dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 879

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał the_anonim Zobacz post
    Patrzyłem ale jakoś mi to nie leżało. To niby do kurników i hal tam chyba kiepsko z szczenością. Marek nie kombinuj pod górkę

    Policz dokładnie ile Cie będą kosztowały wiązary wełna wieszaki płyty gk farba itd żeby było na gotowo a potem policz ile będzie cię kosztowała moja wersja. A na koniec zadaj sobie pytanie ile możesz dopłacić żeby mieć taki otwarty sufit jak u mnie. Może okaż sie że wcale nie trzeba będzie dopłacać.
    Tylko, że ja chcę robić ocieplenie od środka, jak Barth3z. U mnie do dolnego pasa wiązarów przykręcam płyty, na nie kleje styropian, a na górę dam dodatkowo chyba celulozy trochę. Pytanie, czy takie panele można np. przykleić czy trzeba przykręcać (zawsze te wkręty to jakiś mostki). Pewnie fantazjuję z tym klejem.

    Niby z liczeniem nie mam problemów, ale nie potrafię policzyć ile może coś kosztować, nie znam cen, nie wiem ile się zużyje (zwłaszcza jakichś płynów, klejów itp.). Masz jakąś poradę jak poprawnie policzyć, jak się do tego zabrać?
    Ostatnio edytowane przez Marek.M ; 05-05-2017 o 23:19

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar the_anonim
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Pińczów
    Kod pocztowy
    28-400
    Posty
    651

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Tylko, że ja chcę robić ocieplenie od środka, jak Barth3z. U mnie do dolnego pasa wiązarów przykręcam płyty, na nie kleje styropian, a na górę dam dodatkowo chyba celulozy trochę. Pytanie, czy takie panele można np. przykleić czy trzeba przykręcać (zawsze te wkręty to jakiś mostki). Pewnie fantazjuję z tym klejem.
    Musisz sam coś wymyślić i wtedy ewentualnie dać do analizy na FM.
    Może po prostu jak chcesz mieć wysoki sufit zrobić wiązary które dadzą ci taki efekt i zabudować płytą gk, na pewno im więcej kombinacji tu tak a tam siak spowoduje wzrost kosztów, chyba tyle w temacie

    Niby z liczeniem nie mam problemów, ale nie potrafię policzyć ile może coś kosztować, nie znam cen, nie wiem ile się zużyje (zwłaszcza jakichś płynów, klejów itp.). Masz jakąś poradę jak poprawnie policzyć, jak się do tego zabrać?
    No chyba normalne że pierwsze musisz znać ceny potem wiedzieć ile tego potrzeba i przeliczyć, proste. Np moja więźba: krokiew 10x20 długość 400cm ilość 52szt. Cena 1700zł/m3
    Wychodzi
    (0,1x0,2x4)x52=4,16m3
    4,16x1700=7072zł
    Jeśli jest bez odpadu bo belki BSH są 12m ( u mnie 3 krokwie z belki zero odpadu ale jak masz 9m krowkiew no to masz odpad z każdej belki)
    A płyny i klej musisz wiedzieć zużycie i cenę i tak samo.
    Powodzenia

    Daniellos_
    Szacun za żółte drzwi. Ja chciałem limonkowe, ale w moim związku to ja jestem tą szaloną i odważną osobą. Tylko ja
    Opalanie drewna też moja bajka i chętnie zobaczę na forum drugą osobę, ktora się podejmie. Sam roważam opalanie pergoli na tarasem. Jeszcze nie zdecydowalem czy będzie biała czy czarna
    Dzięki na razie to wszystko koncepcja zobaczymy co wyjdzie na finiszu

    pomysl na montaz okien i wykonanie super

    >ciepłe parapety - 200zł (18mb)

    gdzie kupiles tak tanio cieple parapety?
    Dzięki fajnie że doceniacie te moje starania

    Masz piwo za bystre oko i czytanie dziennika linijka po linijce.

    Parapety to poniekąd zasługa moich okniarzy dali mi namiary na człowieka który robi takie rzeczy dla nich (i nie tylko) w Kielcach, jest bardzo dobry bo zarobiony na maxa. A skąd taka cena, mój XPS (resztki z PF) plus jego robota. Jednego dnia zawiozłem mu materiał drugiego odebrałem ciepły towar( się gra się ma). Jak ktoś jest z okolic i też chciał by zrobić taką akcję to namiary podeślę na Priv.

    Marek.M
    @the_anonim czemu masz aż tyle słupów? Co jest tego powodem?
    Brak stropu w salonie,duża powierzchnia, brak podparć w środku, mały kąt nachylenia dachu, duże przeszklenia, materiał ścian BK 500 to wszystko powoduje że dach mocno napiera na ściany i to mogło powodować pęknięcia. Jednym słowem bezpieczeństwo i spokojny sen

    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony