dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 471 z 756
Pokaż wyniki od 9.401 do 9.420 z 15108
  1. #9401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dzień dobry Koledzy
    Dysponuję już badaniami wody, ale nie umiem ich tu wkleić.
    Mam już jakieś dwie oferty na urządzenia, ale nie umiem podjąć decyzji. Czy ktoś chętny mi doradzić? Byłabym zobowiązana.
    Np. coś takiego:
    "Kompaktowy zmiękczacz automatyczny Mars 25 PLUS , 25 l złoża, 2 675,00 zł netto
    Dla instalatora rabat jaki mogę udzielić to -40% =1605 zł netto
    Dodatkowo zmiękczacz jest wyposażony w generator chloru.
    W załączniku wysyłam kartę katalogową stacji.
    Lub
    Zmiękczacz przemysłowy
    STR0812 VC ilość złoża 25 l , 736,00 Euro x4,4= 3238,40 netto
    Rabat -50%= 1619,20 zł netto
    Jest to urządzenie, które oddzielnie ma zbiornik na sól i zbiornik ciśnieniowy z żywicą jonowymienną."

    Po jaką Anielkę mi generator chloru?? Ta firma nie zaglądała do badan wody, bo o nie nie prosili.
    Jeśli ktoś chce rzucić okiem na badania wody, to mogę wysłać mailem.
    Helpunku.
    Jak Ci firma jakikolwiek filtr proponuje i nie prosi o badanie wody, to bez specjalnej zwłoki wychodzisz, choćby 15 certyfikatów na swoje produkty mieli.
    Przepisz badania. Toż to parę pozycji jest.

  2. #9402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    J
    Przepisz badania. Toż to parę pozycji jest.
    Jastrząb... Mam bodajże 9 stron...
    Podaj maila na priv - chętnie wyślę.

  3. #9403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Jastrząb... Mam bodajże 9 stron...
    Podaj maila na priv - chętnie wyślę.
    O rany, gdzieś Ty robił te badania. Czy są to badania udostępnione przed wodociągi? Jak przez wodociągi, to podaj twardość po prostu.Cała reszta badań powinna się mieścić w normie w wodzie wodociągowej, więc mieć raczej małe znaczenie dla doboru zmiękczacza.

  4. #9404

    Domyślnie

    Heh Nie nauczycie się, że jestem dziewczyną
    Tak - mam badania, które wydarłam z wodociągów. Pan był taki przejęty, ze mi zeskanował WSZYSTKO.
    Mam tam taką pozycję:
    Twardość ogólna CaCO3 mg/l(CaCO3) i wynik badania jest 383.
    No sorry, ale dla mnie to... chemia

  5. #9405

    Domyślnie

    A tegoroczny wynik niższy - 353. Niedużo, ale zawsze.

  6. #9406

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dzień dobry Koledzy
    Dysponuję już badaniami wody, ale nie umiem ich tu wkleić.
    Mam już jakieś dwie oferty na urządzenia, ale nie umiem podjąć decyzji. Czy ktoś chętny mi doradzić? Byłabym zobowiązana.
    Np. coś takiego:
    "Kompaktowy zmiękczacz automatyczny Mars 25 PLUS , 25 l złoża, 2 675,00 zł netto
    Dla instalatora rabat jaki mogę udzielić to -40% =1605 zł netto
    Dodatkowo zmiękczacz jest wyposażony w generator chloru.
    W załączniku wysyłam kartę katalogową stacji.
    Lub
    Zmiękczacz przemysłowy
    STR0812 VC ilość złoża 25 l , 736,00 Euro x4,4= 3238,40 netto
    Rabat -50%= 1619,20 zł netto
    Jest to urządzenie, które oddzielnie ma zbiornik na sól i zbiornik ciśnieniowy z żywicą jonowymienną."

    Po jaką Anielkę mi generator chloru?? Ta firma nie zaglądała do badan wody, bo o nie nie prosili.
    Jeśli ktoś chce rzucić okiem na badania wody, to mogę wysłać mailem.
    Helpunku.
    Dziwne podejście, badania wody to podstawa.

  7. #9407

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    A tegoroczny wynik niższy - 353. Niedużo, ale zawsze.
    353 to około 20 st. niemieckich. Przyjmując zużycie wody na poziomie 10 m3.
    Jeśli mam odnieść tylko do tego parametru, to zmiękczacz z butla 25 - 30 litów w zupełności wystarczy.
    Informacje o systemach podawane były wcześniej.

    Pozdrawiam serdecznie

  8. #9408

    Domyślnie

    Mam kiepską wodę:
    Żelazo 10,3 mg/l; Mangan 0,654 mg/l; odczyn 7,2;twardość CaCO2 251;jon amonowy 1,54 mg/l.
    Ciągle mam problemy z uzdatnianiem tej wody. Panowie doradzie jak ją uzdatnić.

  9. #9409
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał df950 Zobacz post
    Mam kiepską wodę:
    Żelazo 10,3 mg/l; Mangan 0,654 mg/l; odczyn 7,2;twardość CaCO2 251;jon amonowy 1,54 mg/l.
    Ciągle mam problemy z uzdatnianiem tej wody. Panowie doradzie jak ją uzdatnić.
    O ile pamiętam to już kilka razy mówiliśmy Ci co trzeba zrobić
    A Ty i tak robisz to po swojemu... albo tak jak Ci jakiś sprzedawca "rekomenduje"... najpierw był CR100, potem Ecomix, a rozwiązanie od początku jest takie samo: solidny odżelaziacz i dopiero po nim drugi stopień ze złożem wielofunkcyjnym.

  10. #9410
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał df950 Zobacz post
    Mam kiepską wodę:
    Żelazo 10,3 mg/l; Mangan 0,654 mg/l; odczyn 7,2;twardość CaCO2 251;jon amonowy 1,54 mg/l.
    Ciągle mam problemy z uzdatnianiem tej wody. Panowie doradzie jak ją uzdatnić.
    Jakie zużycie wody?

    Jest już zamontowany zbiornik hydroforowy?
    Dodatkowo model pompy jest potrzebny aby sprawdzić czy urządzenia się skutecznie wypłuczą.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #9411

    Domyślnie

    Witam,

    Całego wątku nie przeczytałem, bo życia by brakło... Ale w tym co przeglądałem nigdzie nie widziałem tak wysokiego parametru twardości wody jaki mam ja.
    Proszę użytkowników znających się na rzeczy o jakieś porady, bo mi już ręce opadły.

    Wyniki badań z sanepidu:
    twardość: 1500 mgCaCO3/l (sic!)
    mętność: 1,1 NTU
    Odczyn: 7,4 pH (przy temp. 17,5 stopnia C)
    Przewodność elektryczna przy temp 25stopni C: 2390 uS/cm
    Jon amonowy: poniżej 0,2 mg/l
    Azotyny: 0,0125 mg/l
    Azotany: 1,9 mg/l
    Nie mam niestety w badaniu "zażelazienia", ale woda nie jest "ruda", nie zostawia śladów na armaturze itd.

    Woda pochodzi ze studni częściowo kopanej, później wierconej, bo natknęliśmy się na baardzo twardą, szarą glinę. Dopiero wiertnica dała radę się przez to przebić. W sumie studnia ma 23m głębokości. Po przejściu tej warstwy woda "wybiła" na 7m i napływ jest non stop więc z ilością wody nie ma problemu w ogóle.
    Armatura.... po pół roku użytkowania tej wody wszystko jest szare, chropowate, pokryte kamieniem który bardzo ciężko usunąć. Prysznic kiedyś był przeźroczysty... a czarny zlewozmywak był kiedyś czarny. Teraz wszystko szare

    Wszystkie zmiękczacze, które widziałem zmiękczają max o 30 dH... Jedna firma poleciła mi zmiękczacz przemysłowy, który z kolei ponoć wprowadzi za dużą ilość sodu do wody (608mg/l a norma ponoć wynosi max 200mg/l).

    Macie jakieś pomysły? Czy taka ilość sodu w wodzie może jakoś szkodzić?
    Ciekawi mnie też czy jak zastosuję "zwykły" zmiękczacz, który obniży twardość o 30 dH czy to coś zmieni (kamień na armaturze)?

    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Ostatnio edytowane przez mroova89 ; 25-06-2017 o 06:51

  12. #9412
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hincu

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Falenty k.Warszawy
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Woda z własnej studni, ok 30m.

    Zrobione badania wody jak poniżej. Pierwsza próbka to woda surowa, druga po uzdatnieniu. Zamontowany uzdatniacz Cosmowater Plus (plus filtry wstępne - piankowy i węglowy). Żelazo i mangan ładnie zbija ale wciąz mam bardzo wysoki poziom ideksu nadmanganianowego co wskazuje na dużą zawartość związków organicznych. Czym to najlepiej zbić? Z góry dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	391809

  13. #9413
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał mroova89 Zobacz post
    Witam,

    Całego wątku nie przeczytałem, bo życia by brakło... Ale w tym co przeglądałem nigdzie nie widziałem tak wysokiego parametru twardości wody jaki mam ja.
    Proszę użytkowników znających się na rzeczy o jakieś porady, bo mi już ręce opadły.

    Wyniki badań z sanepidu:
    twardość: 1500 mgCaCO3/l (sic!)
    mętność: 1,1 NTU
    Odczyn: 7,4 pH (przy temp. 17,5 stopnia C)
    Przewodność elektryczna przy temp 25stopni C: 2390 uS/cm
    Jon amonowy: poniżej 0,2 mg/l
    Azotyny: 0,0125 mg/l
    Azotany: 1,9 mg/l
    Nie mam niestety w badaniu "zażelazienia", ale woda nie jest "ruda", nie zostawia śladów na armaturze itd.

    Woda pochodzi ze studni częściowo kopanej, później wierconej, bo natknęliśmy się na baardzo twardą, szarą glinę. Dopiero wiertnica dała radę się przez to przebić. W sumie studnia ma 23m głębokości. Po przejściu tej warstwy woda "wybiła" na 7m i napływ jest non stop więc z ilością wody nie ma problemu w ogóle.
    Armatura.... po pół roku użytkowania tej wody wszystko jest szare, chropowate, pokryte kamieniem który bardzo ciężko usunąć. Prysznic kiedyś był przeźroczysty... a czarny zlewozmywak był kiedyś czarny. Teraz wszystko szare

    Wszystkie zmiękczacze, które widziałem zmiękczają max o 30 dH... Jedna firma poleciła mi zmiękczacz przemysłowy, który z kolei ponoć wprowadzi za dużą ilość sodu do wody (608mg/l a norma ponoć wynosi max 200mg/l).

    Macie jakieś pomysły? Czy taka ilość sodu w wodzie może jakoś szkodzić?
    Ciekawi mnie też czy jak zastosuję "zwykły" zmiękczacz, który obniży twardość o 30 dH czy to coś zmieni (kamień na armaturze)?

    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Ciekawe skąd taka wysoka twardość...?
    Jest kilka rozwiązań takiego problemu, ale żaden z nich nie będzie "standardowy" więc raczej wszelkie internetowe sklepy odpadają.
    Pytanie też na ile jesteś zdeterminowany - bo to nie będzie tanie ani proste.

    Standardowe złoże jonowymienne będzie miało jakiś graniczny poziom twardości, ale na pewno jest on wyższy niż 30 dH. Raz widziałem zastosowanie przy 1000 mg CaCO3/l i działało. Można więc zaryzykować postawienie zmiękczacza (prawie standardowego, ale o rozmiarze na pewno nie "domowym"). W tym przypadku możliwe, że zmiękczenie nie będzie do zera (ze względu na samoregenerację złoża sodem). Po drugie woda zmiękczona będzie zawierała taką ilość sodu, że jego usunięcie będzie wymagało kolejnego procesu (najlepszym byłaby odwrócona osmoza).
    Innym rozwiązaniem jest postawienie układu kilku stopni zmiękczania, nie tylko z kationitem silnym, ale też słabym.
    Kolejna opcja to chemiczne strącanie tej twardości.
    Kolejny pomysł to ultrafiltracja.
    Pewnie jeszcze kilka by się znalazło, ale każdy z nich ma swoje wady i zalety, więc trzeba by do tego podejść z nieco innej strony - np. jakie są możliwości/ograniczenia (kanalizacja, miejsce, ścieki, koszty, czynności obsługowe, itd).

  14. #9414
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał hincu Zobacz post
    Witam serdecznie

    Woda z własnej studni, ok 30m.

    Zrobione badania wody jak poniżej. Pierwsza próbka to woda surowa, druga po uzdatnieniu. Zamontowany uzdatniacz Cosmowater Plus (plus filtry wstępne - piankowy i węglowy). Żelazo i mangan ładnie zbija ale wciąz mam bardzo wysoki poziom ideksu nadmanganianowego co wskazuje na dużą zawartość związków organicznych. Czym to najlepiej zbić? Z góry dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	391809
    Przy tak wysokiej zawartości organiki to złoże w wersji standardowej (Ecomix A) nie wystarczy. Jest ono dostępne w wersji na wysoką organikę (Ecomix C), ale nie jest ono sypane do gotowców typu Cosmowater. Możesz o tym pomyśleć za kilka lat przy wymianie złoża (jego żywotność to ok 5 lat, a przy takich parametrach może nawet krócej).
    Rozwiązaniem może być dostawienie kolumny ze złożem do usuwania organiki - może to być węgiel aktywny (który trzeba będzie regularnie wymieniać) albo anionit dedykowany do takich rozwiązań (który regenerujesz solanką).

  15. #9415

    Domyślnie

    Witam, wpadł mi do głowy inny pomysł. Ponieważ dom pewnie jeszcze chwilę nie będzie zamieszkały więc wstrzymuje sie jeszcze przed stacją uzdatniajacą, natomiast zależy mi na uruchomieniu instalacji CO przed zimą i chciałem uchronić ją przed twardością i żelazem zawartym w mojej wodzie. W związku z tym mam pytanie, czy montaż zwykłego wkładu filtrującego narurowego 10 cali na ze złożem zmiękczającym/odżelaźniajacym przed kotłem w celu osiągnięcia parametrów wody kotłowej ma sens? Chodzi mi np. o takie wkłady:

    http://http://www.woda.com.pl/k296,w...25-x-6-cm.html

    Zdaje sobie sprawę że ich wydajność i przepływ (3l/min) jest mizerny, ale do kilkukrotnego napełnienia wody powinno chyba wystarczyć? Jakieś inne propozycje

    Dla przypomnienia wyniki mojej wody:

    Badanie 1: z listopada 2016

    Odczyn (pH) 7,4
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 590
    Mętność 13,6
    Jon amonowy (NH4+) 3,00 mg/l
    Azotany (NO3-) <4 mg/l
    Żelazo (Fe) 935 mikro g/l
    Mangan (Mn) 86 mikro g/l
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 312 mg CaCo3/l

    Badanie 2: z listopada 2016

    Odczyn (pH) 7,1
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 580
    Mętność 1,5
    Jon amonowy (NH4+) 1,53 mg/l
    Azotany (NO3-) <10 mg/l
    Żelazo (Fe) 560 mikro g/l
    Mangan (Mn) <20 mikro g/l
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 280 mg CaCo3/l

    Badanie 3: z maja 2017:

    Utlenialność: <0,7 mg/l
    żelazo: 206 mikro g/l
    mangan: 90 mikro g/l
    jon amonowy: 2,0 mg/l

  16. #9416
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    Witam, wpadł mi do głowy inny pomysł. Ponieważ dom pewnie jeszcze chwilę nie będzie zamieszkały więc wstrzymuje sie jeszcze przed stacją uzdatniajacą, natomiast zależy mi na uruchomieniu instalacji CO przed zimą i chciałem uchronić ją przed twardością i żelazem zawartym w mojej wodzie. W związku z tym mam pytanie, czy montaż zwykłego wkładu filtrującego narurowego 10 cali na ze złożem zmiękczającym/odżelaźniajacym przed kotłem w celu osiągnięcia parametrów wody kotłowej ma sens? Chodzi mi np. o takie wkłady:

    http://http://www.woda.com.pl/k296,wklady-specjalistyczne-10-cali-25-x-6-cm.html

    Zdaje sobie sprawę że ich wydajność i przepływ (3l/min) jest mizerny, ale do kilkukrotnego napełnienia wody powinno chyba wystarczyć? Jakieś inne propozycje

    Dla przypomnienia wyniki mojej wody:

    Badanie 1: z listopada 2016

    Odczyn (pH) 7,4
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 590
    Mętność 13,6
    Jon amonowy (NH4+) 3,00 mg/l
    Azotany (NO3-) <4 mg/l
    Żelazo (Fe) 935 mikro g/l
    Mangan (Mn) 86 mikro g/l
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 312 mg CaCo3/l

    Badanie 2: z listopada 2016

    Odczyn (pH) 7,1
    Przewodność elektryczna właściwa (PEW) 580
    Mętność 1,5
    Jon amonowy (NH4+) 1,53 mg/l
    Azotany (NO3-) <10 mg/l
    Żelazo (Fe) 560 mikro g/l
    Mangan (Mn) <20 mikro g/l
    Sumaryczna zawartość wapnia i magnezu 280 mg CaCo3/l

    Badanie 3: z maja 2017:

    Utlenialność: <0,7 mg/l
    żelazo: 206 mikro g/l
    mangan: 90 mikro g/l
    jon amonowy: 2,0 mg/l
    Patrząc na te ostatnie wyniki to naprawdę nie ma przed czym się chronić... poza tym o ile dobrze rozumiem to w Twojej instalacji CO woda będzie w obiegu zamkniętym - a jeśli tak to naprawdę nie ma znaczenia czy wrzucisz tam wodę zmiękczoną czy odżelazioną czy surową... po "chwili" i tak będzie ona nasycona rozpuszczonymi związkami z instalacji, więc to całe jej uzdatnianie niewiele zmieni (a jeśli zmiękczysz wodę to ona będzie wręcz bardziej "agresywna" niż woda surowa bo usuniesz z niej związki buforujące)
    Ale jeśli się uprzesz i koniecznie chcesz się bawić w czyszczenie tej wody przed napełnieniem instalacji to takie wkłady powinny wystarczyć.

  17. #9417

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Patrząc na te ostatnie wyniki to naprawdę nie ma przed czym się chronić... poza tym o ile dobrze rozumiem to w Twojej instalacji CO woda będzie w obiegu zamkniętym - a jeśli tak to naprawdę nie ma znaczenia czy wrzucisz tam wodę zmiękczoną czy odżelazioną czy surową... po "chwili" i tak będzie ona nasycona rozpuszczonymi związkami z instalacji, więc to całe jej uzdatnianie niewiele zmieni (a jeśli zmiękczysz wodę to ona będzie wręcz bardziej "agresywna" niż woda surowa bo usuniesz z niej związki buforujące)
    Ale jeśli się uprzesz i koniecznie chcesz się bawić w czyszczenie tej wody przed napełnieniem instalacji to takie wkłady powinny wystarczyć.
    Z tym żelazem to faktycznie moze przesadzam, ale bardziej obawiam się osadzania kamienia kotłowego z uwagą na wysoką twardość. Producent kotła zaleca wodę o twardości do 15 stopni a mam dwa razy tyle.

  18. #9418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    Z tym żelazem to faktycznie moze przesadzam, ale bardziej obawiam się osadzania kamienia kotłowego z uwagą na wysoką twardość. Producent kotła zaleca wodę o twardości do 15 stopni a mam dwa razy tyle.
    Nie masz 30 dH. Z ostatniego badania wyszło 280 mg CaCO3/l czyli 15,5 dH. Jesteś na granicy tego co zaleca producent.

  19. #9419

    Domyślnie

    Cytat Napisał mroova89 Zobacz post
    Witam,

    Całego wątku nie przeczytałem, bo życia by brakło... Ale w tym co przeglądałem nigdzie nie widziałem tak wysokiego parametru twardości wody jaki mam ja.
    Proszę użytkowników znających się na rzeczy o jakieś porady, bo mi już ręce opadły.

    Wyniki badań z sanepidu:
    twardość: 1500 mgCaCO3/l (sic!)
    mętność: 1,1 NTU
    Odczyn: 7,4 pH (przy temp. 17,5 stopnia C)
    Przewodność elektryczna przy temp 25stopni C: 2390 uS/cm
    Jon amonowy: poniżej 0,2 mg/l
    Azotyny: 0,0125 mg/l
    Azotany: 1,9 mg/l
    Nie mam niestety w badaniu "zażelazienia", ale woda nie jest "ruda", nie zostawia śladów na armaturze itd.

    Woda pochodzi ze studni częściowo kopanej, później wierconej, bo natknęliśmy się na baardzo twardą, szarą glinę. Dopiero wiertnica dała radę się przez to przebić. W sumie studnia ma 23m głębokości. Po przejściu tej warstwy woda "wybiła" na 7m i napływ jest non stop więc z ilością wody nie ma problemu w ogóle.
    Armatura.... po pół roku użytkowania tej wody wszystko jest szare, chropowate, pokryte kamieniem który bardzo ciężko usunąć. Prysznic kiedyś był przeźroczysty... a czarny zlewozmywak był kiedyś czarny. Teraz wszystko szare

    Wszystkie zmiękczacze, które widziałem zmiękczają max o 30 dH... Jedna firma poleciła mi zmiękczacz przemysłowy, który z kolei ponoć wprowadzi za dużą ilość sodu do wody (608mg/l a norma ponoć wynosi max 200mg/l).

    Macie jakieś pomysły? Czy taka ilość sodu w wodzie może jakoś szkodzić?
    Ciekawi mnie też czy jak zastosuję "zwykły" zmiękczacz, który obniży twardość o 30 dH czy to coś zmieni (kamień na armaturze)?

    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Sód nie jest obojętny dla organizmu. Podnosi chociażby ciśnienie tętnicze.
    W twoim przypadku rozważył bym podłączenie się do nitki wodociągowej, nie wiem czy by nie było taniej. Twardość wody w twoim przypadku jest bardzo duża.
    W przypadku tak dużej twardości potrzebował byś urządzenie dwuelementowe (bardzo duże) lub system pracujący naprzemiennie. Koszty będą duże, więc zastanów się nad podciągnięciem wodociągu czy koszty nie będą podobne. Oczywiście pytanie jest też takie jakie masz zużycie wody (chwilowe w szczycie) oraz miesięczne.

    Aha i jeszcze jedno czy sam pobierałeś wodę do analizy czy laborant - jeśli woda była zastana i np. przez okres ok 7 dni nieużytkowana - analizę należy powtórzyć.

    I koniecznie prześlij pełną analizę wody, ważna jest przewodność. Bez szczegółowej analizy nie chcę proponować rozwiązania.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 26-06-2017 o 07:40

  20. #9420

    Domyślnie

    Cytat Napisał hincu Zobacz post
    Witam serdecznie

    Woda z własnej studni, ok 30m.

    Zrobione badania wody jak poniżej. Pierwsza próbka to woda surowa, druga po uzdatnieniu. Zamontowany uzdatniacz Cosmowater Plus (plus filtry wstępne - piankowy i węglowy). Żelazo i mangan ładnie zbija ale wciąz mam bardzo wysoki poziom ideksu nadmanganianowego co wskazuje na dużą zawartość związków organicznych. Czym to najlepiej zbić? Z góry dziękuję.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	391809
    Przy wymianie złoża, tak jak napisał kolega Qbek17. Do celów konsumpcyjnych kup na chwile obecną system Odwróconej Osmozy. Koszt takiego filtra 300 - 500 zł.

    Pozdrawiam

Strona 471 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony