakim cop-em grzeją te panele ?Pytam bo nie wiem czym mają być lepsze od takiego grzejniczka elektrycznego na ścianę ,takiego za 3 stówki.

  13. #1293
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Witam. Jako że mam również specyficzne ogrzewanie IR ale nie panele ani podłogówka,muszę co niektórych teoretyków poprawić.Po pierwsze grzanie przez promieniowanie to zawsze oszczędność ponieważ temp. powietrza zawsze będzie niższa o kilka stopni aniżeli przy konwekcji, a wynika to z fizjologii człowieka,który całe życie promieniuje ciepło.Jeśli temp. ścian w pomieszczeniu w którym się znajdujemy będzie wyższa od nas będzie nam za ciepło,jeśli niższa za zimno,jeśli równa będzie idealna,dlatego też opalamy się na mrozie w bezwietrznym słonecznym dniu zimy w osłoniętym od podmuchu wiatru miejscu nie odczuwając chłodu .Z drugiej strony będąc w pomieszczeniu wychłodzonym przez kilka dni przez brak ogrzewania,stojąc przy zimnej kilkustopniowej ścianie będzie nam zimno pomimo że grzejnik na full,powietrze + 30 st.Pozdrawiam.

  14. #1294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał miedziannik Zobacz post
    .Z drugiej strony będąc w pomieszczeniu wychłodzonym przez kilka dni przez brak ogrzewania,stojąc przy zimnej kilkustopniowej ścianie będzie nam zimno pomimo że grzejnik na full,powietrze + 30 st.
    Czyli ta zimna sciana bedzie"promieniowala zimnem"? Jakis rodzaj "zimnego promieniowania" bedzie emitowala?
    Co to za bzdury naplodziles chcac "poprawiac teoretykow"?
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  15. #1295
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Pyksiu, znowu zaczynasz teoretyzować czy szukasz jakieś zaczepki,przecież masz również ogrzewanie IR.Tak zgadza się zimna ściana nie tylko promieniuje ale i niejako przyciąga zimno jak i ciepło(promieniowanie słoneczne)z zewnątrz.,patrz np.auto na jesieni skondensowana para w postaci wykroplin,kumasz coś czy to bzdury, ekspercie.

  16. #1296

    Domyślnie

    Co ma do tego kondensowanie się wody na zimnym obiekcie ?Punkt rosy to co innego niż magia IR.Te całe folie ,panele i inne promienniki IR mają tylko jedną zaletę ,jak jesteś w ich zasięgu to wydaje ci się że jest ci ciepło .W praktyce można obniżyć w domu temperaturę w domu ale też nie więcej jak 3°C i to cała oszczędność (będzie ze 25%) .Ale reszta to już same wady .

  17. #1297
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Bajanie .. żeby utrzymać temp ścian o określonej wartości trzeba jej przekazać odpowiednią ilość energii .. tyle tematu ..
    jeśli ścianą ucieka 1,5 wata na 1m2 to tyle trzeba uzupełnić inaczej temp spadnie ...

  18. #1298
    ELITA FORUM (min. 1000)
    miedziannik

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Tarnów Opolski
    Kod pocztowy
    46-050
    Posty
    1.098

    Domyślnie

    Funky-koval, tak z czystej ciekawości jakie wady ma ogrzewanie poprzez promieniowanie ,mógłbyś coś konkretnie podać?

  19. #1299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Czyli ta zimna sciana bedzie"promieniowala zimnem"? Jakis rodzaj "zimnego promieniowania" bedzie emitowala?
    raczej to ta zimna ściana będzie pochłaniała promieniowanie...
    coś tak jakby wysysała z "ciebie" całe ciepło...
    dlatego np. siedząc chłodnym wieczorem przy ognisku ciągnie po plecach pomimo tego że na twarzy się "piecze", dla tego ogniska to jesteś taką chłodną ścianą ale twoje plecy są już ogniskiem dla chłodnego otoczenia...

  20. #1300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Widzisz roznice w zjawisku barku emisji promieniowania przez jakies cialo, a tym, ze istnieje jakies "promieniowanie" elektromagnetyczne ktore jest obdazone ujemna energia i za jego pomoca zimna sciana "wysysa" z Ciebie cieplo, nawet jesli otacza Ci powietrze o temp +30*C?
    Toz to sa jakies bajania z pod budki z piwem.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 65 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony