dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 928

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    i rozdzielnie - bardzo prosta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1551.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	351473

    dolna ma byc do sterowania ogrzewaniem (kable grzewcze)

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    i rozdzielnie - bardzo prosta

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN1551.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	351473

    dolna ma byc do sterowania ogrzewaniem (kable grzewcze)
    A w tym gniazdu obok to ile Ci przewodów wychodzi?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  3. #3
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    A w tym gniazdu obok to ile Ci przewodów wychodzi?
    z 4 szt ?? , w innym wchodzi 6szt przy głębokich puszkach to nie ma z tym problemu - złacza lutuję

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    z 4 szt ?? , w innym wchodzi 6szt przy głębokich puszkach to nie ma z tym problemu - złacza lutuję
    Nie chciałbym Cię pouczać, ale miałem kiedyś zajęcia na których wykładowca-praktyk pokazywał nam różnicę pomiędzy różnymi rodzajami połączeń - powiem tylko tyle, że jedyne które przeszły wszystkie testy to albo druty w kostkach (jeszcze nie było WAGO) albo linki zaciskane w tulejach.

    Jeśli dobrze pamiętam połączenia skręcane i lutowane były lepsze, tylko od tych skręconych
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #5
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Nie chciałbym Cię pouczać, ale miałem kiedyś zajęcia na których wykładowca-praktyk pokazywał nam różnicę pomiędzy różnymi rodzajami połączeń - powiem tylko tyle, że jedyne które przeszły wszystkie testy to albo druty w kostkach (jeszcze nie było WAGO) albo linki zaciskane w tulejach.

    Jeśli dobrze pamiętam połączenia skręcane i lutowane były lepsze, tylko od tych skręconych
    To ten wykładowca nie ma o niczym pojecia .... - nie ma lepszego połaczenia które jest skrecone i zlutowane i szczelnie zalepione taśmą aby miedź nie oksydowała. Ja na takie połaczenia daję dozywotnią gwarancję...

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    To ten wykładowca nie ma o niczym pojecia .... - nie ma lepszego połaczenia które jest skrecone i zlutowane i szczelnie zalepione taśmą aby miedź nie oksydowała. Ja na takie połaczenia daję dozywotnią gwarancję...
    Może były inne cyny, ale na własne oczy widziałem, jak przy przeciążeniu instalacji lut się topił. Z tego co mgliście pamiętam dochodziło jeszcze przegrzanie przewodów i izolacji (podczas lutowania). Przejrzałem przed chwilą forum ISE i były tam jeszcze wzmianki o pozostałościach kwasu, który również ma negatywny wpływ na przewody.

    Dla mnie bardziej znaczącym argumentem w zastosowaniu elementów łączących mechanicznie jest fakt, iż w razie problemów łatwiej jest rozłączyć kostki i sprawdzić gdzie występuje problem, niż gdybym miał "węża" z kilkoma puszkami w których mam lutowane przewody i tam szukać uszkodzeń.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  7. #7
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrKubus Zobacz post
    Może były inne cyny, ale na własne oczy widziałem, jak przy przeciążeniu instalacji lut się topił. Z tego co mgliście pamiętam dochodziło jeszcze przegrzanie przewodów i izolacji (podczas lutowania). Przejrzałem przed chwilą forum ISE i były tam jeszcze wzmianki o pozostałościach kwasu, który również ma negatywny wpływ na przewody.

    Dla mnie bardziej znaczącym argumentem w zastosowaniu elementów łączących mechanicznie jest fakt, iż w razie problemów łatwiej jest rozłączyć kostki i sprawdzić gdzie występuje problem, niż gdybym miał "węża" z kilkoma puszkami w których mam lutowane przewody i tam szukać uszkodzeń.
    ... a ten PRAKTYK co jeszcze robił z takim połaczeniem - zrzucał z 10 pietra ? gotował w mikrofali ? czy moze jeszcze kładł pod nadjeżdżający tramwaj ?. Jeżeli przewód był pod takim obciążeniem że topiła się cyna (powyżej 200stopni) to masz cała instalację do wymiany bo napewno nie wytrzymała by izolacja, jeżeli pojawiał się jakiś kwas - to nie ma żadnej elektroniki... , jeżeli spalasz izolację to nie potrafisz tego robić.... - niesamowite co ludzie nie wymyślą.

    Miarodajny test jest zostawienie złacza na 30 lat i obciążanie instalacji jakby to było w warunkach domowych - ale myśle że ten PRAKTYK tego nie pokazał. Złacze musi być trwałe, "ścisle" aby nie było możliwości "iskrzenia" i nie moze być warunków aby miedź oksydowała - dostep tlenu. Takie instalacje są wieczne i sie z nimi nic nie stanie nie musis tego rozłaczac mierzyć srawdać - bo przy takim złaczu mozes równie dobrze stwierdzić ze kabel gdzieś pod tynkiem moze ulec "biodegradacji". Jedyne taka instalacja jest podatna na uszkodzenia mechaniczne..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony