dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 175

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Zamiast gonić pasywność lepiej iść w ogrzewanie elektryczne i PV. Dom usytuujemy jak chcemy, okna damy jak nam się podoba a rachunki będą niższe niż w pasywniaku
    Dokładnie to samo mi wyszło. Mam 22kWh/m2 to daje ok 3000kWh/rok, niech będzie 4000kWh / rok bo jakieś nieszczelności. Wydałem ok 20tyś na instalację 7,5kWp, które mi pokryje całe ogrzewanie i jeszcze zużycie energii elektrycznej - czyli ok 6000kWh/rok (odbieram 80% produkcji). Jakbym tą kasę wpakował w izolacje, okna itp to zjechałbym do 10kWh/m2 czyli zysk mniej niż 2000kWh / rok. Aha instalacja na panelach CIGS Solar Frontier (nowe, ale stara partia) i inwerter Samilpower
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 25-04-2017 o 11:23

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Dokładnie to samo mi wyszło. Mam 22kWh/m2 to daje ok 3000kWh/rok, niech będzie 4000kWh / rok bo jakieś nieszczelności. Wydałem ok 20tyś na instalację 7,5kWp, które mi pokryje całe ogrzewanie i jeszcze zużycie energii elektrycznej - czyli ok 6000kWh/rok (odbieram 80% produkcji). Jakbym tą kasę wpakował w izolacje, okna itp to zjechałbym do 10kWh/m2 czyli zysk mniej niż 2000kWh / rok. Aha instalacja na panelach CIGS Solar Frontier (nowe, ale stara partia) i inwerter Samilpower
    No i brawo !!!

    Obawiam się, że do 10kwh/m2 mogłoby się nie udać zejść, wystarczy kilka razy więcej drzwi wejściowe zimą otworzyć i już po planie

    Instalację PV sam składałeś? Czy liczyłeś czy 10kWp dałoby się za 30k złożyć?
    Ostatnio edytowane przez miloszenko ; 25-04-2017 o 11:48
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Dokładnie to samo mi wyszło...
    Masz gdzieś dziennik? (już nie pamiętam czy pytałem)

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Instalację PV sam składałeś? Czy liczyłeś czy 10kWp dałoby się za 30k złożyć?
    Sam, składałem, jeszcze nie odpaliłem więc osiągów jeszcze nie znam.
    Mi wyszło 2800PLN/kWp bez kosztów uruchomienia więc myślę, że byś dał radę

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Masz gdzieś dziennik? (już nie pamiętam czy pytałem)
    Od wbicia łopaty do wprowadzki 7 miesiącu pracując na etacie więc skąd wziąć czas na dziennik
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Od wbicia łopaty do wprowadzki 7 miesiącu pracując na etacie więc skąd wziąć czas na dziennik
    To załóż coś na kształt dziennika, aby przynajmniej opisać zastosowane rozwiązania, bo teraz masz pojedyncze wpisy tu i ówdzie. Z tego co czytam, rozwiązania masz ciekawe.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Sam, składałem, jeszcze nie odpaliłem więc osiągów jeszcze nie znam.
    Mi wyszło 2800PLN/kWp bez kosztów uruchomienia więc myślę, że byś dał radę


    Od wbicia łopaty do wprowadzki 7 miesiącu pracując na etacie więc skąd wziąć czas na dziennik
    A jak masz rozwiązaną kwestię chłodzenia?

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A jak masz rozwiązaną kwestię chłodzenia?
    2 klimakonwektory jeden na wentylacji (rura fi 200) i drugi na recyrkulacji (rura fi 250) więc trochę będę mógł dmuchnąć. Glikolowy gruntowy ok 250m w trzech nitkach w tym jedna pod domem więc będę mógł porównać jak to działa, choć teraz tak się podniósł poziom wody, że na pewno nie będzie żadnej różnicy bo kolektor jest z pół metra pod wodą.
    no i będę miał, jak skończę ogród
    No i jeszcze rolety zewnętrzne, które podepnę do sterownika co mi będzie zamykał jak będzie za gorąco. Myślę, że to da więcej niż te chłodzenie powietrzem
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 04-05-2017 o 06:34
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    2 klimakonwektory jeden na wentylacji (rura fi 200) i drugi na recyrkulacji (rura fi 250) więc trochę będę mógł dmuchnąć. Glikolowy gruntowy ok 250m w trzech nitkach w tym jedna pod domem więc będę mógł porównać jak to działa, choć teraz tak się podniósł poziom wody, że na pewno nie będzie żadnej różnicy bo kolektor jest z pół metra pod wodą.
    no i będę miał, jak skończę ogród
    No i jeszcze rolety zewnętrzne, które podepnę do sterownika co mi będzie zamykał jak będzie za gorąco. Myślę, że to da więcej niż te chłodzenie powietrzem
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.
    A skąd Ci to przyszło do głowy? Jakaś mądrość ludowa tak głosi? W poprzednim domu nie miałem żadnego chłodzenia poza roletami. Jak mi się chciało latać i regulować, żeby nie zamykać wszystkich tylko kierunek gdzie akurat było słońce albo z lenistwa zaciemniałem to miałem idealnie. No może na poddaszu trochę za ciepło tam gdzie były rolety wewnętrzne ale na parterze przyjemny chłodek. Teraz nie mam okien dachowych i dołożyłem sporo celulozy w dach więc jestem spokojny, Wiem jaka jest różnica jak jeden dzień są zamknięte rolety a drugi otwarte. Jak uruchomię GGWC to zaproszę na sprawdzenie
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.
    W domach pasywnych i około pasywnych to wystarczy. Może nie schłodzi się do 20* ale będzie na tyle aby dało się przeżyć w upały. Tylko domy energetycznie gorsze potrzebują wspomagania w postaci klimatyzacji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony