dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 161 z 166
Pokaż wyniki od 3.201 do 3.220 z 3317
  1. #3201

    Domyślnie

    wycena jak wycena... ani przesadnie droga ani przesadnie tania
    temu fachoffcowi co chce budować za połowę tej ceny życzę powodzenia i wielu sukcesów zawodowych w dalszej karierze...
    ...

  2. #3202

    Domyślnie

    Za SSO wraz z więźbą i deskowaniem dachu dwuspadowego zapłaciłam 45 tys netto. Dom o powierzchni użytkowej 190 m2 plus garaż w bryle 40 m2 i tyleż nad garażem. Zakupy po stronie firmy.

  3. #3203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    wycena jak wycena... ani przesadnie droga ani przesadnie tania
    temu fachoffcowi co chce budować za połowę tej ceny życzę powodzenia i wielu sukcesów zawodowych w dalszej karierze...
    Nie napisałem że jest to wycena bez materiałów i że buduje parterówke. P.s. Sam nie wiem co robić, firma jest konkretna, budowała domy moich kolegów z pracy, wszyscy chwalą, gość od dachów też chwalił że zrobili wszystko tak jak powinno być ale jeden z kolegów wziął sąsiada-murarza i dom 100m2 piętrówkę do szczytów zamknął w kwocie 50 tys wraz z materiałami...fakt że dużo sam z rodziną robili na budowie no i koniec końców murarz krzywe ściany mu porobił ale czy to ma aż takie znaczenie?

  4. #3204
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar PaniZima
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wieś Zabita Dechami
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, wszystkich.
    od dłuższego czasu czytam czytam, kombinuję i dziś oczom nie wierzę.
    Niedawno dostaliśmy kosztorys z wyceną naszej budowy i za SSO + dach + tynki zewnętrzne wszystko z robocizną i materiałami dla domu o powierzchni 200m, bez piwnicy, dach dwuspadowy, bryła kompletnie prosta, prostokątna, żadnych udziwnień, bez okien w dachu UWAGA 440 tys zł !!!
    nie wiem czy ze mną jest coś nie tak czy z człowiekiem, który chce nam to wybudować

  5. #3205

    Domyślnie

    Olej go. Szukaj innego.

  6. #3206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    200m niewiele mówi.
    Wykonawcy liczą rzut po podłodze i to jeszcze po wymiarach zewnętrznych. U mnie np z 297 m2 powierzchni użytkowej jest na oko ze 400m2 po podłogach bo mam duży taras, 3 balkony , trzeba doliczyć skosy itp.
    Do tego dochodzi technologia wykonania i jakość projektu. Inaczej policzą parterówkę na płycie i ze stropem lanym a inaczej na bloczkach i terrivie.
    Jakość projektu jest o tyle istotna że u mnie było niedoszacowanie przez projektanta na 3 tony stali. Raptem 10 tyś zł. Betonu policzył za mało 30m3

    Człowiek który wam zrobił ofertę to zapewne firma wiec z tych 440 tyś musi kilkadziesiąt tysięcy oddać na zdefraudowanie do skarbówki.

    I na koniec. Przyjmij za konieczność porównywanie ofert. I to co najmniej trzech. Wtedy będziesz mieć ogląd sytuacji.
    Ta oferta może być wygórowana i na pierwszy rzut oka na taką wygląda. Ale powinnaś ją porównać do innych.

  7. #3207
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar PaniZima
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wieś Zabita Dechami
    Posty
    6

    Domyślnie

    Oczywiście będzie porównanie z inna firmą, będzie też dodatkowy kolejny kosztorys od trzeciej osoby ale i tak cena mnie powaliła. Dlatego tu pytam i szukam gdzie mogę jakichkolwiek opinii.
    Powierzchnia mieszkalna to 160m, plus garaż. Razem 200. takie dwie stodoły, jedna mniejsza - garaż druga większa - część mieszkalna.
    Bez poddasza, z wysokim salonem, okna tylko w ścianie, na dachu bez okien, bez kominów, bryła to prostokąt, bez balkonów, wnęk i innych cudów.
    Tarasu w tej wycenie nie ma - zrobimy w późniejszym terminie bo sami nie wiemy jaki ma być na chwilę obecną.

    Zgadza się, to firma i ludzie polecają. podobno tacy, którym mówisz gdzie mają kopać i wracasz jak wszystko posprzątane i możesz się wprowadzać.
    Fachowcy i to dobrzy są w cenie ale mimo wszystko dostałam dziś zawału bo na całą budowę mamy przeznaczone 400 tys zł a gdzie reszta ?

  8. #3208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaniZima Zobacz post

    Zgadza się, to firma i ludzie polecają. podobno tacy, którym mówisz gdzie mają kopać i wracasz jak wszystko posprzątane i możesz się wprowadzać.
    I za to masz zapłacić sporo wiecej. Luksus bezstresowego budowania jest kosztowny.
    400 tyś masz na całą budowę w sensie stan deweloperski?
    Dość odważnie założenie biorąc pod uwagę metraż i to że chcesz budować w systemie generalnego wykonawstwa.

  9. #3209
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MiPBudex25

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-402
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigor Zobacz post
    I za to masz zapłacić sporo wiecej. Luksus bezstresowego budowania jest kosztowny.
    400 tyś masz na całą budowę w sensie stan deweloperski?
    Dość odważnie założenie biorąc pod uwagę metraż i to że chcesz budować w systemie generalnego wykonawstwa.
    Powiem Ci kolego, że masz dużo racji. Inwestorzy nie biorą pod uwagę, że nie muszą się martwić jak zabraknie parę bloczków itp. wszystkim zajmuje się wykonawca

    Oczywiście będzie porównanie z inna firmą, będzie też dodatkowy kolejny kosztorys od trzeciej osoby ale i tak cena mnie powaliła. Dlatego tu pytam i szukam gdzie mogę jakichkolwiek opinii.
    Powierzchnia mieszkalna to 160m, plus garaż. Razem 200. takie dwie stodoły, jedna mniejsza - garaż druga większa - część mieszkalna.
    Bez poddasza, z wysokim salonem, okna tylko w ścianie, na dachu bez okien, bez kominów, bryła to prostokąt, bez balkonów, wnęk i innych cudów.
    Tarasu w tej wycenie nie ma - zrobimy w późniejszym terminie bo sami nie wiemy jaki ma być na chwilę obecną.
    Wyślij rzuty zerknę i Ci mniej więcej podam ile, by Cię kosztowało gdybyś zdecydowała się współpracować ze mną...

  10. #3210

    Domyślnie

    Witam, mam podobne dylematy! Domek z poddaszem użytkowym PU 170 m2 z garażem fimy za SSO wyceniają sobie w zakresie 45-60 kPLN. Gdy popytałem fachowców lokalnych na wsi, to okazuje się, że małe firmy wolą robić oddzielnie murowanie i oddzielnie dach i jak zsumowałem to wychodzi nawet 30 kPLN, czyli SSO mogę mieć w zakresie 30-60 kPLN i bądź tu mądry! Wiadomo, że finansowo zwycięża 30 kPLN.

    Ciekawy jestem co sądzicie o małych lokalnych firmach specjalizujących się (mury, dachy), bo nie da się ukryć, że można zaoszczędzić nawet 50 % kosztów w stosunku do tej niby najlepszej i wszystko-robiącej firmy! Ale jak takie firmy lokalne sprawdzić? Niby mają referencje, budują dużo domów, klienci są zadowoleni, itd.
    I to wcale nie żart -sprawdziłem kilka takich i wychodzi, że można! Czy ktoś z Was budował na wsi domek przy pomocy małych lokalnych firm? Jakie doświadczenia? W końcu można znaleźć kierownika który odpowiednio ich przypilnuje - gdzie się ew. mylę?

  11. #3211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Jak masz chęci i czas i chcesz przeżyć przygodę z budowaniem i chcesz zaoszczędzić pieniądze i "związać" się emocjonalnie ze swoim dziełem - to buduj tak jak mówią małe firmy - systemem zleceń. Nigdy jedna firma nie będzie dobra ze wszystkiego, dachy musi robić gość od dachów a mury murarz. Duże firmy i tak zlecają poszczególne etapy nie wiadomo komu... mają ludzi nie wiadomo skąd i z jakim doświadczeniem...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  12. #3212

    Domyślnie

    Witam, u mnie pow. użytkowa była 190 m2 , dwa stropy monolit , garaż na dwa stanowiska ,z wiezbą dachową , firma robiła z materiałem kompleksowo 172 tyś okolice warszawy . Ekipa jest polecana , mój kierownik sprawdzał i powiedział , że mało takich firm jest na rynku.Więc mi sie udało i niebawem zaczynam następną budowę dla swojego syna.pozdrawiam

  13. #3213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To i ja rzucę co nieco, więc SSO bez więźby, ze wszystkimi przyłączami (woda, prąd, kanalizacja) oraz odwiertami do PC (320mb) z osprzętem i napełnieniem, na płycie fundamentowej izolowanej bardzo drogim materiałem izolacyjnym i termoizolacyjnym (tutaj sporo kasy poszło), podłoga piętra filigran + nadbeton, wraz z materiałami i opłatami dla firmy wykonawczej, dźwigów, to jakieś 220 tyś zł - powierzchnia 267m2. W cenę wliczam wszelkie wydatki w tym prąd, dostawy moje i dostawy wykonawcy, usługi pompą, dźwigiem, etc.

    Dodam, że dużo betonu, dużo stali, sporo słupów i trzpieni w konstrukcji - praktycznie 3 wieńce... więc konstrukcja mocno spojona żelbetem, niestandardowe linie brył parteru i piętra - inaczej było by sporo taniej (ponad 30-40tyś).

    I uważam że trochę drogo wyszło, ale wiem gdzie i dlaczego (nie wszystko da się przewidzieć) - więc nie jest to cena najgorsza z możliwych za takie rozwiązania i problemy jakie spotkaliśmy - oby dalej było ich jak najmniej.
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  14. #3214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rey_lp1922

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-245
    Posty
    11

    Domyślnie

    Czy za robociznę murarza przy takim projekcie domku jak w linku 33 tys. to dużo ?
    Fundamenty, ściany, wszystko aż do więźby

    http://www.archeton.pl/projekt-domu-...56_opisogolnyl

  15. #3215

    Domyślnie

    Cytat Napisał rey_lp1922 Zobacz post
    Czy za robociznę murarza przy takim projekcie domku jak w linku 33 tys. to dużo ?
    policzmy na szybkiego:
    murarz sam domu nie zbuduje, uważam, że optymalna jest ekipa 4-osobowa, przyjmijmy pracujący szef + 3 pracowników

    zakładam, że za mniej niż 2000 netto za miesiąc pracy trudno znaleźć pracownika a więc miesięczny koszt murarza to:
    3x3 350=10 050 zł (żeby pracownik otrzymał 2000 "na rękę" całkowity koszt pracodawcy to ok 3350,00)
    1x 1050 = 1050 (składka ZUS murarza szefa firmy)
    20x50 = 1000 (20 dni x 50 zł koszty typu paliwo na dojazd, woda mineralna dla pracowników, jakieś drobne narzędzie, drobna naprawa sprzętu, samochodu itp, myślę że te 50 zł jest raczej zaniżone niż zawyżone)

    wychodzi z tego, że miesiąc pracy murarza kosztuje go 12 100,00 i to jest kwota bez żadnego zarobku szefa
    zakładamy, że szef zarobi o 50 % więcej niż jego pracownicy a więc 3000 "na rękę" - jest to zarobek nędzny jak na szefa firmy - nie gwarantujący żadnego rozwoju, powiększenia bazy sprzętowej, po prostu wegetacja
    żeby tak było musi zrobić obrót 3700 bo przy podatku liniowym te 700 zł weźmie sobie państwo
    czyli ogółem żeby spełnić te założenia firma musi wykonać 15 800,00 zł obrotu miesięcznego

    Twoje 33 tys (zakładam, że to kwota netto) oznacza ni mniej ni więcej to, że firma musi wykonać pracę w dwa miesiące (jeżeli będzie robić dłużej to w pierwszej kolejności zarobek szefa spadnie, jak przeciągną robotę do trzech miesięcy to szef już dokłada do interesu)

    I teraz moje pytanie brzmi: czy uważasz, że zrobią to szybciej niż w dwa miesiące?
    Sam/a sobie odpowiedz czy to dużo czy mało

    podsumowując tą hipotetyczną sytuację:

    całkowity koszt brutto usługi 35 640,00 (33 tys + Vat 8%)
    pieniądze przeznaczone na wypłaty pracowników, szefa + dojazdy i koszty drobne = 20 000,00 zł
    daniny dla naszego Państwa w postaci podatków i Zusów = 15 640,00 zł

    jeżeli robota się przeciągnie to szef nic nie zarobi (w lub wręcz dołoży), inwestor więcej nie zapłaci a nasze Państwo weźmie jeszcze więcej dla siebie, może starczy im wtedy na nowe opony

    Jakie masz wyjście żeby mieć jeszcze taniej?
    pozostaje tylko szara strefa, z resztą podejrzewam, że przy takiej cenie już ta szara strefa jest w mniejszym lub większym stopniu skalkulowana
    ...

  16. #3216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rey_lp1922

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-245
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Teraz wiem, że to nie jest zła cena i o to mi chodziło biorąc pod uwagę, że ekipa jest bardzo dobra.

  17. #3217

    Domyślnie

    Witam, Proszę o pomoc w wycenie robocizny SSO z dachem. Link do projektu:

    http://www.domoweklimaty.pl/pl/proje...-na-stoku-nf40

    Zmiany:
    - dom będzie wykonany w technologii standardowej nie nf40 (porotherm 25cm, styropian 20cm, ocieplenie stropów i dachu standardowe)
    - Stropy teriva (szybciej dla ekipy i taniej)
    - Likwidacja jednej lukarny – wstawiamy okno połaciowe 78x140 (zmniejszy się pow. użytkowa do 104 m2)
    - likwidacja jednego komina – będzie pompa ciepła powietrze-woda
    - likwidacja schodów zewnętrznych (dom będzie odwrócony i wejście do domu na płaskim)
    - likwidacja ścian działowych w piwnicy
    - zamiast wentylacji mechanicznej zwykła grawitacyjna

    Mam dwie wyceny: jedna 45tys, a druga 60tys. Znajomy z innego forum budował ten sam dom SSO bez dachu dał 25tys.
    Coś mi tu nie pasuje. Wykonawca (ten za 60tys) tłumaczył, że piwnica znacznie podraża robociznę, ale nie chce mi się wierzyć skoro inna firma robi piwnicę za 9 tys (znajomemu co buduje ten sam dom)). Może celowo dają tak wysokie wyceny, żeby można było później negocjować, ale nie wiem jak zejść do tych 40 tys.
    Mówił też, że dla dla niego strop lany i teriva to taka sama robota i taka sama cena roboty.
    Najgorsze, że ten za 60 tys jest polecany i sprawdzony i najbardziej konkretny. Co byście radzili, jak z nim negocjować żeby zszedł z ceny?

  18. #3218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    zbigor

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    657
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    .
    Najgorsze, że ten za 60 tys jest polecany i sprawdzony i najbardziej konkretny.
    A myślisz że skąd ma takie ceny? Za dobrą pracę należy sie dobra płaca. Skoro ma dobrą ekipę to musi dobrze płacić bo sie inaczej rozejdą albo pojdą na swoje.
    Ja wziąłem człowieka z polecenia. Nie należał do najtańszych ale buduję dom dla siebie a nie na sprzedaż . Ludziom płaci na tyle dobrze że nie opłaca im sie odchodzić. Dlatego ma ekipę z doświadczeniem.
    IMHO lepiej dopłacić i wziąc polecaną ekipę.
    btw
    Olej terrivę o ile finanse pozwolą. Chyba że lubisz rysy na suficie.
    Też miałem mieć terrivę. Na całe szczęście posłuchałem mądzrzejszych ode mnie i mam strop lany.
    Terriva jest tańsza i szybsza. Strop lany wymaga wiecej stali, dużo stempli, pełnego deskowania i PRECYZJI w wykonaniu.
    Piwnica podraża inwestycję i jest IMHO zbędnym dodatkiem, Ten kto mówi ze nie podraża pitoli jak potłuczony.
    Dlatego jej nie zrobiłem choć od urodzenia mieszkam w domu w którym jest.

  19. #3219

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    - likwidacja jednego komina – będzie pompa ciepła powietrze-woda
    (...)
    - zamiast wentylacji mechanicznej zwykła grawitacyjna
    Chcesz zabulić na eksploatację PC jak za zboże? Może jeszcze wysokotemperaturowe grzejniki zamiast podłogówki po całości?

    Nie bardzo wiem po co chcesz rezygnować z wentylacji mechanicznej. No ale to Twoja rzecz, pytałeś o coś innego.

    Skąd może wynikać wyższa cena? Z tego, że firma działa legalnie, legalnie płaci pracownikom, płaci im więcej niż konkurencja, ekipa zna nowoczesne rozwiązania i ma w nich doświadczenie... z wielu rzeczy. Jeśli gość wycenił rzetelnie - to z ceny nic nie zbijesz. Możesz jednak wynegocjować, żeby w ten cenie zawarł ciężki sprzęt (koparka, zagęszczarka) tudzież własne szalunki (przy monolicie bardzo Ci się to przyda).
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  20. #3220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Chcesz zabulić na eksploatację PC jak za zboże? Może jeszcze wysokotemperaturowe grzejniki zamiast podłogówki po całości?

    Nie bardzo wiem po co chcesz rezygnować z wentylacji mechanicznej. No ale to Twoja rzecz, pytałeś o coś innego.

    Skąd może wynikać wyższa cena? Z tego, że firma działa legalnie, legalnie płaci pracownikom, płaci im więcej niż konkurencja, ekipa zna nowoczesne rozwiązania i ma w nich doświadczenie... z wielu rzeczy. Jeśli gość wycenił rzetelnie - to z ceny nic nie zbijesz. Możesz jednak wynegocjować, żeby w ten cenie zawarł ciężki sprzęt (koparka, zagęszczarka) tudzież własne szalunki (przy monolicie bardzo Ci się to przyda).
    Jeśli chodzi o PC to oczywiście podłogówka w całym domu. Co do wentylacji mechanicznej koszt inwestycji będzie się bardzo długo zwracał. Dom 100m2 dobrze ocieplony, grzanie w taniej taryfie i nie powinno być źle.
    Dobrze, że piszesz o tym ciężkim sprzęcie (koparka, zagęszczarka). Strop będzie teriva. Co jeszcze można wynegocjować w ramach SSO?

Strona 161 z 166

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony