dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1417 z 1568
Pokaż wyniki od 28.321 do 28.340 z 31350
  1. #28321

    Domyślnie

    klamki to chyba dla gołębi

  2. #28322
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaap

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-994
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    realnie bez znaczenia
    W przypadku 2,5 - kliny pvc tworzące klocki dystansowe i więcej piany
    w 1 - podkładki do szklenia mniej piany
    Luzy montażowe dotyczą boków i góry - dół rządzi się innymi prawami - ma być STABILNIE podparty i może być nawet i 10 cm wolnego
    Dzięki za odpowiedź!

  3. #28323
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "i może być nawet i 10 cm wolnego" - ??????????????????, zapewne wypelnione styropianem

  4. #28324

    Domyślnie

    ależ oczywiście, wypełnione materiałem izolującym cieplnie i dokładnie uszczelnione
    Masz Pchełku takie wynalazki jak kotwy Heiko - moim zdaniem rozwiązanie kiepskie ale z racji swej ceny stosowane dość często. Wtedy jest tylko punktowe podparcie w odpowiednich odstępach i wolna przestrzeń która wypełnia się nap. styropianem i uszczelnia.
    Subiektywnie oceniam że najlepsze jednak są poszerzenia, luz od dołu 10-40 mm, uszczelnienie pianą

    Przecież nie napisałem że w powietrzu jak to dalej się zdarza - niestety - na cegłach czy kamyczkach z pola

  5. #28325

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos Zobacz post
    W pierwszej kolejności przy tej wadze zażycz sobie zawiasy o nośności do 130kg lub zawiasy ukryte (nośność od 120 do 150 kg zależne od producenta).

    Ja osobiście bym wziął blokadę błędnego położenia klamki.

    Pozdrawiam
    Tak pomyślałam, że blokada będzie bardziej praktyczna w użytkowaniu.
    Vetrex daje kryte w standardzie w tym profilu, ja chcę z nich zrezygnować.Sądziłam, że nie muszę sobie życzyć zawiasów na takie obciążenie, że to producent je dobiera. Niezależnie , po tym co tu wyczytałam , chcę sobie zażyczyć obydwa skrzydła R-U. Ktoś tu mówił, że okno jest solidniej okute. Czy źle zrozumiałam?

  6. #28326

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    bez przesady Jarku, odejmując ościeżnicę wychodzi coś około 75 kilo na skrzydło, spokojnie zawiasy (100 kg) wytrzymają
    Wnioskuję, że śmiało mogę z tych krytych zrezygnować.
    Jeszcze jedno pytanie odnośnie klamek. Można tak okuć okno, że obydwa skrzydła są czynne, ma to sens, czy głupi pomysł?

  7. #28327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baszka7 Zobacz post
    Tak pomyślałam, że blokada będzie bardzie..?
    Uważam że przy balkonie bardziej praktyczna jest blokada błędnego położenia klamki. To okno będzie pewnie używane częściej niż wszystkie inne razem wzięte. Skrzydło jest duże, ciężkie - łatwo o "przekręcenie" klamki zbyt daleko - okno może się wypiąć i ciężko będzie je wpiąć (ciężko - tzn trzeba trochę wyczucia).
    Z powodu wagi też odrzuciłbym stopniowany uchył - to delikatne ząbki i wyobrażam sobie ich oberwanie pod wpływem większej siły.

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    ... takie wynalazki jak kotwy Heiko - moim zdaniem rozwiązanie kiepskie ale z racji swej ceny stosowane dość często. Wtedy jest tylko punktowe podparcie w odpowiednich odstępach i wolna przestrzeń która wypełnia się nap. styropianem i uszczelnia.
    ...
    Pojawiło się ostatnio dużo podróbek .Coraz tańsze Stosuję je tam, gdzie nie ma innych, lepszych rozwiązań (np. drzwi, stolarka drewniana - nie każda ma "systemowe" poszerzenia.

  8. #28328

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Co powiecie na taki montaż okien?
    Załącznik 306230
    Jak dla mnie to jakaś forma spełnienia przepisów przeciwpożarowych

  9. #28329

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Uważam że przy balkonie bardziej praktyczna jest blokada błędnego położenia klamki. To okno będzie pewnie używane częściej niż wszystkie inne razem wzięte. Skrzydło jest duże, ciężkie - łatwo o "przekręcenie" klamki zbyt daleko - okno może się wypiąć i ciężko będzie je wpiąć (ciężko - tzn trzeba trochę wyczucia).
    Słuszna uwaga z tą blokadą
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Pojawiło się ostatnio dużo podróbek .Coraz tańsze Stosuję je tam, gdzie nie ma innych, lepszych rozwiązań (np. drzwi, stolarka drewniana - nie każda ma "systemowe" poszerzenia.
    A kto broni "żenić" materiały? Kilka razy w swym życiu montowałem drewno i w takiej sytuacji dawałem poszerzenia od PVC
    A co Heiko i podróbek. Cóż, mówią, że rynek się dostosowuje. I masz przykład, klient wymaga ceny to i otrzymuje cenę ale czy towar ? Wątpię

  10. #28330
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Jak dla mnie to jakaś forma spełnienia przepisów przeciwpożarowych
    Może i masz racje. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób zabezpieczone są przed wtargnięciem nieproszonego gościa po drabine?
    Przypuszczam, ze nie jest zbyt wysoko.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #28331
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Hohensee Łukasz

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-680
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez joliska ; 27-02-2015 o 11:54

  12. #28332

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Uważam że przy balkonie bardziej praktyczna jest blokada błędnego położenia klamki. To okno będzie pewnie używane częściej niż wszystkie inne razem wzięte. Skrzydło jest duże, ciężkie - łatwo o"przekręcenie" klamki zbyt daleko - okno może się wypiąć
    .
    Tak, to okno -wyjście na taras. Kiedyś wypięło mi się małe,łazienkowe okno ( sprzed 15 lat) i poziom adrenaliny wzrósł. Nie wyobrażam sobie tego doświadczenia z dużym, ciężkim oknem. Może do wszystkich okien będzie zasadne wziąć tę blokadę?
    Dopytuję tak, bo tyle czasu poświęciłam na parametry techniczne, że chcę mieć też okna "wygodne".
    Mogę też prosić o odpowiedź na wcześniejsze pytania?

  13. #28333

    Domyślnie

    Witam.
    jestem nowa na tym forum. potrzebuję porady co do okien.
    szukam okien do domu jednorodzinnego w ilości 15 sztuk, w tym 2 duże przeszklenia fixy ok. 3,50m x 2,50m oraz 2 duże przesówki ok 2,50 x 2,50 m reszta okien w wys ok 1,4 i szer ok od 1m do 2,2 . Montaż ciepły w warstwie ocieplenia na kotwy. mam kilka wycen ale tak bardzo się różnią od siebie, że zastanawiam się czy "niektóre firmy" mnie kantują np oferując gorsze zawiasy itd czy nie.
    Będę wdzięczna za Wasze sugestie :

    I..... Oknoplast Kraków na profilu Veka ,
    system okienny PLATINIUM EVOLUTION 2
    klasa A
    zastosowany najnowszy pakiet zespolony Ug=0,5 4xGLASS
    zwiększona przejrzystość szyb i dźwiękochłonność
    najwyższej klasy okucia MACO MultiMATIC IS, rolkowe dociski – lekka praca okuć
    blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
    po dwa zaczepy antywyważeniowe na skrzydło
    uszczelka kryjąca dolny rowek okuciowy w ramie
    uszczelki obwiedniowe i przyszybowe dopasowane do koloru profila
    wysokiej jakości klamka aluminiowa

    Mechanizm PSK-Z do drzwi przesuwnych

    II.......ząbkowice śląskie MOntex

    system okienny WINERGETIC (Standard i Premium)
    najważniejsze cechy:
    budowa 7 komorowa, 83mm, potrójne uszczelnienie !
    profil VEKA produkowany na wyłączność OKNOPLASTU
    niemiecka klasa jakościowa A
    standardowo stosowane pakiety trzyszybowe Ug=0,5 4xGLASS
    parametr przenikalności dla całego okna Uw=0,8
    zawiera się na granicy stolarki pasywnej !
    w opcji możliwość zastosowania pakietów czteroszybowych Ug=0,4 oraz
    specjalnych wkładów termicznych z aerożelu
    najwyższej klasy okucia MACO MultiMATIC IS
    rolkowe dociski – lekka praca okuć
    blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
    po dwa zaczepy antywyważeniowe na skrzydło
    uszczelka kryjąca dolny rowek okuciowy w ramie
    uszczelki obwiedniowe i przyszybowe dopasowane do koloru profila
    wysokiej jakości klamka aluminiowa

    III......... Mitbau wrocław
    schuco si 82
    sześciokomorowy profil ramy o szerokości 82 mm zbrojony stalą o grubości min. 1,5 mm do 2,5 mm
    - technologia trzech uszczelek zapewnia poprawę parametrów termicznych oraz akustycznych
    - skrzydło o szerokości 90 mm zapewnia możliwość zastosowania ciepłych potrójnych pakietów szybowych

    Okucia ukryte : Winkhaus Activ Pilot SELECT z mikrowentylacją, w którym dawne rolki zastąpiono grzybkami
    antywyważeniowymi.
    2. Klamki : SCHUCO secustik w czterech kolorach; biały (do okien białych ), srebrnym F1, stare złoto F4, tytan F9
    3. Estetyczne wypełnienie wrębu okuciowego uszczelką białą lub brązową
    4. Listwa podparapetowa / transportowa z uszczelką
    5. Nowoczesne jasno-szare uszczelki EPDM w białych profilach, czarne uszczelki EPDM w profilach okleinowanych
    6. Ciepła ramka dobrana do koloru uszczelki : szara ( do okien białych ), czarna ( do okien w okleinie )
    7.Typ okuć: UR 2 + T PREMIUM PAKIET, kolor okuć: F4 Stare złoto
    Szklenie: 4/18/4/18/4 U-0,5
    8. przesuwka - Typ okuć: SK 160 Z AUTOMAT, kolor okuć: F4 Stare złoto
    Szklenie: 4/18/4/18/4 U-0,5


    IV ..... Extherm-2 Psary
    na profilu Veka
    ALPHALINE
    ORZECH 2 STR
    SZYBA 4T/16/4/16/4T


    Typ: AL/MD R101.236+S103.312 U.C, kolor: ORZECH 2-str 278
    1.Typ okuć: UR STANDARD, kolor okuć: Brąz malowany
    Szklenie: 4T/16/4/16/4T U=0,6 Rw=34 Lt=70 g=49

    przesuwka - 1.Typ: AL/MD R101.236+S103.312 U.C, kolor: ORZECH 2-str 278
    Słupki pionowe: 1 x 102.242
    1.Szklenie: 4T/16/4/16/4T U=0,6 Rw=34 Lt=70 g=49
    2.Typ okuć: SK 200 Z SK.AG (SBSK+SBAK)+ASG, kolor okuć: Brąz
    malowany
    Szklenie: 4T/16/4/16/4T U=0,6 Rw=34 Lt=70 g=49


    I dodatkowo czy Hs się sprawdzają czy nie lepiej PSK?
    Będę wdzięczna za każdą poradę.
    Wcześniej zastanawiałam się także nad drutexami ale po przeczytaniu paru komentarzy już chyba skreśliłam je z listy.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez joana1 ; 02-03-2015 o 20:57

  14. #28334

    Domyślnie

    w tym wymiarze PSK wytrzyma choć wysoka jest i nie wiem czy przypadkiem nie przekracza już gabarytów Veki
    HS będzie droższy ale wygodniejszy w obsłudze no i próg poniżej 1cm a nie ok 8cm jak w PSK
    Przy takiej powierzchni PSK powinna być ciut ciut cieplejsza ale nie ma to realnie znaczenia dla kosztów ogrzewania
    Co do sprzedawców, cóż, może powiem tak, zetknąłem się z montaże kilku ekip Oknoplastu w mazowieckim i dla nich "ciepłu" montaż tylko taśma rozprężna od zewnątrz i nic więcej poza pianą - więc dopytaj o szczegóły
    W okolicy Wrocławia ciepły montaż to ok 45-55 zł netto za 1 mb obwodu okna - takie stawki chodzą już od dwu lat
    Upierdliwa robota, zajmuje ok 50% czasu więcej na montażu niż montaż tzw. tradycyjny - bez folii czy taśmy wielofunkcyjnej

  15. #28335

    Domyślnie

    a jak profile veka vs schuco ?
    no i zawiasy winhaus są dobre? stawiać na kryte czy nie ma to znaczenia ?
    za ciepły montaż liczą ok 5 -7 tysi oprócz kosztów podstawowego montażu zawartego w wycenie. wydaje mi się to dosyć dużo?
    przykładowo w kalkulacji liczą cenę okna + 27 zł/za metr za montaż podstawowy okna i do tego do całości 6000 tys dopłaty za ciepły montaż - czy to jest cena ok ?
    i czy te schuco 4/18/4/18/4 U-0,5 nie będą cieplejsze od Veki 4T/16/4/16/4T czy to już kosmetyczne szczegóły ?
    pozdrawiam i dzięki za wcześniejszą odpowiedź.

  16. #28336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.111

    Domyślnie

    Wchodzisz w szczegóły. Skup się na początku na firmie, która to dobrze zamontuje.

  17. #28337

    Domyślnie

    a jak mam zweryfikować firmę, która będzie montować poprzez komentarze internetowe ? czy jest może jakieś inne źródło. Generalnie każdy chwali swoje. żadna z firm nie jest z polecenia. a z doświadczenia wiem, że nawet Ci z polecenia często potrafią coś spieprzyć, więc nie ma reguły. Jakieś sugestie ? z góry dziękuję

  18. #28338

    Domyślnie

    Veka przereklamowana moim zdaniem
    Pakiet 0,5 będzie cieplejszy ale w Vece podobny zastosować można
    Ciepły montaż tak mniej więcej kosztuje - montaż standardowy razy dwa. Dodatkowe dość drogie materiały plus dodatkowa robocizna
    Okucia Winkhaus do dobrych się zaliczają ale co oznacza dobre? Zarówno dobre jak i "złe" bez konserwacji okażą się szajsem
    Zawiasy to już kwestia Twego poczucia estetyki bo poza zwiększoną nośnością i tym, że ich przy zamkniętym skrzydle nie widać nie widzę żadnych zalet

  19. #28339

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Veka przereklamowana moim zdaniem
    Zgadzam się z tym.

    Trochę ponad średnia jakość + bardzo dobry marketing.

    Zresztą moim zdaniem podobnie jest z Oknoplastem i paroma innym firmami.

  20. #28340
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Trzeba dodac, ze schowane zawiasy na termogramie nie widac. Oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego ze owy mostek jest minimalny, ale jest.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 1417 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony