dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 500 z 627
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 12535
  1. #9981
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ty postanowiłeś zlekceważyć moją radę - twój wybór. Subiektywny, powodowany twoimi potrzebami.

    Albo inna przeróbka:
    Nie lekceważę żadnych porad. To nic osobistego
    Po prostu przejrzalem masę projektów z wjazdem od południa (wcześniej oglądałem niewłaściwe w kontekście naszej działki) i dosłownie każdy spełniający dwa podstawowe kryteria - salon i gabinet od fronu oraz prostopadła kalenica miał przejście z garażu pod schodami.
    P.S. co to za projekt na tym rysunku?

  2. #9982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie o to chodzi, ze odbieram osobiście to, że robisz po swojemu. To twój dom. Po prostu informuję, że to nie mnie masz przekonać o tym, że wasz wybór jest słuszny - tylko siebie
    Ja gram rolę advocatus diaboli

    na tym rysunku jest przeróbka projektu indywidualnego forumowicza z dyskusji z tego watku: http://forum.muratordom.pl/showthrea...lanami/page180

    to jest właśnie wyższość projektów indywidualnych - mogą pogodzić coś, co na pierwszy rzut oka było niewykonalne.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-01-2016 o 17:21

  3. #9983

    Domyślnie

    Jestem po pierwszych konsultacjach z architektem. Podjąłem wcześniej decyzję, że będzie to dom bliźniak albo dom dwurodzinny. Dodatkowo po 70m2 max na mieszkanie. Więc trudna sprawa dla architekta. Ale znalazłem projekt, który mi przypasował i na podstawie tego architekt ma zaprojektować dom.
    Oto linki do rzutu parteru i piętra (jakoś nie chcą mi bezpośrednio wchodzić rysunki na forum )

    https://lh3.googleusercontent.com/-7...520Parteru.jpg

    https://lh3.googleusercontent.com/-k...%252599tra.jpg


    Co mi przeszkadza (może ktoś znajdzie inne rzeczy ). Chodzi głównie o tą część parteru od strony wejścia. Za małe PG ( w projekcie wzorowanym nie było go w ogóle ) . Nie wiem czy w tym przypadku nie będzie jednak lepiej powiększyć budynku. Tylko na jaki wymiar. Czy zwiększenie szerokości budynku na to pozwoli, czy może lepiej (co mi bardziej odpowiada ) zwiększyć długość budynku powiedzmy do 9m. Ponadto łazienki nie są w pionie. A wejście do budynku będzie od strony zachodniej (jak tam rozkład okien ) Taras na wschód mi odpowiada. Ogrzewanie będzie najprawdopodobniej gazowe.
    Czy może iść w inną koncepcję. Dom dwurodzinny. Parter dla jednej rodziny, piętro dla drugiej. Będą tylko jedne schody choćby.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RZUT%u0025252520Parteru.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	344187  
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 23-01-2016 o 11:17

  4. #9984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A układy tego typu:
    Elfir - jestem pod wrażeniem
    Nie jesteś przypadkiem jakimś architektem?
    Wiem , że to pogodzenie ognia z wodą ale chyba wolałbym wejście bardziej na środku domu.
    Tylko , że wtedy nie będzie przejścia z garażu do wiatrołapu

    Zrobimy jeszcze burzę mózgów w domu , podrzucę Twoją koncepcję architektce i może zrobi jakieś 2 w 1



    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie byłby potrzebny gdyby projekty gotowe były projektowane idealnie
    Nawet gdyby projekty były idealne to i tak by komuś nie pasowały.
    Wiadomo doskonale , że gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.

  5. #9985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Adam - da się zrobić w środku domu, jak wyciągniesz garaż do przodu.
    Coś jak tutaj:
    http://projekty.muratordom.pl/projek...0%2C0.htm?c=48
    tylko okno w kuchni przenosisz na boczną ścianę i wyciągasz wiatrołap na zewnątrz.
    Dach garazu robisz płaski lub pulpitowy


    Architektura to moje hobby, ale jestem projektantem ogrodów.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-01-2016 o 19:12

  6. #9986

    Domyślnie

    Projekt bardzo fajny. Ślubna stwierdziła , że projektant chyba bardzo lubi myć okna - jedna ściana cała z okien

    W naszym przypadku jest jedno utrudnienie. Chcemy mieć dom na planie totalnego prostokąta - taką trochę stodołę .
    Zresztą dom będzie wybudowany na miejscu starej stodoły.

  7. #9987
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  8. #9988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  9. #9989

    Domyślnie

    Polecam rysowanie indywidualnego projektu. Też przez to przechodziłem. Wbrew pozorom nie jest dużo drożej.

  10. #9990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Code - ale Adam ma indywidualny projekt - problem w tym, ze architekt przerysował mu projekt z gotowca.

  11. #9991

    Domyślnie

    Kurcze, nie ogarniam tych wszystkich wątków

  12. #9992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie, wskaźnik nieodnawialności nie ma znaczenia. Znaczenie ma zapotrzebowanie na energię
    Według przesłanej charakterystyki energetycznej projekt mojego domu ma roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania - 7096 kWh/rok a na energię użytkowa do przygotowania - 2408 kWh/rok....
    Czy to dużo?

  13. #9993

    Domyślnie

    Mój prawie energooszczędny ma 4469. Z tego co przez trzy miesiące grzania mam na rachunkach, wychodzi, że asolt się nie mylił Oczywiście już z poprawką na ciepły listopad i grudzień.

  14. #9994
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    Mój prawie energooszczędny ma 4469. Z tego co przez trzy miesiące grzania mam na rachunkach, wychodzi, że asolt się nie mylił Oczywiście już z poprawką na ciepły listopad i grudzień.
    asolt - już któryś raz z kolei czytałem na forum że wylicza OZC lecz po co to mi jak w projekcie ma podaną charakterystyki energetyczną projekt mojego domu ?

  15. #9995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bo akurat Code ma projekt indywidualny.
    Podobnie jak ja.

    Poza tym wszelkie zmiany w projekcie (grubsze ocieplenie, likwidacja mostków cieplnych) też wpływają na zmiany zapotrzebowania na energię. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby robienia OZC, jesli cię ten parametr nie interesuje. Code podał, że jego obliczeniowe zużycie ciepła w domu jest o połowę mniejsze od tego z wybranego przez ciebie projektu.
    U mnie też jest mniej.
    Projekty gotowe robi się +/- na styk do normy, żeby kosztorysy wypadły jak najniższe.

    Ja mam dom zaprojektowany na normy cieplne planowane na 2025 rok.

  16. #9996

    Domyślnie

    U mnie tak samo. U ściany = 0,13. OZC to pierwsza rzecz jaka powinna być brana pod uwagę. U mnie oszczędności uzyskane z niebudowania CO wyniosł zgrubnie jakieś 45 tysi z czego jakieś 15 dałem na lepszą wełnę i większą jej ilość. Jestem 30 tys. do przodu, Przy takich rachunkach jak obecnie, mam grzanie na jakieś 15 lat. Oczyszczalnia zwróci mi się po ośmiu.

    Co do grzania - z 60m GWC dmucha mi całą zimę od 7 do 10*C. I to też było opłacalne bo kosztowało 3,5 za rury i 800 za koparkę.

    Dom to system.

    A trzy lata temu myślałem, że jętka to ryba. Mieliśmy też ambitny plan mieszkania w wynajmowanych lokalach na całe życie.

  17. #9997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    bo akurat Code ma projekt indywidualny.
    Podobnie jak ja.

    Poza tym wszelkie zmiany w projekcie (grubsze ocieplenie, likwidacja mostków cieplnych) też wpływają na zmiany zapotrzebowania na energię. Oczywiście nie ma żadnej potrzeby robienia OZC, jesli cię ten parametr nie interesuje. Code podał, że jego obliczeniowe zużycie ciepła w domu jest o połowę mniejsze od tego z wybranego przez ciebie projektu.
    U mnie też jest mniej.
    Projekty gotowe robi się +/- na styk do normy, żeby kosztorysy wypadły jak najniższe.

    Ja mam dom zaprojektowany na normy cieplne planowane na 2025 rok.
    Dzięki za odpowiedzi
    W moim projekcie wydaje mi się, że jest mała ilość mostków cieplnych. Jakie materiały mogę wymienić w moim projekcie aby uzyskać mniejsze zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i przygotowania?

  18. #9998
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    trzeba byłoby przejrzeć dokumentację techniczną.

  19. #9999

    Domyślnie

    Musisz zejść jak najniżej ze współczynnikiem przenikania ciepła - na początek. Czyli Dowolnym kalkulatorem w sieci policz sobie U obecnej ściany i zastanów się, jak go poprawić. Potem okna - czy wszystkie są potrzebne. Sprawdź też izolację skosów na poddaszu. Jeśli garaż będzie w bryle, to na dzień dobry nasz gorzej. Reszta to lektura wątków z domami energooszczędnymi i rozkminianie ile z Tego możesz zrobić u siebie.

  20. #10000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Wiem, że polecacie projekty indywidualne ale po co mam przepłacać...Podczas budowy wybiorę grubsze docieplenie lub pustaki i mam mniejsze zapotrzebowanie na ciepło...Po co przepłacać jak bryła/układ pomieszczeń i powierzchnia w gotowym projekcie mi odpowiada?

Strona 500 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony