dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 214 z 652
Pokaż wyniki od 4.261 do 4.280 z 13036
  1. #4261
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zrób OZC, dokładnie zmierz ilość spalonego drewna, przelicz na kWh i będziesz mógł cokolwiek powiedzieć o sprawności
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #4262

    Domyślnie

    Kolek daremny trud Naszych forumowych ekokrzyżowców nie przekonasz. Nawet jakbyś wywalił mnóstwo kasy na badania i zapodał tu wyniki, że spalasz czysto, sprawnie i nie syfisz, to oni i tak wiedzą swoje. Pewnie byś usłyszał, że do badań napaliłeś suchym drewnem, a na co dzień palisz gumofilcami Tymczasem wszyscy trujemy. Niekoniecznie paląc. Nasza cywilizacja ma niestety taką konstrukcję, że samym faktem korzystania z jej dóbr zanieczyszczamy środowisko. A dyskusja w tym wątku, jest napędzana głównie konfrontacyjnym usposobieniem niektórych jej uczestników, a nie troska o czyste powietrze.
    No bo co to za argumenty? "Ja nie spalam paliw stałych, to inni też niech przestaną". Równie dobrze można powiedzieć: ja nie jem mięsa, wszyscy powinni przestać. Ja dojeżdżam do pracy rowerem, precz z samochodami. Ja mam w domu 15* C i żyję, to inni niech też mniej grzeją. A wszystko w trosce o środowisko oczywiście. Czy tak to ma wyglądać?

  3. #4263

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Kolek daremny trud Naszych forumowych ekokrzyżowców nie przekonasz. Nawet jakbyś wywalił mnóstwo kasy na badania i zapodał tu wyniki, że spalasz czysto, sprawnie i nie syfisz, to oni i tak wiedzą swoje. Pewnie byś usłyszał, że do badań napaliłeś suchym drewnem, a na co dzień palisz gumofilcami Tymczasem wszyscy trujemy. Niekoniecznie paląc. Nasza cywilizacja ma niestety taką konstrukcję, że samym faktem korzystania z jej dóbr zanieczyszczamy środowisko. A dyskusja w tym wątku, jest napędzana głównie konfrontacyjnym usposobieniem niektórych jej uczestników, a nie troska o czyste powietrze.
    No bo co to za argumenty? "Ja nie spalam paliw stałych, to inni też niech przestaną". Równie dobrze można powiedzieć: ja nie jem mięsa, wszyscy powinni przestać. Ja dojeżdżam do pracy rowerem, precz z samochodami. Ja mam w domu 15* C i żyję, to inni niech też mniej grzeją. A wszystko w trosce o środowisko oczywiście. Czy tak to ma wyglądać?
    ...a jak ktoś pali w kominku albo w węglowcu, to go najlepiej rozstrzelać! Każdy ma to, co uważa za stosowne w jego sytuacji i koniec. I dodatkowo płaci za to ze swojej kieszeni, więc - wolnoć Tomku w swoim domku. Pzdr.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #4264

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zrób OZC, dokładnie zmierz ilość spalonego drewna, przelicz na kWh i będziesz mógł cokolwiek powiedzieć o sprawności
    Drogi fotohobby

    Dlaczego każesz mi prowadzić obliczenia by udowodnić moją wypowiedź podczas gdy kolega Myjk wali frazesy bez danych liczbowych?
    Wiem ile spałam drewna ale i bez tego widzę że jeśli coś ma moc 7,5 kW i podzielisz to przez 50 to pozostaje ci 3,75 co jest oczywistą bzdurą. Zgadzam się z wieloma argumentami więc nie wtrącam się z reguły ale jeśli ktoś rzuca niepoparte dowodami tezy to nie mogę tego znieść. Tym bardziej że wątek ten może wpływać na decyzje immých którzy przygodę budowlaną dopiero rozpoczynają

  5. #4265

    Domyślnie

    A czy jak palisz to całą dobę utrzymywana jest stała temperatura we wszystkich pomieszczeniach?

    W łazience też tak ciepło?

    Jak grzejesz gazem to ile stopni utrzymujesz?

    Piszesz także, że gaz idzie jak was dłużej nie ma, ile to dni w sezonie grzewczym? Bo te 400m3 gazu to u mnie ponad połowa tego co na całą zimę poszło

    Używasz jeszcze mat grzejnych mocy 1 KW, no wypisz wymaluj przykład, jak to super palić w kominku (masz oprócz niego 2 inne systemy grzewcze/sposoby grzania bo nijak zdalnie w kominku nie napalisz).

    Wychodzi na to, że tym kominkiem to może z połowę zapotrzebowania pokrywasz...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #4266

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...a jak ktoś pali w kominku albo w węglowcu, to go najlepiej rozstrzelać! Każdy ma to, co uważa za stosowne w jego sytuacji i koniec. I dodatkowo płaci za to ze swojej kieszeni, więc - wolnoć Tomku w swoim domku. Pzdr.
    Masz rację. Tylko niech ten palący nie wciska, że jest wygodnie, czysto i sprawnie.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #4267

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Masz rację. Tylko niech ten palący nie wciska, że jest wygodnie, czysto i sprawnie.
    Czysto - nie; wygodnie - co kto rozumie przez wygodę i jakie ma upodobania; sprawnie - tak.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #4268

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A czy jak palisz to całą dobę utrzymywana jest stała temperatura we wszystkich pomieszczeniach?

    W łazience też tak ciepło?

    Jak grzejesz gazem to ile stopni utrzymujesz?

    Piszesz także, że gaz idzie jak was dłużej nie ma, ile to dni w sezonie grzewczym? Bo te 400m3 gazu to u mnie ponad połowa tego co na całą zimę poszło

    Używasz jeszcze mat grzejnych mocy 1 KW, no wypisz wymaluj przykład, jak to super palić w kominku (masz oprócz niego 2 inne systemy grzewcze/sposoby grzania bo nijak zdalnie w kominku nie napalisz).

    Wychodzi na to, że tym kominkiem to może z połowę zapotrzebowania pokrywasz...
    Miloszenko, ochłoń i schowaj język. Przeczytaj moją odpowiedź, może i kolejne i zastanów się o czym ja tu piszę.
    Napisałem że z wieloma argumentami się zgadzam ale jeśli widzę bzdury to wolę je sprostować.
    Pisałeś o dymieniu więc kulturalnie zaprosiłem do siebie. Dalej użyłem liczb żeby zobrazować że już na oko coś jest nie tak z podawaną sprawnością kominków a ty postanowiłeś mnie obśmiać. Nie wystarczy ci że w swojej stopce chwalisz się zużyciem i postanawiasz to podkreślić przy tej okazji? Co to wogóle ma być?

  9. #4269

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    Miloszenko, ochłoń i schowaj język. Przeczytaj moją odpowiedź, może i kolejne i zastanów się o czym ja tu piszę.
    Napisałem że z wieloma argumentami się zgadzam ale jeśli widzę bzdury to wolę je sprostować.
    Pisałeś o dymieniu więc kulturalnie zaprosiłem do siebie. Dalej użyłem liczb żeby zobrazować że już na oko coś jest nie tak z podawaną sprawnością kominków a ty postanowiłeś mnie obśmiać. Nie wystarczy ci że w swojej stopce chwalisz się zużyciem i postanawiasz to podkreślić przy tej okazji? Co to wogóle ma być?
    Sugeruję tylko, że sam nie bardzo możesz potwierdzić to, czego oczekujesz - bardzo wysokiej sprawności spalania.

    Podważam też przy okazji, jakoby Twój dom spokojnie był ogrzewany tym kominkiem, gdyż znakomicie zdaję sobie z tego sprawę, jak w praktyce jest.

    Przy okazji ten Twój kominek to raczej taki w cenie dobrej PC niż marketowego paleniska, co niestety jest raczej nieosiągalne dla tych, co chcą małym kosztem, ale samym kominkiem ogrzać dom.

    Ja nie mam nic do palenia w kominku, wizualnie wrażenia super, ale niestety do stałego i ciągłego palenia jako podstawowy system grzewczy się nie nadaje (ja przynajmniej tego nie widzę).
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  10. #4270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ...a jak ktoś pali w kominku albo w węglowcu, to go najlepiej rozstrzelać! Każdy ma to, co uważa za stosowne w jego sytuacji i koniec. I dodatkowo płaci za to ze swojej kieszeni, więc - wolnoć Tomku w swoim domku. Pzdr.
    W SWOIM domku rób sobie co chcesz, tylko paląc 200 dni w roku trujesz też swoich sąsiadów...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #4271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    Drogi fotohobby

    Dlaczego każesz mi prowadzić obliczenia by udowodnić moją wypowiedź podczas gdy kolega Myjk wali frazesy bez danych liczbowych?
    Wiem ile spałam drewna ale i bez tego widzę że jeśli coś ma moc 7,5 kW i podzielisz to przez 50 to pozostaje ci 3,75 co jest oczywistą bzdurą. Zgadzam się z wieloma argumentami więc nie wtrącam się z reguły ale jeśli ktoś rzuca niepoparte dowodami tezy to nie mogę tego znieść. Tym bardziej że wątek ten może wpływać na decyzje immých którzy przygodę budowlaną dopiero rozpoczynają
    Konkretnie, to ile kg/h ?
    Przy jakiej temperaturze zewnętrznej ?
    Jakie obciążenie cieplne ma Twój dom w tej temperaturze ?

    Tu są tacy mistszoffie, co w domu o obciążeniu cieplnym ok 8kW przy -20C palą w kominku o mocy 14kW.
    Kiedy na zewnątrz jest 0C, oni nadal grzeją kominkiem 14kW i jeszcze bezmyślnie chwalą się normami, jakie spełnia
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-04-2017 o 12:44
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #4272
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Wszystkim kominkarzom proponuję poczytać /do końca!!!/ tutaj

    http://czysteogrzewanie.pl/kociol/ja...eklamy-kotlow/

    i tutaj

    http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/s...piatej-klasie/

    Odnoszę dziwne wrażenie, graniczące z pewnością, iż powyższe daje się przenieść na kotły pracujące w salonach.

    PS. Niejako przy okazji. 1 mm nagaru to strata sprawności 5-7%
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 25-04-2017 o 12:52 Powód: PS

  13. #4273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Odnoszę dziwne wrażenie, graniczące z pewnością, iż powyższe daje się przenieść na kotły pracujące w salonach.
    A kto ma w salonie kocioł? To promil jakiś.

  14. #4274
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A kto ma w salonie kocioł? To promil jakiś.
    Wszystkie kominki z płaczem wodnym to kotły.

  15. #4275
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A kto ma w salonie kocioł? To promil jakiś.
    A kominek z płaszczem wodnym to co, jak nie kocioł z szybką w drzwiach ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #4276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wszystkim kominkarzom proponuję poczytać /do końca!!!/ tutaj

    http://czysteogrzewanie.pl/kociol/ja...eklamy-kotlow/

    i tutaj

    http://czysteogrzewanie.pl/2016/09/s...piatej-klasie/

    Odnoszę dziwne wrażenie, graniczące z pewnością, iż powyższe daje się przenieść na kotły pracujące w salonach.

    PS. Niejako przy okazji. 1 mm nagaru to strata sprawności 5-7%
    bardzo trafna uwaga.....

    a ten bez płaszcza to niby że nie?!?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  17. #4277
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    bardzo trafna uwaga.....

    a ten bez płaszcza to niby że nie?!?
    Kominek bez płaszcza wodnego to piec w salonie - oddaje ciepło bezpośrednio do otoczenia.

  18. #4278

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Kominek bez płaszcza wodnego to piec w salonie - oddaje ciepło bezpośrednio do otoczenia.
    Właśnie Odróżnianie pieca od kotła dla wielu osób to jeszcze nie jest oczywiste
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  19. #4279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wszystkie kominki z płaczem wodnym to kotły.
    No i to może promil. Ja nie widzialem w żadnym domu, a trochę znajomych i rodziny kominki ma.

  20. #4280
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zrób OZC, dokładnie zmierz ilość spalonego drewna, przelicz na kWh i będziesz mógł cokolwiek powiedzieć o sprawności
    Jak by OZC bylo wartoscia zmierzona, a nie policzona, to mozna by tak zrobic. Latwiej przyjac sprawnosc takiej kozy na poziomie 75% (uwzgledniajac w tym juz umiejetnosci palacza).
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

Strona 214 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony