dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 53
  1. #21
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Piszesz co wiesz, nie koniecznie wiesz co piszesz. Napisz proszę jakie pomiary i w jaki sposób się je wykonuje dla instalacji odgromowej. Jaki powinieneś otrzymać dokument wynikający z tych pomiarów o który w odpowiednim czasie upomni się ubezpieczyciel (oczywiście jeśli instalację masz bo przecież mieć jej nie musisz jeśli w projekcie jej nie było)?
    Czyli projekt narzuca instalacje odgromową ? To jest wyznacznik ? A gdzie słynne NORMY ? Dlaczego mistrz elpapiotr zwalnia kierowników budowy i projektantów ? Przeciez jest projekt to trzeba go bezkrytycznie wykonac ? Rozumiem - ty nie jesteś mistrzem tylko dopiero próbujesz nim byc. Cały czas mi nie odpowiedziałes czy obligatoryjnie kazdy dom jednorodzinny musi miec odgrom - TAK czy NIE. To jest chyba proste pytanie ?

    Biorę miernik z hipermarketu za 20 pln odkopuje moje złacze pomiarowe i pomierzam Omegi ? Ochmy ?

    PS Rozumiesz sarkazm ? Czy Tobie Twoje EGO na to nie pozwala ? Bo walczysz o mistrza /
    Jak chcesz robić igrzyska to mozesz mi nadawać na priv bo zakładam ze nikogo to nie interesuje w szczególnosci załozyciela watku

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    Czyli projekt narzuca instalacje odgromową ? To jest wyznacznik ? A gdzie słynne NORMY ? Dlaczego mistrz elpapiotr zwalnia kierowników budowy i projektantów ? Przeciez jest projekt to trzeba go bezkrytycznie wykonac ? Rozumiem - ty nie jesteś mistrzem tylko dopiero próbujesz nim byc. Cały czas mi nie odpowiedziałes czy obligatoryjnie kazdy dom jednorodzinny musi miec odgrom - TAK czy NIE. To jest chyba proste pytanie ?

    Biorę miernik z hipermarketu za 20 pln odkopuje moje złacze pomiarowe i pomierzam Omegi ? Ochmy ?

    PS Rozumiesz sarkazm ? Czy Tobie Twoje EGO na to nie pozwala ? Bo walczysz o mistrza /
    Jak chcesz robić igrzyska to mozesz mi nadawać na priv bo zakładam ze nikogo to nie interesuje w szczególnosci załozyciela watku
    Nie rozśmieszj mnie proszę, musisz troszkę popraktykowac by mnie sprowokować A co do Tak czy Nie to przecież wiesz i jest to wiedza dostępna dla wszystkich to po co pytac by bić paianę? A miernikiem z hipermarketu to możesz sobie zmierzyć np. zwoje tego co pod czaszką. Zadałem Ci też kilka pytań o sposób pomiarów i dokumenty i nie raczyłeś odpowiedzieć a przecież wiesz, więc i ja z odpowiedzi czuję się zwolniony
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #23

    Domyślnie

    No to jak z tą odgromówką ... ma być połączona z uziomem fundamentowym czy można sobie zrobić osobny uziom ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #24
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Nie rozśmieszj mnie proszę, musisz troszkę popraktykowac by mnie sprowokować A co do Tak czy Nie to przecież wiesz i jest to wiedza dostępna dla wszystkich to po co pytac by bić paianę? A miernikiem z hipermarketu to możesz sobie zmierzyć np. zwoje tego co pod czaszką. Zadałem Ci też kilka pytań o sposób pomiarów i dokumenty i nie raczyłeś odpowiedzieć a przecież wiesz, więc i ja z odpowiedzi czuję się zwolniony
    Ta wiedza nie jest dostępna dla wszystkich - zapytaj sie założyciela watku. Spróbuje ci coś wytłumaczyć. Ktoś zakłada jakiś wątek i normalnie sie pyta bo czegoś nie wie. Wystarczy na to odpowiedziec, a jezeli np twierdzisz że coś jest nie tak to mozesz na to zwrócic uwagę. Nie mam zamiaru kolejny raz robić z watku śmietnika przez takich mistrzów jak ty i elpapiotr

  5. #25
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No to jak z tą odgromówką ... ma być połączona z uziomem fundamentowym czy można sobie zrobić osobny uziom ?
    Mozesz osobno

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No to jak z tą odgromówką ... ma być połączona z uziomem fundamentowym czy można sobie zrobić osobny uziom ?
    Możesz sobie zrobić uziomów ile sobie zażyczysz tylko musisz sobie zdawać sprawę z tego co robisz np. z trwałości, rezystywności gruntu, wymogów co do uziomów instalacji odgromowej itd.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #27
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Możesz sobie zrobić uziomów ile sobie zażyczysz tylko musisz sobie zdawać sprawę z tego co robisz np. z trwałości, rezystywności gruntu, wymogów co do uziomów instalacji odgromowej itd.
    BRAWO - i o to w tym chodzi
    Jeszcze napisz co bardziej polecasz i masz ode mnie 10/10.....

  8. #28

    Domyślnie

    No i można było tak od razu, ale nie ... trzeba się mądrzyć, nabijać bezsensowne posty. A jeśli chodzi o uziomy to można sobie poczytać publikację pana Edwarda Musiała z Politechniki Gdańskiej.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał grend Zobacz post
    BRAWO - i o to w tym chodzi
    Jeszcze napisz co bardziej polecasz i masz ode mnie 10/10.....
    Mimo że piszesz głupoty to odpowiem, przede wszystkim uziom fundamentowy oczywiście uziom a nie pręt zbrojeniowy powiązany drutem wiązałkowym Pomiarowiec powie co wyszło
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Mimo że piszesz głupoty to odpowiem, przede wszystkim uziom fundamentowy oczywiście uziom a nie pręt zbrojeniowy powiązany drutem wiązałkowym Pomiarowiec powie co wyszło
    hm a to dziwne ... ja w projekcie mam cytuje " Uziom będzie wykonany jako uziom fundamentowy w postaci płaskownika ocynkowanego FeZn 30*4 układanego 5 cm od dna wykopu w pozycji pionowej. Płaskownik powienien być mocowany do zbrojenia fundamentu drutem wiązałkowym" Znaczy się znów się kwiatek w prjekcie znalazl ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    hm a to dziwne ... ja w projekcie mam cytuje " Uziom będzie wykonany jako uziom fundamentowy w postaci płaskownika ocynkowanego FeZn 30*4 układanego 5 cm od dna wykopu w pozycji pionowej. Płaskownik powienien być mocowany do zbrojenia fundamentu drutem wiązałkowym" Znaczy się znów się kwiatek w prjekcie znalazl ?
    Nie, żaden kwiatek sie nie znalazł wszystko jest ok bo to bednarka (plaskownik ocynkowany) jest uziomem a drut wiązalkowy jest tylko do mocowania, pisałem o czymś innym, czytaj ze zrozumieniem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #32

    Domyślnie

    Mistrzu grend, coś się do mnie doczepił podczas mojej nieobecności ? Przecież głosu nie zabierałem.
    Ale dopisze do tematu - nie ma ochrony odgromowej bez ochrony przepięciowej, tak na marginesie.
    Cytat Napisał grend
    Ja tez zrobiłem uziom chociaz tak naprawde nie jest potrzebny ale obecnie mam dom na srodku łaki więc zrobiłem.
    Jakim ignorantem trzeba być, by coś takiego napisać ?
    Ja mam drut fi 10 ale 2 zwody pionowe. normy mówią fi 10 nawet gdy tych zwodow zrobisz 50. Drut w plastikowa rure DOBRZE przymocowana do ściany i na to styropian z 3 cm pustka aby w razie czego nie wypchnął styro.
    Totalna nieznajomość tematu. grend - pomóż autorowi. On też chce sam zrobić, wspólnie coś wymodzicie
    Złacza na poziomie gruntu ? Gdy jeszcze pada deszcz i stoisz w tej wodzie ? Chyba ze masz zwody pionowa najpierw uziemione a poxniej wyprowadzone do złacza - ale to trochę nielogiczne ...
    Nielogiczne to jest to, co napisałeś.
    I nie pisz, że elpapiotr łączy GSU do zwodu pionowego, bo pojęcia nie masz, o co chodzi. W poście #17 też obnażyłeś swoją niewiedzę.
    Ale odgrom zrobiłeś, połączenia zasmarowałeś i śpisz spokojnie.

    Co do projektu - jaki cymbał przewody odprowadzające chowa w rurkach elektroinstalacyjnych ?
    Przecież to nie trzeba mieć wyobraźni, to woła o pomstę, by coś takiego zaprojektować.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    No to jak z tą odgromówką ... ma być połączona z uziomem fundamentowym czy można sobie zrobić osobny uziom ?
    Jak zrobisz osobne i je połączysz, to po kilku, kilkunastu latach korozja elektrochemiczna ci to zeżre, bo oprócz uziomu fundamentowego przecież nie dasz nigdzie czarnej stali. Jeśli nie połączysz - będziesz miał różnice potencjałów między nimi. I instalacje domowe, w tym elektryczną, w zasadzie niechronione.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    hm a to dziwne ... ja w projekcie mam cytuje " Uziom będzie wykonany jako uziom fundamentowy w postaci płaskownika ocynkowanego FeZn 30*4 układanego 5 cm od dna wykopu w pozycji pionowej. Płaskownik powienien być mocowany do zbrojenia fundamentu drutem wiązałkowym" Znaczy się znów się kwiatek w prjekcie znalazl ?
    Kretyństwo albo pomyłka. Płaskownik (może być drut) ma być czarny! Do fundamentu nie daje się ocynku! Bo i tak się rozpuści, więc po co przepłacać? Ocynkowane są tylko "wyjścia" z betonu.
    Płaskownik może być mocowany do zbrojenia drutem wiązałkowym, ale sam ma być połączony trwale na całym obwodzie! Najlepiej poprzez spawanie.

    http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...w_budynkach,33
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Co do projektu - jaki cymbał przewody odprowadzające chowa w rurkach elektroinstalacyjnych ?
    Przecież to nie trzeba mieć wyobraźni, to woła o pomstę, by coś takiego zaprojektować.
    Bo zostały na budowie...
    Nie pisz tak dobitnie, bo jeszcze kto zastosuje do tego rurę stalową. Dopiero wtedy będą fajerwerki!
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Jak zrobisz osobne i je połączysz, to po kilku, kilkunastu latach korozja elektrochemiczna ci to zeżre, bo oprócz uziomu fundamentowego przecież nie dasz nigdzie czarnej stali. Jeśli nie połączysz - będziesz miał różnice potencjałów między nimi. I instalacje domowe, w tym elektryczną, w zasadzie niechronione.
    Autor dalej nie wie i ja też nie wiem w końcu jak ma być. Gdzie najbezpieczniej jest odprowadzić ładunek z pioruna ? Mam odprowadzić go w fundament (ławe) i liczyć na to że jak pierdyknie to ława nie eksploduje ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Kretyństwo albo pomyłka. Płaskownik (może być drut) ma być czarny! Do fundamentu nie daje się ocynku! Bo i tak się rozpuści, więc po co przepłacać? Ocynkowane są tylko "wyjścia" z betonu.
    Coś kolega cygani :

    Beton i zaprawa murarska są środowiskami chroniącymi części metalowe przed korozją. Dlatego uziomy fundamentowe sztuczne mogą być wykonywane ze stali niepokrytej warstwami antykorozyjnymi. Stosowanie dla omawianych celów wyrobów stalowych ocynkowanych jest możliwe, ale niepotrzebne.


    http://www.inzynierbudownictwa.pl/te...w_budynkach,33
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Coś kolega cygani :

    Beton i zaprawa murarska są środowiskami chroniącymi części metalowe przed korozją. Dlatego uziomy fundamentowe sztuczne mogą być wykonywane ze stali niepokrytej warstwami antykorozyjnymi. Stosowanie dla omawianych celów wyrobów stalowych ocynkowanych jest możliwe, ale niepotrzebne.


    http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,nowoczesn e_instalacje_uziemiajace_w_budynkach,33
    Niby w czym cygani? Że się cynk w betonie rozpuści? Przecież tak będzie! Tak też pisze, że to niepotrzebne i ja tak napisałem. "Po co przepłacać" - niby co oznacza?
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Autor dalej nie wie i ja też nie wiem w końcu jak ma być. Gdzie najbezpieczniej jest odprowadzić ładunek z pioruna ? Mam odprowadzić go w fundament (ławe) i liczyć na to że jak pierdyknie to ława nie eksploduje ?
    Nie do fundamentu, lecz do uziomu fundamentowego! Poczytaj ten link o jego wykonaniu, poza tym zapoznaj się ze słowem "ekwipotencjalizacja". Trudne słowo, ale ma kolosalne znaczenie.
    Masz jeszcze to: http://www.fachowyelektryk.pl/techno...dowlanego.html
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Niby w czym cygani? Że się cynk w betonie rozpuści? Przecież tak będzie! Tak też pisze, że to niepotrzebne i ja tak napisałem. "Po co przepłacać" - niby co oznacza?
    No zobacz - nawet wiodąca firma na rynku tym się nie martwi :

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0004 DEHN kopia.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	381518
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony