dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 194

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tinjap

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-900
    Posty
    200

    Domyślnie

    BK (600) juz pisałem właśnie wcześnie,j że to jedna z koncepcji ale postawienia ścian zewnętrznych ja jednak bym ściany wewnętrzne zrobił z silkatu nawet ze względu na akustykę. Ta cała akumulacja ciepła nie wiem czy będzie mi aż tak potrzebna do gazówki. Zresztą przecież mając kocioł na gaz czy grzejąc prądem wstawiamy "termos" ze 300l i grzejemy go w drugiej taryfie oddając potem cały dzień ogrzaną wodę pod podłogę.

    Pisząc ten post mam bardzo ciepło w mieszkaniu (25*C) po całodziennym upale (30*C). Temperatura na zewnątrz obecnie 19 stopni i deszcz. To chyba ta akumulacja. (blok z wielkiej płyty)

    Nie wiem czy dobrze myślę ale tak mi podpowiada logika
    Ostatnio edytowane przez tinjap ; 25-07-2017 o 02:18

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał tinjap Zobacz post
    BK (600) juz pisałem właśnie wcześnie,j że to jedna z koncepcji ale postawienia ścian zewnętrznych ja jednak bym ściany wewnętrzne zrobił z silkatu nawet ze względu na akustykę. Ta cała akumulacja ciepła nie wiem czy będzie mi aż tak potrzebna do gazówki. Zresztą przecież mając kocioł na gaz czy grzejąc prądem wstawiamy "termos" ze 300l i grzejemy go w drugiej taryfie oddając potem cały dzień ogrzaną wodę pod podłogę.

    Pisząc ten post mam bardzo ciepło w mieszkaniu (25*C) po całodziennym upale (30*C). Temperatura na zewnątrz obecnie 19 stopni i deszcz. To chyba ta akumulacja. (blok z wielkiej płyty)

    Nie wiem czy dobrze myślę ale tak mi podpowiada logika
    Koncepcja jest do przyjecia, z tym, ze bedziesz musial raczej korzystać z Silki i Ytonga które mają taką samą wysokość i umożliwiają przewiązanie ścian nośnych.
    Akumulacja przy gazie nie jest niezbedna, choć w okresach przejsciowych zawsze mile widziana. Takze latem. Oczywiście nic nie poradzi na kilkutygodniowa falę upałów, ale lepiej przetrzyma taką tygodniową - jeśli bedzie wspomożona roletami i WM
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony