dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar projekt.arte
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Posty
    49
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Czytam Wasze propozycje na okrągło, analizuje i zastanawiam się co mi najbardziej odpowiada i doszłam do tego że nie wiem czego chcę.
    Na początku chciałam ( marzył mi się mój układ ) a teraz nie wiem co lepsze.

    Zastanawiam się czy można byłoby zrobić coś takiego :
    Kuchnia skrócona tak aby zrobić narożne siedzisko do tego wyspa( z hokerami ) umiejscowiona tak aby między spiżarnia a wyspą było przejście. Jeśli chodzi o salon to bez zmian sofy naprzeciwko ściany na której jest wejście + obok stół jadalny.

    Tylko ta wysoka zabudowa kurcze coś mi z nią nie gra , może delikatniej byłoby np. wysoką zabudowę dać tylko dla podwójnej lodówki i piekarnika i może dla jednej wysokiej szuflady a resztę zrobić jak w standardowej kuchni szafki dolne z blatem + szafki górne.Albo zróznicowane poziomy górnych szafek.

    Siedzisko pod oknem już nie wchodzi w grę
    Okna można zrobić gdzie się chce.
    I chyba wolę okap który jest schowany w szafce.

    A może szaleć i zrobić kuchnię na całą szerokości ściany z długa wyspę

    Zastanawiam się jeszcze nad pomysłem aby przedłużyć blat wyspę stołem tak jak proponował arek570 . Tylko powiedzcie mi czy osoba siedząca na krześle tyłem do zabudowy kuchennej nie będzie przeszkadzać osobie która chciałaby w tym samym czasie skorzystać z tej zabudowy ?

    Może zrobić ten sam pomysł z wyspą z przedłużonym stołem ale skrócić w nim kuchnię do miejsca gdzie zaczynałby się ten stół? Tylko czy wtedy można do wyspy dodać też hokery ?

    A może coś takiego :kuchnia skrócona z wyspą a w kącie zamiast narożnego siedziska zrobić okrągły stół jako przedłożenie wyspy ?

    I jeszcze jedno nie daje mi spokoju. Jeśli zrobimy którykolwiek pomysł z siedziskiem/stołem w rogu to czy to będzie dobrze wyglądać jak na przeciwko będzie stał duży stół jadalny? no wiecie dwa stoły koło siebie? może warto byłoby wtedy pomyśleć nad jakąś ścianką która by oddzieliłaby je jakoś i wprowadziła takie jakby podzielenie na strefy śniadaniowa w kuchni i jadalnia w salonie ?

    Nie chcę na siłę upierać się przy moim pomyśle. Chce mieć dużą kuchnię tego jestem pewna od zawsze.

    Proszę powiedzcie mi ile cm mają stołki kuchenne/hokery ?
    co o tym myślicie ? Jakby to wyglądało ? czy moje pomysły sa wykonalne i sensowne?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ed1f39cc7525dc54134863f2056175cd.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	311654  

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał projekt.arte Zobacz post
    Zastanawiam się jeszcze nad pomysłem aby przedłużyć blat wyspę stołem tak jak proponował arek570 . Tylko powiedzcie mi czy osoba siedząca na krześle tyłem do zabudowy kuchennej nie będzie przeszkadzać osobie która chciałaby w tym samym czasie skorzystać z tej zabudowy ?
    Jeśli między wyspą i zabudową zostawisz 120cm ( na wyspę zostaje 100cm ale przy zwykłym przedłużanym stole nie ma potrzeby robić szerszej) będzie w porządku. Weź pod uwagę, że stół jest odsunięty od trójkąta roboczego więc często tam chodzić nie będziesz. Czy on będzie okrągły czy prostokątny to już twój wybór. Wysoką zabudowę tak jak mówisz, możesz zrobić krótszą właśnie po stronie stołu np po prawej. Bardziej na lewo okno, a po środku strefa gotowania z płytą i okapem. Hokery przy wyspie, przedłużany stół i obok kolejny stół w jadalni... dla mnie za dużo. Albo szersza wyspa z hokerami, albo węższa ze stołem przedłużanym aby zostawić więcej miejsca między zabudową.

    Możesz zaszaleć z długą wyspą Jeśli uważasz, że to na pewno optymalne dla Ciebie rozwiązanie, czemu nie.

    Hokery mają zwykle 50-80cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony