dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 211

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.966

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Tak z ciekawości - inwestor mający bardzo konkretne wytyczne i potrzeby odnośnie metrażu pomieszczeń, ich usytuowania względem stron świata oraz wstępnego umeblowania (czyli co MUSI się zmieścić) ułatwia pracę czy raczej utrudnia?
    - jeżeli tzw. PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY ( czyli wytyczne Inwestora ) jest doprecyzowany, uszczegółowiony z jego strony - to jak najbardziej ułatwia pracę architektowi.
    Gorzej natomiast, jeżeli PROGRAM jest przedstawiany w formie graficznej "rozwiązań projektowych" ( niekiedy nazywany przez Inwestora " gotową koncepcją" ), ponieważ w większości przypadków obejmuje rozplanowanie i powiązanie pomieszczeń między sobą, z pominięciem np. docelowej formy obiektu, która jest w tym przypadku tylko wynikową "obudową" pomieszczeń. Jednym słowem architektura, jako taka jest w tym przypadku nieobecna lub występuje w formie mocno uproszczonej. Są oczywiście wyjątki od reguły ...
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 20-09-2016 o 14:42
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    - jeżeli tzw. PROGRAM FUNKCJONALNO - UŻYTKOWY ( czyli wytyczne Inwestora ) jest doprecyzowany, uszczegółowiony z jego strony - to jak najbardziej ułatwia pracę architektowi.
    Gorzej natomiast, jeżeli PROGRAM jest przedstawiany w formie graficznej "rozwiązań projektowych" ( niekiedy nazywany przez Inwestora " gotową koncepcją" ), ponieważ w większości przypadków obejmuje rozplanowanie i powiązanie pomieszczeń między sobą, z pominięciem np. docelowej formy obiektu, która jest w tym przypadku tylko wynikową "obudową" pomieszczeń. Jednym słowem architektura, jako taka jest w tym przypadku nieobecna lub występuje w formie mocno uproszczonej. Są oczywiście wyjątki od reguły ...
    Przyznam się bez bicia, że rysować sobie lubię. Ale nie ma to nigdy na celu zastąpienia pracy architekta, a raczej jest dla mnie zwizualizowaniem swoich potrzeb i tego, co sobie wyobrażam. Przy projektowaniu dworu przedstawiliśmy z mężem wytyczne w formie punktów i to architekt ubierała to w bryłę. Efekt końcowy był taki, że - jak można się było spodziewać - zrobiła to dużo lepiej niż to, co ja wyrysowałam sobie sama A do ideału doszliśmy po wprowadzeniu różnych poprawek. Mimo, że żadnego rysunku jej nie pokazywałam, to okazało się, że moje pomysły na rozwiązanie przestrzeni były bardzo zbliżone do jej pomysłów, co - nie powiem - ucieszyło mnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    takie spotkania chyba powinny być w układzie architekt-inwestor -branżyści
    ZDECYDOWANIE!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony