dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Co do projektu to zawsze pobobały nam się nowoczesne domy o prostej formie ale wiadomo z płaskim dachem w pl jest problem.
    Dlatego początkowo miał być Aksamit z Domy w Stylu https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-aksamit.php poniekąd dlatego że wokól domy z normalnym dachem aczkolwiek wiele razy widzieliśmy z płaskim dachem obok normalnych. Ponieważ w Rzeszowie jest coraz więcej domów z płaskim dachem, można sobie pooglądać co się komu podoba.

    Po okazaniu się że możemy mieć płaski dach, zdecydowaliśmy że robimy praktycznie identyczny rozkład pomieszczeń jak w aksamicie. Najważniesza zmiana to dodanie pralni. Duże okno od południa, od północy tylko małe nad zlewem. Generalnie chcemy jak największą przestrzeń szklaną mieć ustawioną na zachód gdzie ma być ogród.











    Dom posadowiony ma być na płycie fundamentowej by uzyskać wysoki standard energetyczny - koszt tylko ciut większy niż porównywalny zwykły fundament z isolacją. Oczywiście jeżeli ktoś porówna zwykły fundament wykonany najtańszym kosztem, to różnica robi się duża. Pozatym i tak w 100% niebędzie odcięcia od gruntu i więcej bawienia się z wykonaniem. Ogrzewany gruntową pompą ciepłą o mocy ok7kW z zintegrowanym rekuperatorem - chcę uzyskać zapotrzebowanie energii na ogrzewanie na poziomie 20-30 kWh/m² na rok. Wynik dość ambitny ale po innych zapaleńcach widzę że całkiem realny.
    Dom ogrzewany z dodatkową wylewką (zależy nie na mniejszej akumulacji i szybkiej reakcji na zmiany temp), garaż nie ogrzewany (miał być oddzielony od domu tak jak MAGa ale widzę że pisze że to niema sensu). Więc trzeba to jeszcze przedyskutować.

    W tym momencie projekt w wersji koncepcyjnej. Przede wszystkim zastanawiamy się nad:
    1. Wyjście na taras dużym przesuwnym HSem czy drzwiami na tej krótszej ściance?
    2. Łazienka z oknem czy pozostawić ją tak w środku?
    3. Zadaszenie tego dużego okna południowego gdyż w lecie za dużo słońca będzie wchodziło i będzie powodowało przegrzedanie domu.
    4. Generalnie miał być mały domek koło 100m² a już się ponad 130 zrobiło ale jak policzyliśmy minimalne powierzchnie jakie chcemy to sumarycznie minimum 127 wyszło, więc niema zabardzo co w takiej parterówce uciąć.

    Ponieważ wiele się nauczyłem dzięki forum, chciałbym aby dziennik ten służył zarówno innym, którzy będą budować podobny dom oraz nam przy rozwijaniu wszelkich wątpliwości. Dlatego wszelkie komentarze tutaj mile widziane a nawet pożądane
    Ostatnio edytowane przez dzinks0 ; 22-08-2017 o 19:26

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzinks0 Zobacz post
    chcę uzyskać zapotrzebowanie energii na ogrzewanie na poziomie 20-30 kWh/m² na rok.
    Chcesz zbudować dom, który rocznie na ogrzewanie zużyje max 3,9MWh, czyli nawet przy cenie kWh prądu 63gr płacić za CO grzejąc kotłem elektrycznym czy kablami 2,5K zł (a można po jakieś 35gr, co da 1365zł) i wydać na PC z 40-50K zł?

    Tanie w eksploatacji a drogie w instalacji źródło ciepła nie ma sensu przy małym zapotrzebowaniu na ciepło.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar dzinks0
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rzeszów (Nisko)
    Posty
    364

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Chcesz zbudować dom, który rocznie na ogrzewanie zużyje max 3,9MWh, czyli nawet przy cenie kWh prądu 63gr płacić za CO grzejąc kotłem elektrycznym czy kablami 2,5K zł (a można po jakieś 35gr, co da 1365zł) i wydać na PC z 40-50K zł?

    Tanie w eksploatacji a drogie w instalacji źródło ciepła nie ma sensu przy małym zapotrzebowaniu na ciepło.
    oczywiście to jest kwestia dyskusyjna i jak najbardziej jestem tego świadomy. Do ogrzewania dolicz koszt podgrzewania ciepłej wody, co w moim przypadku jest spory-aktualnie płacę więcej za ciepłe kąpiele niż za ogrzewanie Od samego początku celem jest osiągnięcie kosztów ogrzewania domu poniżej 1000zł za sezon. Pracując na codzień z pc, rekuperatorami mam praktycznie za grosze możliwość zdobycia takiej pc. Koszt takiej np tu 18tys brutto http://www.ppcpompy.eu/cennik/ Do tego dolne źródło w postaci poziomego kolektora też nie majątek. Generalnie skoro mogę grzać z COP min4,5 to czemu mam płacić za prąd z COP=1? To niejest woogóle nie jest efektywne. Osobiście uważam że do domów prostych ok100m² o małym zużyciu to jak najbardziej tylko prąd, dla większych już pc.
    Tak czy inaczej w obecnym momencie niemam obliczonego dokładnego ozc, więc niewiem jakie będzie zużycie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony