dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 68
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 1359
  1. #1121

    Domyślnie

    Pytanie do ekspertów z forum. Dom parterowy poddasze nieużytkowe, strop lany, rekuperacja po stropie. Pytanie brzmi jak to sensownie ocieplić. Myślę by zrobić tak, na strop piana na piane przewody reku, myślałem na początku by przewody reku zalać piana ale chyba lepiej mieć do nich dostęp. Na piane ok 20cm dałbym jeszcze 10-20 wełny.

  2. #1122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam widze ze kolega wyżej coś zaczął temat podobny do mojego chce ocieplić pianą strop na poddaszu nieużytkowym tylko że ja mam już rozłożony styropian 20 cm i czy można na niego położyć pianę ?? drugie pytanie dzwoniłem do 2 gości , jedne mi zaproponował piane po której można chodzić i kosztuje 1cm grubości 8 zł m2 a drugi tak to zrozumiałem ze to ta sam piana co ociepla się dachy 15 cm grubości 40 zł m2 , czy po takiej pianie można chodzić ?? czy po prostu drugi pseudo fachowiec wciskał mi kit po prostu ??
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  3. #1123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A czy wspomniał jaka to piana? ZK czy Ok?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #1124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Ten pierwszy mówił ze zamknięto komurowe a drugi jak go zrozumiałem mniej chyba doświadczony otwarto komurkowo
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  5. #1125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Ten pierwszy mówił ze zamknięto komurowe a drugi jak go zrozumiałem mniej chyba doświadczony otwarto komurkowo
    Pianą ZK izoluje się stropy betonowe, fundamęty, posadzki. Swoją wytrzymałość na ściskanie ma.
    OK izoluje się dachy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #1126

    Domyślnie

    Czy ktoś podpowie czy piane dać na strop i na to rurki reku i na nie wełnę? czy zalewać rurki reku pianą i na to wełna.

  7. #1127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Strop rury od wentylacji zalać to piana i będą bardzo dobrze .
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  8. #1128

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Purinova Izopianol klasy FR 0,033 ---> http://izopianol.pl/pl/produkty/syst...nol-03-10-n-fr
    Dziwna sprawa, ściągam PDF z deklaracjami i mam już λ90,90 - (0,036 – 0,038 )W/(m∙K)

  9. #1129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerad85 Zobacz post
    Dziwna sprawa, ściągam PDF z deklaracjami i mam już λ90,90 - (0,036 – 0,038 )W/(m∙K)
    Zgodnie z p. 4.2.2 PN-EN 14315-1, należy podawać uwzględniającą starzenie wartość deklarowaną oporu cieplnego i/lub ʎD, a nie zakresy λ dla 90 % przedziału ufności statystycznej tolerancji.
    Najlepiej zapytać producenta, który chyba nie rozumie słowa "DEKLARACJA".
    Dla zainteresowanych polecam ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 305/2011z dnia 9 marca 2011 r.
    ustanawiające zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych do pobrania pod adresem adresem
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  10. #1130

    Domyślnie

    Przeczytałem cały temat - ile wiem na temat ocieplania dachu?
    -żeby dobrze przeanalizować możliwośc rezygnacji z papy.
    -że jest wiele rożnych technologii docieplenia dachów

    Koniec, tyle wiem na temat ocieplania pianą
    Wiem, że nic nie wiem ale i tak wiem więcej niż ci, ktorzy myślą, że wiedzą wszystko...

    Pozdrawiam
    Karol

  11. #1131

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Przeczytałem cały temat - ile wiem na temat ocieplania dachu?
    -żeby dobrze przeanalizować możliwośc rezygnacji z papy.
    -że jest wiele rożnych technologii docieplenia dachów


    Koniec, tyle wiem na temat ocieplania pianą
    Wiem, że nic nie wiem ale i tak wiem więcej niż ci, ktorzy myślą, że wiedzą wszystko...

    Pozdrawiam
    Karol
    Między krokwie tylko styro.

  12. #1132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Między krokwie tylko styro.
    Jesteś pewny? Bo mi się wydaje, że przy braku deskowania i przy pracującym pod wpływem wiatru dachu może się okazać, że styro nagle nie będzie trzymać szczelności.
    Wełnę między krokwie zawsze przycina się nieco szerszą niż przestrzeń między nimi.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-02-2017 o 11:29
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  13. #1133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dziwna sprawa, ściągam PDF z deklaracjami i mam już λ90,90 - (0,036 – 0,038 )W/(m∙K)
    to jest normalny wynik dla lekkiej pianki .. którą na siłę chce się zrobić - tą która jest w osłonie gazoszczelnej i nadać jej lambdę 0,022 W/mK.. bo to się dobrze sprzedaje. To już dość dawno przestawiała BO - tom II pt Fizyka Budowli. Jak się lekka pianka zachowuje po na trysku. Dobrze że jest ITB - bo by była bida jak czapka. Z super farbami i foliami jest podobnie..
    normalny efekt - dostępny tanimi metodami, został zawłaszczony i brutalnie wykorzystany, przeciw nic nie podejrzewających klientów.
    Deklaracje ITB w załącznikach producentów piszą jasno i wyraźnie, niczego nie tuszują, to jest jedyna deska ratunku, przed zrobieniem z wełny - areogelu
    czy innych bzdurek..

  14. #1134
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Między krokwie tylko styro.
    Na krokwie tylko płyty PIR w osłonie gazoszczelnej.

    Moim zdaniem, natryskiwanie pianki w celu ocieplenia dachu, to pudrowanie strupa.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  15. #1135

    Domyślnie

    No właśnie po lekturze tego tematu czar piany prysnął. Zeby to mialo sens to trzeba by ocieplac ZK (z wszelkimi konsekwencjami temu towarzyszącymi). Wychodzi na to, ze muszę dalej szukać skutecznej oraz zdrowej cenowo metody ocieplenia dachu. Obecnie nie podoba mi się ani wełna ani piana natryskowa. A co do styro - kiedyś myślałem, że go się nie daje na dachy bo go gryzonie tam dorwać mogą latwiej niż na elewacji... u mnie będzie deskowanie, gdyby tak jednak wklejać styro miedzy krokwie na listewki na styku krokwie/deski by zachować szczeline to i ładnie rowno by to wyszlo i w miare szczelnie. Na koniec warstwa na krokwiach i gotowe - dobry to pomysł? Cena nie mała by wyszła bo przy 30cm dobrego EPSa wyszło by ok 50zł/mkw + piana, listewki, wkręty no i robocizna.
    Nakierujcie mnie proszę na dobrą metodę ocieplenia w rozsądnej cenie nie mówię, ze wspomniane 50zł to duzo ale przy moich (z tego co pamiętam) ponad 300 metrach dachu to już są duże sumy.

    Pozdrawiam
    Karol

  16. #1136

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    No właśnie po lekturze tego tematu czar piany prysnął. Zeby to mialo sens to trzeba by ocieplac ZK (z wszelkimi konsekwencjami temu towarzyszącymi). Wychodzi na to, ze muszę dalej szukać skutecznej oraz zdrowej cenowo metody ocieplenia dachu. Obecnie nie podoba mi się ani wełna ani piana natryskowa. A co do styro - kiedyś myślałem, że go się nie daje na dachy bo go gryzonie tam dorwać mogą latwiej niż na elewacji... u mnie będzie deskowanie, gdyby tak jednak wklejać styro miedzy krokwie na listewki na styku krokwie/deski by zachować szczeline to i ładnie rowno by to wyszlo i w miare szczelnie. Na koniec warstwa na krokwiach i gotowe - dobry to pomysł? Cena nie mała by wyszła bo przy 30cm dobrego EPSa wyszło by ok 50zł/mkw + piana, listewki, wkręty no i robocizna.
    Nakierujcie mnie proszę na dobrą metodę ocieplenia w rozsądnej cenie nie mówię, ze wspomniane 50zł to duzo ale przy moich (z tego co pamiętam) ponad 300 metrach dachu to już są duże sumy.

    Pozdrawiam
    Karol
    Ja właśnie taż tak to czytam i coraz bardziej jestem za styropianem, dobrze go umocować do deskowania i można spokojnie na niego dać siatkę klej i sufit już jest bez GK i stelażu. Dodatkowo nie trzeba robić szczeliny wentylacyjnej z płyt OSB. Same korzyści

  17. #1137

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    No właśnie po lekturze tego tematu czar piany prysnął. Zeby to mialo sens to trzeba by ocieplac ZK (z wszelkimi konsekwencjami temu towarzyszącymi). Wychodzi na to, ze muszę dalej szukać skutecznej oraz zdrowej cenowo metody ocieplenia dachu. Obecnie nie podoba mi się ani wełna ani piana natryskowa. A co do styro - kiedyś myślałem, że go się nie daje na dachy bo go gryzonie tam dorwać mogą latwiej niż na elewacji... u mnie będzie deskowanie, gdyby tak jednak wklejać styro miedzy krokwie na listewki na styku krokwie/deski by zachować szczeline to i ładnie rowno by to wyszlo i w miare szczelnie. Na koniec warstwa na krokwiach i gotowe - dobry to pomysł? Cena nie mała by wyszła bo przy 30cm dobrego EPSa wyszło by ok 50zł/mkw + piana, listewki, wkręty no i robocizna.
    Nakierujcie mnie proszę na dobrą metodę ocieplenia w rozsądnej cenie nie mówię, ze wspomniane 50zł to duzo ale przy moich (z tego co pamiętam) ponad 300 metrach dachu to już są duże sumy.

    Pozdrawiam
    Karol
    Mam styro między krokwiami i wełnę na stelażu, na to płyta g-k. Polecam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  18. #1138

    Domyślnie

    Ja mam pianę na dachu i po pierwszym sezonie grzewczym uważam, że super sprawa.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  19. #1139
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PrzemasG

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Nakło nad Notecią
    Kod pocztowy
    89-100
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Ja mam pianę na dachu i po pierwszym sezonie grzewczym uważam, że super sprawa.
    Dlaczego uważasz, że masz super? Ile masz tej piany? I czy dając tyle samo wełny ze szczelną izolacją od dołu miałbyś gorzej?
    Bo tu chodzi o koszty... Bo jeśli jest tak samo jak przy wełnie przy dokładnym poklejeniu szczelin w membranie dachowej paroprzepuszczalnej od góry i dokładnym zaizolowaniu paroszczelnym od dołu, to nie widzę sensu przepłacać za piankę.

    Pozdrawam

  20. #1140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PrzemasG Zobacz post
    Dlaczego uważasz, że masz super? Ile masz tej piany? I czy dając tyle samo wełny ze szczelną izolacją od dołu miałbyś gorzej?
    Bo tu chodzi o koszty... Bo jeśli jest tak samo jak przy wełnie przy dokładnym poklejeniu szczelin w membranie dachowej paroprzepuszczalnej od góry i dokładnym zaizolowaniu paroszczelnym od dołu, to nie widzę sensu przepłacać za piankę.

    Pozdrawam
    Zbudowałeś już dom czy dopiero zaczynasz? (mało postów masz na forum).
    Bo wiesz, Ci co zbudowali bardzo cenią sobie technologię wybaczające niedokładność tudzież lenistwo wykonawców.
    Z tym szczelnym poklejeniem membrany i perfekcyjnym ułożeniem wełny i szczelnym ułożeniem paroizolacji to jak z Yeti. Wszyscy o tym mówią, ale nikt jeszcze nie widział :-/

    Na etapie budowy chodzi o koszty. Zgoda.

    Jak zamieszkasz to chodzi także i komfort. Gdy pod któryms kawałkiem dachu Ci "ciągnie" zimnem bo jakiemuś misiu się nie chciało, to wtedy se plujesz w brode że nie wybrałeś droższej ale wybaczającej technologii.

    Tak. Da się zrobić wełna bardzo dobrze. Ale że się da, nie znaczy że zawsze tak jest
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 21-02-2017 o 13:14

Strona 57 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony