dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 463 z 677
Pokaż wyniki od 9.241 do 9.260 z 13530
  1. #9241
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Morfi84

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    55

    Domyślnie

    Mam do Gwożdzia 5 km i wpierw próbowałem ich wegiel jak i z innych okollicznych składów - tych mniejszych tańszych bo wydawanie za eko ponad 900 zł to jakaś pomyłka. Palę Jaretem i Wesołą w zależności od temp. Dopiero przy - 10 stopni palę samą wesołą od 5 stopni mieszanką. Jestem zadowolony dowiozą a nawet pomogą przy ułożeniu w piwnicy worków (gratis). Przy dostawach 3 ton można negocjować ceny
    Piec Termiko astro-w2 19kw do grzania 90m2 - stare budownictwo

  2. #9242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Małkociniak Zobacz post
    zamówiłem czerwoną żeby domieszać do Chwałka (Pieklorza) by się ustrzec spieków. Powiem tak du..y nie urywa niedowaga śmieci (guma z taśmociągu, folia, drewno) dużo popiołu i sadzy. Teraz czerwona iskra mega mokra ale z tym to nie reguła. Od przyszłego sezonu polityka jest taka że wolę kupić oryginalnego Chwałka i dołożyć trochę ponad 100 pln-ów niż kupować wegięl nie wiadomego pochodzenia.
    Wielkie dzięki za cenną informację. Rozmawiałem w piątek z "Kareną" i miła Pani proponowała mi właśnie czerwoną iskrę twierdząc, że jest bezproblemowa w spalaniu.
    W zasadzie byłem zdecydowany i miałem wczoraj zamawiać. Ale po przeczytaniu Twojego posta chyba dam sobie spokój i kupię JARET.
    Pomimo, że to słaby opał, cena jest dobra i nic się nie spieka i nie dzieje. Popiołu praktycznie tyle samo co z RETOPALA, a nie ma koronki

  3. #9243

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post

    - A wyłączasz dmuchawę na czas załadunku?
    - Otwieraj worki i stawiaj przy piecu na kolejny załadunek, to ci wilgoć odparuje.
    - kup worki materiałowe i przesyp zapas - to będziesz miał suchy opał.
    1. Tak wyłączam dmuchawę. Pisząc zadymienie miałem na myśli kurz podczas sypania.
    2. Przecież opał jest suchy jak pieprz.
    3. j.w. poza tym on jest w jutowych workach. A nawet gdyby nie był to nie sądze, żeby się komuś chciało przesypywać opał z worka do worka

  4. #9244
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pasiu&Moniś

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    422
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam po dłuższej przerwie.

    Żeby być uczciwym wrócę jeszcze do swojego wpisu z wiosny http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6836741 dotyczącego zakupu w RASTARZE.

    Mimo, że i groszek i miał był w workach foliowych to przez lato mocno wysechł. Do tego stopnia że kurzy się przy zasypywaniu.
    Paliłem tym miałem ostatnie 2 tygodnie i złego słowa nie powiem, pali się super, kaloryczność duża, z pełnego zasobnika 150kg jedna szuflada popiołu, obecna cena jak widzę 558 + 100 transport. Wszystko super pod warunkiem że jest suchy.

    A przy okazji... Co prawda mam jeszcze prawie cały wiosenny zakup zakup z Rastaru i jeszcze z pół tony Wesołej sprzed 2 lat (trzymam na mrozy ) ale też zakupiłem 1 tonę szeroko opisywanej tu "Czarnej Perły".
    Zakup 07.10 dotarła dopiero 16.10 ale sama poczta wiozła to 4 dni... - miejsce nadania Terminal Przeładunkowy Rucianka.
    Opakowanie super, zarówno zabezpieczenie palety jak i same worki - mocne i czyściutkie.
    Węgiel jakiś taki błyszczący ale suchy.
    Zasypałem wczoraj od razu pełen zasobnik, za parę dni zobaczę jakie efekty.

    Pozdrawiam

  5. #9245

    Domyślnie

    Morfi84 dziękuję za informacje

  6. #9246

    Domyślnie

    CWU
    Ilości popiołu czysto subiektywnie i półilościowo ale wg schematu: mało, średnio, dużo, bardzo dużo

    Próba na 25 kg postrachu Karaibów (czarna perła) 5,88 kg/dobę średnia ilość popiołu (pół wiaderka 10 litrowego)

    Dla porównania na takich samych ustawieniach pieca, próby 40 lub 50 kg, warunki poboru wody porównywalne:
    Pieklorz KWK Bobrek, 27-28,5 MJ/kg na workach, około 5kg/dobę, mała ilość popiołu
    Niedźwiedź ze strony tuniekupujekogroszku.pl (taniopal.pl), 19-22MJ/kg, około 8kg/dobę, bardzo duża ilość popiołu
    Ekogroszek mieszanka, od tego samego sprzedawcy co czarna perła, na workach 24-25 MJ/kg (makroskopowo pół brunatnego, pół kamiennego) około 5,55 kg/dobę duża ilość popiołu

    KWK Juliusz, wartość MJ/kg nieznana, ze składu, 5kg/dobę ale niestety temperatura CWU była wtedy niższa, mała ilość popiołu
    Ostatnio edytowane przez mkrex ; 19-10-2015 o 09:29

  7. #9247

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zapewne dokument dostawy dla Urzędu Celnego.
    Też to dostałem. Jednak zastanawia mnie owy dokument. Kupiłem w polskim sklepie, zatem co mnie obchodzą dokumenty celne? Mogę się mylić ale to powinna być raczej kwestia tego, kto to sprowadził i dystrybuuje?

  8. #9248

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Też to dostałem. Jednak zastanawia mnie owy dokument. Kupiłem w polskim sklepie, zatem co mnie obchodzą dokumenty celne? Mogę się mylić ale to powinna być raczej kwestia tego, kto to sprowadził i dystrybuuje?
    A nie chodzi czasami o zwolnienie z akcyzy ?

    Bo z Trusta też podpisywałem i wysyłałem (skan i wysyłka emailem). Chodzi o podpisanie dostarczenia dostawy i podpis że węgiel do domu i zwolniony a akcyzy.

    Jak się tego nie wyśle , to po pewnym czasie wyślą fakturę i trzeba zapłacić za akcyzę ..

    I tyle ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #9249
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    styks

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Cześć,

    Niestety do tej pory nie dostałem obiecanego worka na testy - może forumowicz, który go obiecał nie ma czasu go wysłać - nie wiem, ale tony na pewno nie zamówię, więc jeśli ktoś przyśle na testy wtedy sprawdzę i podam ile czego wyszło.

    Na razie mam takie wyniki z ostatnich testów [zapotrzebowanie domu na ciepło jest dość zmienne dlatego nie wpiszę ich jako SVER choć nagrzałem już przez kilka ostatnich dni do 24*C żeby odbioru nie odcinać - poza tym żona chciała, żebym bardziej nagrzał to ma]:

    - rosyjski 25 MJ/kg który mam w ofercie - testowany jako odniesienie do wyniku innych - 17,2 MJ/kg, popiół 8,4%, tworzy spieki żużlowe tzw. koronkę [nastawy SPP - P/P 5/60 DM 28 R1]
    - Prestige Platinum 29 MJ/kg z Wyroby Węglowe.pl - 19,8 MJ/kg, popiół 6% [co ciekawe w worku 25 kg było w rzeczywistości 26,0 kg, a w kolejnym Classic, który testuję było już 24,1 kg] - nie spieka się [nastawy SPP - P/P 5/60 DM 28 R1]
    - Prestige Platinum Classic - zasypany dzisiaj, test w toku ...

    Kolejny będzie Prestige Premium 28 MJ/kg

    Takie 3 rodzaje do testów ostatnio zdobyłem [wymiana z klientem u którego uruchamiałem kocioł], jeśli ktoś chce podesłać coś ciekawego do przetestowania niech da znać to będzie więcej wyników do porównania.

    Worek perły dojedzie do Ciebie w środę. Tak jak pisałem na priv - wracam około 20 do domu i nie miałem kiedy tego wysłać. Żona z miesięcznym maluchem tego nie zrobi nawet jak kurier po to przyjedzie.

    Jaką listę węgli jeszcze testowałeś?
    Mogę też z czasem podsyłać inne które będę kupował do testów.

  10. #9250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał styks Zobacz post
    Worek perły dojedzie do Ciebie w środę. Tak jak pisałem na priv - wracam około 20 do domu i nie miałem kiedy tego wysłać. Żona z miesięcznym maluchem tego nie zrobi nawet jak kurier po to przyjedzie.

    Jaką listę węgli jeszcze testowałeś?
    Mogę też z czasem podsyłać inne które będę kupował do testów.
    Dzięki za info - czekam więc cierpliwie, a tymczasem dzisiaj podam wynik Classic i rozpocznę test Premium.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #9251
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    forestml

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    Chodzi o zwolnienie z akcyzy z całą pewnością.
    Inne firmy rozwiązują to inaczej. Podczas zakupu wypełnia się oświadczenie, że kupuje się jako osoba fizyczna i liczy należność od razu bez podatku akcyzowego.

  12. #9252

    Domyślnie

    Kupując w Karenie i w Smarttransie w tym roku nie trzeba było już żadnych oświadczeń. Powiedzieli nam że to już nieaktualne bo tak było dawniej a teraz już nie. Sami byliśmy zdziwieni.

  13. #9253

    Domyślnie

    Cytat Napisał margolcia3 Zobacz post
    Kupując w Karenie i w Smarttransie w tym roku nie trzeba było już żadnych oświadczeń. Powiedzieli nam że to już nieaktualne bo tak było dawniej a teraz już nie. Sami byliśmy zdziwieni.
    Dzisiaj dotarła do mnie paleta żółtej iskry z Kareny a wczoraj list z akcyzą do podpisania i odesłania.

  14. #9254
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pokemon15

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie. Od miesiąca jestem szczęśliwym a może nieszczęśliwym posiadaczem kotła z podajnikiem na eko. Na początek mojej zabawy z ekogroszkiem zakupiłem dwie tony pieklorza z Chwałowic
    http://allegro.pl/pieklorz-ekogrosze...634431312.html
    Niestety za czym ustawiłem nastawy pieca jako tako i przetestowałem pracę sterownika, to poszła mi przez trzy tygodnie prawie tona... Robiły się straszne spieki, popiołu wiadro 12l /doba, temp zadana na piecu wariowała albo piec gasł, ech to już raczej inny temat... Ogólnie mówiąc serwisant tak mi podczas rozruchu ustawił parametry i nadmuch, że worek 25kg "szedł" w 12h...

    Właśnie zastanawiam się na Czarną Perłą, żeby dokupić ze dwie tony...
    A czy ktoś z Państwa palił ekogroszkiem 25 Plus ?
    http://superopal.com/sklep

    Bo może kupił bym tonę takiego i takiego...

    Co prawda serwisant twierdził, żeby kupować jak najbardziej kaloryczny ale ja bym chciał przetestować też taki ze średniej półki... No i cena bardziej przystępna...

    Przepraszam, że tak chaotycznie... zastanawiam się jeszcze czy moje komplikacje ze spalaniem ekogroszku nie mają podłoża "w kominie". Tzn czy ciąg nie jest za duży... komin mam 16m wysokości a instalator nie zamontował mi szybra kanale dymnym na wyjściu z pieca.

  15. #9255
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar miet55
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    210

    Domyślnie

    Poprzedni zasyp był Wesołą od Gwoździa. Dziś wrzuciłem oryginalnie pakowany Ekorekt i już widzę, że piec dłużej dochodzi do zadanej i krócej stoi w podtrzymaniu, czyli żmijka więcej pobierze paliwa
    W dodatku Ekoret bez dowozu 960PLN a Wesoła z przesyłką 850PLN
    Ostatnio edytowane przez miet55 ; 19-10-2015 o 22:45
    DEFRO Komfort Eko 20KW, sterownki: K1v2 i regulator pokojowy SPK LUX
    135m² - budynek nieocieplony
    Ekogroszek Wesoła a na sezon letni Retopal

  16. #9256

    Domyślnie

    Kupowaliśmy latem w Karenie i Smarttrans i nawet na nasze zapytanie czy potrzebne są oświadczenia powiedzieli że nie. Nic też dotąd pocztą nie przyszło.

  17. #9257

    Domyślnie

    Cytat Napisał margolcia3 Zobacz post
    Kupując w Karenie i w Smarttransie w tym roku nie trzeba było już żadnych oświadczeń. .
    W sierpniu kupowałem w Karenie i musiałem oświadczenie odesłać .To w końcu jak to jest - bo przepisy się raczej nie zmienili - nic nie pisali ani mówili w TV .

  18. #9258

    Domyślnie

    Pewnie robią tak jak wiatr zawodne. Ja zamawiałam telefonicznie i płaciła przelewem.

  19. #9259

    Domyślnie

    Jak wiatr zawieje /przepraszam za literówke/

  20. #9260

    Domyślnie

    Ekogorszek niby Jaret (worki zielone bez napisów itp. pakowane przez lokalny skład) zakupiony w okresie wiosennym w składzie węgla w Promniku gmina Strawczyn woj. Świętokrzyskie.
    Do grzania CWU może być, trochę spiekał, ale nie mam większych zastrzeżeń. Natomiast do CO nie nadaje się. Masa popiołu i spieka się w cholerę. Po kilku dniach, jedna wielka bryła w popieleniku na całą komorę- nie polecam ! Cena 680 zł z dostawą za niby 22MJ. Węgiel, który kupiłem miał być suchy i rzeczywiście w 80% worków był suchy jak pieprz, ale pozostała część worków była mokra. Z niektórych po otwarciu można było wiaderko wody uzbierać. Poza tym Pani, która tam sprzedaje nie ma pojęcia o tym, co sprzedaje- wie, że jest to węgiel z kompani takiej i takiej i tyle. Na zadane pytanie z jakiej kopalni jest ekogroch ? Była bardzo zdziwiona, chyba byłem pierwszym klientem, który pyta o takie rzeczy. Jakiś czas temu dzwoniłem do nich, cenę podnieśli. Chyba kosztuje teraz 720 lub 740 zł- czyli nie opłaca się. Zostało mi tego grochu trochę z lata, spalę to po zimie bo na teraz nie nadaje się.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 20-10-2015 o 10:31
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

Strona 463 z 677

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony