dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 175

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    Sam, składałem, jeszcze nie odpaliłem więc osiągów jeszcze nie znam.
    Mi wyszło 2800PLN/kWp bez kosztów uruchomienia więc myślę, że byś dał radę


    Od wbicia łopaty do wprowadzki 7 miesiącu pracując na etacie więc skąd wziąć czas na dziennik
    A jak masz rozwiązaną kwestię chłodzenia?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    A jak masz rozwiązaną kwestię chłodzenia?
    2 klimakonwektory jeden na wentylacji (rura fi 200) i drugi na recyrkulacji (rura fi 250) więc trochę będę mógł dmuchnąć. Glikolowy gruntowy ok 250m w trzech nitkach w tym jedna pod domem więc będę mógł porównać jak to działa, choć teraz tak się podniósł poziom wody, że na pewno nie będzie żadnej różnicy bo kolektor jest z pół metra pod wodą.
    no i będę miał, jak skończę ogród
    No i jeszcze rolety zewnętrzne, które podepnę do sterownika co mi będzie zamykał jak będzie za gorąco. Myślę, że to da więcej niż te chłodzenie powietrzem
    Ostatnio edytowane przez zibuch ; 04-05-2017 o 06:34
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    2 klimakonwektory jeden na wentylacji (rura fi 200) i drugi na recyrkulacji (rura fi 250) więc trochę będę mógł dmuchnąć. Glikolowy gruntowy ok 250m w trzech nitkach w tym jedna pod domem więc będę mógł porównać jak to działa, choć teraz tak się podniósł poziom wody, że na pewno nie będzie żadnej różnicy bo kolektor jest z pół metra pod wodą.
    no i będę miał, jak skończę ogród
    No i jeszcze rolety zewnętrzne, które podepnę do sterownika co mi będzie zamykał jak będzie za gorąco. Myślę, że to da więcej niż te chłodzenie powietrzem
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.
    A skąd Ci to przyszło do głowy? Jakaś mądrość ludowa tak głosi? W poprzednim domu nie miałem żadnego chłodzenia poza roletami. Jak mi się chciało latać i regulować, żeby nie zamykać wszystkich tylko kierunek gdzie akurat było słońce albo z lenistwa zaciemniałem to miałem idealnie. No może na poddaszu trochę za ciepło tam gdzie były rolety wewnętrzne ale na parterze przyjemny chłodek. Teraz nie mam okien dachowych i dołożyłem sporo celulozy w dach więc jestem spokojny, Wiem jaka jest różnica jak jeden dzień są zamknięte rolety a drugi otwarte. Jak uruchomię GGWC to zaproszę na sprawdzenie
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibuch Zobacz post
    A skąd Ci to przyszło do głowy? Jakaś mądrość ludowa tak głosi? W poprzednim domu nie miałem żadnego chłodzenia poza roletami. Jak mi się chciało latać i regulować, żeby nie zamykać wszystkich tylko kierunek gdzie akurat było słońce albo z lenistwa zaciemniałem to miałem idealnie. No może na poddaszu trochę za ciepło tam gdzie były rolety wewnętrzne ale na parterze przyjemny chłodek. Teraz nie mam okien dachowych i dołożyłem sporo celulozy w dach więc jestem spokojny, Wiem jaka jest różnica jak jeden dzień są zamknięte rolety a drugi otwarte. Jak uruchomię GGWC to zaproszę na sprawdzenie
    Różnica między nami jest taka że już to mam i wiem a Ty dopiero się dowiesz.
    Ps. jeżeli w domu nie gotujesz nie pierzesz, nie używasz komputera, lodówki, zamrażarki itp , nie odwiedzają Cię goście latem, nie otwierasz drzwi to może dasz radę przy 38C na zewnątrz utrzymać w domu 22C samymi roletami i GGWC. Jeżeli normalnie użytkujesz dom - zapomnij . Policz sobie w kW zyski bytowe i podaj przewidywaną moc chłodniczą GGWC. Nie piszę tu o jednym czy dwu dniach po 38 C i 22 C ( w nocy ) ale po kilku dniach nawet jak masz mocno akumulacyjny dom to samo GGWC nie wystarczy.
    Ale u mnie dzięki dołączeniu chłodzenia podłogi PC PW i PC PW do CWU na strychu , mam w domu bez klimy 22C w największe upały - chcesz sprawdzić ? zapraszam latem - info na prive.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Przy dużych upałach samymi roletami i GGWC nie schłodzisz chałupy.
    W domach pasywnych i około pasywnych to wystarczy. Może nie schłodzi się do 20* ale będzie na tyle aby dało się przeżyć w upały. Tylko domy energetycznie gorsze potrzebują wspomagania w postaci klimatyzacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W domach pasywnych i około pasywnych to wystarczy. Może nie schłodzi się do 20* ale będzie na tyle aby dało się przeżyć w upały. Tylko domy energetycznie gorsze potrzebują wspomagania w postaci klimatyzacji.
    PItolisz jak zwykle. Wystarczy tak jak już wspomniano przez 1 dzień nie pilnować rolet i zamykania drzwi tarasowych i już momentalnie przegrzeje się dom KAŻDY.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    W domach pasywnych i około pasywnych to wystarczy. Może nie schłodzi się do 20* ale będzie na tyle aby dało się przeżyć w upały. Tylko domy energetycznie gorsze potrzebują wspomagania w postaci klimatyzacji.
    Jak zwykle Kamil piszesz co wiesz ale nie wiesz co piszesz.
    Jaką moc chłodniczą ma GGWC ?? Nawet jak zakopiesz 500 mb glikolowca to uzyskasz 3-4 kW/h .
    Zyski bytowe:
    - 3 osoby - 0,3 kW/h , lodówka , pralka ,komputer , TV , audio , routery 2 kW/h
    - zaczniesz gotować ( jak masz indukcję - 3-4kW/h minimum , jak większy obiad to 5-6 kW/h ) jak masz gaz to jeszcze więcej kW ,
    - a gdzie otwieranie drzwi, okien tarasowych, balkonowych ( no chyba że wchodzisz i wychodzisz raz dziennie i masz fixy ) -
    - a ciepło przez przegrody ( ścian i dachu możemy nie liczyć ) - nawet jak masz okna Uw-0,8 i opuszczone rolety to też przez 24 h swoje dokładają ( chyba że masz malutkie jak w kurniku od północy - ale to nie w pasywnym)
    - latem kąpiesz się tylko w zimnej wodzie ? ręczniki suszysz tylko na zewnątrz ? nie prasujesz, nie suszysz włosów itp itd.
    - masz 5 gości i już 0,5 kW/h leci
    Jak w końcu ten swój dom zbudujesz to przestaniesz teoretyzować .

  9. #9

    Domyślnie

    Nie przesadzacie jednak trochę z tym przegrzewaniem? Zwłaszcza w jeden dzień. W jeden dzień to się namiot przegrzeje, to fakt, ale w nocy może być w nim zimno. Tak na poważnie. Ludzie żyją w "zwykłych" domach i jakoś nie umierają od razu z przegrzania. Wiem co piszę, mieszkałem całe życie w kamienicy, na ostatnim najwyższym piętrze, właściwie był to strych zaadaptowany na mieszkanie, 2,5m wysokości, od góry papa. W upalne dni, temperatura w domu dochodziła do 31-32*, koło godz. 1 w nocy zaczynała spadać. Od rana od 7 znowu do góry. Żyć się dało, chociaż momentami ciężko, przyzwyczajeni byliśmy.

    Teraz mieszkam w kamienicy na parterze i mam sporo chłodniej (w zimie z resztą też). Masa akumulacyjna domu, piwnica pod spodem, powodują, że temperatura osiąga maks. koło 26-27*. Wiem, że i to jest dosyć ciepło, ale z drugiej strony nie popadajmy w skrajność, żeby mieć 22* przy 35* na zewnątrz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony