dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1497

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    monisskominów jeszcze nie mam. Mało tego mają być 4, bo architekt stwierdził, że 3 będą głupio wyglądały. Strop jest już zalany i są otwory na kominy, ale może jeszcze nie będzie za późno. Dzięki temu co napisałaś zadzwoniliśmy do architekta i teraz sprawdzamy co można z tym zrobić, może uda się zostawić tylko 2. Architekt tłumaczy, że kominek i gaz muszą mieć oddzielne kominy, a wolałby, żeby rekuperacja miała oddzielny ( może coś pokręciłam nie wiem), że jeden ma wyciągać powietrze a drugi je zasysać.
    Aniu, dziura w stropie dla komina to "mały pikuś" i spokojnie można któryś jeszcze zlikwidować. U mnie jest wielka dziura w stropie przygotowana pod dwie pozycje usytuowania komina, bo nie mogłam się zdecydować czy ma być ustawiony wzdłóż czy w poprzek kalenicy. Gdy będzie już komin, to resztę dziury zaleje się zabrojonym betonem.
    Pozwolę się nie zgodzić z Twoim architektem w sprawie dołożenia czwartego komina (chociaż chyba rozumiem do czego zmierza), bo to przerost formy nad treścią, o dodatkowych kosztach i zabieraniu metrów powierzchni nie wspominając. Już lepiej zostawić dwa symetryczne względem siebie, chociaż najlepiej by było, gdyby były dokładnie w kalenicy , gdzie byłyby wizualnie mniejsze. Nie wiem czy tak się u Ciebie da/dało zrobić.
    Co do WM, to zwykle poleca się robienie czerpni i wyrzutni na przeciwległych ścianach (czyli zbędne dwa kominy), lub czerpni na ścianie a wyrzutni przez dach (niekoniecznie musi to być wielki murowany komin). A na wizualizacjach Twojego domu, kominy wyglądają tak, jakby w każdym pomieszczeniu były nie tylko kanały wentylacji grawitacyjnej, ale też piece kaflowe jak w domach sprzed stu lat

    Nie ukrywam, że zdecydowanie lepiej mi się czyta to forum jak pisze ktoś taki jak np. moniss, która sugeruje co by zrobiła a nie od razu atakuje, że moje pomysły są złe i koniec
    Bo pomysły nie są ani złe ani dobre, lub też są złe w jednych, a dobre w innych przypadkach. Pomysły mają to do siebie, że się je "rzuca" a później analizuje pod kątem finansowym, wizualnym, czy nawet emocjonalnym, po czym zostawia, nieco modyfikuje lub odrzuca. I forum powinno służyć właśnie pomocy przy tej analizie, o czym niektórzy czasami zapominają, sądząc, że sami posiedli monopol na najlepsze rozwiązania, lub po prostu nie potrafią wyrazić swojego zdania w inny sposób niż autoratywny. Chociaż, jak posiedzisz na forum dłużej, to zauważysz, ze zdarza się to też niekiedy osobom, które zwykle wypowiadają się w sposób bardziej wyważony. Tak więc nie zrażaj się, bo w taki czy inny sposób, każdy chce podzieliś się swoimi doświadczeniami

    Daj znać, czy można gdzieś zobaczyć rzut parteru Twojego domu, bo jestem go bardzo ciekawa. Czy układ pomieszczeń jest podobny do wnętrz dworku u Iscry, czy całkiem inny?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 14-11-2016 o 16:53
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Aniu, dziura w stropie dla komina to "mały pikuś" i spokojnie można któryś jeszcze zlikwidować. U mnie jest wielka dziura w stropie przygotowana pod dwie pozycje usytuowania komina, bo nie mogłam się zdecydować czy ma być ustawiony wzdłóż czy w poprzek kalenicy. Gdy będzie już komin, to resztę dziury zaleje się zabrojonym betonem.
    Pozwolę się nie zgodzić z Twoim architektem w sprawie dołożenia czwartego komina (chociaż chyba rozumiem do czego zmierza), bo to przerost formy nad treścią, o dodatkowych kosztach i zabieraniu metrów powierzchni nie wspominając. Już lepiej zostawić dwa symetryczne względem siebie, chociaż najlepiej by było, gdyby były dokładnie w kalenicy , gdzie byłyby wizualnie mniejsze. Nie wiem czy tak się u Ciebie da/dało zrobić.
    Co do WM, to zwykle poleca się robienie czerpni i wyrzutni na przeciwległych ścianach (czyli zbędne dwa kominy), lub czerpni na ścianie a wyrzutni przez dach (niekoniecznie musi to być wielki murowany komin). A na wizualizacjach Twojego domu, kominy wyglądają tak, jakby w każdym pomieszczeniu były nie tylko kanały wentylacji grawitacyjnej, ale też piece kaflowe jak w domach sprzed stu lat
    Daj znać, czy można gdzieś zobaczyć rzut parteru Twojego domu, bo jestem go bardzo ciekawa. Czy układ pomieszczeń jest podobny do wnętrz dworku u Iscry, czy całkiem inny?
    Moniss nasz dom tak miał właśnie wyglądać, tj. jak sprzed 100 albo i więcej lat Po wielu rozmowach z ludźmi od rekuperacji i architektem udało się wynegocjować, że będą 2 kominy Pełny sukces. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź Nie pamiętam już układu pomieszczeń u Iscry. Rzut parteru Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01196.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	373370. Teraz jesteśmy na etapie szukania architekta wnętrz za rozsądną cenę.
    nuxe Dziękuję Taki komentarz "buduje" nas w siłę. Czasami zastanawiamy się, czy warto to robić, czy nie lepiej zrobić taniej i mieć coś na "czarną godzinę" itp., ale mi i mojemu mężowi "w duszy historia gra" , więc po chwilach wahania brniemy dalej w nasz domek W końcu pojawiła się ekipa, więc może jednak damy radę skończyć w tym roku SSO.
    Jesteśmy już po rozmowach z instalatorami itp. i chyba w końcu zdecydujemy się na pc pw, rekuperację i kominek z rozprowadzeniem powietrza. Jeden z tych Panów powiedział nam, że lepiej brać pompę powietrza, bo gruntowa nam się szybko nie zwróci a za 15 lat i tak trzeba będzie wymieniać urządzenie pompy. Przynajmniej jeden nie ściemniał ile nam to posłuży
    rafalcn My będziemy kłaść grafit tylko jeszcze nie wiem czy 15 czy 20. Nic nie słyszałam o tym co napisałeś, chyba muszę się zagłębić w tym temacie.A Ty czym będziesz grzał?
    Ostatnio edytowane przez AnnaWiśniewska ; 17-11-2016 o 20:36

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Moniss nasz dom tak miał właśnie wyglądać, tj. jak sprzed 100 albo i więcej lat Po wielu rozmowach z ludźmi od rekuperacji i architektem udało się wynegocjować, że będą 2 kominy Pełny sukces. Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź Nie pamiętam już układu pomieszczeń u Iscry. Rzut parteru Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM01196.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	373370. Teraz jesteśmy na etapie szukania architekta wnętrz za rozsądną cenę.
    Nasz ostateczny projekt jest tu, ciągle można zobaczyć:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7087776

    A Wasz wygląda bardzo klasycznie Połączenie hall - kuchnia - jadalnia - salon dokładnie jak u nas miało być Podobają mi się Wasze wnętrza, chociaż nie wiem, czy nie wstawiłabym drzwi oddzielających część dzienną od nocnej. Raz, że wygłuszy, a dwa, że nie będzie takiego wrażenia dłuuuugiego ciemnego korytarza.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony