dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 267
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 5331
  1. #2921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.125

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Pytanie do Redakcji: czy można na FM zamieszczać zdjęcia, które pierwotnie zamieścił jego właściciel?
    Wolno czy nie to nie tyle kwestia prawna (bo szczerze mówiąc wrzucając do netu zdjęcie liczę się że zostanie wykorzystane przez innych - a mówiąc dosłownie - skradzione) ale to przede wszystkim kwestia kultury. Po prostu tak nie wypada. Rozumiem kontekst sytuacji - wykorzystanie fotki może być wskazane, ale można to zrobić np. cytując wypowiedź.
    Ale jeśli juz chcesz sztywno, to w regulaminie paragraf 5.2.3 jest:
    a) Użytkownik zapewnia, że przysługują mu autorskie prawa majątkowe do blogów i
    Materiałów zamieszczonych przez niego w Serwisie, nieograniczone na rzecz osoby
    trzeciej, lub że przysługują Użytkownikowi prawa do korzystania z tych
    Materiałów (licencja), obejmujące w szczególności prawo do prezentowania w
    systemie on-line,
    b) Użytkownik oświadcza również, że uzyskał zgodę innych osób na umieszczenie
    przez niego Materiałów
    przedstawiających lub odnoszących się do tych osób,

    *Publikacja zdjęcia na forum nie oznacza, że osoba która je zrobiła oddała od razu wszelkie prawa do niego i każdy inny forumowicz może je dalej zamieszczać.

    W ogóle - w temacie "Nie róbcie kominków" dyskusja przybrała wymiar wyjątkowej przepychanki na argumenty personalne a nie merytoryczne. Kompletnie bez smaku i myślę, że Panowie powinni tam trochę posprzątać po sobie, by miotła moderatora nie zaznaczyła przy okazji bana..
    Czytałem ostatnio regulamin innego forum i tam pierwsze ostrzeżenie oznacza od razu czasowe wykluczenie z forum i zastanawiam się, czy my tu przypadkiem nie jesteśmy zbyt łagodni.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 31-01-2017 o 17:49 Powód: literówka
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #2922

    Domyślnie

    Szanowna redakcjo. Użytkowwnik budowlany_laik przeniósł zdjęcie mojego domu z wątku o dachowkach płaskich do wątku o kominkach, nie zapomnial oczywoście bardzo złośliwie opisać mojego domu oraz samochodu, którego kawałek na fotografii jest widoczny. Gdyby zacytował mój post i odniósł się do niego w wątku, w którym owe zdjęcie zostalo zamieszczone, ja bym nie reagował. Zdjęcie zostało odszukane i wstawione z premedytacją.

  3. #2923

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Szanowna redakcjo. Użytkowwnik budowlany_laik przeniósł zdjęcie mojego domu z wątku o dachowkach płaskich do wątku o kominkach, nie zapomnial oczywoście bardzo złośliwie opisać mojego domu oraz samochodu, którego kawałek na fotografii jest widoczny. Gdyby zacytował mój post i odniósł się do niego w wątku, w którym owe zdjęcie zostalo zamieszczone, ja bym nie reagował. Zdjęcie zostało odszukane i wstawione z premedytacją.
    Mijasz się z prawdą, jak i niektórzy MODowie. Zdjęcie było przez Ciebie wstawione dokładnie w tym wątku o kominkach. Wystarczy poszukać.

    Gwoli wyjaśnienia, 'durszlakiem' nazywa się potocznie domy potrzebujące sporo energii na dogrzanie.

  4. #2924

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Mijasz się z prawdą, jak i niektórzy MODowie. Zdjęcie było przez Ciebie wstawione dokładnie w tym wątku o kominkach. Wystarczy poszukać.


    Gwoli wyjaśnienia, 'durszlakiem' nazywa się potocznie domy potrzebujące sporo energii na dogrzanie.
    Kontekst kolego, kontekst. Ono było wstawione nie po to, żebyś wyśmiewał mój dom. A skąd wiesz, ile mój dom potrzebuje. Tak wiem podałem kiedyś dane z projektu, chyba 115 w/m2, jednak po wstawieniu danych mojego budynku do kalkulatora cieplowlasciwe wyszlo 42/m i co, jak interpretować dane projektowe? Gdyby mój dom był durszlakiem, nie ogrzałbym go kominkiem o mocy płaszcza 12 kw, a biorac pod uwagę obiegową opinię o sprawnosci kominków na poziomie 40-50% to powinienem dawno zamarznąć. A to, że jesteś złośliwy i przy braku argumentów imasz się brudnych sposobów obrażnia, to już inna para kaloszy.

  5. #2925

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Z wyjaśnieniami kolegi Tomaszs131 wygląda to jednak inaczej. I nazwać dom kolegi wg39070 "
    durszlakiem" Nieładnie.
    no, ja sam tak o swoim mówię. Nic w tym nieładnego, zwykły fakt.

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post

    Gwoli wyjaśnienia, 'durszlakiem' nazywa się potocznie domy potrzebujące sporo energii na dogrzanie.
    oczywiście. Dodam jeszcze, że czasami wystarczy spojrzeć na parametry domu i/lub zobaczyć kilka zdjęć z dziennika budowy, żeby mieć pewność 100%, że to określenie jest prawdziwe

    Co poniektórzy, są chyba zbyt wrażliwi, żeby pisać na forum publicznym
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #2926
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zależy kto co mówi. Jeśli by Ci to powiedział przyjaciel to by mogło być nawet pieszczotliwe. Jeśli powie Ci o tym twój przeciwnik to durszlak jest zwykłym epitetem.
    Na forum "durszlak" jest słowem o jednoznacznie negatywnym wydźwięku. Poczytaj posty.


    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    no, ja sam tak o swoim mówię. Nic w tym nieładnego, zwykły fakt.


    oczywiście. Dodam jeszcze, że czasami wystarczy spojrzeć na parametry domu i/lub zobaczyć kilka zdjęć z dziennika budowy, żeby mieć pewność 100%, że to określenie jest prawdziwe

    Co poniektórzy, są chyba zbyt wrażliwi, żeby pisać na forum publicznym
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #2927
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Zależy kto co mówi. Jeśli by Ci to powiedział przyjaciel to by mogło być nawet pieszczotliwe. Jeśli powie Ci o tym twój przeciwnik to durszlak jest zwykłym epitetem.
    Na forum "durszlak" jest słowem o jednoznacznie negatywnym wydźwięku. Poczytaj posty.
    Tu akurat się zgadzam z autorusem - musimy pamiętać, że większość z nas w budowę/remont domu wkłada dużo serca i zaangażowania. Z różnych przyczyn, jak zawsze, czasem efekty są lepsze, czasem gorsze. Nie ma potrzeby rzucać takich negatywnie brzmiących określeń wszystkim, jak leci. Trzeba brać pod uwagę, że po "drugiej stronie klawiatury" też jest człowiek z uczuciami - wystarczy napisać np "słaba izolacja". Bo to właśnie jedynie widać po parametrach domu czy dzienniku budowy, a nie to, że dom jest "durszlakiem".
    Oczywiście, kontekst jest także istotny - jeśli np ktoś sam o swoim budynku używa tego sformułowania, to znaczy że nie ma z tym problemu i akceptuje to po drugiej stronie. To, że piszemy na forum publicznym niczego nie zmienia - albo potrafimy/chcemy zachowywać kulturę wypowiedzi albo nie.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 01-02-2017 o 07:10
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  8. #2928
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    przemo1 - pisząc o durszlaku nikt nie ma na myśli "słabej izolacji".
    Dom z wentylacją grawitacyjną jest dziurawy - czy ktoś ma na tym polu jakieś wątpliwości? Dziwi kogoś porównanie do durszlaka?
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  9. #2929

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    przemo1 - pisząc o durszlaku nikt nie ma na myśli "słabej izolacji".
    Dom z wentylacją grawitacyjną jest dziurawy - czy ktoś ma na tym polu jakieś wątpliwości? Dziwi kogoś porównanie do durszlaka?
    Rozumiem, że dom z WM śmiało i bez obrazy można publicznie nazywać "termosem".
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #2930
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Rozumiem, że dom z WM śmiało i bez obrazy można publicznie nazywać "termosem".
    Nie nie można - to nie jedyny warunek
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  11. #2931

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Nie nie można - to nie jedyny warunek
    A widzisz, Twój kij ma tylko jeden koniec. Innym wszystko można przykleić ale ode mnie wara. Nie ładnie, nie ładnie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #2932
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A widzisz, Twój kij ma tylko jeden koniec. Innym wszystko można przykleić ale ode mnie wara. Nie ładnie, nie ładnie.
    Zwyczajnie termos się kojarzy z czymś zamkniętym, dusznym, gorącym i wilgotnym. Dom z WM taki nie jest, bo ma lepsze parametry niż dom z WG. Dlatego prędzej można określenie "termos" przypiąć do domu z WG, który jest wietrzony jak mu natura pozwoli -- przez co często potrafi być zbyt wilgotny albo zbyt suchy, zbyt zimny albo zbyt ciepły. Ps. Ja też obecnie mieszkam w durszlaku -- jak zawieje tak mam.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 01-02-2017 o 08:29
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #2933
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    przemo1 - pisząc o durszlaku nikt nie ma na myśli "słabej izolacji".
    Dom z wentylacją grawitacyjną jest dziurawy - czy ktoś ma na tym polu jakieś wątpliwości? Dziwi kogoś porównanie do durszlaka?
    Z wypowiedzi, które czytałem na forum wcale tak nie wynika - "durszlak" jest permanentnie używany w różnych okolicznościach dotyczących budynku tracącego ciepło. Dom z WM i wadliwie osadzonymi oknami, czy złą izolacją też można tak nazwać (wszak posiada "dziury termiczne"). I czy kogoś dziwi lub nie takie porównanie nie ma w tej chwili znaczenia, piszę o kulturze naszych wypowiedzi.
    Dla mnie nie ma problemu - jeśli ktoś tak napisze o moim budynku, to po mnie "spłynie". Ale rozumiem ludzi, którym to przeszkadza - z powodów, które wyżej opisałem.
    Pewnie w temacie "durszlaka" nie dojdziemy do porozumienia - bo widać, że każdy ma swoją definicję tego określenia.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 01-02-2017 o 08:46
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  14. #2934

    Domyślnie

    dlatego pisałem o wrażliwości powyżej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  15. #2935
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    dlatego pisałem o wrażliwości powyżej
    Hmm... a w jakim celu to " " ?
    Dlatego ja napisałem o kulturze wypowiedzi
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #2936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Można za kupę kasy postawić bieda-domek kryty watą.
    Można też dziurawy jak durszlak.
    Ludzie sobie takie coś budują.
    Dla mnie niezrozumiałe jest, ze mogą z tego być dumni!
    Przecież tu wstydzić się trzeba...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #2937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Trzeba brać pod uwagę, że po "drugiej stronie klawiatury" też jest człowiek z uczuciami .

    Tiiiaaaa.
    To dla mnie poproszę o wiaderko tych żółtych zakrzywionych.

    Uzasadnienie:
    Bardzo często używam obraźliwego (w rozumieniu poruszanego tu nowego trendu) określenia kurnik co do domów jednorodzinnych, obrażając (w myśl nowego trendu) inwestorów, którzy w pocie czoła ..........

    Toć tu Har-Magedon

    Ps. Moja wina jest nawet większa - używam określenia stodoła obrażając ..........................

    Uf - moja wina ...............
    Ostatnio edytowane przez sSiwy12 ; 01-02-2017 o 10:32
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  18. #2938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Można za kupę kasy postawić bieda-domek kryty watą.
    Adaś używasz określeń, które nowy trynt na FM uważa za obraźliwe.

    Wstydź się Adaś - wstydź się.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  19. #2939

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Tiiiaaaa.
    To dla mnie poproszę o wiaderko tych żółtych zakrzywionych.

    Uzasadnienie:
    Bardzo często używam obraźliwego (w rozumieniu poruszanego tu nowego trendu) określenia kurnik co do domów jednorodzinnych, obrażając (w myśl nowego trendu) inwestorów, którzy w pocie czoła ..........

    Toć tu Har-Magedon

    Ps. Moja wina jest nawet większa - używam określenia stodoła obrażając ..........................

    Uf - moja wina ...............
    A długo konstruowałeś ten wpis jak i wymowną stopkę? Brawo Ty!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #2940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.222

    Domyślnie

    Nie mam się co prawdy wstydzić!
    A obrażalscy niekumaci i niedouczeni (niedoczytani o tym co prawidłowe a co nie) niech się obrażają na grawitację czy stopnie Celsiusa.
    Na stopnie Kelwina też mogą, zamiennie.


    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 147 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony