dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 394 z 458
Pokaż wyniki od 7.861 do 7.880 z 9160
  1. #7861
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    a w kwietniu, maju, czerwcu, wrześniu, październiku, listopadzie a nawet połowie marca?
    W maju i czerwcu potrafi być już gorąco. W pozostałe miesiące chodzę w papciach

  2. #7862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Czyli z takiego pomieszczenia ok. 30mkw nad garażem 2-stanowiskowym zwanym strychem nie będę miał żadnego pożytku (czyt. pralnia, garderoba) ?
    Przykłady z nawiasu nie są przypadkowe. Takie przeznaczenie chciałbym owego strychu tylko czy jest w ogóle taka szansa ?
    Nie. Jak spróbujesz postawić pralkę to wleci ci komando z NB i nakaże rozbiórkę


  3. #7863

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Mi również się nie klei elegancja z panelami, dlatego na końcu wypowiedzi umieściłem taki emontokon który oznacza, że trzeba tę wypowiedź brać z przymrużeniem oka
    Mam takie same wrażenia, dlatego zastanawiam się nad zdjęciem paneli i ułożeniem w to miejsce gresu.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  4. #7864

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Czyli z takiego pomieszczenia ok. 30mkw nad garażem 2-stanowiskowym zwanym strychem nie będę miał żadnego pożytku (czyt. pralnia, garderoba) ?
    Przykłady z nawiasu nie są przypadkowe. Takie przeznaczenie chciałbym owego strychu tylko czy jest w ogóle taka szansa ?
    To pomieszczenie zostało nazwane strychem ze względu na optymalizację podatkową...

  5. #7865

    Domyślnie

    A nikt nie wpadł na to, że to miejsce (nie pomieszczenie) zostało nazwane strychem, ponieważ jest to... strych

  6. #7866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manfred1

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    New Targ
    Kod pocztowy
    34-400
    Posty
    171

    Domyślnie

    Do kabli telewizyjnych i internetowych zawsze ale to zawsze układajcie peszle i to grube. Teraz potrzebuję dołożyć kabel i tyłek zbity bo nie mam go jak przeciągnąć.

  7. #7867

    Domyślnie

    Co racja, to racja. Za 20 lat będzie prawdopodobnie już nowa, szybsza technologia przesyłu danych, a skrętki, koncentryki oraz inne hdmi, zostaną zastąpione czymś innym i będzie problem.
    Bardzo cenna porada
    Pozostaje jedynie nadzieja, że być może to wszystko pójdzie gniazdkami elektrycznymi, ale jakoś nie widać rozwoju w tym kierunku.
    Ostatnio edytowane przez Zagurski ; 08-04-2017 o 14:34

  8. #7868

    Domyślnie

    Ludzie kochani, nie wiem co macie za problem z tymi panelami. Od 12 lat mam biurko w tym samym miejscu i to samo krzesło obrotowe, którym jeżdżę po panelach codziennie przez kilka godzin. Najtańsze panele jakie w tamtym czasie były w leroy merlin. Jest jedna ryska, powstała jak upadła mi szklanka. Oprócz tego jak nowe. Nawet bym chciała żeby coś im się stało, bo mam ich powoli dość!

  9. #7869
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniczniczka Zobacz post
    Ludzie kochani, nie wiem co macie za problem z tymi panelami. Od 12 lat mam biurko w tym samym miejscu i to samo krzesło obrotowe, którym jeżdżę po panelach codziennie przez kilka godzin. Najtańsze panele jakie w tamtym czasie były w leroy merlin. Jest jedna ryska, powstała jak upadła mi szklanka. Oprócz tego jak nowe. Nawet bym chciała żeby coś im się stało, bo mam ich powoli dość!
    Bo te najtańsze kilkanaście lat temu były jakościowo lepsze od tych średnich cenowo obecnie.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #7870

    Domyślnie

    Wystarczy że masz odpowiednie kółka w fotelu i problemu nie ma.
    I już mieszkamy !

  11. #7871

    Domyślnie

    Też podzielę się swoimi przemyśleniami po kilku latach mieszkania w domu:

    Zacznę od plusów, bo wiążą się z niedawną dyskusją :

    - panele na dole - co prawda alternatywą były deski, ale zwyciężyły względy finansowe; znalazłam jednak panele idealne: świetne jakościowo, dobra imitacja drewna, ładny, naturalny kolor i wygląd, niska cena (nie rozumiem wydawania 200zł/m2 na panele...);
    - gruba, mięciutka wykładzina na górze (gdyby nie ona, w której jesteśmy całkowicie zakochani, to za minus uznałabym mieszane ogrzewanie i brak podłogówki na górze ) ;
    - wyjście na taras z kuchni - drugie, większe z pokoju dziennego praktycznie nieużywane;
    - zadaszony taras z drewnianą podłogą;
    - piekarnik w zasięgu wzroku bez schylania;
    - białe ściany;
    - prysznic bez brodzika;
    - schody ze spocznikiem;
    - pralka, suszarka i piec w oddzielnym pomieszczeniu i w ogóle co najmniej kilka pomieszczeń gospodarczych/schowków - dzięki temu w domu jest porządek
    - poddasze użytkowe - skosy bardzo lubimy, nadają charakteru i przytulności wnętrzom - bez problemu również dla wysokich mieszkańców; co prawda aranżacyjnie są trudniejsze i droższe, ale efekt moim zdaniem lepszy niż w przypadku zwykłych kostek; (ale każde pomieszczenie ma normalne okna plus dachowe, gdzie trzeba)

    - nawiążę jeszcze do kominka, który posiadam: nie straszcie ludzi, że to kotłownia w salonie - my nie palimy często, ale żadnego brudzenia, kopcenia nie ma, wokół niego jest tak samo czysto jak w innych częściach pokoju i nie potrzebujemy też żadnych dodatkowych płytek, szkła przy samym wkładzie - panele dochodzą do niego - nic nigdy nam z kominka nie wypadło;

    MInusy:

    - blacha na dachu - tu też wygrały względy finansowe
    - plastikowe listwy przypodłogowe - brzydkie, już o rogach nie wspominając - wymieniliśmy na drewniane
    - mieszane ogrzewanie - z wyjątkiem chęci posiadania tej super wykładziny dywanowej
    - szafka z lustrem nad umywalką - niby fajna, bo dużo w niej można zmieścić, ale zdarza się, że drobne, nierzadko szklane rzeczy w niej wypadają i przez jedną taką pękła nam umywalka...


    pozdrawiam,
    monia
    -

  12. #7872
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał nickmoni Zobacz post
    - mieszane ogrzewanie - z wyjątkiem chęci posiadania tej super wykładziny dywanowej
    Mam na ogrzewaniu podłogowym wykładziny dywanowe i świetnie się to sprawdza.

  13. #7873
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Wykładzina na podłodze nie przeszkadza, by skutecznie pomieszczenie ogrzewała podłogówka. To jest jakiś mit wymyślony przez ciemniaków.
    Co do kominka, to nie jest problem gdy pali się w nim okazjonalnie, dla nastroju. Problem pojawia się, gdy jest to np kominek z płaszczem wodnym i stanowi główne źródło ciepła. Przed takim korzystaniem z kominka w salonie przestrzegają forumowicze.

  14. #7874

    Domyślnie

    Sama wymyśliłam ten mit i faktycznie jestem ciemniakiem Jeśli więc można kłaść grube, kilkunastomilimetrowe wykładziny na podłogówce to tym bardziej uważam, że ogrzewanie mieszane, zwłaszcza z piecem kondensacyjnym jest błędem. Dodam, że u nas grzejniki były najpierw a potem pomysł na wykładzinę a nie odwrotnie.

  15. #7875

    Domyślnie

    Cytat Napisał nickmoni Zobacz post
    ...
    MInusy:
    - blacha na dachu - tu też wygrały względy finansowe
    ...
    -
    Cześć
    rozwiń proszę Twoją myśl, dlaczego nie blacha na dachu?

  16. #7876

    Domyślnie

    Cytat Napisał pcxelja Zobacz post
    Cześć
    rozwiń proszę Twoją myśl, dlaczego nie blacha na dachu?
    Chodzi głównie o efekt wizualny. W słoneczny dzień widoczne są te łączenia blachy i nie wygląda to za dobrze.

    Jeszcze jeden minus:
    drewniana furtka z elektrozaczepem - co roku w zimie jest problem z domykaniem i trzeba na nowo regulować; pewnie drugi raz byśmy się nie zdecydowali na drewniany płot...choć może?

  17. #7877

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniczniczka Zobacz post
    Ludzie kochani, nie wiem co macie za problem z tymi panelami.
    Chodzi o to, że są położone na jakiejś gąbce i nie przewodzą ciepła tak, jak klejona podłoga. Masz ogrzewanie podłogowe pod panelami?
    Druga sprawa to, że przenoszą stuki i puki, które słychać na dole. Ale tego się nie czepiam, bo mieszkałem paręnaście lat w bloku i stuki są wkurzające, ale tylko od sąsiadów. Kiedy robią je nasze dzieci, to dużo mniej denerwują, bo to są "nasze stuki"

  18. #7878

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Mam na ogrzewaniu podłogowym wykładziny dywanowe i świetnie się to sprawdza.
    Dla roztoczy, kurzu i innych bakterii, również świetnie się to sprawdza
    No ale skoro żyjecie w symbiozie, nikt nie kicha i nie prycha z tego powodu, to nie ma tematu.

  19. #7879
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Chodzi o to, że są położone na jakiejś gąbce i nie przewodzą ciepła tak, jak klejona podłoga. Masz ogrzewanie podłogowe pod panelami?
    Wprawdzie ja nie mam, ale wielu na tym forum ma i sobie chwali.

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Dla roztoczy, kurzu i innych bakterii, również świetnie się to sprawdza
    No ale skoro żyjecie w symbiozie, nikt nie kicha i nie prycha z tego powodu, to nie ma tematu.
    Przecież nie wciągam ich nosem z podłogi. Myślisz że się same do góry unoszą przy tym ogrzewaniu?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-04-2017 o 19:34

  20. #7880
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski
    Chodzi o to, że są położone na jakiejś gąbce i nie przewodzą ciepła tak, jak klejona podłoga. Masz ogrzewanie podłogowe pod panelami?
    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wprawdzie ja nie mam, ale wielu na tym forum ma i sobie chwali.
    Ja posiadam na większości parteru i sobie chwalę - co prawda nie na "jakiejś gąbce" tylko na podkładzie dedykowanym do OP.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 19-04-2017 o 19:34
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 394 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony